آیا Huawei P60 با پردازنده پرچمدار نسل قبل عرضه می شود؟


ظاهرا هوآوی قصد دارد در گوشی های پرچمدار سری P60 از پردازنده Snapdragon 8+ Gen 1 استفاده کند. این پردازنده در گوشی های پرچمدار نیمه دوم سال 2022 مورد استفاده قرار گرفت. کوالکام در حال حاضر اسنپدراگون 8 نسل 2 را به عنوان آخرین پردازنده خود دارد که بهبود نسلی قابل توجهی را تجربه کرده است.

به گزارش هواوی سنترال به نقل از یک افشاگر، هواوی به دنبال استفاده از تراشه گرافیکی Adreno 730 در گوشی های سری P60 است. این GPU در سیستم روی تراشه Snapdragon 8+ Gen 1 وجود دارد.

Snapdragon 8+ Gen 1 از یک هسته Cortex-X2 با فرکانس 3.2 گیگاهرتز، سه هسته Cortex-A710 با فرکانس 2.75 گیگاهرتز و چهار هسته Cortex-A510 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز در واحد CPU استفاده می کند. این سیستم روی تراشه به موتور هوش مصنوعی نسل هفتم کوالکام مجهز شده است.

هواوی پیش از این از پردازنده اسنپدراگون 8+ Gen 1 در گوشی های سری میت 50 استفاده کرده و احتمالا گوشی تاشو میت ایکس 3 را نیز به این پردازنده مجهز خواهد کرد. گوشی های سری P60 ممکن است قبل از پایان ماه مارس (اواسط آوریل 1402) رونمایی شوند.

با توجه به تحریم های وزارت بازرگانی آمریکا، هواوی تنها به شرط اخذ مجوز می تواند با شرکت های آمریکایی همکاری کند. بررسی ها نشان می دهد که اینتل و کوالکام مجوز همکاری با هواوی را دریافت کرده اند. به همین دلیل است که هواوی همچنان گوشی های مجهز به پردازنده کوالکام و لپ تاپ های مجهز به پردازنده اینتل را تولید می کند. دولت آمریکا به دنبال بررسی این مجوزها و احتمالا لغو آنهاست.

شایعات می گویند که گوشی هواوی پی 60 به یک سنسور بزرگ در دوربین اصلی خود مجهز خواهد شد. گوشی های سری P همیشه از نظر تصویربرداری حرف های زیادی برای گفتن داشته اند. مدیرعامل هواوی به تازگی نمونه عکس های ثبت شده با دوربین گوشی P60 را منتشر کرده است.