آیا مایکروسافت پیش نیاز ویندوز 11 را حذف می کند؟


مایکروسافت به برخی از کاربران ویندوز 10 پیشنهاد می کند که سیستم خود را به ویندوز 11 ارتقا دهند، حتی اگر رایانه شخصی آنها شرایط لازم برای نصب این سیستم عامل را نداشته باشد. همانطور که احتمالا می دانید، ویندوز 11 با مجموعه ای از الزامات بسیار سخت ارائه می شود، از جمله 4 گیگابایت رم، یک ماژول TPM و یک پردازنده نسبتاً مدرن که امکان ارتقا را برای بسیاری از کاربران غیرممکن می کند.

کاربری به نام PhantomOfErath او در توییتر اشاره کرد که به او پیشنهاد شده است که ماشین مجازی ویندوز 10 را بدون TPM و تنها با 2 گیگابایت رم به روز کند. کاربر دیگری در Reddit ادعا کرد که رایانه مدرسه آنها با 2 گیگابایت رم برای ارتقاء به ویندوز 11 پیشنهاد شده است، حتی اگر سیستم حتی با ویندوز 10 عملکرد بسیار ضعیفی داشته باشد.

به نظر می رسد پیام ارتقاء ویندوز 10 به ویندوز 11 در سیستم هایی که از سیستم عامل جدید مایکروسافت پشتیبانی نمی کنند یک خطای فنی باشد. اگر کاربران این پیشنهاد را بپذیرند، بررسی سازگاری انجام می شود که نشان می دهد رایانه پیش نیازها را برآورده نمی کند. البته راه حل هایی برای نصب ویندوز 11 بر روی کامپیوترهایی که به طور رسمی از آن پشتیبانی نمی کنند وجود دارد، اما تایید پیام ارتقای ویندوز 10 به ویندوز 11 در سیستم هایی که رم و پردازنده سازگار با این سیستم عامل را ندارند، در نهایت کارساز نخواهد بود.