آیا حذف سامسونگ گلکسی اس 24 پلاس واقعا ایده بدی است؟


دلایل ذکر شده منجر به خطر آدمخواری محصول می شود. آدم خواری در بازاریابی و فروش استفاده می شود. اگر شرکتی محصولی تولید کند که فروش محصول دیگری را کاهش دهد، به آن آدم خواری می گویند. فروش پایین گلکسی اس 22 پلاس سامسونگ نمونه کاملی از آدم خواری است.

معیار دیگری که باید در نظر گرفت خریدارانی هستند که خواهان یک پرچمدار تمام عیار هستند. اما با این حال، اندازه و فاکتور فرم به میل آنها راحت تر است. برای این دسته از مشتریان، انتخاب بین گلکسی اس 22 پلاس یا آیفون 14 پلاس منطقی به نظر نمی رسد. گلکسی اس 22 پلاس و آیفون 14 پلاس هر دو محصول میانی هستند. به عبارت دیگر، آنها پرچمداران تمام عیار نیستند و اندازه و مزیت های قیمتی جذاب را ندارند و قیمت آنها نسبت به یک پرچمدار واقعی بسیار ناچیز است.

این فقط حدس و گمان نیست. زیرا تمایل مصرف کنندگان و تعداد فروش نیز این فرضیه را تایید می کند. آیفون سطح پایه و گلکسی S22 سامسونگ هر دو به دلیل تعادل نزدیک بین مشخصات و قیمت محبوب هستند. در این بین، آیفون 14 پرو و ​​گلکسی اس 22 اولترا سامسونگ با وجود کاهش قیمت و مشکلات اقتصادی جهانی همچنان با قیمت های مناسب به فروش می رسند.

نکته جالب اینجاست که این دوگانگی واضح در ذهنیت مشتریان از دیرباز وجود داشته و تاثیر آن را در سبد محصولات سایر برندها نیز می توان مشاهده کرد. البته به نظر می رسد گوگل نیز به دنبال ترکیب سه گانه است; اما برخلاف سامسونگ و اپل، هدف این است که یک پرچمدار مشابه در دو اندازه متفاوت و یک پرچمدار ارزان قیمت مشابه پیکسل 7 داشته باشیم، نه تقسیم معمول.

نتیجه