آیا اپل واچ اولترا در سال 2025 به نمایشگر میکرو ال ای دی مجهز می شود؟


خبرگزاری تایوانی Digitimes در گزارشی به نقل از منابع آگاه در زنجیره تامین می نویسد که مدل جدید اپل واچ اولترا با نمایشگر میکرو LED در حال توسعه است و در سال 2024 یا 2025 عرضه خواهد شد. Digitimes تاکید می کند که اپل پس از ساعت های هوشمند شامل این نمایشگر هستند آیفون، آی پد و مک بوک انجام می دهد.

اپل از زمان خرید نام تجاری LuxVue در سال 2014، فعالانه روی فناوری میکرو LED کار کرده است. از آنجایی که میکرو LED به عنوان یک فناوری چالش برانگیز در نظر گرفته می شود، هزینه تولید آن همچنان بالاست. به همین دلیل است که اپل قصد دارد در وهله اول نمایشگر میکرو LED را معرفی کند اپل واچ کند است.

اپل قصد دارد از طریق یک شرکت اروپایی درایورهای نمایشگرهای میکرو LED را تامین کند، اما شرکت‌های تایوانی نیز ممکن است در سال 2026 یا 2027 وارد زنجیره تامین اپل شوند.

این اولین بار نیست که اپل واچ Ultra Micro LED نام برده می شود. افشاگران سابق دوست دارند راس یانگ و مارک آلمانی آنها به ساخت این ساعت هوشمند اشاره کردند. گارمن گفت که انتقال اپل به نمایشگرهای میکرو LED تا پایان سال 2024 آغاز خواهد شد، اما برنامه های اپل ممکن است تا سال 2025 به تعویق بیفتد.

یک افشاگر گفته است که مدل جدید اپل واچ اولترا به نمایشگر 2.1 اینچی مجهز خواهد شد. به لطف فناوری میکرو ال ای دی، این صفحه نمایش روشن تر از ساعت های اپل OLED خواهد بود. مدل فعلی اپل واچ اولترا دارای صفحه نمایش 1.9 اینچی است.