آیا اپل دکمه های فیزیکی آیفون 15 پرو را حذف خواهد کرد؟


تحلیلگر قابل اعتماد، مینگ چی کو اعلام شده است که مدل های آیفون 15 پرو به جای دکمه های فیزیکی صدا و پاور به دکمه های حالت جامد جدید مجهز خواهند شد. به لحاظ کواگر کاربران از این تغییر استقبال کنند، اپل احتمالاً در آینده از آن‌ها در دیگر دستگاه‌های پیشرفته خود استفاده خواهد کرد.

کو اولین بار در ماه اکتبر به تغییراتی در دکمه‌های فیزیکی آیفون 15 پرو اشاره کرد و توضیح داد که این دکمه‌ها حذف شده و با دکمه‌های حالت جامد جدید جایگزین خواهند شد. کو به منظور تایید این پیش بینی، او جزئیاتی در مورد زنجیره تامین اپل ارائه کرد:

مدل های رده بالای آیفون 15 از دکمه های حالت جامد استفاده می کنند و علاوه بر این، Taptic Engine اضافی در این گوشی ها به شبیه سازی احساس بازخورد کلیدهای جدید کمک می کند. Cirrus Logic احتمالا تامین کننده اصلی دکمه های حالت جامد جدید برای سری آیفون 15 پرو خواهد بود. این شرکت در واقع تامین کننده انحصاری آی سی کنترلر Taptic Engine برای دکمه های حالت جامد است و از این طراحی جدید سود زیادی خواهد برد. اگر کاربران از این تغییر جدید استقبال کنند، احتمالاً در آینده شاهد استفاده از آنها در سایر دستگاه های پرچمدار اپل خواهیم بود.مینگ چی کو

به گزارش 9to5Mac، با تغییر دکمه های فیزیکی آیفون 15 پرو به دکمه های حالت جامد، این کلیدها دیگر حالت کلیک شدنی نخواهند داشت و Tatpic Engine با فشردن این دکمه ها، احساس کلیک روی یک دکمه واقعی را شبیه سازی می کند.

اگر دکمه حالت جامد آشنا به نظر می رسد، باید اشاره کنیم که اپل از این راه حل در دکمه فیزیکی هوم آیفون 7 نیز استفاده کرده است. این گوشی و تمام آیفون های بعدی که دارای دکمه هوم هستند، به جای استفاده از دکمه هوم، از طراحی حالت جامد استفاده می کنند. دکمه فیزیکی که در واقع حرکت می کند. این شرکت همچنین از این دکمه ها در ترک پد مک بوک های اخیر خود استفاده کرده است.