آیا اپل تولید آیفون 15 پلاس را لغو می کند؟


فروش آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس همچنان در حال افزایش است، اما در عین حال، فروش آیفون 14 و آیفون 14 پلاس در حال کاهش است. به ادعای راس یانگتحلیلگر صنعت نمایشگر، اپل 75 درصد از پنل‌های آیفون‌های نسل جدید را برای مدل‌های پرو ارائه می‌کند و احتمالاً این تعداد به مرور زمان افزایش خواهد یافت.

به گزارش 9to5Mac، داده ها نشان می دهد که حجم تولید آیفون 14 اندکی افزایش یافته است، اما اپل عرضه نمایشگر آیفون 14 پلاس را به کلی متوقف کرده است. افزایش تقاضا برای آیفون 14 نتوانسته است کاهش تقاضا برای آیفون 14 پلاس را پوشش دهد. اپل ممکن است در این ماه دوباره برای پنل های آیفون 14 پلاس سفارش دهد.

در پایان سال گذشته به دلیل مشکلات کارخانه بزرگ آیفون در چین، حجم تولید آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس به شدت کاهش یافت و نتیجه آن در گزارش مالی اپل دیده شد. اپل اعلام کرد که فروش آیفون در سه ماهه اول سال مالی 2023 (سه ماهه پایانی 2022) کاهش یافته است.

به گفته راس یانگ، با وجود تقاضای کم برای آیفون 14 پلاس، اپل همچنان بر تولید آیفون 15 پلاس اصرار دارد. برخی شایعات می گویند اپل قصد دارد قیمت آیفون 15 و آیفون 15 پلاس را کاهش دهد و همزمان قیمت مدل های پرو را افزایش دهد.