آیا امکان ردیابی حساب توییتر وجود دارد؟ نکات مهم برای ایمن نگه داشتن حساب کاربری


گاهی اوقات وقتی وارد یکی از سرویس های شبکه اجتماعی مانند توییتر می شوید، نگران ردیابی و لو رفتن اطلاعات خود هستید. 🔎 در این مقاله از تیرازیس فایل به این سوال پاسخ می دهیم که آیا امکان ردیابی اکانت توییتر وجود دارد؟ همچنین نکات مهم را برای حفظ امنیت حساب بررسی می کنیم.

آیا توییتر قابل ردیابی است؟

آیا حساب توییتر شما قابل ردیابی است؟

توییتر یکی از شبکه های اجتماعی محبوبی است که بسیاری از کاربران برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و نظرات خود از آن استفاده می کنند. به دلایل مختلف، ممکن است نگران ردیابی حساب توییتر خود باشید. بنابراین به روش زیر ردیابی حساب توییتر و ما در مورد جلوگیری از آن صحبت می کنیم.

ناشناس بودن در توییتر

اگر از پیام رسان تلگرام استفاده می کنید، می توانید نقد و بررسی تلگرام و راه های مقابله با هک را در این برنامه مطالعه کنید.

اگر حساب ردیابی شود چه چیزی را می توان دید؟

اگر شخصی به حساب شما دسترسی پیدا کند و بتواند حساب توییتر شما را ردیابی کند، می تواند چندین چیز را ببیند. این شامل:

  • آدرس IP: آدرس IP مجموعه ای از اعداد است که می تواند مکان تقریبی دستگاه شما را نشان دهد.
  • تاریخچه جستجو: توییتر تمام جستجوهای شما را نگه می دارد و سعی می کند محتوای مورد علاقه شما را به شما نشان دهد بنابراین پس از ردیابی حساب توییتر، سابقه جستجوی شما قابل مشاهده است.
  • آدرس ایمیل و شماره تلفن: از آنجایی که در مراحل ثبت نام ایمیل و شماره تلفن خود را وارد می کنید، پس از پیگیری می توانید آنها را مشاهده کنید.
  • دستگاه‌های دیگر: توییتر می‌داند چه زمانی از دستگاه دیگری برای اتصال به حساب توییتر خود استفاده می‌کنید.
  • پیام های مستقیم و توییت ها: برخلاف واتس اپ که در چت های خود از رمزگذاری استفاده می کند، توییتر چنین امکانی را ندارد و چت ها و توییت های شما پس از ردیابی قابل مشاهده هستند.

با این حال، تعدادی چیز وجود دارد که می تواند موارد فوق را پنهان نگه دارد و شما را غیرقابل ردیابی کند. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

با استفاده از مرورگرهای امن در توییتر ناشناس باشید

اگر می خواهید تا حد امکان از ردیابی حساب توییتر خود جلوگیری کنید، می توانید از مرورگرهای امن مانند Tor استفاده کنید. این مرورگر ردیابی آدرس IP توییتر را مسدود می کند. درست مانند هر مرورگر دیگری، می توانید از Tor برای جستجو در هر سایتی استفاده کنید، فقط آدرس IP شما پنهان می ماند.

حساب توییتر ناشناس

همچنین به غیر از مرورگر می توانید از برنامه های تغییر IP نیز برای تغییر آی پی خود استفاده کنید.

آیا توییتر قابل ردیابی است؟ اگر از ایمیل استفاده می کنید، می توان آن را ردیابی کرد

یکی دیگر از مواردی که پس از ردیابی حساب توییتر شما قابل شناسایی و مشاهده است ایمیل است. بنابراین، باید از یک ایمیل ناشناس استفاده کنید. برخی از ارائه دهندگان ایمیل ناشناس عبارتند از:

  • Sigaint: Sigaint یک ارائه دهنده ایمیل ناشناس است که کاربران خود را ملزم به استفاده از مرورگر Tor می کند.
  • Riseup: این ارائه دهنده ایمیل ناشناس، به غیر از ایمیل، برنامه های مخفی هویت را نیز ارائه می دهد که کاربران می توانند از آنها استفاده کنند.
  • Protonmail: از آنجایی که Protonmail برای ارائه ایمیل ناشناس به اطلاعات کمی مانند شماره تلفن نیاز دارد، بهتر است از شماره تلفن ناشناس نیز استفاده کنید.

چه کسی توییتر ما را چک می کند؟

حساب توییتر ناشناس با یک شماره ناشناس

همانطور که گفته شد، شماره تماس شما در ردیابی حساب توییتر قابل مشاهده است. علاوه بر این، برای ایجاد ایمیل در برخی از سایت ها مانند Protonmail به شماره تماس نیاز دارید. بنابراین غیر از ایمیل ناشناس شما برای ناشناس بودن در توییتر همچنین باید از یک شماره ناشناس استفاده کنید.

استراق سمع توییتر

توییتر با کلیک کردن روی پیوندهای ناشناس استراق سمع می کند

با رعایت تمام موارد فوق، می توانید یک حساب غیر قابل ردیابی ایجاد کنید، اما افرادی که می خواهند شما را ردیابی کنند ممکن است از راه دیگری وارد شوند. آنها ممکن است با شما در توییتر دوست شوند و پیوندی برای شما ارسال کنند. پس از کلیک بر روی لینک، هک خواهید شد. بنابراین، روی لینک های ناشناس کلیک نکنید.

ساخت اکانت توییتر

پس از ایجاد شماره تماس ناشناس، ایمیل ناشناس و غیره، می توانید حساب توییتر خود را ایجاد کنید. برای انجام این کار، به یک وای فای عمومی متصل شده و با مرورگر Tor وارد شوید توییتر تبدیل بعد از ورود به سایت ایمیل ننشاس خود را وارد کنید. سپس گوشی را با شماره ناشناس روشن کنید. تلفن را در مکان های عمومی که به کار یا زندگی شما مربوط نیست روشن کنید. پس از آن، کد تایید شماره تماس را وارد کنید. برای ایجاد اکانت توییتر بر روی Sign up کلیک کنید.

آیا توییتر قابل پیگیری است؟

پس از ساخت اکانت در توییتر، اگر با نحوه کار این برنامه آشنایی ندارید، می توانید آموزش تصویری گام به گام کار با توییتر را مطالعه کنید.

افزایش امنیت توییتر پس از ایجاد اکانت توییتر

پس از ایجاد حساب توییتر و ورود به توییتر برای افزایش امنیت توییتر بیشتر را انتخاب کنید.

ردیابی حساب توییتر

روی تنظیمات و حریم خصوصی کلیک کنید.

ناشناس بودن در توییتر

سپس Privacy and settings و سپس Audience and tagging را انتخاب کنید.

افزایش امنیت توییتر

محافظت از توییت های خود را علامت بزنید.

آیا توییتر قابل پیگیری است؟

برای تایید تغییر تنظیمات روی Protect کلیک کنید.

چه کسی توییتر ما را چک می کند؟

همچنین، در تنظیمات و حریم خصوصی، علامت گذاری رسانه ای را که توییت می کنید به عنوان دارای محتوایی که ممکن است جعبه حساس باشد، فعال کنید. این باعث می شود توییت های شما به عنوان حساس علامت گذاری شوند و حساب شما بسته نخواهد شد.

استراق سمع توییتر

در تب Direct messages هر سه گزینه را فعال کنید تا امنیت پیام های خصوصی خود را افزایش دهید.

آیا توییتر قابل پیگیری است؟

رمز عبور دو مرحله ای حساب توییتر شما را از هک شدن محافظت می کند. برای فعال کردن آن وارد بخش تنظیمات و حریم خصوصی شوید. روی Security and account access و سپس Security کلیک کنید.

ناشناس بودن در توییتر

احراز هویت دو مرحله ای را انتخاب کنید.

حساب توییتر ناشناس

در صفحه باز شده نوع رمز عبور خود را مشخص کرده و آن را ذخیره کنید.

حساب توییتر ناشناس

همچنین بررسی امکان شنود تماس ها و چت های واتس اپ توسط دیگران می تواند برای شما مفید باشد.

عدم پیگیری حساب پس از ایجاد آن

پس از انجام مراحل بالا، توانستید یک حساب کاربری ناشناس بسازید، اما این تازه شروع کار است. هنگام استفاده از توییتر باید غیرقابل ردیابی بمانید. به عنوان مثال به افراد غریبه و غیرقابل اعتماد اطلاعات ندهید، از وای فای عمومی استفاده کنید، با کامپیوتر محل کار یا منزل خود وارد حساب کاربری خود نشوید، همانطور که گفته شد، روی لینک های ناشناس کلیک نکنید. همچنین سعی کنید به زبانی غیر از زبان معمول خود صحبت کنید تا با تجزیه و تحلیل گفتار شما متوجه شخصیت شما نشوند.

سوالات متداول

اگر حساب توییتر نداشته باشیم آیا توییتر می تواند ما را ردیابی کند؟

اگر حساب توییتر ندارید، توییتر همچنان می‌تواند اطلاعات شما را پیدا کند. این زمانی اتفاق می افتد که از سایت هایی استفاده می کنید که با توییتر کار می کنند.

چه کسی توییتر ما را چک می کند؟

هر کسی که بتواند توییتر شما را هک کند می تواند اطلاعات شما را ببیند و از آن استفاده کند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز درباره افزایش امنیت توییتر و غیرقابل ردیابی توییتر صحبت کردیم. چه نکات دیگری را برای ردیابی نشدن در توییتر می دانید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه اکانت ناشناس در توییتر در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.