آیا اخراج های اخیر مایکروسافت به دلیل هوش مصنوعی جایگزین نیروی کار شده است؟


مایکروسافت تصمیم گرفته است از هوش مصنوعی ChatGPT در محصولات مختلف خود از جمله خدمات ایمیل شرکتی، اکسل، پاورپوینت و غیره استفاده کند. این شرکت همچنین پلتفرم Azure OpenAI را در دسترس عموم قرار داده است، سرویسی که به کسب و کارها اجازه می دهد از طریق رایانش ابری مایکروسافت به ابزارهایی مانند ChatGPT دسترسی داشته باشند. خدمات.

Azure OpenAI در راستای همکاری مداوم مایکروسافت با OpenAI راه اندازی شده است. غول فناوری مستقر در ردموند همچنین مدتی است که شروع به ادغام فناوری های OpenAI در محصولات خود کرده است و آخرین پیشرفت های هوش مصنوعی به زودی در موتور جستجوی Bing نیز در دسترس خواهد بود.

ساتیا نادلامدیر عامل مایکروسافت اعلام کرد که تمامی محصولات این شرکت از قابلیت های مشابه مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد و کارکنان باید به جای ترس از دست دادن شغل خود از این ابزارها استفاده کنند. نادلا وی همچنین اظهار داشت که بهترین راه برای آمادگی برای رشد هوش مصنوعی این است که در برابر آنها موضع نگیرید زیرا این فناوری به بسیاری از مشاغل و مشاغل کمک می کند.

ساتیا نادلا وی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت که مایکروسافت به زودی از ابزارهای هوش مصنوعی در تمامی محصولات و خدمات خود استفاده خواهد کرد.

با این حال، از آنجایی که مایکروسافت سرمایه گذاری قابل توجهی در هوش مصنوعی برای محصولات و خدمات جدید خود انجام داده است، اخراج گسترده اخیر این شرکت تأثیر زیادی بر تیم هایی که برای ادغام ChatGPT با محصولات این شرکت تلاش می کنند، داشته است. تیم مسئول ادغام ChatGPT با بینگ جزو اولین کسانی بودند که در اولین موج اخراج های دسته جمعی مایکروسافت اخراج شدند. این شرکت قصد دارد تا ماه مارس سال جاری در مجموع 10000 کارمند خود را اخراج کند.