آیا اتحادیه اروپا شارژ فوق سریع گوشی ها را ممنوع می کند؟


یکی از ویژگی های اکثر گوشی های هوشمند امروزی پشتیبانی از سرعت شارژ بسیار بالا است. به عنوان مثال، بسیاری از گوشی های موجود در بازار از شارژ 120 واتی استفاده می کنند و حتی گاهی اوقات شاهد عرضه محصولاتی بوده ایم که از سرعت شارژ 200 واتی پشتیبانی می کنند.

ما حتی ویدیوهایی از فناوری شارژ 300 واتی در عمل دیده‌ایم. اما مشکل اینجاست که همیشه نمی توانید از این ویژگی استفاده کنید. با این حال، سازندگان گوشی های هوشمند از سرعت شارژ فوق العاده سریع به عنوان یکی از ویژگی های کلیدی محصولات خود یاد می کنند.

اکنون به نظر می رسد که اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای تدوین قوانین جدیدی است که هدف آن تعیین استانداردی برای صداقت توسط سازندگان گوشی های هوشمند است. وبلاگ رسمی پارلمان اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است که لایحه جدید تقریبا رسمی است.

نوشته شده توسط VonArena، اتحادیه اروپا قصد دارد محدودیت‌هایی را بر نحوه بازاریابی شرکت‌ها اعمال کند و توضیحات گمراه‌کننده‌ای از ویژگی‌های محصولات خود ارائه دهد. قوانین جدید در مورد تأثیر محصولات بر محیط زیست و حق تعمیر آنها نیز اعمال خواهد شد.

هدف از کمپین جدید اتحادیه اروپا شعارهایی مانند “سازگاری با محیط زیست” است که روی بسته بندی برخی از تلفن های هوشمند و لوازم جانبی آنها وجود دارد. البته این قوانین حاصل تحقیقات گذشته اتحادیه است.

در ادامه به سایر جزئیات مربوط به قانون جدید اتحادیه اروپا اشاره می کنیم:

  • جلوگیری از سود شرکت ها از محصولاتی که پس از پایان دوره گارانتی با مشکل مواجه می شوند.
  • از حقوق مصرف کنندگان برای دریافت اطلاعات واضح و قابل فهم درباره گزینه ها و هزینه های تعمیرات آتی محافظت کنید.
  • ممنوعیت ادعاهای گمراه کننده شرکت ها در مورد سازگاری محصولات با محیط زیست.

تصویب قوانینی که هدفشان کمک به مردم است عالی است. اکنون باید منتظر بمانیم تا دریابیم گام بعدی در مذاکرات پارلمان اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن چیست و قوانین جدید آنها در نهایت به کجا ختم خواهد شد.