آپدیت iOS 16.4 با 21 ایموجی جدید رسید


پس از گذراندن مرحله بتا، سیستم عامل iOS 16.4 بالاخره در دسترس همه کاربران قرار گرفت. همانطور که در نسخه های بتا دیده ایم، iOS 16.4 اپل میزبان 21 ایموجی جدید مانند گوزن، غاز، قلب صورتی و نماد وای فای است.

به روز رسانی سیستم عامل جدید آیفون فقط در مورد ایموجی ها نیست. مانند The Verge می نویسد: به لطف نسخه جدید iOS برنامه های وب که از طریق سافاری به صفحه اصلی آیفون اضافه می شوند، اکنون اعلان های فشاری را نمایش می دهند. این تغییر برنامه های وب را بسیار مفیدتر می کند.

حمید کچ زادهمدیر بازرگانی فروشگاه اینترنتی سیباپ پیشتر در گفتگو با تیرازیس فایل اعلام کرده بود که عدم نمایش پوش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن های تحت وب باعث می شود بانک های ایرانی علاقه ای به توسعه این نسخه از اپلیکیشن های خود نداشته باشند.

اپل می گوید در نسخه جدید iOS هنگام برقراری تماس صوتی، صدای کاربر از محیط جدا می شود تا مکالمه بهتری داشته باشد. علاوه بر این، قابلیت تشخیص تصادفات (Crash Detection) در گوشی های سری آیفون 14 بهینه شده است. این ویژگی گاهی اوقات ورزش های شدید را به عنوان یک تصادف تشخیص می دهد و با خدمات اورژانس تماس می گیرد.

نسخه جدید iOS پشتیبانی از VoiceOver را به نقشه های داخل برنامه Weather اضافه می کند و برخی از باگ های نرم افزاری را برطرف می کند.

برای دریافت آخرین به‌روزرسانی، به تنظیمات > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار در گوشی خود بروید. چند دقیقه در این صفحه منتظر بمانید تا آپدیت جدید در دسترس شما قرار گیرد. همراه با iOS 16.4، اپل macOS Ventura 13.3 را برای رایانه های شخصی منتشر کرد مک منتشر کرده است.

برخی از ویژگی های جدید iOS 16.4 ممکن است در همه مناطق جهان و در همه آیفون های پشتیبانی شده در دسترس نباشد.