آپارات درآمد تولیدکنندگان محتوا را افزایش می دهد


آپارات با رونمایی از طرحی جدید به دنبال افزایش تولیدکنندگان محتوا به ویژه فعالان حوزه آموزش است. بزرگترین پلتفرم ویدیویی ایران می گوید که از این پس علاوه بر درآمد تبلیغاتی مبلغی را نیز به تولیدکنندگان محتوا پرداخت خواهد کرد.

آپارات در بیانیه ای که برای تیرازیس فایل ارسال کرده است، گفته است معیارهایی مانند کمیت، کیفیت، نوع محتوا و بازدیدها به طور مستقیم بر میزان پول اضافی پرداختی به تولیدکنندگان محتوا تأثیر می گذارد.

آپارات بخشی از درآمد تبلیغات را در اختیار کانال های اعضای سامانه درآمدزایی قرار می دهد. آپارات می گوید سهم کانال های مختلف در درآمد تبلیغاتی بین 50 تا 70 درصد است. این درصد قبلا توسط کارشناسان دوربین تعیین شده بود و در مدت زمان طولانی تغییر کرده بود.

در سامانه جدید آپارات، در ابتدای هر ماه سهم تولیدکنندگان محتوا از درآمد تبلیغات بررسی می شود. هرچه کانال محبوب تر باشد، تولید کننده محتوا سهم بیشتری از درآمد تبلیغاتی به دست می آورد. سهم تبلیغاتی کانال ها قرار است بالای 50 درصد باشد.

آپارات می گوید با توجه به تغییرات جدید، تولیدکنندگان محتوا می توانند در هر زمانی درخواست انصراف بدهند. حداقل هفت روز کاری طول می کشد تا درآمد به حساب تولید کننده واریز شود. آپارات می گوید حداقل مبلغ درخواست برداشت 400 هزار تومان است.