آموزش 8 روش برای رفع خطای اینستاگرام، ارور اندروید را متوقف کرده است


یکی از ارورهای آزاردهنده اینستاگرام ارور متاسفانه Instagram has stop ⚠️ است که هنگام باز کردن برنامه با آن مواجه می شوید. در این مقاله از تیرازیس فایل ۸ روش برای رفع خطای توقف اینستاگرام در اندروید را آموزش می دهیم.

رفع مشکل متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است

آیا اینستاگرام متوقف شده است؟ 8 راه حل برای اینکه اینستاگرام به درستی کار کند

اینستاگرام ممکن است با ارورهای مختلفی مانند ارور «متاسفانه اینستاگرام متوقف شده» مواجه شود و نتوانید با این برنامه کار کنید. صورت مشکل اینستاگرام متوقف شده است اینستاگرام دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. در ادامه به بررسی علل این مشکل و راه های رفع توقف اینستاگرام می پردازیم.

مراحل ذکر شده در روش های مختلف ممکن است در گوشی شما کمی متفاوت باشد. به طور کلی، مراحل مشابه هستند، اما ممکن است نام یک مرحله در گوشی شما متفاوت باشد.

حل مشکل متاسفانه اینستاگرام با راه اندازی مجدد گوشی متوقف شده است

گوشی های هوشمند گاهی اوقات به دلایل مختلف با مشکلات جزئی مواجه می شوند. این مشکلات جزئی می تواند باعث شود که با مشکلات بزرگتری مواجه شوید و باعث شود برخی از عملکردها و برنامه های گوشی از کار بیفتند. هنگامی که یکی از برنامه های شما مانند اینستاگرام با مشکل مواجه می شود، می توانید قبل از استفاده از روش های سخت، گوشی را ریستارت کنید. راه اندازی مجدد گوشی یکی از ساده ترین و سریع ترین روش هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. پس دکمه پاور گوشی خود را نگه دارید تا برخی از گزینه ها به شما نشان داده شود. روی Restart یا Reboot ضربه بزنید.

رفع مشکل متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است

با این کار گوشی شما به طور خودکار ریستارت می شود. پس از روشن کردن گوشی، بررسی کنید و ببینید آیا مشکل «متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است» برطرف شده است یا خیر. اگر همچنان با مشکل «متاسفانه اینستاگرام متوقف شده» مواجه هستید، می توانید روش های دیگری را امتحان کنید.

آپدیت اینستاگرام برای رفع مشکل بسته شدن ناگهانی اینستاگرام

به روز رسانی های مختلفی به طور مرتب برای برنامه های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ارسال می شود. این به روز رسانی ها برای افزودن ویژگی های جدید به برنامه است. همچنین جدای از امکانات جدید، در صورتی که کاربران مشکلاتی را در برنامه گزارش کرده باشند، در نسخه جدید برنامه رفع خواهند شد. بنابراین وقتی در اینستاگرام با مشکلی مواجه می شوید می توانید بررسی کنید و ببینید آیا آپدیت این برنامه وجود دارد یا خیر. اگر آپدیت وجود دارد، باید آن را به روز کنید.

برای این کار اپلیکیشن گوگل پلی را روی گوشی خود باز کنید. سپس نام اینستاگرام را در کادر جستجوی گوگل پلی تایپ کنید. برنامه اینستاگرام را از نتایج پیدا کنید و روی نماد آن کلیک کنید. صفحه اینستاگرام در اپلیکیشن گوگل پلی برای شما باز می شود.

دلیل توقف اینستاگرام در اندروید

در صفحه باز شده اگر گزینه Update فعال بود به این معنی است که نسخه جدیدتری برای اینستاگرام موجود است. برای به روز رسانی اینستاگرام و رفع مشکل، روی Update ضربه بزنید و منتظر بمانید تا برنامه به روز شود. اگر گزینه Update فعال نیست به این معنی است که نسخه جدیدتر برنامه برای شما فعال نیست و باید بقیه روش ها را تست کنید.

مشکل متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است

اگر با مشکل آپدیت نشدن اینستاگرام مواجه هستید می توانید آموزش ۱۲ راه حل مشکل آپدیت نشدن اینستاگرام را مطالعه کنید تا مشکل شما حل شود.

قدیمی بودن سرویس های گوگل پلی دلیل توقف اینستاگرام در اندروید است

می‌توانید برای استفاده بهتر و روان‌تر از بازی‌ها و برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی از Google Play Services استفاده کنید. به احتمال زیاد نسخه قدیمی Google Play Services را روی گوشی خود نصب کرده اید. علاوه بر به روز رسانی اینستاگرام برای حل مشکل خود، باید خدمات گوگل پلی را نیز به روز کنید. برای به‌روزرسانی سرویس‌های Google Play، ابتدا برنامه Google Play را باز کنید. از منوی پایین صفحه، روی سه خط همپوشانی ضربه بزنید. در کادر باز شده تنظیمات را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات شوید.

مشکل متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است

در صفحه تنظیمات، به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

حل مشکل متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است

با انتخاب گزینه Auto-update apps کادری برای شما باز می شود. در کادر باز شده، فقط از طریق Wi-Fi را فعال کرده و روی Done ضربه بزنید.

دلیل توقف اینستاگرام

پس از این کار، گوشی خود را به وای فای با اتصال اینترنت مناسب وصل کنید. منتظر اعلان به روز رسانی برنامه باشید. برای به‌روزرسانی همه برنامه‌ها به‌ویژه سرویس‌های Google Play، آن را تأیید کنید.

با پاک کردن کش، مشکل توقف اینستاگرام را برطرف کنید

هر بار که وارد برنامه اینستاگرام می شوید و از این برنامه استفاده می کنید یک سری فایل جدید ایجاد می شود. این فایل ها موقتی هستند و به گونه ای ساخته شده اند که دفعه بعد که وارد این برنامه می شوید، اینستاگرام سریعتر پاسخ دهد و بهتر کار کند. گاهی اوقات این فایل های موقت آسیب دیده یا قدیمی هستند. در این شرایط با مشکلات مختلفی از جمله مشکل توقف اینستاگرام مواجه خواهید شد. در این شرایط می توانید این فایل های موقت را حذف کنید. همانطور که گفته شد این فایل ها موقت بوده و هیچ آسیبی به برنامه نمی زند و دوباره به صورت خودکار ایجاد می شوند. برای حذف کش، تنظیمات را باز کنید. وارد بخش Apps شوید.

رفع مشکل توقف اینستاگرام

در صفحه باز شده می توانید تمامی برنامه های گوشی خود را مشاهده کنید. از برنامه‌ها، اینستاگرام را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا باز شود. در صفحه بعد، Clear data را از منوی پایین انتخاب کنید.

رفع مشکل بسته شدن ناگهانی اینستاگرام

حالا یکی یکی روی Clear all data و Clear cache options ضربه بزنید. با این کار حافظه کش پاک می شود و فایل های موقت این برنامه نیز پاک می شوند.

مشکل متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است

برای رفع مشکل پرش اینستا در اندروید، برنامه را حذف و دوباره نصب کنید

در روش قبلی گفته شد که وقتی فایل های یک برنامه خراب یا قدیمی می شود، با حذف حافظه کش برنامه مشکل حل می شود. با این حال، گاهی اوقات مشکل جدی تر است و حذف کش مشکل شما را حل نمی کند. در این شرایط باید برنامه را به طور کامل از دستگاه خود حذف کنید. با این کار تمامی فایل های برنامه با آن پاک می شوند. پس از حذف کامل برنامه می توانید دوباره آن را دانلود کنید. با دانلود مجدد برنامه، فایل های قدیمی و آسیب دیده با فایل های جدید جایگزین می شوند و مشکل شما حل می شود. بنابراین، برای حذف اینستاگرام و رفع مشکل بسته شدن ناگهانی اینستاگرام وارد تنظیمات شوید. در تنظیمات گوشی خود به دنبال گزینه Apps بگردید و روی آن ضربه بزنید.

حل مشکل متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است

در صفحه برنامه ها می توانید تمام برنامه های نصب شده روی گوشی خود را مشاهده کنید. از برنامه‌ها، اینستاگرام را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. اکنون به تنظیمات برنامه دسترسی دارید. از منوی پایین صفحه روی گزینه Uninstall ضربه بزنید.

رفع مشکل اجباری بستن اینستاگرام اندروید

پیامی مبنی بر حذف اپلیکیشن اینستاگرام مشاهده خواهید کرد. برای تایید و ادامه، OK را انتخاب کنید. اکنون اپلیکیشن اینستاگرام به طور کامل از گوشی شما حذف خواهد شد.

رفع اشکال اینستاگرام

همچنین یک راه سریعتر برای حذف اینستاگرام وجود دارد. می توانید به جای استفاده از تنظیمات، از نماد برنامه در صفحه اصلی برای حذف آن استفاده کنید. بنابراین، در صفحه اصلی گوشی خود، آیکون اینستاگرام را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید و نگه دارید. پس از چند ثانیه چندین گزینه را مشاهده خواهید کرد. از بین گزینه ها Uninstall را انتخاب کنید.

دلیل توقف اینستاگرام در اندروید

اینستاگرام اکنون به طور کامل از گوشی شما حذف شده است. این برنامه را دوباره از طریق گوگل پلی دانلود و نصب کنید. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.

برنامه مشکوک را حذف کنید

ممکن است به برنامه های مختلفی نیاز داشته باشید و آنها را روی گوشی خود نصب کنید. این برنامه ها ممکن است مشکلاتی داشته باشند و باعث از کار افتادن گوشی شما شوند. همچنین به غیر از خود برنامه، این برنامه ها می توانند برای سایر برنامه های گوشی شما مشکل ایجاد کنند. اگر بعد از نصب برنامه ای مشکل عدم ورود به اینستاگرام پیش آمد، می توانید از روشی که در بالا برای حذف اینستاگرام استفاده کردید، برنامه مشکوک را حذف کنید. پس از حذف برنامه، بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر. اگر حل شد، نسخه قابل اعتماد برنامه را دوباره از منابع معتبر دانلود کنید.

Speed ​​up GPU خود را غیرفعال کنید

قابلیت Speed ​​up your GPU در گوشی های اندرویدی با فعال بودن گزینه Developers باعث افزایش سرعت گوشی می شود. با این حال، ممکن است با مشکلاتی مانند توقف برخی از برنامه ها مواجه شوید. در این صورت ابتدا باید گزینه Developers را فعال کرده و در این حالت Speed ​​up your GPU را غیر فعال کنید. برای این کار وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس گزینه About Phone را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. در صفحه درباره تلفن، هفت بار روی Build Number ضربه بزنید. پس از آن پیام You are now a developer در برخی از مدل های گوشی را مشاهده خواهید کرد.

رفع مشکل متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است

دوباره وارد تنظیمات شوید و این بار می توانید گزینه های Developer را در تنظیمات مشاهده کنید. روی آن ضربه بزنید. به پایین اسکرول کنید تا رندر تسریع شده سخت افزار را ببینید. آن را انتخاب کنید.

رفع مشکل پرش اینستا در اندروید

در صفحه بعد Force GPU rendering را پیدا کنید و آن را غیرفعال کنید.

دلیل توقف اینستاگرام در اندروید

ریست کردن برنامه برای رفع مشکل توقف اینستاگرام

اگر همچنان با مشکل مواجه هستید و با روش های بالا نتوانستید مشکل خود را حل کنید، می توانید برنامه را ریست کنید. گاهی اوقات تنظیمات پیش فرض برنامه، ورود به اینستاگرام را برای شما سخت می کند. در این حالت، تنظیمات پیش فرض ممکن است باعث شود برخی از برنامه های دیگر کار نکنند. در این صورت می توانید برنامه را ریست کنید تا مشکل شما حل شود. برای بازنشانی برنامه وارد تنظیمات شوید. سپس به بخش Apps بروید. اینستاگرام را از برنامه ها پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. در صفحه باز شده، روی سه نقطه More ضربه بزنید.

رفع مشکل بسته شدن ناگهانی اینستاگرام

در پایان برای رفع ارور اینستاگرام از کادر باز شده Reset App Preferences را انتخاب کنید تا برنامه ریست شود.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد روش های رفع مشکل Force close اینستاگرام در اندروید صحبت کردیم. دلیل توقف اینستاگرام در گوشی شما چه بود؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه رفع ایرادات اینستاگرام در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.