آموزش 8 راه حل مشکل Access Denied Error Code 1020 در ChatGPT


آیا هنگام باز کردن سایت ChatGPT با کد خطای Access Denied 1020 مواجه می شوید؟ این ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. در این مقاله از تیرازیس فایل 8 راه حل مشکل Access Denied Error Code 1020 در ChatGPT را آموزش می دهیم.

مشکل کد خطا 1020 ChatGPT را حل کنید

چگونه کد خطای 1020 عدم دسترسی به ChatGPT را رفع کردم

قبلا در Enzel Web استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT را آموزش می دادیم. گاهی اوقات هنگام باز کردن این سایت، ممکن است با خطای Access Denied Error Code 1020 مواجه شوید و نتوانید سایت را باز کنید. در این شرایط می توانید با استفاده از چند روش مشکل خود را حل کنید. در روش های زیر حل مشکل باز نشدن ChatGPT در ایران بررسی خواهیم کرد

با استفاده از ابزار تغییر IP برای رفع خطای Access denied در ChatGPT

اول از همه، باید مطمئن شوید که از یک برنامه تغییر IP مناسب استفاده می کنید. اگر از این ابزار استفاده نکنید، دسترسی به ChatGPT غیرممکن خواهد بود. همچنین باید از پروکسی یا برنامه چنجری استفاده کنید که DNS Leak نداشته باشد و به IP کشور شما اشاره نکند. DNS Leak به معنای نقص امنیتی است که باعث می شود آدرس DNS برای سایت قابل مشاهده باشد. بنابراین می توانید با تغییر سرویس های DNS و استفاده از سرویس هایی که در زیر معرفی می کنیم مشکل را حل کنید.

مشکل باز نشدن صفحه اصلی ChatGPT را حل کنید

سرویس های DNS که می توان برای حل مشکل ChatGPT در ایران استفاده کرد

برخی از سایت ها آدرس های IP را در اختیار شما قرار می دهند. با استفاده از این آدرس ها و تغییر سرویس های DNS به IP هایی که در زیر معرفی می کنیم می توانید ارور Access Denied Error Code 1020 را در ChatGPT حل کنید. برخی از این خدمات عبارتند از:

  • شکن: شکن یک سرویس ایرانی است که از فناوری DNS استفاده می کند و به شما کمک می کند بدون نیاز به نصب نرم افزار به سایت هایی که شما را تحریم کرده اند دسترسی داشته باشید. IP های ارائه شده توسط بریکر برای تنظیم به عنوان DNS شما 178.22.122.100 و 185.51.200.2 هستند.
  • Server.ir: سرویس Server.ir به شما امکان دسترسی به سایت هایی مانند ChatGPT را می دهد که محدوده جغرافیایی را محدود می کند. آی پی های این سرویس 194.104.158.48 و 194.104.158.78 می باشد.
  • ایران هاست: ایران هاست آدرس های IP را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آنها را به عنوان DNS خود تنظیم کنید تا مشکل Access denied را حل کنید. برای رفع این مشکل از آی پی های 172.29.0.100 و 172.29.2.100 با استفاده از DNS این سرویس استفاده کنید.
  • Pass: Pass سرویس دیگری است که به راحتی می توانید به سایت هایی که شما را محدود کرده اند دسترسی داشته باشید. آی پی های سرویس 185.55.226.26 و 185.55.225.25 هستند.
  • 403 آنلاین: برای استفاده از این سرویس، IP های 10.202.10.202 و 10.202.10.102 را به عنوان DNS خود وارد کنید.
  • شاتل: اگر جزو کاربران ADSL هستید می توانید از IP های 85.15.1.14 و 85.15.1.15 که مخصوص شاتل هستند استفاده کنید.
  • Electro: Electro آخرین سرویسی است که می توانید از IP های آن برای DNS خود استفاده کنید. این آی پی ها شامل 78.157.42.101 و 78.157.42.100 می باشد.

اگر DNS خود را با استفاده از IP های ذکر شده تغییر داده اید، اما همچنان با خطای Access Denied Error Code 1020 در ChatGPT مواجه هستید، باید برنامه تغییر IP خود را تغییر دهید.

اطلاعات ورود خود را بررسی کنید

سایت ChatGPT یکی از سایت هایی است که همه می توانند از آن استفاده کنند. البته برای استفاده از این سایت باید حساب کاربری داشته باشید. اگر قبلا یک حساب کاربری ایجاد کرده اید اما اطلاعات آن را به درستی وارد نکرده اید، ممکن است با خطاهای مختلفی مانند Access denied مواجه شوید. بنابراین قبل از انجام هر کاری از صحت اطلاعاتی که وارد می کنید مطمئن شوید. برای این کار وارد سایت ChatGPT شوید.

مشکل Access denied را در ChatGPT حل کنید

سپس ایمیل و رمز عبور خود را به درستی وارد کنید. برای ادامه روی Continue کلیک کنید و وارد سایت شوید. در صورت صحت اطلاعات وارد شده به صفحه اصلی چت هدایت می شوید.

با راه اندازی مجدد ویندوز مشکل Access denied را در ChatGPT حل کنید

زمانی که ویندوز و تمامی فایل های آن به درستی راه اندازی نمی شوند، ممکن است در کار با آن با مشکل مواجه شوید. مثلا ممکن است سایت های مختلف را باز نکند. در این صورت باید یک بار دیگر ویندوز را راه اندازی کنید تا فایل های آن دوباره راه اندازی شده و در صورت بروز مشکل از بین برود. برای راه اندازی مجدد ویندوز و رفع کد خطای 1020 Chat GPT روی منوی Start کلیک کنید. سپس بر روی آیکون Power کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Restart را انتخاب کنید.

خطای دسترسی ممنوع در ChatGPT

با این کار ویندوز به طور خودکار پس از چند ثانیه خاموش و روشن می شود. پس از روشن کردن ویندوز، دوباره وارد سایت ChatGPT شوید. حالا بررسی کنید که آیا خطای Access Denied رفع شده است و می توانید وارد سایت شوید یا خیر.

برای جلوگیری از دریافت پیام خطای Access denied در ChatGPT، به همه درخواست‌های سایت اجازه دهید

سایت ChatGPT، مانند هر وب سایت دیگری، هنگامی که برای اولین بار وارد این سایت می شوید و یک حساب کاربری در آن ایجاد می کنید، از شما درخواست مجوز می کند. این مجوزها برای دسترسی سایت به برخی نقاط سیستم و عملکرد بهتر است. اگر این مجوزها را نداده باشید، سایت نمی تواند به درستی کار کند و باعث می شود که با خطای Access Denied مواجه شوید. بنابراین وقتی وارد سایت ChatGPT می شوید تمامی مجوزهای لازم را بدهید تا بتوانید بدون مشکل از این سایت استفاده کنید.

مشکل باز نشدن صفحه اصلی ChatGPT را با حذف کوکی های مرورگر حل کنید

کوکی های مرورگر ابزاری برای تعامل بین مرورگر و سایت هستند. هنگامی که از یک وب سایت بازدید می کنید، این فایل ها ایجاد و در مرورگر رایانه شما ذخیره می شوند. با گذشت زمان، این فایل ها ممکن است قدیمی و آسیب ببینند. در این صورت ممکن است با مشکلات مختلفی مواجه شوید. در این صورت باید کوکی های ایجاد شده توسط سایت ChatGPT را حذف کنید. برای حذف کوکی های مرورگر، روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه اصلی مرورگر خود کلیک کنید. از منوی باز شده روی Settings کلیک کنید.

رفع کد خطای 1020 Chat GPT

پس از باز کردن تنظیمات کروم، در کادر سمت چپ به دنبال گزینه Privacy and Security بگردید و روی آن کلیک کنید. سپس در سمت راست صفحه، Cookies and Other Site Data را انتخاب کنید.

دور زدن محدودیت سرویس ChatGPT

صفحه را به سمت پایین بکشید. سپس وارد قسمت See all Site Data and Permissions شوید. حالا در قسمت جستجو در بالای صفحه سمت راست کلمه Chat را وارد کنید. این به شما کوکی های مربوط به ChatGPT را نشان می دهد. در نهایت روی نماد سطل زباله کلیک کنید. برای تایید کار خود، گزینه Clear را در کادر باز شده انتخاب کنید.

دسترسی به پیام خطای رد شده در ChatGPT

ChatGPT را با استفاده از مرورگر دیگری باز کنید تا مشکل Access denied ChatGPT را حل کنید

گاهی اوقات ممکن است پیام خطای Access denied در ChatGPT به دلیل مرورگری باشد که از آن استفاده می کنید. در این صورت می توانید مرورگر دیگری را روی سیستم خود نصب کرده و با استفاده از آن وارد سایت ChatGPT شوید. مرورگرهای مختلفی وجود دارد که می توانید آنها را روی ویندوز خود نصب کرده و از آنها استفاده کنید. بنابراین ابتدا یک مرورگر جدید روی ویندوز خود نصب کنید. سپس با استفاده از مرورگر جدید خود وارد سایت ChatGPT شوید. یک حساب کاربری جدید با یک ایمیل جدید ایجاد کنید. اگر مشکل شما با نصب مرورگر حل نشد و همچنان با خطای Access denied در ChatGPT مواجه هستید، می توانید روش های دیگر را تست کنید.

حل مشکل دسترسی ممنوع چت GPT با تنظیم مجدد آدرس IP و سرور DNS

همچنین شما می توانید برای حل مشکل باز نشدن ChatGPT در ایران آدرس IP و سرور DNS را بازنشانی کنید. برای این کار ابتدا ابزار CMD را در ویندوز باز کنید. پس از باز کردن این ابزار، دستور ipconfig /flushdns را وارد کنید. برای اجرای دستور روی Enter کلیک کنید. پس از اجرای دستور قبلی به ترتیب netsh winsock reset و netsh int ip reset را وارد کرده و بعد از هر کدام کلید Enter را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا اجرا شوند.

حل مشکل ChatGPT در ایران

پس از وارد کردن و اجرای دستورات قبلی، در قسمت جستجو عبارت Windows Control Panel را تایپ کرده و روی نتیجه کلیک کنید تا باز شود. پس از باز کردن کنترل پنل وارد قسمت Network and Internet شوید. سپس روی Network and Sharing Center کلیک کنید.

حل مشکل باز نشدن ChatGPT در ایران

در صفحه بعد روی اینترنت که به آن متصل هستید کلیک کنید.

مشکل کد خطا 1020 ChatGPT را حل کنید

گزینه Properties را انتخاب کنید.

هنگام استفاده از ChatGPT، خطای رد دسترسی ثابت شد

در کادر باز شده گزینه Internet Protocol version 4 (TCP/IPv4) را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. سپس از میان گزینه های زیر کادر Properties را انتخاب کنید.

مشکل باز نشدن صفحه اصلی ChatGPT را حل کنید

حالا گزینه Use the Following DNS Address را فعال کنید. با این کار می توانید آدرس DNS را تغییر دهید. پس از فعال سازی گزینه مذکور، در مقابل Preferred DNS Server عدد 8.8.8.8 را وارد کنید. سپس در کادر پایین یعنی روبروی Alternate DNS Server عدد 8.8.4.4 را وارد کنید. در نهایت روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

مشکل Access denied چت GPT را حل کنید

آدرس های DNS استفاده شده متعلق به گوگل است و می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. با تغییر آدرس DNS، ممکن است بتوانید مشکل کد خطای 1020 ChatGPT را حل کنید.

ارتباط با پشتیبانی برای رفع خطا کد خطا 1020 Chat JPT

اگر تمام روش های بالا را امتحان کرده اید اما همچنان با خطای Access denied در ChatGPT مواجه هستید، می توانید این مشکل را به پشتیبانی سایت گزارش دهید. برای این کار می توانید به سادگی وارد سایت ChatGPT شوید و روی گزینه Help کلیک کنید. سپس مشکل خود را شرح دهید. تیم پشتیبانی این سایت در اسرع وقت درخواست شما را بررسی و مشکل شما را حل خواهد کرد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد نحوه رفع خطای Access denied هنگام استفاده از ChatGPT صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های ذکر شده برای رفع ارور Error Code 1020 chat GPT استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه دور زدن محدودیت های سرویس ChatGPT در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.