آموزش 8 راه حل مشکل باز نشدن فایل RAR در ویندوز 10 و ویندوز 11


آیا نمی توانید فایل RAR را در ویندوز خود باز کنید؟ به دلایل مختلف ممکن است با مشکل باز نشدن فایل RAR مواجه شوید. در این مقاله از تیرازیس فایل 8 راه حل مشکل باز نشدن فایل RAR در ویندوز 10 و ویندوز 11 را آموزش می دهیم.

مشکل باز نشدن فایل های RAR در ویندوز 11 و ویندوز 10

?مشکل باز نشدن فایل های Rar در ویندوز 11 و ویندوز 10

قبلا 4 روش استخراج و باز کردن فایل های RAR در کامپیوتر را آموزش دادیم. گاهی اوقات هنگام استخراج فایل RAR متوجه می شوید که فایل باز نمی شود و نمی توانید محتویات آن را مشاهده کنید. در ادامه روش های عیب یابی آورده شده است فایل RAR در رایانه باز نمی شود بررسی خواهیم کرد

به دلیل خرابی فایل، فایل RAR در ویندوز 10 و 11 باز نمی شود

اگر فایل RAR شما آسیب دیده باشد، فایل RAR را در ویندوز 11 و 10 باز نمی کند. برای تعمیر فایل های RAR آسیب دیده می توانید از WinRAR Repair استفاده کنید. برای استفاده از این برنامه ابتدا آن را دانلود و نصب کنید.

باز کردن فایل RAR در ویندوز 10 ممکن نیست

پس از نصب برنامه، آن را باز کنید. پس از باز شدن برنامه WinRAR Repair بر روی Browse کلیک کنید. در کادر باز شده فایل فشرده مشکل دار را پیدا کرده و انتخاب کنید. روی Repair کلیک کنید.

استخراج فایل RAR

دوباره بر روی Browse کلیک کنید و پوشه ای را که می خواهید فایل تعمیر شده را در آن ذخیره کنید انتخاب کنید. در نهایت بر روی Save کلیک کنید.

مشکل باز نشدن فایل های RAR

استخراج فایل RAR با 7Zip

اگر نتوانستید از برنامه WinRAR برای باز کردن فایل های فشرده خود استفاده کنید، می توانید از نرم افزارهای دیگر استفاده کنید استخراج فایل RAR استفاده کنید. یکی از این برنامه ها 7Zip است. برای باز کردن فایل فشرده با استفاده از این برنامه ابتدا آن را دانلود و نصب کنید. پس از دانلود و نصب برنامه وارد پوشه ای شوید که فایل فشرده در آن قرار دارد. روی فایل فشرده کلیک راست کنید. از منوی باز شده 7Zip را انتخاب کنید و از منوی فرعی Extract files را انتخاب کنید.

فایل RAR باز نمی شود

حالا یک جعبه برای شما باز می شود. در قسمت Extract to، مکانی را که می خواهید فایل استخراج شود را انتخاب کنید. اگر فایل زیپ شما پسورد دارد در قسمت Password رمز را وارد کنید. در نهایت روی OK کلیک کنید.

چرا فایل RAR باز نمی شود؟

فایل فشرده را با برنامه Extract Now باز کنید

Extract Now با رابط کاربری ساده خود به شما امکان می دهد فایل های فشرده را به راحتی و به سرعت باز کنید. برای این کار پس از نصب برنامه را با استفاده از ExtractNow باز کنید. پس از آن، فایل فشرده را بکشید و روی صفحه برنامه رها کنید. حال بر روی گزینه Extract کلیک کرده و پس از استخراج فایل ها بر روی OK کلیک کنید.

باز نشدن فایل RAR در ویندوز 10

استفاده از برنامه PeaZip برای حل مشکل خرابی فایل RAR

PeaZip برنامه دیگری است که می توانید از آن برای باز کردن فایل های فشرده استفاده کنید. برای استفاده از این برنامه ابتدا آن را باز کنید. در برنامه، پوشه ای را که فایل فشرده در آن قرار دارد وارد کنید. سپس روی فایل کلیک کرده و از کادر باز شده Extract را انتخاب کنید. حالا فقط منتظر بمانید تا فایل فشرده استخراج و باز شود.

دلیل باز نشدن فایل های RAR

با باز کردن فایل با RAR Opener مشکل فایل RAR را برطرف کنید

RAR Opener نرم افزاری است که می توانید از آن برای استخراج فایل های فشرده استفاده کنید. این برنامه از فرمت های مختلف پشتیبانی می کند. RAR Opener همچنین سرعت بالایی در استخراج فایل ها دارد.

فایل RAR در رایانه باز نمی شود

مشکل باز نشدن فایل های RAR با استفاده از Extract.me

اگر نمی خواهید برنامه ای برای استخراج فایل های فشرده خود نصب کنید، می توانید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید. Extract.me یکی از ابزارهای آنلاین برای باز کردن فایل های فشرده است. برای استفاده از این سایت ابتدا با مرورگر مورد علاقه خود وارد شوید. سپس بر روی Choose file کلیک کنید. فایل فشرده را در کادر باز شده انتخاب کنید. همچنین می توانید فایل فشرده را بکشید و در صفحه سایت رها کنید.

دلیل باز نشدن فایل RAR

پس از آپلود فایل فشرده در سایت، به صورت خودکار استخراج می شود. پس از استخراج فایل توسط Extract.me می توانید با کلیک روی فایل آن را دانلود کنید.

باز کردن فایل RAR در ویندوز 11 امکان پذیر نیست

همچنین مقاله 4 روش رفع خطای پیام های عیب یا نقص فایل فشرده Winrar CRC می تواند برای شما مفید باشد.

سیستم عامل از RAR پشتیبانی نمی کند، دلیل باز نشدن فایل RAR است

اکثر سیستم عامل های دسکتاپ از فایل های RAR پشتیبانی می کنند اما برخی از سیستم عامل ها از پسوند RAR پشتیبانی نمی کنند و به همین دلیل با مشکل مواجه می شوید. برای حل مشکل خود می توانید از 7-Zip کمک بگیرید. همچنین می توانید فایل فشرده را در سیستم عامل دیگری که از RAR پشتیبانی می کند باز کنید.

چرا فایل RAR باز نمی شود؟ به دلیل مشکل در فایل دانلود شده

اگر تمام روش های بالا را امتحان کرده اید اما نتوانستید فایل فشرده را باز کنید، به این معنی است که فایل فشرده شما مشکل دارد. اگر فایل آسیب دیده با WinRAR Repair تعمیر نشد، باید برای رفع مشکل از آن استفاده کرد باز نشدن فایل RAR در ویندوز 10 و 11 فایل فشرده را دوباره دانلود کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به بررسی علت باز نشدن فایل های RAR و رفع این مشکل پرداختیم. آیا توانستید از روش های بالا برای رفع مشکل فایل های RAR استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در رابطه با مشکل باز نشدن فایل های RAR در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.