آموزش 7 روش غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10


آنتی ویروس یکی از کاربردی ترین ویژگی های ویندوز است که از آن محافظت می کند. با این حال، به دلایل مختلف، ممکن است بخواهید این ویژگی ویندوز 10 را غیرفعال کنید. 🚫 در این مقاله از تیرازیس فایل 7 روش غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10 را آموزش می دهیم.

نحوه غیرفعال کردن دائمی آنتی ویروس ویندوز 10

نحوه غیرفعال کردن دائمی آنتی ویروس Microsoft Defender در ویندوز 10

تمامی نسخه های ویندوز دارای قابلیتی به نام Windows Defender هستند. این ویژگی از ویندوز شما در برابر ویروس ها و بدافزارها محافظت می کند. قبلاً نحوه کار با Windows Defender در ویندوز 10 را بررسی کردیم. جدا از محافظت، ممکن است به اشتباه برخی از برنامه ها را خطرناک تشخیص دهد و از نصب یا باز شدن آنها جلوگیری کند. در این شرایط می توانید این قابلیت را غیرفعال کنید. در ادامه روش آنتی ویروس ویندوز 10 را غیر فعال کنید بررسی خواهیم کرد

چگونه آنتی ویروس ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟ استفاده از امنیت ویندوز

گاهی اوقات آنتی ویروس در ویندوز باعث تداخل می شود و سایر برنامه ها به درستی کار نمی کنند. در این شرایط نیازی به غیرفعال کردن و حذف کامل آنتی ویروس نیست. می توانید این ویژگی ویندوز را به طور موقت غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن موقت آنتی ویروس ویندوز، می توانید از امنیت ویندوز کمک بگیرید. ابتدا کلمه Windows Security را در منوی استارت تایپ کرده و روی نتیجه کلیک کنید.

چگونه آنتی ویروس ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

پس از باز کردن صفحه امنیتی ویندوز، گزینه Virus & kërcënim محافظت را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. در کادر پایین سمت راست قسمت تنظیمات حفاظت از ویروس و تهدید، روی Manage settings کلیک کنید.

آنتی ویروس ویندوز 10 را غیر فعال کنید

اکنون در صفحه باز شده گزینه Real-time protect را غیرفعال کنید. با این کار آنتی ویروس ویندوز از طریق امنیت ویندوز غیرفعال می شود. پس از انجام مراحل می توانید برنامه مورد نظر را که آنتی ویروس مانع از کارکرد آن شده بود را باز کرده و کار خود را انجام دهید. در پایان اگر می خواهید آنتی ویروس را دوباره فعال کنید، مسیر بالا را تکرار کرده و در مرحله آخر گزینه Real-time protect را برای فعال سازی مجدد آنتی ویروس فعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن دائمی آنتی ویروس ویندوز 10

آنتی ویروس را در ویندوز 10 از طریق Group Policy غیرفعال کنید

همانطور که گفته شد روش قبلی برای زمانی که می خواهید آنتی ویروس را به طور موقت غیرفعال کنید مناسب است. با این حال، ممکن است بخواهید این ویژگی ویندوز 10 را برای همیشه غیرفعال کنید. در اینجا می توانید از ویرایشگر Group Policy کمک بگیرید. تنها کاری که باید قبل از استفاده از Group Policy انجام دهید، غیرفعال کردن Tamper Protection است. در منوی استارت ویندوز کلمه Windows security را تایپ کرده و روی نتیجه آن کلیک کنید.

چگونه آنتی ویروس ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

سپس وارد قسمت Virus & kërcënim محافظت شوید. مانند قبل، در قسمت تنظیمات حفاظت از ویروس و تهدید، روی Manage settings کلیک کنید.

آنتی ویروس ویندوز 10 را غیر فعال کنید

در صفحه جدید، Tamper Protection را پیدا کرده و آن را غیرفعال کنید.

Windows 10 Defender را غیرفعال کنید

پس از غیرفعال کردن Tamper Protection، می توانید از Group Policy برای غیرفعال کردن دائمی آنتی ویروس استفاده کنید. برای این کار کلمه Gpedit.msc را در قسمت جستجوی ویندوز 10 وارد کرده و روی نتیجه آن کلیک کنید تا Group Policy باز شود.

نرم افزار غیرفعال سازی مدافع ویندوز 10

پس از باز شدن کادر جدید، از منوی سمت چپ به Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Microsoft Defender Antivirus بروید. سپس Turn off Microsoft Defender Antivirus را از سمت راست صفحه پیدا کنید. پس از یافتن این گزینه، روی آن دوبار کلیک کنید.

چگونه آنتی ویروس ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

با این کار جعبه دیگری برای شما باز می شود. در کادر جدید گزینه Enabled را فعال کنید تا آنتی ویروس سیستم غیر فعال شود. پس از فعال سازی Enabled روی Apply و سپس OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند. در نهایت ویندوز را ریستارت کنید تا ریستارت شود و تغییرات اعمال شود.

آنتی ویروس ویندوز 10 را غیر فعال کنید

آنتی ویروس ویندوز 10 را با ویرایشگر رجیستری خاموش کنید

همچنین می توانید از رجیستری برای آنتی ویروس را در ویندوز 10 غیرفعال کنید استفاده کنید. برای این کار ابتدا ابزار Run را با فشار دادن کلیدهای میانبر Windows + R از صفحه کلید باز کنید. سپس در کادر باز شده Regedit را تایپ کرده و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.

نرم افزار غیرفعال سازی مدافع ویندوز 10

قبل از ایجاد هر گونه تغییر در ویرایشگر رجیستری، ابتدا از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای این کار ابتدا روی File و سپس Export کلیک کنید.

نرم افزار غیر فعال سازی آنتی ویروس ویندوز 10

در کادر باز شده، یک پوشه امن را برای ذخیره پشتیبان رجیستری انتخاب کنید. پس از انتخاب یک پوشه مناسب در قسمت File name، یک نام برای آن انتخاب کرده و روی Save کلیک کنید.

آنتی ویروس را در ویندوز 10 خاموش کنید

اکنون از رجیستری نسخه پشتیبان تهیه شده است و می توانید با خیال راحت آن را تغییر دهید. آدرس HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindows Defender را در بالای کادر وارد کنید تا به مسیر مورد نظر بروید. بررسی کنید که آیا فایل DisableAntiSpyware را در سمت راست صفحه می بینید یا خیر. اگر آن را نمی بینید، باید یکی ایجاد کنید. برای این کار روی فضای خالی صفحه کلیک راست کنید. در منوی باز شده، New و سپس DWORD (32 بیتی) Value را انتخاب کنید.

آنتی ویروس را در ویندوز 10 غیرفعال کنید

پس از آن یک فایل جدید ایجاد می شود. روی فایل جدید کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه Rename را انتخاب کنید. سپس نام فایل را به DisableAntiSpyware تغییر دهید. پس از تغییر نام فایل، بر روی DisableAntiSpyware کلیک راست کرده و گزینه Modify را انتخاب کنید.

چگونه آنتی ویروس ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

عدد 1 را در قسمت Value data وارد کرده و OK را بزنید. با این کار آنتی ویروس کامپیوتر غیرفعال می شود.

نحوه غیرفعال کردن دائمی آنتی ویروس ویندوز 10

اگر چیزی مرتبط با آنتی ویروس هنوز روی سیستم در حال اجرا است، می توانید فایل های زیر را مانند DisableAntiSpyware ایجاد کنید. پس از ایجاد فایل های Value Data زیر، تمام فایل ها را بگذارید تا فعال شوند.

  • غیرفعال کردن RealtimeMonitoring
  • DisableRoutinelyTakingAction
  • غیر فعال کردن آنتی ویروس
  • DisableSpecialRunningModes
  • ServiceKeepAlive

با نصب آنتی ویروس جدید آنتی ویروس را غیرفعال کنید

گاهی برخی از افراد می خواهند آنتی ویروس ویندوز را غیرفعال کنند تا بتوانند آنتی ویروس دیگری را نصب کنند. در این صورت نیازی به غیرفعال کردن آنتی ویروس نیست. هنگامی که یک آنتی ویروس جدید دانلود و نصب می کنید، آنتی ویروس ویندوز به طور خودکار غیرفعال می شود. به همین دلیل می توانید یک برنامه آنتی ویروس نصب کنید. برای مثال می توانید وارد وب سایت بیت دیفندر شوید. برای دانلود این آنتی ویروس بر روی دانلود کلیک کنید.

نحوه غیرفعال کردن دائمی آنتی ویروس ویندوز 10

پس از اتمام دانلود برنامه، روی فایل نصبی آن دوبار کلیک کنید و پس از باز کردن فایل نصب، بر روی Install کلیک کنید. مراحل نصب را برای نصب آنتی ویروس بر روی سیستم انجام دهید.

Windows 10 Defender را غیرفعال کنید

برای مشاهده سایر آنتی ویروس های ویندوز می توانید مقاله معرفی و دانلود 16 تا از بهترین آنتی ویروس های کامپیوتر 2022 را مطالعه کنید.

اسکن آنتی ویروس دوره ای را غیرفعال کنید

آنتی ویروس ویندوز به صورت دوره ای اسکن می کند تا ویندوز ایمن بماند. هنگامی که یک برنامه آنتی ویروس دیگر نصب می کنید و آنتی ویروس غیرفعال می شود، ویندوز همچنان به صورت دوره ای اسکن می کند. می توانید این اسکن را غیرفعال کنید. برای این کار پس از غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز، از طریق منوی استارت وارد تنظیمات شوید.

نرم افزار غیرفعال سازی آنتی ویروس ویندوز 10

پس از باز کردن صفحه تنظیمات اصلی، به Privacy & Security > Windows Security بروید. پس از آن، گزینه ویروس و حفاظت از تهدید را انتخاب کنید. بخش Microsoft Defender Options را باز کرده و گزینه Periodic scanning را غیرفعال کنید.

آنتی ویروس را در ویندوز 10 خاموش کنید

Windows Defender Tasks را غیرفعال کنید

Windows Defender Tasks بخشی دیگر از آنتی ویروس است که باید به صورت دستی غیرفعال کنید. برای این کار Task Scheduler را در قسمت جستجوی ویندوز تایپ کنید و روی نتیجه کلیک کنید.

آنتی ویروس را در ویندوز 10 غیرفعال کنید

پس از باز شدن کادر جدید، در قسمت سمت چپ کادر، به Task Scheduler Library > Microsoft > Windows > Windows Defender بروید. روی هر بخش در سمت راست صفحه کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Disable را انتخاب کنید تا غیرفعال شود.

آنتی ویروس ویندوز 10 را غیر فعال کنید

پس از آن، باید سرویس های Windows Defender را نیز غیرفعال کنید. برای این کار کلیدهای Windows + R را فشار داده و در کادر باز شده Services.msc را تایپ کنید.

نحوه غیرفعال کردن دائمی آنتی ویروس ویندوز 10

سپس آنتی ویروس Microsoft Defender را پیدا کنید و روی آن کلیک راست کنید. از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید. در کادر Properties ابتدا بر روی Stop کلیک کنید و سپس Startup type را روی Manual یا Disabled قرار دهید.

نرم افزار غیرفعال سازی آنتی ویروس ویندوز 10

نرم افزار غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10 را به صورت خودکار اجرا می کند

برای غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز با نرم افزار غیرفعال سازی مدافع ویندوز 10 ابتدا برنامه Autoruns را دانلود کرده و فایل دانلود شده را از فایل فشرده استخراج کنید. با توجه به روش اول ذکر شده، محافظت Real-time را در تنظیمات ویندوز غیرفعال کنید. پس از غیرفعال کردن این ویژگی، باید ویندوز را در حالت Safe mode راه اندازی کنید. پس از رفتن به حالت Safe mode در ویندوز، روی فایل Autoruns کلیک کنید تا باز شود. پس از باز شدن Autoruns، به تب Services بروید.

آنتی ویروس را در ویندوز 10 خاموش کنید

سپس از منوی بالای صفحه گزینه Options را انتخاب کنید. پس از آن، تیک Hide Windows Entries را بردارید.

چگونه آنتی ویروس ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

به دنبال گزینه WinDefend بگردید و تیک آن را بردارید. با این کار هر بار که ویندوز روشن می شود، آنتی ویروس راه اندازی نمی شود.

آنتی ویروس ویندوز 10 را غیر فعال کنید

پس از انجام مراحل بالا، ویندوز را از حالت Safe mode خارج کنید.

سوالات متداول

آیا غیرفعال کردن موقت Windows Defender خطرناک است؟

اگر از برنامه های ویندوز خود مطمئن هستید، غیرفعال کردن موقت ویندوز دیفندر برای انجام برخی کارها خطرناک نیست، اما پس از اتمام کار باید فورا این قابلیت را فعال کنید. زیرا Windows Defender از ویندوز در برابر ویروس ها محافظت می کند.

آیا غیرفعال کردن Windows Defender برای همیشه خطرناک است؟

بله، وقتی آنتی ویروس پیش فرض ویندوز را غیرفعال می کنید، ویندوز در معرض خطرات مختلفی قرار می گیرد. بنابراین، هنگامی که آنتی ویروس ویندوز را متوقف می کنید، بلافاصله یک آنتی ویروس دیگر را برای محافظت از ویندوز در ویندوز فعال کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد راه های غیرفعال کردن Windows 10 Defender صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10 استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه غیرفعال سازی آنتی ویروس در ویندوز 10 در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.