آموزش 7 روش ریست فکتوری خودکار اندروید و آیفون


آیا نگران این هستید که کسی رمز تلفن شما را حدس بزند؟ یا شاید نگران گم شدن دستگاه خود و به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود با افراد دیگر هستید. خبر خوب این است که می توانید دستگاه خود را طوری تنظیم کنید که پس از چند بار تلاش ناموفق، داده های خود را به طور خودکار پاک کند. 🗑️ در آموزش ۷ روش فکتوری ریست خودکار اندروید و آیفون، این کار را به شما آموزش می دهیم.

ریست فکتوری خودکار آیفون و اندروید

نحوه روشن کردن Auto Factory Reset در اندروید و آیفون iOS

به طور معمول، وقتی 5 بار متوالی رمز عبور خود را اشتباه وارد کنید، دستگاه به مدت 1 دقیقه به طور خودکار قفل می شود. پس از 1 دقیقه می توانید دوباره سعی کنید رمز عبور، پین یا الگوی خود را وارد کنید. اگر دوباره رمز عبور را اشتباه وارد کنید، دستگاه شما برای مدت زمان بیشتری غیرفعال می شود. این کار تا زمانی ادامه می یابد که پیامی مبنی بر غیرفعال بودن گوشی و قفل کامل گوشی دریافت کند. با این حال، یک ویژگی پنهان به نام تنظیم مجدد کارخانه خودکار وجود دارد که به شما امکان می دهد پس از 10 بار (در دستگاه های آیفون) یا 15 تا 20 بار (در تلفن های اندرویدی) وارد کردن رمز عبور اشتباه، از داده های خود محافظت کنید. انجام دادن.

مزیت این روش این است که اگر گوشی خود را گم کنید یا شخصی گوشی شما را بدزدد، نمی تواند به اطلاعات حساس و خصوصی شما دسترسی پیدا کند.

کدام گوشی‌ها قابلیت بازنشانی کارخانه‌ای خودکار را دارند؟

رابط کاربری اختصاصی One UI سامسونگ مملو از ویژگی های امنیتی است. از Knox و Secure Folder گرفته تا چندین گزینه برای قفل و باز کردن قفل صفحه گوشی. حتی این رابط ابزارهایی مانند Find My Mobile را در اختیار شما قرار می دهد که در صورت گم شدن تلفن می تواند مفید باشد. امروز در مورد یکی از ویژگی های امنیتی سامسونگ به نام تنظیم مجدد کارخانه به حالت خودکار صحبت خواهیم کرد که برای جلوگیری از دسترسی افراد دیگر به داده های شما طراحی شده است. کاربران آیفون نیز می توانند از این قابلیت استفاده کنند.

توجه داشته باشید که در حال حاضر این قابلیت فقط در رابط کاربری سامسونگ وجود دارد و ریست خودکار گوشی های شیائومی، هواوی و … فعلا از طریق امکانات گوشی امکان پذیر نیست.

مراحل ذکر شده در روش های مختلف ممکن است در گوشی شما کمی متفاوت باشد. به طور کلی، مراحل مشابه هستند، اما ممکن است نام یک مرحله در گوشی شما متفاوت باشد. تمام داده های خود را در این روش یادداشت کنید ناپدید خواهد شد پس حتما قبل از انجام روش های زیر از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

چگونه گوشی خود را به صورت خودکار به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

قبلا نحوه ریست فکتوری اندروید را بصورت تصویری اما فعال سازی آموزش دادیم ریست خودکار گوشی باعث می شود دستگاه شما پس از 20 بار وارد کردن کد (در نسخه های قدیمی 15 بار) برای باز کردن قفل گوشی به تنظیمات کارخانه برگردد. پس از ریست خودکار گوشی، تمامی اطلاعات شخصی شما از جمله فایل ها و برنامه های دانلود شده حذف خواهد شد.

توجه داشته باشید که این بازنشانی کارخانه ای خودکار یک ویژگی امنیتی نسبتاً شدید است. بنابراین اگر شخصی مانند فرزند شما گوشی را بگیرد و بخواهد به صفحه قفل گوشی شما دسترسی پیدا کند، این قابلیت به طور تصادفی فعال می شود و اطلاعات خود را از دست خواهید داد. در این شرایط به شما توصیه نمی کنیم که ریست خودکار گوشی خود را فعال کنید.

اما برای فعال سازی وارد تنظیمات گوشی خود شوید. صفحه قفل یا صفحه قفل را انتخاب کنید.

چگونه گوشی خود را به صورت خودکار به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

و روی Secure lock settings ضربه بزنید.

چگونه گوشی خود را به صورت خودکار به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

اگر رمز عبور دارید، الگو یا پین را وارد کنید و در نهایت Auto factory reset را انتخاب کنید.

چگونه گوشی خود را به صورت خودکار به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

توجه: این مراحل بر اساس رابط کاربری One UI 5.0 توضیح داده شده است و ممکن است با مراحل فعال‌سازی نسخه‌های دیگر One UI متفاوت باشد. بنابراین می‌توانید از فیلد جستجو در تنظیمات برای یافتن بازنشانی کارخانه‌ای خودکار استفاده کنید.

نحوه فعال سازی تنظیمات فکتوری خودکار گوشی اندروید مارشمالو 6.0

در این قسمت قصد داریم نحوه ریست فکتوری خودکار سامسونگ J5, J7, Samsung Galaxy S6 & S6 edge, Galaxy S7 & S7 Edge و سایر دستگاه های اندروید 6.0 مارشمالو را به شما آموزش دهیم.

توجه داشته باشید که Android lollipop 5.1.2 و دستگاه های قبلی دارای ویژگی بازنشانی کارخانه ای هستند که دستگاه اندروید شما را بازنشانی می کند.

تنظیمات گوشی خود را وارد کنید.

به پایین اسکرول کنید و روی صفحه قفل و امنیت ضربه بزنید.

نحوه فعال سازی تنظیمات فکتوری خودکار گوشی اندروید مارشمالو 6.0

تنظیمات قفل امن را انتخاب کنید.

نحوه فعال سازی تنظیمات فکتوری خودکار گوشی اندروید مارشمالو 6.0

تنظیم مجدد کارخانه خودکار را فعال کنید.

نحوه فعال سازی تنظیمات فکتوری خودکار گوشی اندروید مارشمالو 6.0

اکنون، اگر 15 بار رمز عبور یا پین یا الگوی خود را اشتباه وارد کنید، دستگاه اندرویدی شما به طور خودکار به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه باز می‌گردد و تمامی داده‌ها از جمله فایل‌ها و برنامه‌های دانلود شده از گوشی حذف می‌شوند.

برای غیرفعال کردن تنظیم مجدد کارخانه به طور خودکار سامسونگ، می توانید همان مسیر بالا را دنبال کنید و تنظیم مجدد کارخانه خودکار را غیرفعال کنید.

بازنشانی خودکار کارخانه ای سامسونگ اندروید 7.1.2 نوقا را فعال کنید

در گوشی های سامسونگ با سیستم عامل اندروید 7.1.2 نوقا می توانید تنظیمات گوشی خود را وارد کنید تا فکتوری ریست خودکار فعال شود. سپس به مسیر Backup & Reset > Factory data reset > Reset phone بروید. رمز عبور، الگو یا پین خود را در اینجا وارد کنید و در نهایت Erase Everything را انتخاب کنید.

تنظیم مجدد کارخانه به طور خودکار Android 8.1 Oreo سامسونگ را فعال کنید

برای فعال کردن بازنشانی خودکار به تنظیمات کارخانه، به تنظیمات گوشی خود بروید. System و سپس Reset Options را انتخاب کنید. اکنون بر روی Erase all data (Factory reset) و سپس Reset phone ضربه بزنید. رمز عبور، الگو یا پین خود را وارد کرده و Erase Everything را انتخاب کنید.

بازنشانی کارخانه ای خودکار اندروید 9 پای سامسونگ را فعال کنید

برای فعال کردن بازنشانی خودکار به تنظیمات کارخانه، به تنظیمات گوشی خود بروید. System و سپس Advanced و سپس Reset Options را انتخاب کنید. اکنون بر روی Erase all data (Factory reset) و سپس Reset phone ضربه بزنید. رمز عبور، الگو یا پین خود را وارد کرده و Erase Everything را انتخاب کنید.

بازنشانی کارخانه ای خودکار اندروید 10 سامسونگ را فعال کنید

برای فعال کردن بازنشانی خودکار به تنظیمات کارخانه، به تنظیمات گوشی خود بروید. System و سپس Advanced و سپس Reset Options را انتخاب کنید. اکنون بر روی Erase all data (Factory reset) و سپس Reset phone ضربه بزنید. Erase all data و سپس Erase all data را انتخاب کنید.


بازیابی تنظیمات کارخانه اتوماتیک آیفون

قبلا نحوه ریست فکتوری و بازگردانی آیفون را در Enzel Web 3 به شما آموزش دادیم، اما اگر به دنبال ریست خودکار آیفون فقط مراحل زیر را طی کن:

تنظیمات دستگاه خود را از صفحه اصلی آیفون یا آیپد خود وارد کنید.

بازیابی تنظیمات کارخانه اتوماتیک آیفون

در منوی تنظیمات، بسته به آیفونی که استفاده می‌کنید، به پایین بروید و روی Face ID & Passcode یا Touch ID & Passcode ضربه بزنید.

بازیابی تنظیمات کارخانه اتوماتیک آیفون

برای دسترسی به تنظیمات از شما خواسته می شود رمز عبور خود را وارد کنید، پس این کار را انجام دهید.

بازیابی تنظیمات کارخانه اتوماتیک آیفون

سپس Erase Data را انتخاب کنید.

بازیابی تنظیمات کارخانه اتوماتیک آیفون

اکنون از شما خواسته می شود تنظیمات خود را تأیید کنید. برای تایید روی Enable ضربه بزنید.

بازیابی تنظیمات کارخانه اتوماتیک آیفون

همانطور که می خواستید، اکنون دستگاه آیفون خود را طوری تنظیم کرده اید که پس از 10 بار وارد کردن کد اشتباه، به طور خودکار اطلاعات شما را پاک کند.

اگر فردی بخواهد قفل گوشی شما را باز کند، پس از 10 تلاش ناموفق، تمام داده های ذخیره شده در دستگاه به طور خودکار حذف می شوند. به این ترتیب هیچ کس نمی تواند به عکس ها و سایر فایل های مهم شما دسترسی داشته باشد. البته در نظر داشته باشید که اگر رمز عبور خود را پاک کرده باشید، پس از 10 بار تلاش ناموفق، اطلاعات خود را از دست خواهید داد. فراموش نکنید که از آیفون خود در iCloud یا از طریق iTunes یا Finder نسخه پشتیبان تهیه کنید تا مطمئن شوید در صورت بروز چنین اتفاقی، اطلاعات خود را برای همیشه از دست نمی دهید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در آموزش ۷ روش ریست فکتوری خودکار اندروید و آیفون سعی کردیم روش های مختلف را بر اساس نسخه سیستم عامل توضیح دهیم. ریست فکتوری خودکار گوشی کار سختی نیست و می تواند در محیط های پر خطر از شما محافظت کند. اگر نکته ای وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره نشده است، می توانید آن را در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.