آموزش 6 روش تغییر اندازه آیکون دسکتاپ در ویندوز 10 و ویندوز 11


آیا نمادهای ویندوز 10 و 11 شما کوچک هستند و می خواهید آنها را بزرگتر کنید؟ 📁 یا می خواهید آیکون های خود را کوچکتر کنید تا فضای کمتری روی دسکتاپ اشغال کنند؟ در این مقاله از تیرازیس فایل 6 روش برای تغییر اندازه آیکون دسکتاپ در ویندوز 10 و ویندوز 11 را آموزش می دهیم.

نحوه تنظیم آیکون های دسکتاپ ویندوز 11 و ویندوز 10

نحوه تغییر اندازه آیکون در ویندوز 10 و ویندوز 11

ویندوز به طور پیش فرض از نظر اندازه آیکون، اندازه فونت، فاصله بین آیکون ها و … ظاهر خاصی دارد البته ویندوز گزینه های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد که با استفاده از آنها می توان ویندوز را شخصی سازی کرد و ظاهر ویندوز را تغییر داد. برای مثال، می‌توانید از این گزینه‌ها برای تغییر فاصله بین آیکون‌ها در ویندوز 10 یا بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کردن آیکون‌ها از حد معمول استفاده کنید. در روش های زیر تغییر اندازه آیکون های ویندوز بررسی خواهیم کرد

تغییر اندازه آیکون در ویندوز 11 و 10 از طریق منوی کلیک راست

ابتدا ویندوز را روشن کنید. وقتی ویندوز روشن است، برای تغییر اندازه آیکون در ویندوز 10 و ویندوز 11، یک فضای خالی در دسکتاپ پیدا کنید و روی صفحه کلیک راست کنید. با این کار منوی کلیک راست باز می شود. پس از باز شدن این منو، گزینه View را انتخاب کنید تا زیر مجموعه های آن نمایش داده شود. در زیر مجموعه های آن، نمادهای بزرگ را انتخاب کنید تا آیکون ها بزرگ شوند. اگر آیکون‌های متوسط ​​می‌خواهید، نمادهای متوسط ​​و اگر آیکون‌های کوچک می‌خواهید، نمادهای کوچک را انتخاب کنید.

تغییر فاصله بین نمادها در ویندوز 11

تغییر اندازه آیکون در ویندوز با استفاده از میانبرهای صفحه کلید

می توانید از کلیدهای میانبر برای بزرگنمایی و به حداقل رساندن آیکون ها در ویندوز 11 استفاده کنید. برای این کار، کلیدهای Ctrl+Shift+2 را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا آیکون های شما کوچکتر شود. کلیدهای Ctrl + Shift + 3 را به طور همزمان فشار دهید تا اندازه آیکون ها به طور میانگین اندازه گیری شود. در نهایت کلیدهای Ctrl + Shift + 4 را فشار دهید تا آیکون های دسکتاپ بزرگ شوند.

تغییر فاصله بین نمادها در ویندوز 10

همچنین اگر کلید روی کیبورد را فشار دهید و کلید وسط ماوس را بچرخانید، می توانید آیکون ها را کوچکتر یا بزرگتر کنید.

تغییر اندازه آیکون ویندوز 10 با تغییر رزولوشن

برای تغییر وضوح و اندازه ویندوز 10، از طریق منوی استارت وارد تنظیمات شوید. سپس وارد قسمت System و سپس Display شوید. روی نمایش وضوح کلیک کنید تا منوی کشویی وضوح برای شما باز شود. اکنون می توانید رزولوشن کمتر یا بالاتر را انتخاب کنید.

تغییر اندازه آیکون در ویندوز 11

تغییر رجیستری برای تغییر اندازه آیکون ویندوز 11

به کوچک کردن آیکون دسکتاپ در ویندوز 10 و ویندوز 11 Windows Registry را در قسمت جستجو تایپ کنید و روی نتیجه کلیک کنید. سپس آدرس HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsShellBags1Desktop را بالای کادر باز شده وارد کنید. روی IconSize دوبار کلیک کنید.

نحوه تنظیم آیکون های دسکتاپ ویندوز 11 و ویندوز 10

Decimal را در کادر باز شده فعال کنید. سپس یک عدد کوچکتر یا بزرگتر را در قسمت Value data وارد کنید تا اندازه آیکون ها تغییر کند. پس از ذخیره تغییرات ویندوز را ریستارت کنید.

آیکون دسکتاپ را در ویندوز 10 بزرگ کنید

تغییر اندازه آیکون ها در ویندوز 11 در منوی نوار وظیفه

برای تغییر اندازه نمادهای نوار وظیفه، روی فضای خالی دسکتاپ راست کلیک کرده و تنظیمات نمایش را انتخاب کنید.

تنظیم آیکون های دسکتاپ ویندوز 11

نوار لغزنده تغییر اندازه متن، برنامه ها و موارد دیگر را بکشید تا نمادها بزرگتر یا کوچکتر شوند.

تغییر اندازه آیکون ویندوز 11

همچنین می توانید روی منوی Taskbar کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه Taskbar Settings را انتخاب کنید.

تغییر اندازه آیکون در ویندوز

در صفحه باز شده گزینه کاهش آیکون ها استفاده از دکمه های کوچک نوار وظیفه را فعال کنید.

تغییر اندازه آیکون های ویندوز

تغییر اندازه فونت دسکتاپ

میانبر صفحه کلید Windows+I را فشار دهید تا تنظیمات باز شود و اندازه فونت دسکتاپ را تغییر دهید. در تنظیمات، روی Accessibility و سپس اندازه متن کلیک کنید.

تغییر اندازه آیکون ها در ویندوز 11

نوار لغزنده اندازه متن را به سمت راست یا چپ بکشید تا فونت خود را بزرگتر و کوچکتر کنید. در نهایت روی Apply کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

تغییر اندازه آیکون ویندوز 10

اگر متون و آیکون های ویندوز 10 تار و ناخوانا هستند، می توانید مقاله 9 راه حل مشکل تار شدن و ناخوانا بودن متن و آیکون در ویندوز 10 را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد تنظیم آیکون های دسکتاپ ویندوز 11 و 10 و تغییر فاصله بین آیکون ها در ویندوز 11 با تغییر اندازه آنها صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای کوچک کردن یا بزرگ کردن آیکون دسکتاپ در ویندوز 10 استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه بزرگنمایی آیکون دسکتاپ در ویندوز 11 در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.