آموزش 6 روش برای رفع مشکل روشن شدن خودکار وای فای آیفون


برای روشن کردن وای فای در گوشی های آیفون کافی است صفحه نمایش گوشی را بالا بکشید و نماد آن را روشن کنید. به همین راحتی می توانید آن را خاموش کنید. گاهی اوقات وای فای به دلیل مشکلات به طور خودکار روشن می شود. ❗ اگر هیچ فایده ای ندارید. در این مقاله از تیرازیس فایل ۶ راه حل مشکل روشن شدن خودکار وای فای آیفون را آموزش می دهیم.

دلیل روشن شدن خودکار وای فای آیفون اپل

چگونه از روشن شدن خودکار وای فای iOS جلوگیری کنیم

Wi-Fi آیفون ممکن است به طور خودکار روشن شود. حتی اگر قبلا آن را خاموش کرده باشید. راه های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله از Enzel Web نحوه رفع مشکل روشن شدن خودکار وای فای اپل را آموزش می دهیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

حل مشکل روشن شدن خودکار وای فای در iOS با راه اندازی مجدد گوشی

برای رفع مشکل روشن شدن خودکار وای فای در iOS، گوشی خود را یکبار ریستارت کنید. برخی از مشکلات را می توان با این روش ساده حل کرد.

دلیل روشن شدن خودکار وای فای اپل چیست؟

با کشیدن انگشت به سمت بالا یا پایین روی صفحه آیفون می توانید به بخش Control Center دسترسی پیدا کنید. در این قسمت می توانید وای فای را خاموش یا روشن کنید. با نگه داشتن آیکون وای فای می توانید وارد تنظیمات آن شوید و تغییرات لازم را انجام دهید. وقتی Wi-Fi را خاموش می کنید، تا 24 ساعت خاموش می ماند. پس از آن دوباره روشن می شود. حتی پیام Disconnecting Nearby WiFi Until Tomorrow برای شما نمایش داده می شود.

فعال سازی خودکار وای فای اپل

اولین روش جلوگیری از روشن شدن خودکار وای فای آیفون است

برای جلوگیری از روشن شدن خودکار Wi-Fi، به تنظیمات بروید. سپس روی Wi-Fi ضربه بزنید. در این بخش می توانید تمام وای فای های ذخیره شده قبلی را مشاهده کنید. با خاموش کردن علامت تیک جلوی WiFi می توانید وای فای را خاموش کنید.

فعال سازی خودکار وای فای اپل

با خاموش کردن آن، همه گزینه های دیگر ناپدید می شوند.

فعال سازی خودکار وای فای اپل

مشکل روشن شدن خودکار وای فای آیفون را با حذف اتصال حل کنید

برای حل مشکل روشن شدن خودکار وای فای در آیفون، می توانید اطلاعات اتصال موجود را حذف کنید. تنها مشکل این است که برای اتصال مجدد باید اطلاعات اتصال را دوباره وارد کنید. برای انجام این کار، به تنظیمات بروید. سپس روی Wi-Fi ضربه بزنید. حال بر روی آیکون آبی رنگ کنار نام اتصال مورد نظر کلیک کنید. سپس بر روی Forget This Network ضربه بزنید.

دلیل روشن شدن خودکار وای فای در آیفون

دوباره روی فراموش کردن ضربه بزنید.

فعال سازی خودکار وای فای در آیفون

حل مشکل روشن شدن خودکار وای فای اپل با بازنشانی تنظیمات شبکه

برای رفع فعال‌سازی خودکار وای‌فای اپل، به تنظیمات و سپس General بروید.

دلیل روشن شدن خودکار وای فای در آیفون

در iOS 14 و نسخه های قدیمی تر، باید گزینه Reset را انتخاب کنید. سپس Reset Network Settings را انتخاب کنید. برای iOS 15 و جدیدتر، به Transfer or Reset > Reset > Reset Network Settings بروید.

فعال سازی خودکار وای فای در آیفون

رمز عبور را وارد کنید. سپس دوباره روی Reset کلیک کنید.

با غیرفعال کردن Auto-Join مشکل روشن شدن خودکار Wi-Fi در آیفون را حل کنید

برای حل این مشکل به تنظیمات بروید. سپس روی Wi-Fi ضربه بزنید. حال بر روی آیکون آبی رنگ کنار نام اتصال مورد نظر کلیک کنید. سپس تیک Auto-join را بردارید.

فعال سازی خودکار وای فای در آیفون

اگر برای اتصالاتی که به طور مرتب از آنها استفاده نمی کنید، درخواست اتصال دریافت می کنید، باید گزینه Ask to Join Networks را غیرفعال کنید.

این گزینه برای iOS 11 تا 16 موجود است. در آیپدهای دارای سیستم عامل iPadOS، به Settings > Wi-Fi > Auto-Join Hotspot > Never بروید.

مشکل روشن شدن خودکار وای فای در iOS را با روشن کردن حالت هواپیما حل کنید

با روشن کردن حالت هواپیما می توانید مشکل روشن شدن خودکار وای فای در iOS را حل کنید. فقط صفحه را به بالا یا پایین بکشید و نماد هواپیما را روشن کنید. تا زمانی که این علامت روشن باشد، تمام اتصالات تلفن شما قطع خواهد شد. در نتیجه تماس، بلوتوث و غیره غیرفعال می شود. بنابراین، اگر به چیزهای دیگری نیاز دارید، نباید آن را روشن کنید.

دلیل روشن شدن خودکار وای فای اپل

اگر با مشکل روشن شدن خودکار بلوتوث مواجه شده اید، آموزش 5 راه حل مشکل روشن شدن خودکار بلوتوث در آیفون را مطالعه کنید.

مشکل روشن شدن خودکار Wi-Fi در اپل را با غیرفعال کردن WiFi Assist حل کنید

هنگامی که اینترنت وای فای ضعیف یا قطع شده باشد از WiFi Assist استفاده می شود. وقتی WiFi Assist روشن است، در صورت قطع شدن و کندی وای‌فای، داده‌های اینترنت به‌طور خودکار روشن می‌شود. هر زمان که Wi-Fi ثابت شود، Wi-Fi دوباره روشن می شود. گاهی اوقات نمی خواهید هنگام استفاده از داده، Wi-Fi روشن شود. دلیل روشن شدن خودکار وای فای آیفون در این شرایط، فعال بودن Wi-Fi Assist است. برای خاموش کردن آن به تنظیمات بروید. سپس به Mobile Data بروید و Wi-Fi Assist را خاموش کنید.

فعال سازی خودکار وای فای در آیفون

فعال سازی خودکار وای فای در آیفون

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Enzel Web دلیل روشن شدن خودکار وای فای در آیفون را بررسی کردیم و نحوه حل این مشکل را آموزش دادیم. برای حل این مشکل از کدام روش استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.