آموزش 5 روش همگام سازی و تنظیم زیرنویس فیلم و فیلم در اندروید


ممکن است ویدیویی را دانلود کرده باشید 🎞️ اما متوجه شده اید که زیرنویس با ویدیو سازگار نیست، می توانید به راحتی این مشکل را در گوشی اندرویدی خود حل کنید. در آموزش 5 روش همگام سازی و تنظیم زیرنویس فیلم و ویدیو در اندروید راهکارهایی را به شما پیشنهاد می کنیم.

آموزش تنظیم زیرنویس در MX Player و VLC و.. اندروید

نحوه همگام سازی زیرنویس با ویدیو در اندروید

چگونه زیرنویس را با فیلم هماهنگ کنیم؟ در گوشی اندرویدی خود می توانید این مشکل را از طریق ابزارهای آنلاین یا پخش کننده های VLC، MX Player یا KMPlayer حل کنید یا از برنامه های جانبی دیگر استفاده کنید. در ادامه نحوه ایجاد تنظیمات زیرنویس در اندروید را توضیح خواهیم داد.

نحوه تنظیم زیرنویس در VLC اندروید

در نسخه اندروید VLC Media Player می توانید از تنظیمات سریعی که برای آن وجود دارد استفاده کنید تنظیم زیرنویس ویدیو در اندروید استفاده کنید. این تنظیم به نماد سه نقطه در رابط برنامه برمی‌گردد که هنگام پخش ویدیو در پایین صفحه ظاهر می‌شود. روی این نماد ضربه بزنید و سپس مجموعه کاملی از گزینه ها روی صفحه گوشی شما ظاهر می شود.

گزینه تاخیر زیرنویس در VLC پنجمین دکمه از بالا است. پس از ضربه زدن روی آن، می توانید با فشار دادن دکمه ++ تاخیر زیرنویس را افزایش دهید. با فشار دادن دکمه منهای می توانید تاخیر را کاهش دهید.

بدیهی است که ابتدا باید زیرنویس ها را در برنامه اندروید VLC بارگذاری کنید. سپس، اگر زیرنویس به موقع ظاهر نشد، می‌توانید آن را با کاهش سرعت یا بالا آوردن سریع‌تر رفع کنید. اگر به مراحل دقیق تری برای همگام سازی زیرنویس با ویدیو در اندروید نیاز دارید:

ویدیو را در VLC باز کنید.

روی صفحه ضربه بزنید تا کنترل های روی صفحه نمایش داده شود.

روی دکمه سه نقطه ضربه بزنید.

نحوه تنظیم زیرنویس در VLC اندروید

نحوه تنظیم زیرنویس در VLC اندروید

ستون را از سمت چپ شمارش معکوس کنید و روی دکمه پنجم یا Subtitle Delay ضربه بزنید.

نحوه تنظیم زیرنویس در VLC اندروید

نحوه تنظیم زیرنویس در VLC اندروید

روی Plus + یا Minus – برای تنظیم تاخیر زیرنویس ضربه بزنید.

نحوه تنظیم زیرنویس در VLC اندروید

نحوه تنظیم زیرنویس در VLC اندروید

پس از انجام این کار احتمالا متوجه خواهید شد که پس از یک بار فشار دادن دکمه + تاخیر 50 میلی ثانیه افزایش می یابد و با فشار دادن دکمه – تاخیر 50 میلی ثانیه کاهش می یابد. 1000 میلی ثانیه معادل 1 ثانیه است. بنابراین اگر زیرنویس شما 1 ثانیه سریعتر ظاهر می شود، باید تاخیر را روی 1000 میلی ثانیه تنظیم کنید. اگر زیرنویس 1 ثانیه کندتر ظاهر می شود، باید تأخیر را روی 1000 میلی ثانیه تنظیم کنید.

در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده باشد، اما قانون کلی این است که وقتی زیرنویس شما سریعتر اجرا می شود، باید سرعت آنها را کاهش دهید. برای کاهش سرعت آنها باید تاخیر را روی چیزی حدود 2000 میلی ثانیه تنظیم کنید.

اگر زیرنویس‌های شما کند نمایش داده می‌شوند، باید سرعت آن‌ها را افزایش دهید، که به معنای کاهش تاخیر است. بنابراین شما به یک مقدار منفی مانند -5000 میلی ثانیه نیاز دارید.

تنظیم زیرنویس در Mx Player برای اندروید

زمان زیرنویس را تنظیم کنید MX Player اندروید بسیار ساده است و فقط به چند ضربه نیاز دارد.

پنل زیرنویس را باز کنید. این پانل را می توان با رفتن به صفحه پخش > منو > زیرنویس یا منو > زیرنویس > پانل باز کرد. حالا روی دکمه + یا – در سمت راست ضربه بزنید و زیرنویس را تنظیم کنید.

برنامه تنظیم زیرنویس اندروید بصورت آنلاین

همانطور که در بالا می بینید، تنظیم زیرنویس در VLC بسیار ساده بود، اما برای زیرنویس یک ویدیوی آنلاین که به صورت محلی در دسترس نیست. نحوه همگام سازی زیرنویس ها با ویدیو در گوشی شیائومی یا هر گوشی دیگری، این کار را می توان با ابزارهای وب انجام داد. ابزارهای آنلاین زیادی برای انجام این کار وجود دارد. علاوه بر این، بسیاری از این ابزارها فایل های زیرنویس را به طور دائم همگام سازی می کنند، به این معنی که تغییرات در فایل SRT ذخیره می شوند.

توجه داشته باشید که اگر ویدیو فقط به صورت آنلاین در دسترس است (مانند ویدیوهای یوتیوب) می توانید از ابزارهای دانلود آنلاین ویدیو استفاده کنید تا آن را به صورت محلی در سیستم یا تلفن خود داشته باشید.

می توانید از ابزارهای آنلاین زیرنویس مانند SubShifter Subtitletools.com برای تنظیم نمایش زیرنویس ها در پخش کننده ای مانند VLC استفاده کنید. این سرویس دارای امکاناتی مانند جابجایی زیرنویس به عقب یا جلو برای 10 یا 5 ثانیه است. کافیست فایل زیرنویس خود را در این سرویس آپلود کنید و در قسمت Shift تنظیمات لازم را انجام دهید و بر روی دکمه Resync کلیک کنید.

برنامه تنظیم زیرنویس اندروید بصورت آنلاین

نرم افزار تنظیم زیرنویس برای Android Video Player All Format

قبلا 10 تا از بهترین برنامه ها را برای دانلود زیرنویس فارسی، انگلیسی و اندروید در تیرازیس فایل معرفی کرده بودیم، اما برای تنظیم زیرنویس در اندروید می توانید از برنامه Video Player All Format استفاده کنید. این برنامه یک ابزار حرفه ای پخش ویدیو است که از تنظیم رمز عبور برای آلبوم خصوصی شما پشتیبانی می کند و از ویدیوهای خصوصی شما در برابر حذف یا مشاهده توسط دیگران محافظت می کند. Video Player All Format از تمامی فرمت های ویدئویی، فایل های ویدئویی 4K/Ultra HD پشتیبانی می کند و آنها را با وضوح بالا پخش می کند. این یکی از بهترین پخش کننده های ویدیوی HD برای تبلت ها و گوشی های اندرویدی است.

نرم افزار تنظیم زیرنویس برای Android Video Player All Format

همگام سازی زیرنویس ها در اندروید Kmplayer

KMPlayer به کاربران این امکان را می دهد که زیرنویس ها را به صورت آنلاین از opensubtitles.org دانلود کنند و در حین پخش ویدیو با استفاده از پخش کننده KMPlayer زیرنویس ها را مشاهده کنند. اما اغلب یا گاهی اوقات زیرنویس های دانلود شده با ویدیو همگام نمی شوند، به این معنی که گاهی اوقات ممکن است سریعتر یا دیرتر از تصویر پخش شوند. به زیرنویس را تنظیم کنید Kmplayer اندروید می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

اول از همه، KMPlayer Player را باز کنید، ویدیو و همچنین زیرنویسی را که می خواهید همگام سازی کنید، باز کنید.

همگام سازی زیرنویس ها در اندروید Kmplayer

صفحه پخش کننده را لمس کنید تا نماد سه نقطه را در گوشه سمت راست بالا ببینید. روی آن ضربه بزنید.

یک منوی کشویی باز می شود، زیرنویس را از آن انتخاب کنید.

همگام سازی زیرنویس ها در اندروید Kmplayer

پنجره تنظیمات زیرنویس باز می شود و علامت + و – را در پایین می بینید.

همچنین، مطمئن شوید که نام فایل و نام زیرنویس یکسان را انتخاب کرده اید.

همگام سازی زیرنویس ها در اندروید Kmplayer

همانطور که متوجه شدید، نحوه تنظیم زیرنویس در اندروید Kmplayer کار پیچیده ای نیست و می توانید این کار را به راحتی و با کمی دقت انجام دهید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدوارم امروز با آموزش ۵ روش همگام سازی و تنظیم زیرنویس فیلم و ویدیو در اندروید توانسته باشید مشکل خود را حل کرده باشید. اگر روش دیگری می شناسید، نکته ای وجود دارد که مغفول مانده است یا پیشنهادی دارید، می توانید آن را در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.