آموزش 5 روش تست میکروفون در ویندوز 11 و ویندوز 10


روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای تست میکروفن در ویندوز 🎙️ از سالم بودن و تنظیم صحیح میکروفون مطمئن شوید. در این مقاله از تیرازیس فایل به آموزش 5 روش تست میکروفون در ویندوز 11 و ویندوز 10 می پردازیم.

نحوه تست میکروفون در ویندوز 10 و ویندوز 11 به صورت آفلاین و آنلاین

نحوه تست میکروفون در ویندوز 11 و ویندوز 10

زمانی که یک جلسه آنلاین دارید و باید در آن جلسه با میکروفون صحبت کنید، بهتر است قبل از شروع جلسه میکروفون خود را تست کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. ابزارهای مختلفی برای تست میکروفون در ویندوز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. در اینجا چند روش برای تست میکروفون در ویندوز 10 و ویندوز 11 را بررسی می کنیم.

تست میکروفون در ویندوز 11 و 10 از طریق تنظیمات

برای تست میکروفون در ویندوز 11 می توانید از تنظیمات ویندوز استفاده کنید برای این کار ابتدا از طریق منوی استارت وارد تنظیمات شوید.

نحوه تست میکروفون در ویندوز 10 و ویندوز 11 به صورت آفلاین و آنلاین

در صفحه تنظیمات اصلی به System > Sound بروید.

تست میکروفون در ویندوز 10

در قسمت Input میکروفون خود را انتخاب کنید.

تست میکروفون در ویندوز 11

در منوی Properties با کم و زیاد کردن نوار لغزنده بررسی کنید و ببینید که صدای ورودی درست است یا خیر. سپس روی Start test در زیر قسمت Input volume کلیک کنید تا تست میکروفون شروع شود.

تست میکروفون لپ تاپ در ویندوز 11

با میکروفون خود صحبت کنید و سپس روی Stop test کلیک کنید. پس از آن می توانید نتیجه تست را به صورت درصد در کنار دکمه Start test مشاهده کنید مشاهده اگر درصد نمایش داده شده کمتر از 75 درصد است، باید نوار لغزنده صدای ورودی را برای افزایش صدا افزایش دهید. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، برای آزمایش میکروفون هندزفری در ویندوز 10، ابتدا روی نماد بلندگو در منوی نوار وظیفه کلیک راست کنید.

تست آنلاین میکروفون لپ تاپ

از منوی باز شده گزینه Open Sound settings را انتخاب کنید.

تست میکروفون هندزفری در ویندوز 10

در صفحه تنظیمات، بخش ورودی را پیدا کنید. در این قسمت ویندوز به شما نشان می دهد که میکروفون پیش فرض شما کدام است. اگر میکروفون اشتباه انتخاب شد، روی منوی آن کلیک کنید و میکروفون صحیح را انتخاب کنید. همچنین می توانید میکروفون خود را در قسمت Test your microphone تست کنید. برای این کار، فقط با میکروفون صحبت کنید و ببینید نوار آبی تست میکروفون شما پر می شود یا خیر. اگر پر باشد یعنی میکروفون شما سالم است.

تست میکروفون در کروم

تست میکروفون لپ تاپ در ویندوز 10 با استفاده از نماد بلندگو در دسکتاپ

برای دسترسی به تنظیمات میکروفون در ویندوز 10، یک نماد بلندگو در گوشه سمت راست پایین دسکتاپ در منوی نوار وظیفه وجود دارد. روی نماد بلندگو کلیک راست کنید.

تست آنلاین میکروفون لپ تاپ

با این کار یک منو برای شما باز می شود. از منوی باز شده گزینه Sounds را انتخاب کنید.

تست آنلاین میکروفون در ویندوز 10

پس از باز شدن کادر Sounds، به تب Recording بروید.

تنظیمات میکروفون در ویندوز 10

حال در تب Recording بر روی میکروفون مورد نظر کلیک راست کنید. از منوی باز شده، اگر میکروفون غیر فعال است، گزینه Enable را انتخاب کنید تا فعال شود.

تست میکروفون آنلاین

پس از فعال کردن میکروفون، با میکروفون صحبت کنید. در حین سخنرانی، اگر میکروفون سالم است و مشکلی وجود ندارد، نوار سبز رنگ کنار میکروفون باید با افزایش صدای شما کم یا زیاد شود. در نهایت پس از اتمام تست بر روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند. اگر میکروفون ویندوز مشکلی ندارد اما حجم آن کم است می توانید 5 روش افزایش صدای میکروفون در ویندوز 10 برای افزایش صدای میکروفون را مطالعه کنید.

تست صدای میکروفون در ویندوز 11

تست میکروفون آنلاین با ابزار Mictests

اگر ابزارهای آنلاین برای تست میکروفون لپ تاپ در ویندوز 11 خودتان از آن استفاده کنید، می توانید از Mictests کمک بگیرید. برای تست میکروفون خود با کمک Mictests ابتدا وارد شوید. سپس روی Test my mic کلیک کنید تا تست شروع شود.

تست آنلاین میکروفون لپ تاپ

با این کار ابزار Mictests شروع می شود. با میکروفون خود صحبت کنید تا درصد بالای فریم به 100٪ برسد.

تست میکروفون هندزفری در ویندوز 10

پس از رسیدن به 100% می توانید صدای خود را پخش کنید و صدای خود را بشنوید.

تنظیمات میکروفون در ویندوز 10

تست میکروفون لپ تاپ از طریق Check Mic Online

Check Mic Online ابزار دیگری است که می توانید از آن برای تست صدای میکروفون در ویندوز 10 و 11 استفاده کنید، برای استفاده از این ابزار ابتدا وارد وب سایت Check Mic Online شوید. بر روی Check microphone کلیک کنید.

تست میکروفون لپ تاپ در ویندوز 11

وقتی وارد صفحه جدیدی می شوید، با میکروفون صحبت کنید. اگر میکروفون شما سالم باشد، نوارهای آبی بالا و پایین می شوند. همچنین می توانید برای ضبط صدای خود بر روی Start recording کلیک کنید.

تست میکروفون لپ تاپ

Onlinemictest ابزاری برای تست میکروفون در کروم است

آخرین ابزاری که می توانید برای آن تست میکروفون لپ تاپ استفاده از آن Onlinemictest است. برای تست میکروفون با استفاده از Onlinemictest، پس از ورود به سایت آن، در قسمت تست میکروفون، روی نماد شروع کلیک کنید.

تست میکروفون در کروم

سپس Onlinemictest شروع به ضبط صدای شما می کند.

تست آنلاین میکروفون در ویندوز 10

اگر بعد از تست میکروفون متوجه شدید که میکروفون در ویندوز 11 فعال نیست یا با مشکل مواجه شده است، برای حل مشکل خود می توانید آموزش 10 راه حل مشکل میکروفون را مطالعه کرده و در ویندوز 11 آن را فعال کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به بررسی چند روش برای تست صدای میکروفون در ویندوز 11 و ویندوز 10 پرداختیم، آیا توانستید از روش های بالا برای تست آنلاین میکروفون لپ تاپ استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه تست آنلاین میکروفون در ویندوز 10 در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.