آموزش 5 راه حل مشکل روشن شدن خودکار بلوتوث آیفون


گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که بعد از اینکه بلوتوث خود را برای اتصال به دستگاه های دیگر روشن کردید و پس از اتمام کار آن را خاموش کردید، به طور خودکار روشن می شود. 🔵 در این مطلب از تیرازیس فایل 5 راه حل مشکل روشن شدن خودکار بلوتوث آیفون را آموزش می دهیم.

دلیل روشن شدن خودکار بلوتوث آیفون

چگونه آیفون من را از روشن شدن خودکار بلوتوث متوقف کنم؟

گوشی های آیفون نیز مانند هر دستگاه دیگری ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شوند. یکی از این مشکلاتی است که ممکن است در گوشی های iOS با آن مواجه شوید بلوتوث آیفون را به صورت خودکار روشن کنید است. وقتی با این مشکل مواجه می شوید، راه های متنوع و آسانی وجود دارد که می توانید مشکل خود را حل کنید. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

رفع مشکل بلوتوث آیفون

اگر در دستگاه اندرویدی خود با مشکل بلوتوث روبرو هستید، می توانید ۱۲ روش برای رفع مشکلات بلوتوث اندروید را مطالعه کنید.

دلیل روشن شدن خودکار بلوتوث آیفون چیست؟

اکثر کاربران بلوتوث خود را برای جفت شدن با یک دستگاه روشن می کنند. بعد از اتمام کار بلوتوث خود را از طریق Control Center خاموش می کنند. وقتی بلوتوث از طریق مرکز کنترل خاموش می شود، فقط با سایر دستگاه های متصل قطع می شود. یعنی بلوتوث دستگاه شما دوباره فعال می شود. در این صورت می توانید از روش های زیر برای غیرفعال کردن بلوتوث خود استفاده کنید.

بعد از روشن شدن خودکار بلوتوث در آیفون بلوتوث را خاموش کنید

اگر بلوتوث شما به صورت خودکار روشن است، می توانید برای خاموش کردن آن به تنظیمات بروید.

بلوتوث آیفون را به صورت خودکار روشن کنید

در صفحه اصلی تنظیمات، بلوتوث را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

بلوتوث آیفون را به صورت خودکار روشن کنید

در صفحه بلوتوث، روی گزینه بلوتوث که فعال است و یک دکمه سبز رنگ در کنار آن وجود دارد، ضربه بزنید.

بلوتوث را به صورت خودکار در آیفون روشن کنید

با این کار دکمه سبز رنگ غیر فعال می شود رفع مشکل روشن شدن خودکار بلوتوث آیفون با موفقیت انجام می شود.

دلیل روشن شدن خودکار بلوتوث آیفون

بلوتوث را از طریق Control Center خاموش کنید

اگر در آیفون خود با مشکل بلوتوث روبرو هستید، باید بلوتوث را از طریق تنظیمات غیرفعال کنید. همانطور که گفته شد، می توانید بلوتوث را با استفاده از Control Center در آیفون نیز خاموش کنید، اما دوباره فعال می شود. برای اینکه به صورت خودکار فعال نشود باید از روش قبلی استفاده کنید. اگر می خواهید بلوتوث خود را در اسرع وقت خاموش کنید، می توانید از مرکز کنترل کمک بگیرید. برای خاموش کردن بلوتوث از طریق Control Center، ابتدا لبه پایین صفحه نمایش را در آیفون هایی که دکمه هوم دارند، بکشید.

رفع مشکل بلوتوث آیفون

اگر آیفون شما دکمه هوم ندارد، لبه بالا سمت راست را پایین بکشید. سپس پس از باز کردن منوی Control Center، روی آیکون بلوتوث ضربه بزنید تا غیرفعال شود.

رفع مشکل روشن شدن خودکار بلوتوث آیفون

بلوتوث را با استفاده از سیری غیرفعال کنید

اگر می خواهید بلوتوث را با ویژگی سیری خاموش کنید، ابتدا سیری را فعال کنید. سپس بگویید Turn off Bluetooth. سیری به طور خودکار بلوتوث شما را خاموش می کند و غیرفعال شدن آن را به شما نشان می دهد.

رفع مشکل بلوتوث آیفون اپل

اگر با مشکل کار نکردن سیری در آیفون مواجه هستید، می توانید آموزش 20 راه حل مشکل کار نکردن سیری در آیفون را مطالعه کنید.

با راه اندازی مجدد گوشی مشکل روشن شدن خودکار بلوتوث آیفون را برطرف کنید

گاهی اوقات گوشی های هوشمند با مشکلات مختلفی مواجه می شوند. این مشکلات جزئی باعث می شود که قسمت های مختلف گوشی به درستی کار نکنند. به عنوان مثال، در گوشی های iOS، بلوتوث را به طور خودکار روشن می کنند. در این شرایط، یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای رفع مشکلات جزئی گوشی، راه‌اندازی مجدد آن است. راه اندازی مجدد iOS می تواند مشکلات مختلف گوشی دیگر را نیز برطرف کند. بنابراین، هنگامی که با مشکل بلوتوث مواجه شدید، گوشی خود را ریستارت کنید. نحوه خاموش کردن گوشی های آیفون در مدل های مختلف کمی متفاوت است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

  • آیفون X و بالاتر: در این مدل دکمه پاور را به همراه دکمه افزایش صدا نگه دارید. پس از چند ثانیه، Slide to Power Off را مشاهده خواهید کرد. پس از مشاهده Slide to Power Off، دکمه ها را رها کرده و اسلاید را به سمت راست بکشید.
  • آیفون 8 و مدل‌های آیفون قدیمی‌تر: در آیفون 8 و مدل‌های آیفون قدیمی‌تر، دکمه کناری را فشار دهید تا Slide to Power Off را ببینید. پس از مشاهده Slide to Power Off، اسلاید را به سمت راست بکشید.
  • iPhone SE: در گوشی های iPhone SE، دکمه پاور را فشار دهید. دکمه پاور در بالای این گوشی ها قرار دارد.

بلوتوث را به صورت خودکار در آیفون روشن کنید

پس از انجام این کار گوشی شما خاموش می شود. چند دقیقه صبر کنید و دوباره آن را روشن کنید.

برای رفع مشکل بلوتوث آیفون، حالت هواپیما را روشن کنید

حالت هواپیما در گوشی های هوشمند حالتی است که تمامی قابلیت های بلوتوث، وای فای، امکان برقراری تماس و … را غیرفعال می کند، زمانی که در این زمینه ها مانند سیم کارت یا بلوتوث مشکل دارید، می توانید این قابلیت را روشن کنید. پس از چند ثانیه روشن بودن، دوباره آن را خاموش کنید تا ویژگی های ذکر شده دوباره شروع به کار کرده و مشکل شما حل شود. به رفع مشکل بلوتوث آیفون اپل ابتدا با حالت هواپیما وارد تنظیمات شوید. روی حالت هواپیما ضربه بزنید. پس از چند ثانیه، دوباره روی حالت هواپیما ضربه بزنید تا خاموش شود.

بلوتوث آیفون را به صورت خودکار روشن کنید

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به بررسی روش های رفع مشکل بلوتوث آیفون اپل پرداختیم. آیا توانستید از روش های بالا برای رفع مشکل بلوتوث آیفون استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه روشن شدن خودکار بلوتوث آیفون در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.