آموزش 4 روش ساخت کانال تلگرام در نسخه جدید (همه دستگاه ها)


کانال های تلگرام 📢 یکی از راه های عالی برای به اشتراک گذاشتن پست ها و مطالب مورد علاقه خود با گروهی از افراد است. در این مقاله از تیرازیس فایل ۴ روش ساخت کانال تلگرام در نسخه جدید اندروید، آیفون، کامپیوتر و وب را آموزش می دهیم.

آموزش کانال سازی در تلگرام

نحوه ایجاد کانال تلگرام

قبلا در Enzel Web آموزش ویدیویی جدید 2 روش ایجاد کانال در واتس اپ را مورد بحث قرار دادیم. به غیر از واتس اپ، می توانید از شبکه های اجتماعی دیگر مانند تلگرام برای ایجاد کانال و اشتراک گذاری پست استفاده کنید. در ادامه مطلب نحوه ایجاد کانال در تلگرام ما با دستگاه های مختلف بررسی می کنیم.

ساخت کانال تلگرام فارسی و انگلیسی در اندروید

اگر گوشی شما دارای سیستم عامل اندروید است، به راحتی می توانید یک کانال تلگرام ایجاد کنید. برای ایجاد کانال تلگرام اندروید، تلگرام را در گوشی خود باز کنید. روی نماد مداد از سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید. شما می توانید تمام مخاطبین خود را در این صفحه مشاهده کنید. کانال جدید را از بالای صفحه انتخاب کنید.

آموزش ساخت کانال خصوصی در تلگرام

نام تلگرام خود را در قسمت نام کانال وارد کنید. همچنین می توانید توضیحات کانال خود را در قسمت توضیحات تایپ کنید. در صورت تمایل می توانید برای پروفایل کانال خود عکس قرار دهید. برای قرار دادن عکس، روی نماد دوربین ضربه بزنید و عکس مورد نظر را از گالری گوشی خود انتخاب کنید. پس از پر کردن قسمت های گفته شده، روی تیک سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

ساخت کانال در تلگرام جدید

در صفحه بعد باید نوع کانال خود را از کانال عمومی یا کانال خصوصی انتخاب کنید. اگر می خواهید کانال شما عمومی باشد، گزینه Public Channel را فعال کنید. اگر می خواهید فقط افراد خاصی وارد کانال شما شوند و برای همه باز نیست، می توانید کانال خصوصی را انتخاب کنید. برای تایید و ادامه، دوباره روی تیک بالای صفحه ضربه بزنید.

محدودیت ایجاد کانال در تلگرام

آخرین مرحله اضافه کردن مخاطبین به کانال است. مخاطبینی را که می خواهید به کانال خود بپیوندند انتخاب کنید. در نهایت روی فلش پایین صفحه ضربه بزنید تا یک کانال تلگرام در نسخه جدید ایجاد کنید.

ساخت کانال در تلگرام فارسی

ساخت کانال در آپدیت جدید تلگرام با گوشی های آیفون

اگر از گوشی های iOS استفاده می کنید، همچنان می توانید برای خود در تلگرام کانال ایجاد کنید. برای ایجاد کانال در تلگرام آیفون ابتدا وارد برنامه تلگرام شوید. روی نماد مخاطبین در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. در صفحه بعد می توانید مخاطبین خود را مانند گوشی های اندرویدی مشاهده کنید. از بالای صفحه وارد بخش New Channel شوید.

ساخت کانال در تلگرام آیفون

سپس Create Channel را در وسط صفحه انتخاب کنید. با این کار مراحل ساخت کانال تلگرام آغاز می شود.

ساخت کانال تلگرام آیفون

نام کانال خود را مشخص کنید و یک عکس برای کانال خود آپلود کنید. سپس در قسمت توضیحات توضیحات مختصری در مورد کانال خود وارد کنید. Next را انتخاب کنید.

ساخت کانال تلگرام آیفون

مانند تلفن های اندرویدی، نوع کانال خود را از خصوصی یا عمومی انتخاب کنید.

ساخت کانال تلگرام ویندوز

در صفحه بعد، مخاطبینی را که می خواهید به کانال خود اضافه کنید، انتخاب کنید. محدودیت ایجاد کانال در تلگرام این به این صورت است که می توانید در حین ایجاد کانال، 200 مخاطبی که شماره شما را به عنوان عضو کانال شما ذخیره کرده اند ایجاد کنید. روی Next ضربه بزنید. اکنون کانال تلگرام آیفون با موفقیت ایجاد شد.

آموزش ساخت کانال در تلگرام جدید

نحوه ایجاد کانال در تلگرام جدید روی دسکتاپ

برای افرادی که تمایلی به استفاده از این برنامه در گوشی خود ندارند، تلگرام نسخه دسکتاپ و مک را نیز قرار داده است. می توانید در نسخه دسکتاپ و مک این برنامه کانال ایجاد کنید. برای ایجاد کانال تلگرام کامپیوتری ابتدا وارد برنامه تلگرام در کامپیوتر خود شوید. روی نماد مخاطبین در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

ایجاد کانال در تلگرام آپدیت جدید

از منوی باز شده گزینه New Channel را انتخاب کنید.

ساخت کانال تلگرام کامپیوتر

نام کانال خود را به دلخواه وارد کنید. سپس یک عکس پروفایل اضافه کنید و توضیحاتی برای کانال خود بنویسید. در نهایت روی Next کلیک کنید.

ساخت کانال تلگرام ویندوز

نوع کانال خود را مشخص کنید در نهایت روی Done کلیک کنید.

ساخت کانال تلگرام اندروید

پس از ایجاد کانال تلگرام ویندوز، می توانید برای مدیریت آن وارد کانال خود شوید، روی سه نقطه ضربه بزنید و Manage Channel را انتخاب کنید. اکنون می توانید قسمت های مختلف کانال خود را تغییر دهید.

نحوه ایجاد کانال در تلگرام

آموزش ساخت کانال در تلگرام جدید با استفاده از نسخه تحت وب تلگرام

اگر برنامه تلگرام را روی کامپیوتر خود نصب نکرده اید، می توانید از نسخه تحت وب آن استفاده کنید. برای ایجاد کانال تلگرام ابتدا تلگرام وب را باز کنید. سپس شماره حساب خود را وارد کنید. روی نماد مخاطبین کلیک کرده و از منوی باز شده New Channel را انتخاب کنید. در صفحه جدید، نام و تصویر نمایه را برای کانال خود انتخاب کنید. روی فلش پایین صفحه ضربه بزنید.

نحوه ایجاد کانال در تلگرام جدید

پس از ایجاد کانال در صورت تمایل می توانید اطلاعات آن را تغییر دهید. برای مثال، روی نام کانال و سپس نماد مداد ضربه بزنید. اکنون می توانید نام، تصویر پروفایل و توضیحات کانال را تغییر دهید. در قسمت Channel Type می توانید نوع کانال را تغییر دهید. همچنین در قسمت Content Protection می توانید با فعال سازی Restrict Saving Content از فوروارد و کپی شدن پیام های خود جلوگیری کنید. در قسمت Reactions می توانید واکنش های پست را فعال یا غیرفعال کنید.

چرا هیچ گزینه ای برای ایجاد کانال در تلگرام وجود ندارد؟

همچنین برای مشاهده آموزش های بیشتر بستن فوروارد در تلگرام می توانید آموزش تصویری بستن و حذف فوروارد در تلگرام را مطالعه نمایید.

آموزش تصویری ساخت لینک کانال تلگرام

بعد از ساخت کانال در تلگرام جدید در صورت تمایل می توانید لینک کانال خود را تغییر دهید. برای این کار وارد کانال خود شوید. روی نام کانال ضربه بزنید. در صفحه باز شده، نماد مداد بالای صفحه را انتخاب کنید.

ایجاد کانال تلگرام تحت وب

سپس Channel Type را انتخاب کنید.

ساخت کانال تلگرام اندروید

اکنون می توانید لینک فعلی را حذف کرده و یک لینک جدید برای کانال خود تنظیم کنید.

آموزش کانال سازی در تلگرام

سوالات متداول

تفاوت گروه و کانال در تلگرام چیست؟

در گروه های تلگرام به غیر از ادمین ها، اعضا نیز می توانند پست بگذارند و پیام بگذارند. در صورت حضور در کانال، فقط ادمین کانال می تواند پیام ارسال کند و پیام بگذارد.

چرا در نسخه جدید گزینه ای برای ایجاد کانال تلگرام وجود ندارد؟

اگر نمی توانید در تلگرام کانال بسازید به احتمال زیاد اسپم شده اید و برای حل مشکل خود باید با پشتیبانی تلگرام تماس بگیرید و مشکل خود را حل کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به بررسی نحوه ایجاد کانال خصوصی در تلگرام پرداختیم. آیا با آموزش ساخت کانال تلگرام حرفه ای که در بالا به آن پرداختیم توانستید برای خود یک کانال تلگرام ایجاد کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه نحوه ایجاد کانال در تلگرام در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.