آموزش 4 روش بک آپ گیری از چت تلگرام در اندروید، آیفون، دسکتاپ و وب


اگر می خواهید چت های تلگرام خود را ذخیره کنید 🗃️ همیشه در هر زمان به پیام ها، فیلم ها و عکس های خود دسترسی داشته باشید، می توانید از چت های تلگرام اندروید، آیفون و … بک آپ بگیرید. در این مقاله از تیرازیس فایل به آموزش 4 می پردازیم. روش های پشتیبان گیری از چت تلگرام در اندروید، آیفون، دسکتاپ و وب.

چگونه از چت تلگرام بکاپ بگیریم؟

نحوه پشتیبان گیری و صادرات سابقه چت تلگرام

تلگرام یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسان است که بسیاری از کاربران از آن برای چت، ارسال فیلم، عکس و موسیقی استفاده می کنند. ممکن است به دلایل مختلف نیاز به ذخیره این چت ها، فیلم ها، عکس ها و موسیقی داشته باشید. روش های مختلف تهیه پشتیبان گیری از تلگرام وجود دارد. در ادامه روش های بک آپ گرفتن از تلگرام را بررسی می کنیم.

هنوز هیچ گزینه رسمی برای پشتیبان گیری از چت در اپلیکیشن تلگرام گوشی وجود ندارد. با این حال، هنوز روش هایی وجود دارد که می توانید برای پشتیبان گیری از آنها استفاده کنید.

از تلگرام اندروید از طریق برنامه مدیریت فایل گوشی بک آپ بگیرید

برای پشتیبان گیری از فیلم ها، عکس ها و موزیک های تلگرام خود می توانید از برنامه مدیریت فایل استفاده کنید. برای پشتیبان گیری از چت تلگرام اندروید ابتدا برنامه فایل منیجر را باز کنید. سپس به پوشه تلگرام بروید. در این پوشه چهار پوشه دیگر را مشاهده خواهید کرد که شامل اسناد، تصاویر تلگرام، ویدیوی تلگرام و صوتی تلگرام می شود. همه پوشه ها را کپی کنید و به مکان دیگری مانند هارد، فلش و کامپیوتر منتقل کنید.

بک آپ تلگرام اندروید

پشتیبان گیری از تلگرام اندروید و آیفون با اسکرین شات

هنگامی که از طریق روش فوق از ویدیوها، عکس ها و موزیک های تلگرام خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید، چت های شما ذخیره نمی شود. بنابراین برای ذخیره چت ها می توانید وارد چت مورد نظر شوید. سپس از کل صفحه چت یک اسکرین شات بگیرید. این روش برای پشتیبان گیری از تلگرام در آیفون و اندروید یکسان است و تفاوتی ندارد. پس از بک آپ گرفتن از تلگرام در آیفون و اندروید با اسکرین شات، می توانید با برنامه های مختلف عکس ها را به PDF تبدیل کنید. برای تبدیل عکس به فایل پی دی اف می توانید آموزش 11 روش تبدیل گروهی متشکل از چند عکس به فایل پی دی اف را مطالعه کنید.

پشتیبان گیری از تلگرام اندروید

پشتیبان گیری از تلگرام در آیفون از طریق iTunes

برای تهیه نسخه پشتیبان از تلگرام آیفون خود از طریق iTunes، ابتدا باید آیفون را به کامپیوتر متصل کنید. برای این کار بهتر است از مک استفاده کنید. برنامه iTunes را باز کنید. سپس بر روی آیکون گوشی خود کلیک کرده و Restore Backup را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری از تلگرام در آیفون

گزینه ای به نام “انتخاب نوع داده ای که می خواهید بازیابی کنید” وجود دارد که باید نوع داده ای را که می خواهید پشتیبان گیری کنید را مشخص کنید. در این قسمت گفتگوهای تلگرام را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری از تلگرام در آیفون با استفاده از iCloud

همچنین می توانید از iCloud برای پشتیبان گیری از تلگرام در آیفون استفاده کنید. قبل از انجام مراحل، مراقب باشید که باید یک نسخه پشتیبان از iCloud داشته باشید. برای استفاده از این ابزار ابتدا به تنظیمات بروید. سپس به بخش General بروید. سپس روی Reset و سپس Erase All Content and Settings ضربه بزنید. پس از راه اندازی مجدد آیفون، Restore from iCloud Backup را انتخاب کنید. سپس آن را طوری تنظیم کنید که از تلگرام نیز بک آپ گرفته شود. پس از طی مراحل مشاهده خواهید کرد که آرشیو پیام های تلگرامی دارید.

پشتیبان گیری از تلگرام در آیفون

آموزش نحوه پشتیبان گیری از چت وب دسکتاپ تلگرام

اگر از تلگرام دسکتاپ استفاده می کنید، ابتدا می توانید برنامه تلگرام را در رایانه خود باز کنید تا از تلگرام پشتیبان تهیه کنید. سپس وارد چت مورد نظر شوید. روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Export chat history را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری از چت تلگرام

پس از باز شدن کادر تنظیمات صادرات چت، مواردی را که می خواهید پشتیبان بگیرید بررسی کنید. به عنوان مثال، برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس ها، عکس ها را علامت بزنید. همچنین از طریق نوار Size limit می توانید محدودیت حجم فایل هایی که باید از آنها بک آپ گرفته شود را مشخص کنید.

پشتیبان گیری از چت تلگرام

اگر روی Path کلیک کنید، می توانید مسیر پشتیبان گیری را در رایانه تغییر دهید.

پشتیبان گیری از تلگرام در آیفون

در نهایت برای پشتیبان گیری از تلگرام، پس از شخصی سازی تنظیمات بر روی Export کلیک کنید.

پشتیبان گیری از تلگرام

بعد از پشتیبان گیری از چت تلگرام با انتخاب گزینه Show my data می توانید چتی که از آن بک آپ گرفته اید را مشاهده کنید.

پشتیبان گیری از تلگرام

همچنین می توانید به مسیری که در Path مشخص کرده اید بروید و چت های پشتیبان خود را مشاهده کنید.

پشتیبان گیری از چت تلگرام از طریق تنظیمات تلگرام دسکتاپ

برای صادرات از تلگرام وارد برنامه دسکتاپ تلگرام شوید. پس از آن روی سه خط بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید.

نحوه پشتیبان گیری از تلگرام در گوشی

از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری از چت های تلگرام

وارد قسمت Advanced شوید.

پشتیبان گیری از چت تلگرام

صادرات اطلاعات تلگرام را انتخاب کنید.

چگونه از چت تلگرام بکاپ بگیریم؟

مانند مرحله قبل، مواردی را که می خواهید پشتیبان بگیرید را مشخص کنید. از طریق نوار محدودیت اندازه، محدودیت اندازه فایل را مشخص کنید. در نهایت بر روی Export کلیک کنید تا از چت تلگرام بک آپ بگیرید.

پشتیبان گیری از دسکتاپ تلگرام

نحوه انجام این کار در ویدیوی زیر نشان داده شده است:

چگونه پس از پشتیبان گیری از چت های تلگرام، بک آپ را با فرمت PDF ذخیره کنیم

پس از پشتیبان گیری از چت تلگرام با روش های فوق، مشاهده می کنید که فایل ها با فرمت Message.html ذخیره می شوند. برای تغییر فرمت آنها به PDF ابتدا روی فایل های Html دوبار کلیک کنید تا باز شوند.

صادرات از تلگرام

سپس میانبر صفحه کلید Ctrl+P را فشار دهید تا ابزار Print باز شود. سپس منوی کشویی مقصد را روی Save as PDF قرار دهید. در نهایت بر روی Save کلیک کنید.

پشتیبان گیری تلگرام

همچنین شما می توانید پس از پشتیبان گیری از چت تلگرام برای تبدیل فایل های Html به PDF از ابزارهای آنلاین Sejda و CloudConvert استفاده کنید.

بک آپ چت تلگرام

اگر می‌خواهید از واتس‌اپ نسخه پشتیبان تهیه کنید، می‌توانید آموزش پشتیبان‌گیری از عکس‌ها، ویدیوها و سایر داده‌های WhatsApp را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز نحوه بک آپ گیری از تلگرام در گوشی و بک آپ گیری از دسکتاپ تلگرام را بررسی کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای پشتیبان گیری از تلگرام اندروید استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه بک آپ گیری از تلگرام اندروید و تلگرام دسکتاپ در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.