آموزش 4 روش برای کالیبره کردن باتری اندروید


زمانی که باتری گوشی شما 🔋 با مشکل مواجه می شود و به درستی کار نمی کند، می توانید باتری را کالیبره کنید تا آن را تعمیر کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل به آموزش ۴ روش کالیبراسیون باتری اندروید می پردازیم.

نحوه کالیبره کردن باتری گوشی اندرویدی

نحوه کالیبره کردن باتری گوشی اندرویدی

باتری گوشی های هوشمند به دلیل استفاده زیاد و قدیمی بودن گاهی اوقات با مشکل مواجه می شوند. در این زمان می توانید باتری گوشی خود را با روش های مختلف کالیبره کنید تا مشکل برطرف شده و به حالت عادی برگردد. در مورد روش های کالیبراسیون بدون برنامه و با بیشتر بخوانید بهترین برنامه کالیبراسیون باتری اندروید بررسی خواهیم کرد

منظور از کالیبره کردن باتری اندروید چیست؟

گاهی اوقات هنوز درصد گوشی شما به صفر نرسیده است اما گوشی خاموش می شود. این به دلیل خرابی نرم افزار گوشی نیست، بلکه به دلیل قدیمی بودن باتری گوشی و خرابی آن، اطلاعات نادرستی از میزان شارژ گوشی روی صفحه نمایش داده می شود. کالیبره کردن باتری اندروید در این شرایط به شما این امکان را می دهد که اطلاعات صحیح شارژ باتری و … را در صفحه مشاهده کنید. این کار باعث بهبود عمر باتری نمی شود و فقط باعث می شود اطلاعات صحیح روی گوشی نمایش داده شود.

کالیبراتور باتری اندروید سامسونگ

چه زمانی می توان باتری گوشی را کالیبره کرد؟

همانطور که گفته شد، کالیبراسیون باتری را بهبود نمی بخشد، بنابراین نباید به طور مکرر باتری را کالیبره کنید. وقتی باتری شما مشکل دارد باید این کار را انجام دهید. برخی از این مشکلاتی که می توانید هنگام کالیبره کردن باتری خود با آن مواجه شوید عبارتند از:

  • وقتی تلفن ناگهان خاموش می شود. گاهی اوقات گوشی مقداری شارژ دارد اما ناگهان خاموش می شود. باتری این گوشی نیاز به کالیبراسیون دارد.
  • زمانی که درصد شارژ باتری برای مدت طولانی روی عدد خاصی گیر کرده و کاهش نمی یابد.
  • اگر دستگاه اندرویدی شما قدیمی است و به دلیل کهولت سن به طور ناگهانی سطح باتری آن کاهش می یابد.

کارهایی که باید قبل از کالیبره کردن باتری گوشی های شیائومی، سامسونگ و غیره انجام دهید

قبل از کالیبره کردن باتری گوشی شیائومی، گوشی خود را به متخصص نشان دهید و در صورت امکان باتری را تعویض کنید. اگر از گوشی ای استفاده می کنید که باتری آن قابل تعویض است، نیازی به کالیبره کردن باتری نیست و می توانید به راحتی از باتری نو استفاده کنید.

کالیبراتور باتری اندروید سامسونگ

برای سالم نگه داشتن باتری گوشی، می توانید نحوه سالم نگه داشتن آن و افزایش عمر باتری را بخوانید.

روش کالیبراسیون باتری در گوشی های اندرویدی

نحوه کالیبره کردن باتری گوشی های اندرویدی برای همه دستگاه ها یکسان است. برای این کار کافیست مراحل را به طور کامل طی کنید. برای کالیبره کردن باتری اندروید ابتدا از گوشی خود استفاده کنید تا کاملا شارژ شود و گوشی خاموش شود. پس از خاموش شدن گوشی، دوباره آن را روشن کنید و مطمئن شوید که به دلیل عدم شارژ به صورت خودکار خاموش می شود. سپس گوشی خود را تا شارژ کامل شارژ کنید. برای شارژ کامل گوشی به حداقل 6 ساعت زمان نیاز دارید.

    دانلود کالیبراتور باتری اندروید

گوشی را از شارژر جدا کرده و دوباره سطح شارژ را بررسی کنید. اگر 100% نیست دوباره آن را به شارژر وصل کنید. گوشی را فقط زمانی از شارژر جدا کنید که 100% شارژ شده باشد. پس پس از اطمینان از 100 درصد بودن باتری آن را از شارژر جدا کرده و گوشی را روشن کنید. بگذارید باتری گوشی خالی شود و خاموش شود. این روند را دوباره تکرار کنید. به این ترتیب باتری شما کالیبره می شود.

کالیبراسیون باتری اندروید سامسونگ در دستگاه های روت شده

اگر از یک دستگاه اندروید روت شده استفاده می کنید، می توانید کالیبراتور باتری اندروید سامسونگ وارد Recovery Mode شوید. برای رفتن به این حالت می توانید آموزش 9 راه خروج و رفتن به حالت ریکاوری در اندروید را مطالعه کنید. سپس به Advanced رفته و Wipe Battery Stats را انتخاب کنید. سپس باتری گوشی خود را خالی کنید تا خاموش شود. گوشی را به شارژر وصل کنید تا 100 درصد شود. دوباره از آن استفاده کنید تا خاموش شود، سپس آن را شارژ کنید تا 100٪ شارژ شود.

کالیبراسیون باتری گوشی شیائومی

برای کالیبره کردن باتری بدون نیاز به روت می توانید مقاله 3 ترفند موثر برای کالیبره کردن باتری اندروید و آیفون بدون نیاز به روت را مطالعه کنید.

AccuBattery بهترین نرم افزار کالیبراسیون باتری اندروید است

همچنین شما می توانید از برنامه کالیبراسیون باتری اندروید استفاده کنید. اپلیکیشن کالیبراسیون باتری اندروید AccuBattery یکی از این اپلیکیشن هاست. برای کالیبراسیون باتری با استفاده از AccuBattery، ابتدا آن را دانلود و نصب کنید. پس از دانلود کالیبراتور باتری اندروید، گوشی خود را تا 100 درصد شارژ کنید. برنامه را باز کنید و روی Calibration باتری ضربه بزنید. حالا از گوشی خود استفاده کنید تا کاملا شارژ شود و گوشی خاموش شود. سپس گوشی خود را به شارژر وصل کنید تا باتری آن 100 درصد شود.

بهترین نرم افزار کالیبراسیون باتری اندروید

کد کالیبراسیون باتری اندروید چیست؟

برای استفاده از کد کالیبراسیون باتری اندروید، ابتدا گوشی را تا 5 درصد شارژ کنید. سپس شماره گیر گوشی خود را وارد کنید. کد کالیبراسیون باتری گوشی سامسونگ *#0228# است، آن را وارد کنید. این کد برای گوشی های هواوی *#*#2846579#*#* و کد می باشد کالیبراسیون باتری گوشی شیائومی *#*#6485#*#* از منوی باز شده، Quick Start را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا گوشی ریستارت شود. سپس آن را به شارژ وصل کنید تا 100 درصد شود. دستگاه را یکبار خاموش و روشن کنید.

نحوه کالیبره کردن باتری گوشی اندرویدی

این کار را سه بار دیگر تکرار کنید، سپس *#9900# را در شماره گیر گوشی وارد کنید. از منوی باز شده Batterystats.bin reset را انتخاب کنید. در نهایت گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید تا باتری اندروید سامسونگ را کالیبره کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز با نحوه کالیبره کردن باتری اندروید سامسونگ و … آشنا شدیم و بهترین نرم افزار کالیبراسیون باتری اندروید را معرفی کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای کالیبره کردن باتری گوشی اندرویدی خود استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه کالیبراسیون مجدد باتری موبایل در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.