آموزش 3 روش تنظیم و افزایش زمان قفل صفحه اندروید


می توانید مدت زمان قفل صفحه اندروید را تغییر دهید تا پس از مدت زمان مشخصی به طور خودکار به حالت قفل و خواب برود. ⏱️ از این طریق می توانید از داده های خصوصی خود محافظت کنید. در این آموزش نحوه تنظیم و افزایش زمان قفل صفحه اندروید را به شما آموزش می دهیم.

چگونه زمان روشن ماندن صفحه گوشی را افزایش دهیم؟

چگونه صفحه اندروید خود را برای مدت طولانی روشن نگه دارید

وقتی صفحه اندروید خیلی سریع خاموش می شود، می تواند آزاردهنده باشد. ممکن است در اواسط خواندن یک پست شبکه اجتماعی یا یک مقاله خبری باشد و صفحه نمایش ناگهان سیاه شود، برای ادامه فعالیت در این شرایط باید دوباره قفل دستگاه خود را باز کنید که به نوبه خود دکمه های گوشی را فرسوده می کند. . خوشبختانه می توانید تنظیمات گوشی خود را تغییر دهید و صفحه نمایش را برای مدت طولانی تری روشن نگه دارید.

چگونه تایمر خاموش شدن گوشی را افزایش دهیم؟

به تنظیم زمان قفل صفحه گوشی در اندروید خود به تنظیمات بروید.

تنظیمات Display را پیدا کنید. در برخی از دستگاه ها، ممکن است این گزینه را در زیر صفحه نمایش و روشنایی پیدا کنید.

چگونه تایمر خاموش شدن گوشی را افزایش دهیم

حالا ویژگی Auto screen off را پیدا کنید. باز هم، بسته به مدل تلفنی که دارید، ممکن است این ویژگی را با نام‌های Screen Time Out یا Sleep بیابید.

چگونه تایمر خاموش شدن گوشی را افزایش دهیم

در نهایت این ویژگی را روی مدت زمان مورد نظر تنظیم کنید. به عنوان مثال، می توانید آن را از 30 ثانیه به 30 دقیقه تغییر دهید.

چگونه تایمر خاموش شدن گوشی را افزایش دهیم

تنظیم تایم صفحه هواوی و سامسونگ و … با Screen Alive

روش بالا به شما نشان داد که چگونه صفحه اندروید خود را به مدت 30 دقیقه خاموش نکنید. اما این حداکثر زمانی است که می توانید به صفحه نمایش خود بگویید که در حالت بیکار بیدار بماند. اگر می خواهید صفحه نمایش خود را برای مدت طولانی روشن نگه دارید یا حتی از خاموش شدن کامل آن جلوگیری کنید، احتمالاً به یک برنامه جانبی نیاز خواهید داشت.

گزینه های زیادی در فروشگاه Google Play وجود دارد که می توانند این کار را انجام دهند. به عنوان مثال، Screen Alive برنامه ای است که می توانید از آن استفاده کنید. با این حال، روشن نگه داشتن صفحه اندروید با نمایشگر همیشه روشن یا AOD متفاوت است. به طور خاص، AOD یک ویژگی است که اطلاعاتی مانند ساعت یا اعلان‌ها را در زمانی که دستگاه شما در حال استفاده نیست به شما نشان می‌دهد. اکثر تلفن های اندرویدی جدید دارای ویژگی AOD هستند که می توانید از طریق تنظیمات قفل گوشی هایی مانند Pixel 7 به آن دسترسی داشته باشید.

تنظیم تایم صفحه هواوی و سامسونگ و ... با Screen Alive

صفحه نمایش گوشی سامسونگ همیشه روشن است

جدا از روش افزایش زمان خاموش شدن خودکار گوشی هواوی که در بالا توضیح دادیم، بسته به نسخه سیستم عامل اندروید (از اندروید 12 تا 9.0)، می توانید تنظیمات زیر را در گوشی های سامسونگ انجام دهید:

به Settings > Display بروید.

صفحه نمایش گوشی سامسونگ همیشه روشن است

Screen timeout را انتخاب کنید.

صفحه نمایش گوشی سامسونگ همیشه روشن است

روی یکی از محدودیت های زمانی مشخص شده در تصویر زیر ضربه بزنید.

صفحه نمایش گوشی سامسونگ همیشه روشن است

برای مشاهده نحوه انجام این کار در نسخه های قدیمی سیستم عامل گوشی های سامسونگ به صفحه Adjusting Screen Timeout مراجعه کنید و نسخه اندروید خود را انتخاب کنید و مراحل را دنبال کنید، روش انجام این کار تفاوت چندانی با مراحل ذکر شده در بالا ندارد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در آموزش 3 روش تنظیم و افزایش زمان قفل صفحه اندروید راهکارهای مختلف تنظیم زمان قفل صفحه اندروید را توضیح دادیم. برای افزایش زمان نمایش گوشی های شیائومی، هواوی، سامسونگ و … از چه روشی استفاده می کنید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.