آموزش 3 روش تغییر سایز عکس در فتوشاپ بدون افت کیفیت


آیا می خواهید اندازه عکس های خود را بدون کاهش کیفیت تغییر دهید؟ برای این کار می توانید از فتوشاپ استفاده کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل 3 روش تغییر سایز عکس در فتوشاپ بدون افت کیفیت را آموزش می دهیم.

نحوه تغییر اندازه عکس در فتوشاپ

نحوه تغییر اندازه یک تصویر در فتوشاپ و حفظ بهترین کیفیت

فتوشاپ یکی از نرم افزارهای کامپیوتری است که کاربردهای مختلفی دارد. یکی از کاربردهای مهم این برنامه تغییر اندازه تصاویر است. ممکن است به دلایل مختلفی نیاز داشته باشید که عکس های خود را بزرگتر یا کوچکتر کنید. در این صورت به روشی نیاز دارید تا کیفیت عکس شما کاهش پیدا نکند. در اینجا می توانید از فتوشاپ استفاده کنید. در ادامه روش تغییر اندازه عکس ها در فتوشاپ بدون کشش بررسی خواهیم کرد

تغییر اندازه عکس ها در فتوشاپ برای چاپ از طریق تنظیمات تغییر اندازه عکس

برای تغییر اندازه عکس در فتوشاپ ابتدا باید عکس را در فتوشاپ باز کنید. برای این کار از منوی بالای صفحه روی File کلیک کنید. سپس در منوی باز شده Open را انتخاب کنید.

تغییر اندازه عکس ها در فتوشاپ با ماوس

شما باید عکس خود را در کادری که برای شما باز می شود پیدا کنید. در کادر باز شده وارد پوشه ای شده که عکس مورد نظر در آن قرار دارد و روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس روی Open کلیک کنید.

کلید میانبر برای تغییر اندازه عکس در فتوشاپ

اکنون باید کادر تنظیمات تغییر اندازه عکس را باز کنید. برای این کار پس از باز کردن عکس در برنامه فتوشاپ، از منوی بالای صفحه بر روی Image کلیک کنید. در منوی باز شده اندازه تصویر را انتخاب کنید. Alt+Ctrl+I کلید میانبر برای تغییر اندازه عکس در فتوشاپ و با فشردن این کلیدها می توانید کادر Image size را باز کنید.

نحوه تغییر اندازه عکس در فتوشاپ

با این کار کادر Image size برای شما باز می شود. ابتدا باید گزینه Resample را تیک زده و روی Automatic قرار دهید. سپس می توانید واحد اندازه تصویر را روی پیکسل تنظیم کنید. پس از آن، اندازه های مورد نظر را در کادر Width و Height وارد کنید. در قسمت Resolution می توانید وضوح تصویر را تنظیم کنید. اگر کیفیت عکس برایتان مهم نیست، می توانید رزولوشن را روی ۷۲ قرار دهید تا تصویر کوچک باشد. به عنوان مثال، برای تغییر اندازه عکس برای آپلود در سایت خود، باید اندازه عکس خود را کاهش دهید. اما اگر می خواهید عکس را در ابعاد بزرگ چاپ کنید باید رزولوشن تصویر را روی 300 قرار دهید در نهایت روی OK کلیک کنید.

تغییر اندازه عکس ها در فتوشاپ برای چاپ

اندازه عکس را با افزودن یک حاشیه به آن تغییر دهید

راه دیگری که می تواند برای تغییر اندازه عکس برای شما مفید باشد، افزودن حاشیه به عکس است. حاشیه در عکس به خصوص برای افزودن متن به آن می تواند بسیار مفید باشد. برای این کار پس از باز کردن عکس در فتوشاپ، از منوی بالای صفحه گزینه Image را انتخاب کنید. از منویی که برای شما باز می شود، Canvas Size را انتخاب کنید. همچنین می توانید کلیدهای میانبر Alt+Ctrl+C را فشار دهید تا کادر Canvas Size باز شود.

تغییر سایز لوگو بدون افت کیفیت در فتوشاپ

پس از باز شدن کادر Canvas Size، روی منوی کشویی مقابل Width یا Height کلیک کنید و واحد اندازه گیری مورد نظر را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید حاشیه تصویر را بر اساس پیکسل ها تنظیم کنید، Pixels را انتخاب کنید. پس از تعیین واحد اندازه گیری، اندازه های مورد نظر را در قسمت Width و Height وارد کنید. در نهایت روی OK کلیک کنید.

تغییر اندازه چندین عکس در فتوشاپ

اکنون می توانید عکس خود را ببینید. مراقب باشید همانطور که گفته شد در این روش اندازه اصلی عکس تغییر نمی کند بلکه اندازه ای که به عکس خود اضافه می کنید به عنوان پس زمینه عکس به آن اضافه می شود.

تغییر اندازه چندین عکس در فتوشاپ

اندازه عکس را در فتوشاپ با ماوس تغییر دهید و تصویر را برش دهید

برش تصویر راه دیگری است تغییر سایز لوگو بدون افت کیفیت در فتوشاپ است. با این روش می توانید قسمت های اضافی یک عکس را نیز حذف کنید. برای این کار، ابزار برش را از منوی سمت چپ برنامه انتخاب کنید.

تغییر سایز لوگو در فتوشاپ

با انتخاب این ابزار کادری در اطراف عکس شما نمایش داده می شود. اکنون می توانید با گرفتن هر طرف و کشیدن آن به داخل عکس را کوچکتر کنید.

اندازه عکس را برای آپلود در سایت تغییر دهید

همچنین اگر می خواهید مانند قبل یک فضای سفید خالی به عکس اضافه کنید، می توانید با موس سمت مورد نظر را گرفته و به سمت بیرون بکشید تا عکس شما بزرگتر شود.

تغییر اندازه عکس ها در فتوشاپ بدون کشش

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد تغییر سایز لوگو در فتوشاپ صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای تغییر اندازه لایه در فتوشاپ استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه تغییر اندازه چند عکس در فتوشاپ در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.