آموزش 3 روش برای انتقال شارژ باتری از گوشی به گوشی دیگر


آیا می توان شارژ باتری را از یک گوشی هوشمند به گوشی دیگر منتقل کرد؟ 🔋 گاهی ممکن است دسترسی شما به برق محدود شود و بخواهید شارژ را از یک گوشی هوشمند به گوشی هوشمند دیگر منتقل کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل 3 روش انتقال شارژ باتری از گوشی به گوشی دیگر را آموزش می دهیم.

چگونه شارژ را از یک گوشی به گوشی دیگر منتقل کنیم؟

نحوه انتقال انرژی باتری به گوشی دیگر

برخی از گوشی های هوشمند این امکان را در اختیار شما قرار داده اند تا بتوانید شارژ آن ها را به دستگاه های شارژ دیگر مانند گوشی انتقال دهید. البته امکان انتقال شارژ باتری به گوشی دیگر برای همه گوشی ها فعال نیست، اما در گوشی هایی که این قابلیت را فعال کرده اند، می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. شارژ را از یک گوشی به گوشی دیگر بدون کابل انتقال دهید گوشی خود را شارژ کنید

کدام گوشی ها از انتقال شارژ پشتیبانی می کنند؟

تمامی گوشی های پرچمدار اصلی سامسونگ مانند گلکسی اس 10، سری گلکسی نوت 10، سری گلکسی اس 20 و … از این قابلیت پشتیبانی می کنند. برخی دیگر از مدل های گوشی اندرویدی نیز از این قابلیت پشتیبانی می کنند و می توانید آن را با گوشی هوشمند دیگری شارژ کنید. برای اینکه متوجه شوید گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی می کند یا خیر، باید مشخصات گوشی خود را بررسی کنید.

انتقال شارژ از گوشی

نحوه ارسال شارژ از گوشی به گوشی دیگر با PowerShare بی سیم در سامسونگ

استفاده از شارژر بی سیم سامسونگ تقریباً ساده است. برای این کار ابتدا وارد برنامه Settings شوید. در صفحه اصلی تنظیمات گزینه Battery and device care را پیدا کرده و وارد آن قسمت شوید.

نحوه انتقال شارژ از یک گوشی به گوشی دیگر

در صفحه ای که برای شما باز می شود، گزینه Battery را انتخاب کنید.

نحوه ارسال شارژ از یک گوشی به گوشی دیگر

سپس بر روی Wireless power sharing ضربه بزنید.

نرم افزار انتقال شارژ باتری

اکنون می توانید این ویژگی را فعال کنید. برای تغییر Off به On روی این گزینه ضربه بزنید.

چگونه شارژ را از یک گوشی به گوشی دیگر منتقل کنیم؟

پس از فعال سازی گزینه گفته شده، صفحه گوشی خود را پایین آورده و گوشی دوم را در پایین قرار دهید. در این شرایط زمانی که دو گوشی به درستی روی هم قرار گیرند، فرآیند انتقال شارژ به صورت خودکار انجام می شود. باید مطمئن شوید که کویل های شارژ به درستی تراز شده اند. اگر با مشکلی مواجه شدید و گوشی شارژ نشد، می توانید قاب گوشی را جدا کرده و دوباره امتحان کنید.

چگونه شارژ را از یک گوشی به گوشی دیگر منتقل کنیم؟ استفاده از کابل USB OTG

برای انتقال شارژ بین دو گوشی می توانید از USB OTG استفاده کنید. ابتدا یک کابل USB OTG تهیه کنید. انتهای کوچکتر آن را به گوشی که شارژ بیشتری دارد وصل کنید و می خواهید شارژ را از آن انتقال دهید. سپس کابل شارژ گوشی خود را بردارید و یک سر آن را به گوشی و سر دیگر را به قسمت بزرگتر OTG متصل کنید. با این کار گوشی دوم به صورت خودکار شروع به شارژ می کند.

شارژ را از یک گوشی به گوشی دیگر بدون کابل انتقال دهید

برنامه Power Sharing برای انتقال شارژ باتری به گوشی دیگر

همچنین Power Sharing یکی از برنامه هایی است که با استفاده از آن می توانید شارژ گوشی را به گوشی شیائومی انتقال دهید. با نصب این نرم افزار انتقال شارژ باتریمی توانید تعیین کنید که چقدر شارژ می خواهید انتقال دهید. هنگامی که یک سطح را تنظیم می کنید، عملیات انتقال شارژ به طور خودکار با رسیدن به سطح مورد نظر پایان می یابد.

انتقال شارژ باتری از موبایل به موبایل بدون کابل

اگر شارژ گوشی شما به سرعت تمام می شود، می توانید مقاله راه های جلوگیری از تخلیه سریع شارژ را مطالعه کنید.

سرعت Wireless PowerShare چقدر است؟

انتقال شارژ از یک گوشی به گوشی دیگر بدون کابل می تواند 4.5 وات برق تولید کند. انرژی تولید شده برای دستگاهی که در حال شارژ شدن است کمتر است زیرا شارژ بی سیم گوشی های سامسونگ و … 100 درصد کارآمد نیست. این بدان معناست که مصرف برق از دستگاهی که برق را منتقل می کند متناسب نخواهد بود. به عنوان مثال، اگر باتری گوشی که شارژ را از آن انتقال می دهید 30 درصد کاهش یابد، گوشی دوم به همان میزان شارژ نمی شود و کمتر از این مقدار خواهد بود.

انتقال شارژ باتری از موبایل به موبایل بدون کابل برای گوشی مضر است؟

انتقال شارژ از گوشی باعث بالا رفتن دمای هر دو گوشی و در نتیجه گرم شدن باتری می شود. باتری که خیلی داغ می شود به مرور زمان سریعتر فرسوده می شود. این بدان معنی است که اگر به طور منظم از شارژ باتری را به گوشی دیگری انتقال دهید از آن به صورت بی سیم استفاده کنید، عمر باتری دستگاه شما را کاهش می دهد. در نتیجه استفاده از این قابلیت در مواقع ضروری مشکلی ندارد اما نباید جایگزین شارژ گوشی با سیم شود.

نحوه ارسال شارژ از یک گوشی به گوشی دیگر

آیا امکان انتقال شارژ با NFC وجود دارد؟

بله، در برخی از گوشی های هوشمند امکان انتقال شارژ با NFC وجود دارد. با این حال، این ویژگی بسیار کند است. به گونه ای که میزان انتقال برق از 1 وات بیشتر نباشد و برای شارژ گوشی هوشمند کافی نباشد. با این مقدار قدرت انتقال انرژی، می توانید از گوشی خود برای شارژ دستگاه های کوچکتر استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به بررسی روش انتقال شارژ از گوشی به گوشی دیگر پرداختیم. آیا توانستید از امکان انتقال شارژ باتری بین دو گوشی استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه انتقال شارژ باتری به گوشی دیگر در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.