آموزش 24 روش برای گرم کردن خود و خانه در هنگام قطعی گاز یا برق


اگر در ماه های سرد سال، برق یا گاز شما برای مدتی قطع می شود، به روشی مطمئن برای گرم کردن خانه خود نیاز دارید. امروز تیرازیس فایل در آموزش 24 راه برای گرم کردن خود و منزل در هنگام قطعی گاز یا برق به شما گزینه های مختلفی را معرفی می کنیم که بسته به در دسترس بودن می توانید از آنها استفاده کنید.

چگونه خانه را بدون وسایل گرمایشی گرم کنیم؟

چگونه خانه خود را بدون برق و گاز گرم نگه دارید؟

سرما و یخبندان می تواند خطوط برق و گاز را از کار بیاندازد و اغلب منجر به قطع برق و گاز می شود. نشستن طولانی مدت در یک خانه بسیار سرد می تواند آزاردهنده باشد و حتی سلامت شما را به خطر بیندازد. افراد مسن و کودکان آسیب پذیرتر هستند. خوشبختانه روش های مختلفی برای گرم کردن خانه بدون برق و گاز وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

گرم کردن خانه در هنگام قطع گاز با بخاری نفتی

بخش مهمی از آماده شدن برای هوای سرد سال این است که بدانید در صورت بروز مشکل (مانند قطع برق و گاز) چه کاری باید انجام دهید. هنگامی که این اتفاق می افتد، باید برنامه ای برای نحوه گرم کردن خانه خود داشته باشید. نفت سفید یک سوخت سنتی است که سال هاست برای گرمایش استفاده می شود و می تواند جایگزین مناسبی برای گرمایش اضطراری باشد. شما باید یک بخاری نفتی کوچک را انتخاب کنید که برای فضای داخلی شما طراحی شده است. بهتر است بخاری را در کنار پنجره قرار دهید و مدل بدون دود را انتخاب کنید.

گرم کردن خانه در هنگام قطع گاز با بخاری نفتی

با پوشیدن لباس های ضخیم خود را گرم کنید

هنگامی که برق قطع می شود و شما به گرما نیاز دارید، گرم کردن بدن شما همیشه کارآمدتر از تلاش برای گرم کردن یک اتاق است. به همین دلیل مهم است که از اصول اولیه شروع کنیم. از لباس ها و پتوهای ضخیم استفاده کنید. هر چیزی با پرکننده های طبیعی به گرم نگه داشتن شما کمک می کند. همچنین می توانید دستان خود را در جیب خود قرار دهید یا از دستکش استفاده کنید.

لباس های ضخیم بپوشید

چگونه هوای اتاق را گرم کنیم؟

هنگامی که منبع سوخت در دسترس نیست، می توانید اتاقی را انتخاب کنید که همه بتوانند به راحتی در آن جمع شوند. می توانید با پوشاندن دریچه ها، پنجره ها و درها با پتو به گرم شدن اتاق کمک کنید. اطمینان حاصل کنید که درزهای اتاق و پنجره ها به خوبی عایق بندی شده اند. می توانید از بخاری نفتی استفاده کنید و این اتاق را گرم کنید. در صورت لزوم می توانید از تشک هایی برای گرم نگه داشتن زیر خود استفاده کنید.

چگونه هوای اتاق را گرم کنیم؟

گرم نگه داشتن خانه در زمستان با شومینه یا اجاق گاز پلت

اگر برای مدت طولانی برق یا گاز ندارید، اما چوب زیادی برای استفاده به عنوان سوخت دارید، می توانید یک شومینه را در خانه خود راه اندازی کنید و نکته مهم این است که آن را نزدیک پنجره نصب کنید و از یک شومینه مطمئن استفاده کنید. دودکش برای آن به طوری که تمام دود باید به بیرون هدایت شود. اگرچه این راه‌اندازی می‌تواند زمان‌بر باشد، اما منبع قابل اعتمادی برای گرم کردن و پخت و پز در اختیار شما قرار می‌دهد.

گرم نگه داشتن خانه در زمستان با شومینه یا اجاق گاز پلت

گرم کردن خانه با شمع

هنگامی که به دنبال راه هایی برای گرم کردن خانه خود در مواقع اضطراری هستید، شمن ها به تنهایی بهترین منبع گرما نخواهند بود. گرمای زیادی تولید نمی کنند و خطر آتش سوزی دارند. اما اگر منبع گرمایی دیگری ندارید و به نوعی بخاری نیاز دارید، می توانید با چند دیگ سفالی یک بخاری شمعی ساده بسازید. به یاد داشته باشید که هنوز در معرض خطر آتش سوزی هستید، بنابراین شمع ها را دور از دسترس کودکان قرار دهید. از حیوانات خانگی نگهداری کنید.

گرم کردن خانه با شمع

گرمایش خانه در هنگام قطع برق یا بخاری های کاتالیستی/پروپان

بخاری های گازی کاتالیزوری عنصری را گرم می کنند که به نوبه خود گرما را به یک منطقه خاص تابش می کند. مدل های مدرن کارآمدتر هستند و می توانند فضاهای بسته را گرم کنند. با این حال، این بخاری ها را در کنار پنجره قرار دهید تا امنیت بیشتری داشته باشند. توجه داشته باشید که این مدل ها معمولاً برای استفاده مناسب به مخازن پروپان نیاز دارند و مانند کوره ها نیاز به نگهداری مناسب دارند.

گرمایش خانه در هنگام قطع برق یا بخاری های کاتالیستی/پروپان

قوطی های سوخت زیستی ترفندی برای گرم کردن هستند

قوطی های ژل سوخت چیز جدیدی نیستند، اما بسیار سازگار با محیط زیست هستند. این کپسول های سوخت برای مواقع اضطراری زمانی که صحبت از گرمای جزئی به میان می آید عالی هستند. دودی که تولید می کنند جزئی است و می توانید از آنها برای ایجاد یک بخاری اضطراری استفاده کنید. می توانید از فرهای الکی نیز استفاده کنید.

گرم کردن خانه بدون گاز با مشعل سوخت زیستی

گرم کردن خانه با ساخت بخاری سنگ صابون

سنگ صابون یک جاذب حرارت بسیار قابل اعتماد است. بنابراین یک بلوک سنگ صابون قابل حمل را در کنار منبع گرمایی مانند اجاق گاز یا بخاری قرار دهید، آنها به سرعت گرما را جذب می کنند و سپس این گرما را به بیرون منعکس می کنند. هنگامی که به دنبال راهی برای گرم کردن خانه خود هستید، می توانید این گزینه را در نظر بگیرید.

چگونه اتاق خود را بدون بخاری گرم کنیم؟  استفاده از سنگ های داغ

چگونه خانه دوبلکس را گرم کنیم؟ دارای بخاری کاتالیزوری

هیترهای کاتالیستی برای کار کردن به گاز طبیعی یا پروپان و کاتالیزور نیاز دارند. کاتالیزور معمولاً یک صفحه باردار الکتریکی است که با پلاتین پوشانده شده است.

در حالی که این بخاری ها از سوخت استفاده می کنند، روشی بدون ضایعات برای تولید گرما هستند زیرا هیچ گازی تولید نمی کنند. آنها به جای سوزاندن سوخت، فقط فرآیند شیمیایی داخل بخاری را تسریع می کنند. بخاری های کاتالیزوری برای استفاده در داخل ساختمان بی خطر هستند زیرا بدون شعله گرما تولید می کنند. برای ایمنی بیشتر می توانید آنها را در کنار پنجره نیمه باز قرار دهید.

هنگام استفاده از بخاری های کاتالیزوری در هنگام قطع برق، به خاطر داشته باشید که آنها نیز مانند سایر تجهیزات گرمایشی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند.

چگونه خانه دوبلکس را گرم کنیم؟  با بخاری کاتالیزوری

گرم کردن خانه بدون گاز با مشعل سوخت زیستی

داشتن مشعل سوخت زیستی می تواند در زمان قطع برق و گاز مفید باشد. می توانید از این مشعل برای گرم کردن خانه خود استفاده کنید. با این حال، ساخت این مشعل ها ممکن است نیاز به کار دستی داشته باشد یا مقداری دود تولید کند. سعی کنید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید و مشعل را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

چگونه اتاق خود را بدون بخاری گرم کنیم؟ استفاده از سنگ های داغ

برای گرم کردن تخت یا زیر خود می توانید چند سنگ جمع آوری کنید و در نزدیکی آتش بگذارید. وقتی سنگ ها به خوبی گرم شدند، آنها را به اتاق خود بیاورید. سنگ ها را با دست لمس نکنید و برای جلوگیری از سوختگی از دستکش یا حوله ضخیم استفاده کنید. سنگ های گرم شده گرما را در اتاق شما پخش می کنند. همچنین می توانید از آنها برای گرم کردن تخت خود استفاده کنید.

چگونه اتاق خود را بدون بخاری گرم کنیم؟  استفاده از سنگ های داغ

از کیسه آشپزی کمپینگ استفاده کنید

زمانی که برق یا گاز قطع شده و تجهیزات گرمایشی مناسبی ندارید، ممکن است نتوانید غذای گرم تهیه کنید. در این سناریو، کیسه آشپزی کمپینگ را در نظر بگیرید. این کیسه ها می توانند برای جوشاندن آب گرما ایجاد کنند که به نوبه خود به پختن غذا کمک می کند. از این کیسه های پخت می توان برای تهیه ماکارونی یا برنج استفاده کرد.

از کیسه آشپزی کمپینگ استفاده کنید

چگونه اتاق را بدون بخاری گرم کنیم؟ با عایق کاری خانه

قبل از انتخاب منابع گرمایی جایگزین در هنگام قطع برق و گاز، مطمئن شوید که خانه شما به اندازه کافی عایق بندی شده است. گرم نگه داشتن بدون عایق کاری بسیار دشوار است. برای به حداقل رساندن اتلاف حرارت از عایق فوم برد روی دیوارهای خارجی استفاده کنید. هر گونه نشتی هوا را پیدا کنید و آنها را ببندید. همچنین در پایین در و بین ارسی و چارچوب پنجره یک کلاهک قرار دهید.

چگونه اتاق را بدون بخاری گرم کنیم؟  با عایق کاری خانه

لوله های خود را عایق بندی کنید

این روش یک حفاظت گرمای جایگزین ارائه نمی کند، بلکه یک روش حفاظتی در فصول سرد سال است. لوله های آب خود را عایق بندی کنید. با این کار می توانید از یخ زدن آب و ترکیدن لوله های خود جلوگیری کنید.

لوله های خود را عایق بندی کنید

گرم کردن خانه با بسته نگه داشتن پرده ها در شب

راه دیگر برای گرم کردن خانه با اجاق گاز یا بدون اجاق گاز استفاده از پرده های ضخیم و دیدن این پرده ها است. اگر نور خورشید می تواند از پنجره بتابد، پرده ها را بکشید تا نور خورشید فضای داخلی خانه را گرم کند. در شب، می‌توانید پرده‌ها را ببندید تا هوای گرم داخل آن محبوس شود.

بسته نگه داشتن پرده ها در شب

از کیسه خواب استفاده کنید

از آنجایی که کیسه خواب ها برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند، نسبت به پتوهای استاندارد عایق و گرمای بیشتری را ارائه می دهند. اگر کیسه خواب دارید، در زمان قطع برق یا گاز از آن استفاده کنید.

از کیسه خواب استفاده کنید

ورزش کن

همه می دانند که ورزش دمای بدن را به سرعت و به طور موثر افزایش می دهد. فقط 5 دقیقه دویدن یا پریدن باعث می شود شما فوراً احساس گرما کنید. اگر بچه دارید، بازی های پر انرژی انجام دهید تا همه را گرم نگه دارید.

ورزش کن

برای گرم کردن خود از نوشیدنی های گرم استفاده کنید

چای، قهوه، شکلات داغ و یک کاسه سوپ به گرم نگه داشتن شما کمک می کند. در صورت قطع برق و گاز می توانید از بخاری نفتی یا شومینه استفاده کنید. سعی کنید هر یک یا دو ساعت یک نوشیدنی گرم بنوشید.

برای گرم کردن خود از نوشیدنی های گرم استفاده کنید

داخل خانه چادر بزنید

اگر تا به حال به یک سفر کمپینگ رفته اید، می دانید که چادرها چقدر سریع گرم می شوند. اگر واقعاً با سرمای خانه خود دست و پنجه نرم می کنید، چادر را بالای در ببندید.

داخل خانه چادر بزنید

گرم کردن خانه با بطری و کیسه آب گرم

اگر می توانید آب را روی بخاری گازی یا نفتی یا شمع گرم کنید، آن را در یک بطری آب بریزید تا منبع گرمایی خود را داشته باشید. می توانید همین کار را با یک کیسه نمک انجام دهید.

از کیسه یا بطری آب گرم استفاده کنید

بشین تو ماشین

قبلاً در Enzelweb در مورد نحوه رانندگی در گل و لای صحبت کرده ایم، اما اگر سعی کرده اید هوای داخل خانه خود را گرم نگه دارید اما همچنان احساس سرما می کنید، سعی کنید در ماشین خود بنشینید. بسیار مهم است که این کار را در گاراژ انجام ندهید زیرا گاز سمی مونوکسید کربن می تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد.

بشین تو ماشین

موتور الکتریکی را در نظر بگیرید

اگر در طول روز چند ساعت برق یا گاز شما قطع می شود، می توانید یک موتور الکتریکی تهیه کنید و از آن برای استفاده از وسایل گرمایشی استفاده کنید.

موتور الکتریکی را در نظر بگیرید

گرم کردن خانه با بستن درب اتاق های بلا استفاده

از آنجایی که هوای سرد می تواند از اتاق های بدون استفاده وارد شود، می توانید با بسته نگه داشتن درهای اتاق از ورود هوای سرد به اتاق اصلی خود جلوگیری کنید.

درهای اتاق های بلااستفاده را ببندید

چگونه صندلی خود را گرم کنیم؟

با استفاده از بخاری زیر صندلی می توانید صندلی خود را گرم کنید. صندلی را در اتاقی قرار دهید که همه بتوانند جمع شوند. حتی می توانید از زغال چوب یا لامپ برای ایجاد گرما استفاده کنید.

چگونه صندلی خود را گرم کنیم

علاوه بر روش های ذکر شده در بالا، می توانید:

نظرات و پیشنهادات شما؟

در آموزش 24 راه برای گرم کردن خود و خانه در هنگام قطعی گاز یا برق امروز در تیرازیس فایل راه حل های رایجی که می توانید برای گرم کردن خود، اتاق یا خانه خود استفاده کنید را توضیح دادیم. اکنون می دانیم که چگونه کف خانه را گرم کنیم و چگونه از اتلاف گرما در اتاق جلوگیری کنیم. اگر راه حل دیگری می شناسید، می توانید آن را در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.