آموزش 24 راه حل مشکل واتس اپ


کار نکردن واتس اپ 📞 دلایل مختلفی دارد که باید بررسی شود. خوشبختانه، در بیشتر مواقع می توانید برخی از این مشکلات را به سرعت برطرف کنید. در آموزش 24 راه حل مشکل واتس اپ تقریبا تمامی نکاتی که به شما در اتصال واتس اپ کمک می کند را برای شما شرح داده ایم که می توانید آن ها را دنبال کنید.

رفع مشکل قطع شدن واتس اپ

چگونه می توان آن را هنگامی که واتس اپ کار نمی کند برطرف کرد

واتس اپ یک راه عالی برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده است، اما هنگام استفاده از آن مشکلاتی وجود دارد. اگر پیام های شما ارسال نمی شود، با مشکل قطع تماس واتس اپ یا مشکل قطع صدای واتس اپ و … مواجه هستید، راه حل های زیر را امتحان کنید.

مشکل قطع شدن واتس اپ در ایران

قبلا در مورد 6 راه حل مشکل دسترسی به اینترنت و مشکلات اتصال واتس اپ در تیرازیس فایل صحبت کردیم اما همانطور که می دانید دسترسی به واتس اپ در داخل کشور مستلزم استفاده از برنامه های تغییر IP است و در حال حاضر امکان استفاده مستقیم از آن وجود ندارد. . این برنامه استفاده کرد

اگر سوال شما این است که مشکل واتس اپ کی حل می شود؟ باید بگوییم هنوز اطلاعات مشخص و دقیقی در این باره منتشر نشده و باید منتظر ماند.

تغییر برنامه تغییر IP یا سرورهای آن

مشکل قطعی واتس اپ امروز شما ممکن است به دلیل کار نکردن برنامه تغییر IP شما رخ داده باشد. اگر برنامه فعلی که استفاده می کنید دارای سرورهایی از کشورهای مختلف است، ابتدا کشور یا سرور خود را تغییر دهید. اگر جواب نداد، برنامه دیگری را نصب کنید.

خرابی سرور دلیل قطع ارتباط واتس اپ است

اکثر اوقات وقتی برنامه ای برای ما کار نمی کند، گوشی یا سیستم خود را مقصر می دانیم، اما شاید این مشکل محلی نباشد و علت قطع شدن واتس اپ به خود برنامه برگردد. یک راه ساده برای دانستن اینکه آیا سرورهای WhatsApp کار می کنند یا خیر، استفاده از وب سایت Down Detector است. این سرویس آنلاین در صورت بروز مشکل در سرورهای واتس اپ به شما اطلاع می دهد. اگر مشکل از سرور است باید منتظر بمانید تا مشکلات فنی برطرف شود.

خرابی سرور دلیل قطع ارتباط واتس اپ است

برای حل مشکل قطع شدن واتساپ برنامه را ببندید و باز کنید

اگر مشکل از سرورهای WhatsApp نیست، ممکن است مشکل از خود برنامه باشد. یکی از ساده‌ترین راه‌حل‌هایی که می‌توانید امتحان کنید، بستن و باز کردن مجدد برنامه WhatsApp است. خروج از سیستم و ورود مجدد به سیستم نیز ممکن است کمک کند.

حتی ممکن است بخواهید WhatsApp را حذف و دوباره نصب کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

انگشت خود را روی نماد برنامه WhatsApp در صفحه اصلی یا در کشوی برنامه قرار دهید و انگشت خود را نگه دارید.

اکنون Uninstall را انتخاب کرده و با انتخاب OK تأیید کنید که می خواهید برنامه را حذف کنید. سپس اقدام به نصب مجدد برنامه کنید.

برای حل مشکل قطع شدن واتساپ برنامه را ببندید و باز کنید

حل مشکل قطع شدن واتس اپ با آپدیت برنامه

اگرچه اجرای برنامه های قدیمی اغلب مشکلی ایجاد نمی کند، اما گاهی اوقات برخی از عملکردها را مختل می کند. برای مثال ممکن است مشکل قطع شدن صدا در واتس اپ تجربه در این مورد، به روز رسانی برنامه می تواند کمک کند.

فروشگاه Google Play را باز کنید.

روی نماد نمایه خود ضربه بزنید.

روی Manage apps & devices ضربه بزنید.

به روز رسانی های موجود را انتخاب کنید.

روی Update all ضربه بزنید یا WhatsApp را جستجو کنید و Update را انتخاب کنید.

حل مشکل قطع شدن واتس اپ با آپدیت برنامه

حتی ممکن است بخواهید سیستم عامل گوشی خود را به روز کنید. برای این شغل:

تنظیمات گوشی خود را وارد کنید.

System را انتخاب کنید.

روی System Update ضربه بزنید.

بررسی برای به روز رسانی را انتخاب کنید.

حل مشکل قطع شدن واتس اپ با آپدیت برنامه

اگر نسخه جدیدتری از سیستم عامل موجود باشد به شما اطلاع داده خواهد شد. فقط دستورالعمل ها را دنبال کنید.

گوشی خود را ریستارت کنید

کار ساده دیگری که می توانید برای حل مشکل قطع شدن واتس اپ خود انجام دهید، راه اندازی مجدد گوشی است. گاهی اوقات تداخل نرم افزاری می تواند عملکرد برنامه را مختل کند. برای این کار دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید و در نهایت Restart را انتخاب کنید.

گوشی خود را ریستارت کنید

مشکل قطع تماس واتساپ به دلیل مشکلات اینترنت

اگر با مشکل قطع شدن واتس اپ یا عدم انتقال صدا مواجه هستید، احتمال قطع شدن اینترنت وجود دارد. برای اطمینان، می توانید از مرورگر وب خود استفاده کنید و به واتس اپ مراجعه کنید و ببینید آیا صفحه بارگیری می شود یا خیر. اگر موفق به دیدن صفحه واتس اپ نشدید، اتصال اینترنت شما مشکل دارد.

اگر از Wi-Fi استفاده می کنید، می توانید روتر را بررسی کنید. اگر سعی کنید روتر را مجددا راه اندازی کنید، ممکن است مشکل شما حل شود. اگر از داده های تلفن استفاده می کنید، مطمئن شوید که تنظیمات DATA را فعال کرده اید و بسته اینترنت شما منقضی نشده است. برای فعال کردن داده ها مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد تنظیمات گوشی خود شوید.

Network & internet را انتخاب کنید.

روی سیم‌کارت ضربه بزنید.

داده تلفن همراه را فعال کنید

مشکل قطع تماس واتساپ به دلیل مشکلات اینترنت

کش واتس اپ را پاک کنید

کش کردن یک راه عالی برای بارگیری سریع برنامه ها و صفحات وب است، اما داده های قدیمی ممکن است خراب شده و باعث از کار افتادن WhatsApp شود. پاک کردن حافظه پنهان هر از چند گاهی می تواند کمک کننده باشد. برای پاک کردن کش در اندروید به صورت زیر عمل می کنیم:

تنظیمات گوشی خود را وارد کنید.

Apps را انتخاب کنید.

اپلیکیشن WhatsApp را پیدا کرده و انتخاب کنید.

روی Storage & cache ضربه بزنید.

پاک کردن کش را انتخاب کنید.

کش واتس اپ را پاک کنید

علت قطعی واتس اپ چیست؟ مجوزهای برنامه

پیش از این 10 روش برای رفع مشکل اتصال و کار نکردن واتساپ وب (واتساپ وب) را به شما آموزش دادیم. عدم دادن مجوزهای لازم به واتس اپ می تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند. به عنوان مثال، اگر اجازه دسترسی به مخاطبین تلفن خود را رد کنید، واتساپ ممکن است مخاطبین شما را نمایش ندهد و همچنین ممکن است داده های پس زمینه را غیرفعال کرده باشید. برای تغییر مجوزهای برنامه، می توانید موارد زیر را انجام دهید:

تنظیمات گوشی خود را وارد کنید.

Apps را انتخاب کنید.

اپلیکیشن WhatsApp را پیدا کرده و انتخاب کنید.

Permissions را انتخاب کنید.

مطمئن شوید که مجوزهای مورد نیاز خود را فعال کرده اید.

علت قطعی واتس اپ چیست؟  مجوزهای برنامه

آیا واتس اپ اکانت شما را حذف کرده است؟

اگر مدت زیادی است که از واتس اپ خود استفاده نکرده اید، این احتمال وجود دارد که این شرکت اکانت شما را حذف کرده باشد. واتس اپ اکانت ها را پس از 120 روز عدم فعالیت حذف می کند. اکانت واتس اپ تا زمانی که به اینترنت متصل باشد فعال است. اگر در این شرایط هستید، تنها راه حل شما ایجاد یک حساب کاربری جدید است.

کمبود فضای ذخیره سازی کافی دلیل توقف واتس اپ است

گاهی اوقات وقتی فضای ذخیره سازی گوشی تمام می شود، واتس اپ در دانلود محتوا دچار مشکل می شود. اولین کاری که باید سعی کنید این است که مقداری فضای ذخیره سازی دستگاه خود را پاک کنید. علاوه بر این، می توانید واتس اپ را باز کنید و روی نماد سه نقطه ضربه بزنید. سپس به Settings > Storage and data > Manage Storage بروید و هر چتی را که می خواهید وارد کنید و موارد غیر مهم را حذف کنید.

کمبود فضای ذخیره سازی کافی دلیل توقف واتس اپ است

مطمئن شوید که داده های پس زمینه فعال هستند

اگر واتس اپ اعلان های پیام را به درستی به شما نشان نمی دهد، ممکن است به طور تصادفی داده های پس زمینه را غیرفعال کرده باشید. برای بررسی این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید.

تنظیمات گوشی خود را وارد کنید.

Apps را انتخاب کنید.

اپلیکیشن WhatsApp را پیدا کرده و انتخاب کنید.

داده تلفن همراه و Wi-Fi را انتخاب کنید.

داده های پس زمینه را فعال کنید

همچنین می‌توانید استفاده نامحدود از داده را فعال کنید تا به برنامه دسترسی کامل به داده‌ها بدهد (حتی زمانی که در حالت ذخیره داده است).

مطمئن شوید که داده های پس زمینه فعال هستند

غیرفعال کردن پلاگین ها برای حل مشکل قطع ارتباط واتس اپ

اگر WhatsApp Web در حالت خصوصی مرورگر کار می کند، اما در حالت عادی کار نمی کند، احتمالاً مشکل از پسوند مرورگر است. هر افزونه‌ای را که در مرورگر خود نصب کرده‌اید غیرفعال کنید و سپس آن‌ها را یکی یکی دوباره فعال کنید تا زمانی که افزونه متخلف را پیدا کنید.

7 گزینه برای حل مشکل قطع شدن واتس اپ که باید بررسی کنید

عدم استفاده از نسخه بتا واتس اپ : توصیه می کنیم از نسخه بتا استفاده نکنید. یک نسخه بتا معمولا برای شناسایی مشکلات برنامه منتشر می شود که منطقی است.

آیا شما بلاک هستید؟ اگر نمی توانید با افراد خاصی ارتباط برقرار کنید، ممکن است آنها شما را به لیست مخاطبین مسدود شده خود اضافه کرده باشند.

اعلان‌های شخص خاصی را نمی‌بینید؟ گزینه ای برای بی صدا کردن اعلان ها برای مخاطبین خاص وجود دارد. اگر روی این گزینه کلیک کرده باشید، نوتیفیکیشن افراد خاصی را نمی شنوید و نمی بینید.

ناپدید شدن پیام های واتس اپ: اگر متوجه شدید که چت ها بعد از یک روز ناپدید می شوند، تنظیمات پیام های ناپدید شدن WhatsApp را غیرفعال کنید. این یک نقص در برنامه نیست، بلکه یک تنظیم حریم خصوصی قانونی است که ممکن است ترجیح دهید آن را غیرفعال کنید.

بازنشانی تنظیمات شبکه را در نظر بگیرید: بازنشانی تنظیمات شبکه به شما کمک می کند تا تنظیمات اشتباهی را که انجام داده اید به تنظیمات کارخانه بازگردانید. برای انجام این راه حل می توانید از آموزش های تصویری نحوه ریست تنظیمات شبکه آیفون و آموزش کامل ۴ روش ساده و کاربردی برای بازنشانی تنظیمات شبکه اندروید کمک بگیرید.

از شماره مجازی استفاده کنید: به جای منتظر ماندن برای اتصال واتس اپ، می توانید از شماره مجازی برای ایجاد حساب جدید خود استفاده کنید.

گوشی خود را عوض کنید: دلیل دیگر می تواند عدم پشتیبانی واتس اپ از گوشی به دلیل قدیمی بودن سیستم عامل باشد که تنها راه حل آن تعویض و خرید گوشی جدید است.

حل مشکل قطع شدن وب و کامپیوتر واتس اپ با Task Manager

برای حل مشکل قطع شدن وب واتس اپ می توانید کلید Win را روی صفحه کلید خود فشار دهید. Task Manager را تایپ کنید.

حل مشکل قطع شدن وب واتس اپ با Task Manager

در عوض، می توانید از Alt + Ctrl + Delete استفاده کنید و Task Manager را انتخاب کنید. حالا WhatsApp را انتخاب کنید و روی End process tree کلیک کنید.

حل مشکل قطع شدن وب واتس اپ با Task Manager

واتس اپ را دوباره باز کنید.

حل مشکل قطع شدن وب واتس اپ با Task Manager

تعمیر واتس اپ

برای تعمیر واتس اپ کلیدهای Win و I را فشار دهید.

Apps را انتخاب کنید و سپس روی Apps and features کلیک کنید.

تعمیر واتس اپ

به WhatsApp بروید و گزینه های پیشرفته را انتخاب کنید.

تعمیر واتس اپ

در قسمت Reset روی Repair کلیک کنید.

تعمیر واتس اپ

منتظر بمانید تا ویندوز کار خود را به پایان برساند.

واتس اپ را بازنشانی کنید

این روش داده های برنامه را پاک می کند، بنابراین مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود دارید.

با فشردن کلیدهای Win و I وارد صفحه تنظیمات شوید.

Apps را انتخاب کنید و روی Apps and features کلیک کنید.

واتس اپ را بازنشانی کنید

به WhatsApp بروید و گزینه های پیشرفته را انتخاب کنید.

در نهایت Reset را انتخاب کنید.

واتس اپ را بازنشانی کنید

عیب یابی و رفع مشکل قطع شدن اینترنت واتس اپ

اگر مشکلی در اتصال به اینترنت واتس اپ شما وجود دارد، می توانید از ابزار عیب یابی ویندوز استفاده کنید. برای این کار کلیدهای Win و I روی کیبورد را با هم فشار دهید تا وارد صفحه تنظیمات ویندوز خود شوید.

Update & Security و سپس Troubleshoot را انتخاب کنید.

عیب یابی و رفع مشکل قطع شدن اینترنت واتس اپ

روی Additional troubleshooters کلیک کنید.

عیب یابی و رفع مشکل قطع شدن اینترنت واتس اپ

اتصالات اینترنت را انتخاب کنید.

عیب یابی و رفع مشکل قطع شدن اینترنت واتس اپ

دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید و منتظر بمانید تا فرآیند عیب یابی کامل شود.

عیب یابی و رفع مشکل قطع شدن اینترنت واتس اپ

نظرات و پیشنهادات شما؟

در آموزش 23 راه حل مشکل قطعی واتس اپ امروز سعی کردیم مشکلاتی مانند قطع اینترنت واتس اپ را حل کنیم. قطع کردن اینترنت واتس اپ در آیفون و اندروید به راحتی از دسترسی شما به حساب کاربری خود جلوگیری می کند. اگر راه حل دیگری می شناسید، می توانید آن را در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.