آموزش 19 روش برای دانلود کامل سایت در ویندوز، مک و لینوکس


اگر می خواهید همیشه به سایتی دسترسی داشته باشید حتی اگر اینترنت ندارید، می توانید سایت را دانلود کنید. ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارد. در این مقاله از تیرازیس فایل 19 روش دانلود کامل سایت در ویندوز، مک و لینوکس را آموزش می دهیم.

دانلود بهترین نرم افزار برای دانلود کامل سایت

چگونه یک وب سایت کامل را در ویندوز، مک و لینوکس برای خواندن آفلاین دانلود کنیم

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای دانلود و ذخیره سایت های مختلف استفاده کنید. وقتی یک سایت را دانلود می کنید، بسته به نوع تنظیمات متن، عکس ها، فیلم ها و سایر فایل های سایت دانلود می شوند و می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. در روش های زیر دانلود کامل یک سایت بررسی خواهیم کرد

نسخه کامل برنامه های معرفی شده را می توانید از سرویس داخلی دانلود و نصب کنید.

سایت کامل را از طریق فایرفاکس دانلود کنید

همچنین می توانید از مرورگرهای خود برای دانلود کامل سایت استفاده کنید. برخی از مرورگرها این قابلیت را دارند که صفحات وب را برای شما ذخیره کنند تا بتوانید به صورت آفلاین به آنها دسترسی داشته باشید. برای ذخیره یک صفحه وب در فایرفاکس، روی Menu کلیک کرده و Save Page را انتخاب کنید. پس از باز شدن کادر Save As نام سایت را در قسمت Save As وارد کنید. در قسمت Where، محل ذخیره سازی را انتخاب کنید. همچنین، اگر می‌خواهید کل سایت با تمام محتویات و فایل‌ها دانلود شود، Format را روی صفحه وب قرار دهید، تکمیل کنید.

آموزش دانلود کامل سایت

نحوه دانلود کامل سایت در مرورگر کروم

کروم نیز عملکردی مشابه فایرفاکس دارد. برای ذخیره یک سایت در مرورگر کروم، به منو> ابزارهای بیشتر> ذخیره صفحه به عنوان بروید.

دانلود کامل سایت

محل ذخیره سازی را در کادر باز شده مشخص کنید. برای دانلود کل سایت، Save as type را روی صفحه وب قرار دهید و در مرورگر فایرفاکس کامل کنید.

دانلود کامل یک سایت

اگر مرورگر کروم شما به طور ناگهانی بسته می شود و نمی توانید سایت را دانلود کنید، می توانید آموزش حل مشکل بسته شدن گوگل کروم را مطالعه کنید تا مشکل حل شود.

وب سایت کامل را با افزونه WE دانلود کنید

پسوند WE برای ذخیره یک صفحه وب در رایانه است که می توانید در هر دو مرورگر Chrome و Firefox از آن استفاده کنید. استفاده از این افزونه بسیار ساده است. فقط این افزونه را نصب کنید. سپس وارد سایت مورد نظر شده و بر روی آیکون افزونه کلیک کنید. همچنین، اگر روی آیکون افزونه کلیک راست کنید، می توانید گزینه های بیشتری را مشاهده کنید.

دانلود بهترین نرم افزار برای دانلود کامل سایت

استفاده از افزونه UnMHT Firefox برای دانلود سایت ها

افزونه UnMHT مخصوص فایرفاکس است. با استفاده از این افزونه می توانید صفحات وب را به صورت فایل MHT ذخیره کنید. UnMHT به شما امکان می دهد چندین سایت را همزمان ذخیره کنید.

دانلود کامل سایت

افزونه WebScrapBook برای دانلود سایت از گوگل کروم

افزونه WebScrapBook ابزار دیگری است که می توانید در مرورگر کروم از آن استفاده کنید. این افزونه برای دانلود یک سایت به صورت پوشه، فایل فشرده یا فایل HTML طراحی شده است.

چگونه یک سایت را به طور کامل دانلود کنیم؟

چگونه یک سایت را به طور کامل دانلود کنیم؟ با استفاده از سایت Archivarix

برای دانلود یک سایت از طریق ابزار آنلاین Archivarix ابتدا سایت را باز کنید سپس آدرس سایت مورد نظر را در قسمت Domain باز کنید. شما می توانید تنظیمات دیگری را که در دسترس شماست به دلخواه تغییر دهید. در نهایت صفحه را به پایین بکشید و روی Start downloading کلیک کنید. پس از اتمام دانلود، می توانید محتویات سایت را مشاهده کنید.

دانلود کامل سایت بصورت آفلاین

سایت را با Grab-site دانلود کنید

سایت Grab-site همچنین به شما این امکان را می دهد که با وارد کردن آدرس سایت مورد نظر، کل سایت را دانلود کنید و بعداً در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید، سایت را مشاهده کنید. می توانید از این ابزار در لینوکس و مک استفاده کنید.

دانلود کامل سایت با برنامه

ابزار آنلاین Website Downloader

ابزار آنلاین Website Downloader یکی از بهترین سایت هایی است که می توانید از آن برای دانلود سایت های مورد نظر خود استفاده کنید. برای استفاده از این سایت کافیست وارد آن شده و نام سایت را وارد کرده و روی گزینه مقابل آن کلیک کنید.

دانلود کامل یک سایت

نحوه دانلود سایت در مرورگر مک سافاری

اگر از مرورگر سافاری استفاده می کنید، برای ذخیره صفحه وب باید تنظیمات را وارد کنید. به تب Advanced بروید. سپس گزینه Save Articles for Offline Reading Automatically را انتخاب کنید. برای دانلود روی + کنار URL کلیک کنید.

نرم افزار دانلود محتویات کامل یک سایت

نرم افزار WebCopy برای دانلود محتویات کامل یک سایت

WebCopy ابتدا URL سایت را دریافت می کند و عکس ها، فایل ها، صفحات وب و لینک ها را جستجو می کند. WebCopy این کار را تا زمانی که کل سایت را اسکن کند ادامه می دهد. سپس برای WebCopy مشخص می کنید که کدام قسمت اسکن شده را دانلود کنید. یکی از مزایای WebCopy این است که می توانید از آن برای چندین پروژه به طور همزمان استفاده کنید. هر سایتی می تواند تنظیمات منحصر به فرد خود را داشته باشد. به این ترتیب سرعت کار نیز افزایش می یابد. برای استفاده از این ابزار ابتدا آن را نصب و باز کنید.

سایت دانلود نرم افزار به صورت کامل

سپس به مسیر File > New بروید. آدرس مورد نظر را در قسمت وب سایت وارد کنید. پس از آن در قسمت Save folder پوشه ای را که می خواهید فایل های دانلودی در آن ذخیره شوند را مشخص کنید. به مسیر Project > Rules و سپس File > Save As بروید. در نهایت روی Copy کلیک کنید تا فرآیند شروع شود.

دانلود کامل سایت با برنامه HTTrack

HTTrack به شما امکان می دهد یک سایت را دانلود کرده و آن را در رایانه خود ذخیره کنید. برای استفاده از HTTrack ابتدا آن را دانلود و نصب کنید. سپس روی آیکون آن دوبار کلیک کنید تا باز شود. پس از باز شدن ابزار، روی Next کلیک کنید. در صفحه باز شده ابتدا نام پروژه و دسته بندی آن را مشخص کنید. روی Next کلیک کنید.

کل سایت را با نرم افزار دانلود کنید

حال باید آدرس سایت مورد نظری که می خواهید دانلود کنید را وارد کرده و در کامپیوتر خود ذخیره کنید. سپس Next را انتخاب کنید تا به مرحله بعد بروید.

کل سایت را دانلود کنید

پس از آن سایت شروع به دانلود می کند و پس از اتمام می توانید سایت دانلود شده را مشاهده کنید.

دانلود وب سایت کامل

همچنین می توانید از HTTrack در لینوکس استفاده کنید. برای استفاده از این ابزار در لینوکس، یک ترمینال را باز کنید. پس از باز کردن ترمینال، دستور sudo apt-get install httrack را وارد کنید. سپس از شما رمز عبور لینوکس را می خواهد. رمز عبور خود را وارد کرده و Enter را فشار دهید. کمی صبر کنید تا این ابزار دانلود شود. سپس دستور /httrack https://www.brainpickings.org را وارد کنید. مراقب باشید به جای Brainpickings.org باید آدرس مورد نظر خود را وارد کنید.

دانلود بهترین نرم افزار برای دانلود کامل سایت

آموزش دانلود کامل سایت با برنامه مدیریت دانلود IDM

Internet Download Manager یکی از بهترین برنامه های مدیریت دانلود برای کامپیوتر است. با استفاده از IDM می توانید فایل های مختلف را دانلود کنید. برای دانلود سایت با IDM ابتدا این برنامه را دانلود و نصب کنید. پس از اتمام مراحل نصب، IDM را باز کنید. پس از باز کردن برنامه وارد قسمت Grabber شوید.

دانلود سایت با IDM

پس از باز شدن تب Grabber ابتدا نام پروژه خود را وارد کنید سپس آدرس URL را وارد کنید تا این ابزار از طریق آدرس URL وارد شده سایت را پیدا کند. پس از وارد کردن اطلاعات روی Next کلیک کنید.

چگونه یک سایت کامل را با IDM دانلود کنیم

در صفحه بعد باید محل ذخیره سایت دانلود شده را مشخص کنید. پس از تعیین محل ذخیره سازی، روی URL کلیک کنید تا فرآیند دانلود شروع شود.

دانلود صفحه وب به صورت PDF

اگر در حین دانلود IDM با خطای 403 مواجه شدید می توانید آموزش 11 راه حل مشکل ارور 403 برنامه دانلود منیجر IDM را مطالعه کنید.

نرم افزار Getleft برای دانلود کامل سایت به صورت آفلاین

Getleft رابط کاربری ساده ای دارد و با استفاده از Getleft می توانید به راحتی یک سایت را دانلود کنید. برای استفاده از Getleft وارد سیستم شوید. سپس آدرس آدرس سایت را وارد کرده و در قسمت Directory محل ذخیره سازی را مشخص کنید. سپس برای برنامه مشخص کنید که چه نوع فایل هایی را می خواهید دانلود و ذخیره کنید. در نهایت می توانید بر روی Start کلیک کنید یا Ctrl + U را فشار دهید تا دانلود شروع شود.

کل سایت را با نرم افزار دانلود کنید

سپس سایت شروع به دانلود می کند.

کل سایت را دانلود کنید

در نهایت پس از اتمام دانلود می توانید فایل های دانلود شده را در پوشه ای که در قسمت Directory مشخص کرده اید مشاهده کنید.

دانلود وب سایت کامل

دانلود صفحه وب با Wikipedia Dumps

ویکی پدیا ابزار Wikipedia Dumps را برای افرادی که دوست ندارند از برنامه ها استفاده کنند آماده کرده است. می توانید این ابزار را دانلود کرده و از آن برای دانلود سایت های مورد نظر خود استفاده کنید.

دانلود سایت با IDM

SiteSucker ابزاری برای دانلود کل سایت است

اگر از مک استفاده می کنید، ابزار SiteSucker می تواند بهترین انتخاب شما برای دانلود و ذخیره یک سایت باشد. برای استفاده از SiteSucker ابتدا آن را دانلود کرده و وارد برنامه شوید. نام سایت را وارد کنید و در صورت نیاز پوشه دانلود را انتخاب کنید. در نهایت بر روی Download کلیک کنید تا این برنامه شروع شود.

دانلود کامل سایت با برنامه

دانلود کامل سایت با برنامه Web2Disk Downloader

Web2Disk Downloader ابزار دیگری است که می توانید از آن استفاده کنید. برنامه Web2Disk Downloader را دانلود کرده و پس از اتمام مراحل نصب بر روی برنامه دابل کلیک کنید تا Web2Disk Downloader باز شود. در قسمت Name نام پروژه را وارد کرده و در کادر پایین آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید. روی OK کلیک کنید.

دانلود کامل سایت به صورت آفلاین

در مرحله بعد در قسمت Save folder می توانید تعیین کنید که آیتم های دانلود شده در کجا ذخیره شوند. پس از تعیین محل ذخیره سازی، روی Go کلیک کنید.

آموزش دانلود کامل سایت

سپس برنامه Web2Disk Downloader شروع به دانلود می کند و پس از اتمام به شما پیغام Download finished را نشان می دهد.

دانلود کامل سایت

دانلود کامل وب سایت با Offline Downloader

Offline Downloader به شما این امکان را می دهد که به راحتی هر تعداد سایتی که می خواهید را همزمان دانلود کنید. پس از دانلود می توانید اطلاعات را به سی دی یا هر درایو دیگری انتقال دهید تا همیشه بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

دانلود کامل یک سایت

دانلود کامل سایت به صورت آفلاین با Wget

Wget ابزاری است که در خط فرمان از آن استفاده می کنید و می توانید کل وب سایت را دانلود کنید. برای دانلود یک سایت با استفاده از این ابزار ابتدا ترمینال لینوکس را باز کنید سپس دستور wget -r -p https://anzalweb.ir را وارد کنید. آدرس آدرس سایت مورد نظر را به جای Https://anzalweb.ir وارد کنید. بسته به اندازه سایت، ممکن است دانلود آن کمی طول بکشد. در صورتی که سایت مورد نظر از این امر جلوگیری کرد می توانید از دستور wget -r -p -U Mozilla https://www.thegeekstuff.com استفاده کنید.

نرم افزار دانلود محتویات کامل یک سایت

شما همچنین می توانید این مشکل را با محدود کردن پهنای باند حل کنید. برای انجام این کار، دستور wget -r -p -U Mozilla –wait=10 –limit-rate=35K را وارد کنید https://www.thegeekstuff.com

اگر از مک استفاده می کنید، دستور “/usr/bin/ruby -e “$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install) را در ترمینال وارد کنید. سپس brew install wget را در ترمینال وارد کنید تا این ابزار نصب شود. پس از نصب، /wget path/to/local.copy http://www.brainpickings.org را برای دانلود سایت وارد کنید. به جای دستور URL URL مورد نظر را تایپ کنید.

کل سایت را با نرم افزار Teleport Pro دانلود کنید

Teleport Pro ابزاری مناسب برای دانلود سایت است که می توانید در ویندوز از آن استفاده کنید. این برنامه امکانات مختلفی را برای دانلود بهتر سایت مورد نظر در اختیار شما قرار می دهد. گزینه های ارائه شده توسط این ابزار شامل موارد زیر است.

  • جستجوی سایت بر اساس نوع فایل خاص
  • بر اساس کلمات کلیدی داده شده در سایت جستجو کنید
  • همه سایت هایی که به سایت اصلی لینک شده اند را جستجو کنید

دانلود کامل سایت با برنامه

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به معرفی چند سایت، افزونه و نرم افزار برای دانلود کامل سایت پرداختیم. آیا توانستید از ابزارهای بالا برای دانلود صفحه وب به صورت PDF استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه دانلود کامل یک سایت در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.