آموزش 16 راه حل مشکل شارژر بی سیم گوشی


شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای مدتی گوشی خود را روی شارژر بی سیم قرار داده باشید ⚡ اما متوجه شده باشید که باتری گوشی اصلا شارژ نمی شود یا کند شارژ می شود. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی از جمله آسیب دیدن باتری با شارژر شما رخ دهد. در مقاله امروز تیرازیس فایل می خواهیم در مورد آموزش ۱۶ راه حل مشکل شارژر بی سیم گوشی اندروید و آیفون صحبت کنیم.

حل مشکل شارژر بی سیم آیفون و اندروید

راه های برتر برای رفع عدم کارکرد شارژ بی سیم با تلفن

شارژر بی سیم راهی برای شارژ گوشی شما بدون تداخل با کابل های مزاحم است. اکثر تلفن های اخیر می توانند از پدهای شارژ بی سیم Qi استفاده کنند. Qi استاندارد شارژ بی سیم است که اکثر شرکت ها برای سازگاری از آن استفاده می کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پد شارژ را وصل کرده و گوشی را روی آن قرار دهید.

این فرآیند از القای الکترومغناطیسی برای شارژ باتری گوشی شما استفاده می کند که شامل یک سری سیم پیچ های بسیار مسطح در داخل پد شارژ می شود. میدان الکترومغناطیسی تولید شده توسط پد، انرژی را برای شارژ باتری به گوشی شما ارسال می کند.

مشکل شارژر بی سیم آیفون و اندروید به دلیل ناسازگاری

در حالی که شارژر بی سیم یک گزینه ایده آل است، اما همه مدل های اندروید و آیفون از آن پشتیبانی نمی کنند. طبق گفته اپل، برای استفاده از شارژر بی سیم به آیفون 8 یا بالاتر نیاز دارید. اساسا آیفون 7 یا مدل های قدیمی تر روی پد شارژ بی سیم شارژ نمی شوند. بنابراین مدل دستگاه خود را بررسی کنید و ببینید که آیا پشتیبانی می کند یا خیر.

با استفاده از آداپتور سازگار مشکل شارژر بی سیم را حل کنید

در حالی که یک شارژر بی سیم ممکن است تلفن شما را به صورت بی سیم شارژ کند، شارژر همچنان باید به یک پریز وصل شود تا برق را تامین کند. برخی از شارژرهای بی سیم دارای یک آداپتور هستند که می توانید از آن برای اتصال شارژر بی سیم به پریز استفاده کنید.

با این حال، برخی از تولید کنندگان آداپتور ارائه نمی دهند. اگر شارژر شما اینگونه است، باید یک آداپتور شارژ سریع برای خود بخرید. اکثر شارژرهای بی سیم حداکثر توان خروجی 10-15 وات را ارائه می دهند که برای آن حداقل به یک آداپتور 18 وات نیاز دارید. اگر از آداپتور تلفن قدیمی خود استفاده می کنید، ممکن است انرژی کافی برای شارژ گردن تلفن شما را تامین نکند. بنابراین یک آداپتور برق سازگار تهیه کنید تا بتواند برق کافی را تامین کند.

با استفاده از آداپتور سازگار مشکل شارژر بی سیم را حل کنید

کابل دیگری را امتحان کنید

مشکلات شارژر بی سیم فقط به آداپتور ختم نمی شود. جدا از آداپتور، کابلی که به شارژر بی سیم خود وصل می کنید نیز نقش مهمی ایفا می کند. کابل شکسته یا آسیب دیده می تواند فرآیند شارژ را متوقف کند. یک کابل USB خوب و سالم می تواند این مشکل را برطرف کند و امکان شارژ آسان را فراهم کند. اگر کابلی در جعبه شارژر بی سیم شما وجود دارد، از آن استفاده کنید. اگر کابل ندارید، می توانید بهترین گزینه را برای شارژر بی سیم خود خریداری کنید.

کابل دیگری را امتحان کنید

رفع مشکل کار نکردن شارژر بی سیم با برداشتن قاب

پیش از این در Enzel Web در مورد 13 مرحله اولیه مهم پس از خرید گوشی اندرویدی صحبت کردیم، اما باید بدانید که شارژر بی سیم به دو سیم پیچ موجود در گوشی هوشمند و پد شارژ متکی است. برای اینکه شارژر بی سیم به درستی کار کند، این سیم پیچ ها باید بدون هیچ مانعی روی هم قرار گیرند. اگر از قاب گوشی ضخیم استفاده می کنید، احتمال دارد روند شارژ مختل شود. برخی از مواد در فرآیند شارژ اختلال ایجاد می کنند. پس بهتر است هنگام شارژ دستگاه خود قاب آن را جدا کنید یا قاب نازک تری برای گوشی خود بخرید.

رفع مشکل کار نکردن شارژر بی سیم با برداشتن قاب

از شارژر بی سیم دارای گواهی Qi استفاده کنید

برای اینکه با مشکلات شارژرهای بی سیم بی کیفیت مواجه نشوید، بهتر است از شارژرهای دارای گواهی استاندارد QI استفاده کنید. در حالی که اکثر شارژرهای بی سیم ممکن است این گواهی را داشته باشند، گزینه های ارزان و با کیفیت پایین این گواهی را ندارند. توجه به کیفیت و گواهی Qi در هنگام خرید شارژر برای اطمینان از ایمنی خود و دستگاهتان ضروری است.

از شارژر بی سیم دارای گواهی Qi استفاده کنید

بد قرار دادن گوشی و قطع و وصل شارژر بی سیم

همانطور که در بالا اشاره کردیم، شارژر بی سیم به دو سیم پیچ متکی است که برای شروع فرآیند شارژ باید روی هم قرار گیرند. اگر این سیم پیچ ها به درستی تراز نشده باشند، شارژر بی سیم شما کار نمی کند یا قطع و وصل می شود. برای رفع این مشکل، گوشی خود را با دقت در مرکز پد شارژر بی سیم قرار دهید. مطمئن شوید که مرکز پشت گوشی شما نزدیک به مرکز شارژر بی سیم باشد.

بد قرار دادن گوشی و قطع و وصل شارژر بی سیم

شارژ سریع بی سیم را در گوشی خود فعال کنید

این امکان وجود دارد که شارژ بی سیم به خوبی کار کند، اما بسیار کند است. بنابراین گوشی هوشمند شما به طور کلی در همان سطح باتری باقی می ماند. برخی از گوشی ها از شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند که می توانید به صورت دستی آن را فعال کنید. به عنوان مثال، در اینجا نحوه فعال کردن آن در دستگاه های سامسونگ آمده است:

تنظیمات تلفن خود را باز کنید و روی باتری و مراقبت از دستگاه ضربه بزنید.

شارژ سریع بی سیم را در گوشی خود فعال کنید

گزینه Battery را انتخاب کنید.

شارژ سریع بی سیم را در گوشی خود فعال کنید

به پایین بروید و تنظیمات بیشتر باتری را انتخاب کنید.

شارژ سریع بی سیم را در گوشی خود فعال کنید

شارژ سریع بی سیم را فعال کنید.

شارژ سریع بی سیم را در گوشی خود فعال کنید

این به تلفن شما امکان می دهد در هنگام استفاده از شارژر بی سیم سازگار سریعتر شارژ شود.

اگر گوشی داغ است، بگذارید خنک شود

زمانی که شارژر بی سیم کارایی چندانی نداشته باشد، گرما از خود ساطع می کند. در نتیجه هنگام شارژ طولانی مدت گوشی شما را داغ می کند. برای محافظت از باتری دستگاهتان بهتر است بگذارید گوشی خنک شود. پس از خنک شدن، گوشی را به روش مناسب روی شارژر قرار دهید تا شارژ شود.

حل مشکل شارژر بی سیم آیفون و اندروید با راه اندازی مجدد گوشی

هر چیزی از مشکلات حافظه گرفته تا سایر خطاهای نرم افزاری می تواند از شارژ بی سیم آیفون شما جلوگیری کند. برای حل این مشکل، لطفاً دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید تا حافظه دسترسی تصادفی (RAM) به روز شود. اگر دستگاه شما گیر کرده است، می توانید از راه اندازی مجدد اجباری استفاده کنید.

پشت آیفون و پد شارژ را پاک کنید

اگر هنوز مشکل شارژر بی سیم اپل ممکن است کثیفی یا گرد و غبار در پشت آیفون یا سطح پد شارژ شما وجود داشته باشد که حساسیت آن کاهش یافته است. بدتر از همه، این سطوح ممکن است خیس باشند. بنابراین قبل از شارژ بهتر است پشت دستگاه و سطح پد شارژ را پاک کنید.

مشکلات شارژ بی سیم

پد شارژ شما ممکن است معیوب باشد، بنابراین باید سعی کنید آن را با گزینه دیگری جایگزین کنید. در این شرایط باید به نکات خرید شارژر بی سیم سازگار با آیفون یا اندروید توجه کنید.

مشکلات شارژ بی سیم

یک شارژر آیفون غیر MagSafe را امتحان کنید

در حالی که شارژر MageSafe برای آیفون 12 و 13 عالی است، برای سایر مدل های آیفون شارژ آهسته یا بدون شارژ را فراهم می کند. بنابراین، اگر از آیفون‌هایی غیر از ۱۲ و ۱۳ استفاده می‌کنید، شارژر MagSafe را توصیه نمی‌کنیم. برای آیفون ۱۱ یا مدل‌های قبلی، شارژ Qi بهتر عمل می‌کند.

رفع مشکل شارژر بی سیم با به روز رسانی سیستم عامل

به ندرت اتفاق می افتد، اما سیستم شارژ تلفن شما ممکن است باعث شود شارژ بی سیم کار نکند یا قطع شود. به عنوان مثال، زمانی که اپل iOS 13 را منتشر کرد، این یک مشکل رایج در بین کاربران بود. خوشبختانه به‌روزرسانی‌های اخیر iOS این باگ را برطرف کرده است. بنابراین توصیه می کنیم به عنوان یک راه حل سعی کنید سیستم عامل گوشی خود را به روز رسانی کنید.

مشکل شارژر بی سیم آیفون در حالت DFU

Device Firmware Update (DFU) یک راه قدرتمند برای بازیابی سفارشی آیفون شما است. (مشابه این حالت در اندروید Recovery Mode است) در واقع این یک اقدام شدید و همیشه راه حل نهایی برای عدم کارکرد شارژ بی سیم در آیفون است. به‌علاوه، از تنظیم مجدد کارخانه‌ای معمولی مؤثرتر است.

به خاطر داشته باشید که مانند بازنشانی به تنظیمات کارخانه، قرار دادن آیفون در حالت DFU اطلاعات شما را پاک می کند. بنابراین، قبل از وارد شدن به حالت DFU از آیفون خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

توجه: در حالی که تنظیم مجدد کارخانه به طور خودکار آیفون شما را بازنشانی می کند و اطلاعات شما را به طور کامل پاک می کند، حالت DFU به شما امکان می دهد سیستم عاملی را که می خواهید روی دستگاه خود نصب کنید، انتخاب کنید.

مشکل شارژر بی سیم اندروید به دلیل استفاده از منبع تغذیه ضعیف

مشکل شارژ آهسته ممکن است برای هر شارژری چه سیمی و چه بی سیم اتفاق بیفتد. اطمینان حاصل کنید که پد شارژ بی سیم خود را به منبع انرژی به اندازه کافی قوی وصل کرده اید. سعی کنید شارژر را به پریز وصل کنید. شارژ آهسته گوشی معمولا زمانی اتفاق می افتد که شارژر بی سیم را به پورت USB لپ تاپ یا رایانه رومیزی خود وصل کرده باشید. پورت های این دستگاه ها آنقدر قوی نیستند که یک گوشی مدرن را سریع شارژ کنند. برای سریع ترین نتایج، پد شارژ را به یک شارژر دیواری وصل کنید.

مشکل شارژر بی سیم اندروید به دلیل استفاده از منبع تغذیه ضعیف

با پشتیبانی تماس بگیرید

اگر همچنان با مشکل شارژر بی سیم شیائومی، هواوی، سامسونگ، اپل و … مواجه هستید، می توانید با واحد پشتیبانی فروشگاهی که شارژر بی سیم را خریداری کرده اید، تماس بگیرید. حتی اگر گوشی جدیدی خریده اید و با مشکل شارژ نشدن شارژر بی سیم مواجه هستید، می توانید با نماینده شرکت سازنده گوشی خود در ایران تماس بگیرید و مشکل را به طور کامل شرح دهید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در آموزش ۱۶ راه حل مشکل شارژر بی سیم یا بی سیم گوشی، راهکارهایی را به شما معرفی کردیم. می توانید از این راه حل ها برای رفع مشکل شارژر بی سیم هوآوی یا شارژر بی سیم سامسونگ یا هر برند دیگری استفاده کنید. کدام یک از این روش ها مشکل شما را حل کرد؟ راه حل دیگری سراغ دارید؟ اگر نظر یا پیشنهادی دارید می توانید در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.