آموزش 15 روش برای رفع مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام


گاهی اوقات وقتی می خواهید برای شخصی در اینستاگرام پیام ارسال کنید، ممکن است با خطای Failed to send مواجه شوید و پیام شما ارسال نشود. 💬 در این مطلب از تیرازیس فایل 15 راه حل مشکل ارسال نشدن پیام در اینستاگرام را آموزش می دهیم.

حل مشکل ارسال پیام در اینستاگرام

نحوه رفع مشکل عدم ارسال پیام های اینستاگرام

خطای Fail to send ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. هنگامی که هنگام ارسال پیام به مخاطبی با این خطا مواجه می شوید، پیام شما برای او ارسال نمی شود. در هنگام تجربه این مشکل، چند نکته وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید تا علت مشکل را بیابید. در ادامه دلایل برخورد مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام پرداخت می کنیم و روش های حل آن را نیز بررسی می کنیم.

برای حل مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام، اینترنت را بررسی کنید

همانطور که می دانید برای استفاده از اینستاگرام به اینترنت نیاز دارید. اگر به اینترنت وای فای متصل نیستید یا گوشی شما ضعیف است، پیام شما برای کسی ارسال نمی شود. بنابراین وقتی پیامی ارسال می کنید و ارسال نمی شود، اولین چیزی که باید بررسی کنید اینترنت است. اگر به اینترنت متصل نیستید، با روشن کردن وای فای یا اینترنت گوشی، آن را به اینترنت مناسب وصل کنید. اگر متصل هستید، ممکن است اینترنت شما ضعیف باشد. بنابراین پس از تست سرعت اینترنت و اطمینان از ضعف اتصال خود، می توانید اینترنت را تغییر دهید. یعنی اگر از اینترنت وای فای استفاده می کنید آن را خاموش کنید و اینترنت گوشی خود را روشن کنید و بالعکس.

مطمئن شوید که برای دسترسی به اینستاگرام در داخل کشور به روش یا برنامه تغییر IP نیاز دارید و قبل از بررسی روش های زیر، برنامه یا روش خود را تغییر دهید و از درستی آن مطمئن شوید. اگر بعد از استفاده از این روش ها مشکل همچنان ادامه داشت، راه حل های زیر را امتحان کنید.

رفع مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام

به غیر از تغییر اینترنت، می توانید یک بار اینترنت خود را خاموش و روشن کنید. راه اندازی مجدد اینترنت در برخی موارد مشکلات مربوط به آن را برطرف کرده و وضعیت آنتن خط را بهبود می بخشد. اگر اینترنت شما بعد از راه اندازی مجدد کار نمی کند، می توانید تنظیمات شبکه تلفن را بازنشانی کنید. بازنشانی تنظیمات شبکه تلفن، تمامی تنظیمات مربوط به اینترنت گوشی را به حالت پیش فرض برمی گرداند. این می تواند مشکل اینترنت را حل کند.

رفع مشکل عدم ارسال صدا در اینستاگرام با استفاده از برنامه تغییر آی پی

به دلایل مختلف اپلیکیشن اینستاگرام در برخی مناطق جغرافیایی به درستی کار نمی کند و با مشکلات مختلفی مواجه می شوید. بعد از اینکه از اتصال اینترنت خود مطمئن شدید، اگر منطقه شما توسط اینستاگرام محدود شده است، می توانید از برنامه های تغییر IP استفاده کنید. ابتدا یکی از این برنامه ها را برای گوشی خود دانلود و نصب کنید. پس از نصب برنامه، آن را فعال کنید. اکنون می توانید به راحتی در اینستاگرام پیام ارسال کنید.

دنبال نکردن مخاطب هدف دلیل مشکل ارسال پیام در اینستاگرام است

اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که مشخص کنید چه افرادی می توانند برای شما پیام ارسال کنند. به همین دلیل ممکن است مخاطب فقط به کسانی که او را دنبال می کنند اجازه ارسال پیام داده باشد. بنابراین، قبل از ارسال پیام خود، باید او را دنبال کنید.

حذف محدودیت ارسال پیام در اینستاگرام

برای رفع مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام برنامه را به طور کامل ببندید

وقتی وارد برنامه اینستاگرام می شوید، گاهی ممکن است برخی از فایل های آن به طور کامل راه اندازی نشود. در این صورت ممکن است با مشکلات مختلفی مانند عدم ارسال پیام به مخاطبین مواجه شوید. در این صورت باید یک بار از برنامه به طور کامل خارج شوید و سپس دوباره آن را باز کنید. گوشی های اندرویدی گزینه ای به نام فورس استاپ دارند. با استفاده از فورس استاپ برای بستن برنامه ها می توانید برنامه های باز را به طور کامل ببندید. پس از بستن برنامه اینستاگرام دوباره برنامه را باز کنید تا فایل های این برنامه ریستارت شوند.

صلیب سرخ در دایرکت اینستاگرام

اگر از گوشی iOS استفاده می‌کنید، می‌توانید آموزش ۷ روش بستن برنامه‌های باز در آیفون و بستن کامل اینستاگرام را بخوانید.

رفع مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام با راه اندازی مجدد گوشی

گاهی مشکل عدم ارسال پیام به دلیل راه اندازی صحیح برنامه نیست، بلکه سیستم عامل گوشی شما مشکل دارد. این مشکل زمانی رخ می دهد که سیستم عامل گوشی به درستی راه اندازی نشود. یکی از سریع ترین و ساده ترین روش هایی که می توانید در این شرایط استفاده کنید، راه اندازی مجدد گوشی است. راه اندازی مجدد گوشی می تواند بسیاری از مشکلات گوشی را حل کند.

گوشی اندروید را راه اندازی کنید

اگر از گوشی اندرویدی استفاده می کنید، ابتدا دکمه پاور را نگه دارید تا گوشی خود راه اندازی مجدد شود. پس از چند ثانیه چندین گزینه برای شما نمایش داده می شود. روی Restart یا Reboot ضربه بزنید.

تلفن iOS را راه اندازی کنید

اگر از گوشی iOS استفاده می کنید، دکمه پاور را فشار دهید تا آن را مجددا راه اندازی کنید. پس از چند ثانیه، اسلاید Slide to power off نمایش داده می شود. برای خاموش کردن گوشی خود را به سمت راست بکشید تا خاموش شود. پس از خاموش کردن گوشی، دوباره آن را روشن کنید.

رفع مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام

بررسی وضعیت سرور اینستاگرام برای حل مشکل عدم ارسال پیام در لایو اینستاگرام

گاهی اوقات اپلیکیشن اینستاگرام با مشکلاتی مواجه می شود. این مشکلات ممکن است به خاطر گوشی شما و برنامه ای که نصب کرده اید نباشد، اما مشکلی که با آن مواجه هستید به دلیل سرورهای این برنامه است. گاهی اوقات سرورهای برنامه اینستاگرام دچار مشکل می شوند و شما نمی توانید از این برنامه استفاده کنید. برای بررسی این مشکل، می توانید برنامه را در دستگاه های دیگر باز کنید. اگر این برنامه در گوشی های دیگر مشکل دارد به این معنی است که سرورهای این برنامه مشکل دارند. در این صورت باید منتظر بمانید تا سرورهای اپلیکیشن تعمیر شوند.

بلاک شدن توسط مخاطب شما دلیل مشکل عدم دریافت پیام در اینستاگرام است

گاهی به دلایل مختلف ممکن است برخی افراد شما را بلاک کنند. در این شرایط نمی توانید پست ها و استوری های طرف مقابل را ببینید. به غیر از پست ها و استوری ها، امکان ارسال پیام نیز از بین می رود. به طور کلی، اگر شخصی شما را بلاک کرده باشد، نمی توانید از طریق اینستاگرام با او تماس بگیرید. بنابراین، باید از مخاطب خود بخواهید که شما را از لیست افراد مسدود شده حذف کند تا دوباره به او پیام دهید.

حل مشکل عدم ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام با آپدیت برنامه اینستاگرام

اینستاگرام به طور مرتب برنامه های خود را به روز می کند. این به‌روزرسانی‌ها ویژگی‌های جدیدی را به برنامه شما اضافه می‌کنند. جدا از این، آپدیت برنامه فایل های برنامه را جدید می کند و برخی از مشکلات و باگ هایی را که برنامه با آن مواجه می شود برطرف می کند. این می تواند مشکلاتی مانند عدم ارسال پیام به مخاطبین مورد نظر را حل کند. بنابراین اگر با این مشکل مواجه هستید می توانید با به روز رسانی برنامه مشکل خود را حل کنید.

مشکل عدم ارسال پیام در لایو اینستاگرام

گاهی ممکن است بعد از آپدیت با مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام مواجه شوید و برنامه به درستی کار نکند. به روز رسانی همیشه مشکلات نسخه قبلی را حل نمی کند، اما ممکن است خود مشکلاتی ایجاد کند. در این شرایط می توانید با حذف آپدیت برنامه مشکل خود را برطرف کنید.

آپدیت گوشی برای رفع مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام

به غیر از برنامه اینستاگرام، آپدیت هایی نیز برای گوشی در نظر گرفته شده است که برخی از مشکلات گوشی شما را برطرف می کند. بنابراین باید مرتب چک کنید و در صورت عرضه آپدیت جدید آیفون و گوشی اندرویدی خود را به روز نگه دارید تا با مشکل مواجه نشوید.

حل مشکل عدم ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام با ورود مجدد به حساب کاربری

راه دیگری که می توانید حل کنید مشکل عدم دریافت پیام در اینستاگرام استفاده این است که یک بار از حساب خود خارج شوید و سپس دوباره وارد شوید. این ورود مجدد باعث می شود برخی از مشکلات شما ناپدید شوند. نحوه خروج از حساب کاربری اینستاگرام در گوشی های اندروید و iOS مشابه است و تفاوتی ندارد. برای این کار وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. در نمایه خود، روی سه خط در بالا سمت راست ضربه بزنید. با این کار یک منو برای شما باز می شود. از منوی باز شده روی تنظیمات ضربه بزنید.

رفع مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام

در صفحه اصلی تنظیمات اینستاگرام به دنبال گزینه Log out of باشید و آن را انتخاب کنید. اگر می خواهید همزمان از حساب های دیگر خارج شوید، گزینه Log Out of All Accounts را انتخاب کنید.

مشکل عدم دریافت پیام در اینستاگرام

علامت صلیب قرمز را در دایرکت اینستاگرام با حذف کش برنامه حذف کنید

فایل هایی که پس از هر بار باز کردن برنامه به صورت خودکار در گوشی شما ایجاد می شوند، ممکن است پس از مدتی قدیمی یا آسیب ببینند. این فایل های قدیمی ممکن است مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کنند. به همین دلیل می توانید کش اپلیکیشن را در گوشی های آیفون و اندروید حذف کرده و دوباره آن را باز کنید.

شخصی نبودن اکانت دلیل عدم دریافت پیام در دایرکت اینستاگرام است

برخی از کاربران اکانت خود را در حساب حرفه ای قرار می دهند. گاهی اوقات این باعث می شود که پیام ها در اینستاگرام ارسال نشود. بنابراین اگر این کار را انجام داده اید، اکانت خود را به Personal Account تغییر دهید تا مشکل شما حل شود. برای این کار وارد برنامه شوید. روی سه خط در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام

سپس از پایین صفحه گزینه Settings را انتخاب کنید.

مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام

وارد قسمت Account شوید.

حل مشکل عدم ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام

به پایین بروید و Switch to Personal Account را انتخاب کنید.

مشکل عدم ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام

کادری نشان داده می شود که در حال بازگشت به حساب خصوصی هستید. برای تایید و ادامه روی Switch Back ضربه بزنید. حالا مشکل ارسال نشدن پیام در اینستاگرام باید حل شود.

مشکل ارسال نشدن صدا در اینستاگرام

حل مشکل عدم ارسال اینستاگرام با استفاده از دستگاه دیگر

مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام ممکن است به دلیل برنامه و گوشی شما باشد. در این شرایط می توانید با استفاده از گوشی دیگری وارد اکانت اینستاگرام خود شوید و سپس پیام را برای مخاطبان مورد نظر ارسال کنید.

رفع محدودیت ارسال پیام در اینستاگرام با استفاده از نسخه تحت وب

اگر دستگاه دیگری برای ورود به حساب اینستاگرام خود ندارید، می توانید از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید. نسخه وب اینستاگرام به دلیل اینکه بر روی بستر وب قرار دارد و مشکلات مختلفی که برای برنامه ایجاد می شود را ندارد به طور مداوم به روز می شود. برای استفاده از این نسخه وارد نسخه وب اینستاگرام شوید. اکنون باید اطلاعات حساب کاربری خود مانند رمز عبور و نام کاربری را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات اینستاگرام خود، روی Login کلیک کنید تا وارد اکانت شوید.

مشکل ارسال پیام در اینستاگرام

با نصب مجدد مشکل اینستاگرام دایرکت در آیفون و اندروید را برطرف کنید

وقتی مشکل برنامه اینستاگرام جدی تر است، نمی توانید با آپدیت کردن برنامه یا توقف اجباری آن، مشکلات برنامه اینستاگرام را برطرف کنید. در این شرایط باید برنامه را به طور کامل حذف و مجددا نصب کنید. با حذف یک برنامه در گوشی، فایل های برنامه به طور کامل از بین می روند. وقتی از ابتدا آن را دوباره نصب کنید، فایل های جدید جایگزین می شوند و ممکن است برخی از مشکلات شما حل شود. بنابراین این برنامه را از گوشی اندروید و آیفون خود حذف کنید. پس از حذف این برنامه وارد وبسایت اینستاگرام شوید و برنامه آن را برای گوشی خود دانلود کنید. بعد از نصب برنامه چک کنید و ببینید مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام درست شده یا نه؟

حل مشکل ارسال پیام در اینستاگرام

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به این سوال پاسخ دادیم که Fail to send در اینستاگرام به چه معناست و چگونه این مشکل را برطرف کنیم. آیا توانستید از روش های بالا برای رفع مشکل دایرکت اینستاگرام استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت نظرات دلیل ارسال نشدن آن در اینستاگرام با ما در میان بگذارید.