آموزش 15 روش برای رفع مشکل خطای Compiling Movie در پریمیر


خطای Compiling Movie یکی از خطاهای رایج در برنامه پریمیر است. ⚠️ زمانی که با این خطا مواجه شدید می توانید با روش های ساده و متنوع این مشکل را حل کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل 15 راه حل مشکل خطای Compiling Movie در پریمیر را آموزش می دهیم.

حل خطای کامپایل فیلم در پریمیر

چگونه خطای کامپایل فیلم را در پریمیر حل کنیم

در نرم افزار پریمیر می توانید ویدیوهای خود را به صورت حرفه ای ویرایش کنید و از جلوه های ویژه برنامه برای جذابیت بیشتر ویدیوهای خود استفاده کنید. گاهی اوقات این نرم افزار نیز مانند سایر نرم افزارها با مشکلاتی مواجه می شود و باعث می شود نتوانید ویدیوی خود را ذخیره کنید. یکی از خطاهایی که ممکن است با آن مواجه شوید کامپایل مشکل فیلم در پریمیر است. در ادامه به بررسی روش های حل این مشکل می پردازیم.

خطا در کامپایل مشکل فیلم در پریمیر

اگر می خواهید اندازه ویدیوهای خود را در پریمیر تغییر دهید، می توانید آموزش ویدیویی 8 روش تغییر و تنظیم اندازه ویدیو در پریمیر را مطالعه کنید.

برای رفع خطای کامپایل فیلم در پریمیر، برنامه را مجددا راه اندازی کنید

گاهی اوقات استفاده مداوم از برنامه پریمیر باعث می شود با مشکلات مختلفی مواجه شوید. به غیر از آن، گاهی اوقات ممکن است برخی از فایل های برنامه هنگام باز کردن برنامه به درستی راه اندازی نشوند. در هر دو حالت می توانید با راه اندازی مجدد برنامه مشکل خود را حل کنید. بنابراین ابتدا تمام تغییرات جدیدی را که در پریمیر ایجاد کرده اید ذخیره کنید. اگر کار خود را ذخیره نکنید، پس از بستن برنامه، تغییرات از بین رفته و باید از ابتدا کار خود را انجام دهید. پس از ذخیره فایل از برنامه خارج شوید. چند لحظه صبر کنید و دوباره وارد برنامه شوید. پس از باز کردن برنامه، بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

حل مشکل خرابی خروجی در پریمیر با راه اندازی مجدد ویندوز

اگر برنامه پریمیر را به طور کامل ببندید و دوباره باز کنید اما باز هم مشکل دارید، می توانید ویندوز را هم ریستارت کنید. به غیر از برنامه، اگر ویندوز به درستی و کامل راه اندازی نشود، باعث می شود که ویندوز و تعدادی از برنامه ها به درستی کار نکنند. راه اندازی مجدد ویندوز یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای حل مشکل کار نکردن برنامه پریمیر است. برای این کار ابتدا فایل خود را ذخیره کرده و از برنامه خارج شوید. روی منوی Start کلیک کنید. سپس بر روی آیکون Power کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Restart را انتخاب کنید.

خروجی خراب در پریمیر

با این کار ویندوز به طور خودکار پس از چند ثانیه خاموش و روشن می شود. پس از روشن شدن ویندوز، دوباره برنامه پریمیر را باز کنید و کار خود را انجام دهید. در نهایت با خروج از ویدیو در پریمیر مطمئن شوید که مشکل شما برطرف شده است.

استفاده از آخرین نسخه پریمیر برای رفع مشکل خروجی در پریمیر

اگر از نسخه های قدیمی پریمیر استفاده می کنید، ممکن است با خطاهای مختلفی مواجه شوید. برنامه پریمیر در زمان های مختلف برنامه خود را به روز می کند تا برخی از مشکلات و باگ های نسخه های قبلی خود را برطرف کند. بنابراین می توانید با به روز رسانی این برنامه این باگ ها را برطرف کنید و با هیچ خطایی مواجه نشوید. برای این کار ابتدا نرم افزار پریمیر را به طور کامل از ویندوز حذف کنید. با حذف برنامه تمامی فایل های این برنامه نیز پاک می شوند.

خطای نمایش خطا در کامپایل فیلم

پس از حذف برنامه پریمیر ویندوز را ریستارت کنید. پس از راه اندازی مجدد ویندوز، آخرین نسخه این برنامه را از وب سایت Adobe Premiere دانلود و بر روی ویندوز خود نصب کنید. با این کار آخرین نسخه این نرم افزار نصب می شود و مشکلات نسخه قبلی برطرف می شود.

فرمت فایل ویدیویی دلیل خطای نمایش اولیه است. خطا در کامپایل فیلم

همچنین می توانید خطای Compiling Movie را امتحان کنید. با تغییر فرمت فایل ویدئویی خطای ناشناخته را در برنامه پریمیر حل کنید. گاهی اوقات از ویدیویی استفاده می کنید که توسط برنامه پریمیر پشتیبانی نمی شود، به همین دلیل نمی توانید کلیپ خود را با اصطلاح Export کامپایل کنید. در این صورت با خطا مواجه خواهید شد. در این شرایط می توانید فرمت فایل خود را تغییر دهید و از فرمتی استفاده کنید که برنامه پریمیر از آن پشتیبانی می کند. برخی از این فرمت هایی که می توانید استفاده کنید فرمت هایی مانند MOV، AVI و WMV هستند.

رفع مشکل بسته شدن اولین نمایش

اگر می خواهید با برنامه های تغییر فرمت ویدئو آشنا شوید، می توانید بهترین نرم افزار تبدیل فرمت فایل های ویدئویی و فیلم را در کامپیوتر مطالعه کنید.

برای رفع خطا در پریمیر، نام فایل ویدیویی را بررسی کنید

گاهی اوقات یک نام نامناسب برای یک فایل ویدئویی می تواند منجر به مواجهه با خطاهای مختلف شود. نام نامناسب به نامی گفته می شود که شامل کاراکترهای اضافی مانند ?><* و... باشد بنابراین نام ویدیوی خود را بررسی کنید و ببینید آیا شامل این کاراکترهای خاص می شود یا خیر. اگر از این علامت ها در نام فیلم استفاده می کنید، سعی کنید آن را حذف یا تغییر دهید. برای این کار روی فایل ویدیوی خود کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه Rename را انتخاب کنید. با این کار قابلیت تغییر نام ویدیو باز می شود. نام جدیدی تایپ کنید که شامل کاراکترهای مشخص شده نباشد. در نهایت برای ذخیره اینتر را فشار دهید. اکنون سیستم قادر به خواندن کاراکترهای نام ویدیو است و با خطا مواجه نخواهید شد.

خروجی خراب در پریمیر

برای جلوگیری از خطا، جلوه ها و ویژگی های جدید را حذف کنید

نرم افزار Adobe Premiere Pro پیشرفته ترین جلوه های ویژه و ویژگی های مختلف را برای استفاده کاربران خود ارائه می دهد. با این حال، گاهی اوقات این جلوه های ویژه می تواند بر رندر ویدیو تأثیر بگذارد و باعث ایجاد خطا در کامپایل ویدیو شود. بنابراین، اگر از افکت یا ویژگی خاصی برای ویدیوی خود استفاده کرده اید، سعی کنید آن را حذف کنید تا خطا برطرف شود. برای حذف افکت ها، به Edit > Applied Effects بروید. سپس روی نماد سطل زباله در کنار جلوه های ویژه کلیک کنید. پس از ایجاد تغییرات، فایل ویدئویی خود را ذخیره کنید. سپس از نرم افزار Adobe Premiere Pro خارج شده و پس از مدتی دوباره وارد برنامه شوید تا آن را مجددا راه اندازی کنید. حالا سعی کنید ویدیوی خود را کامپایل کنید.

غیرفعال کردن ذخیره خودکار هنگام مواجه شدن با مشکل خروجی خراب در Premiere

همچنین غیرفعال کردن قابلیت ذخیره خودکار در صورت فعال بودن، می تواند رفع خطای خطا در کامپایل فیلم کمک. برای غیرفعال کردن این ویژگی، به Edit > Preferences > Auto Save رفته و تیک Automatically Save Projects را در سمت راست صفحه بردارید. در نهایت روی OK کلیک کنید تا ویدیو ذخیره شود.

خطا در کامپایل مشکل فیلم در پریمیر

رفع خطا در پریمیر با بستن برنامه های دیگر

زمانی که ویدیوی شما در حال ذخیره است و برنامه دیگری باز است، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود و خطاهای مختلفی به شما بدهد. بنابراین قبل از ذخیره ویدیو ابتدا تمامی برنامه های باز ویندوز را ببندید و سپس سعی کنید ویدیوی خود را در پریمیر ذخیره کنید.

فضای کامل دیسک دلیل خطا در Premiere است

خطای کامل دیسک زمانی رخ می دهد که مکانی که می خواهید فایل را ذخیره کنید فضای کافی برای ذخیره فایل جدید نداشته باشد. در این شرایط برای رفع این ارور و ذخیره کلیپ خود باید فایل های غیر ضروری خود را پاک کنید تا فضای دیسک مورد نظر خالی شود و بتوانید کلیپ خود را ذخیره کنید. همچنین اگر نمی توانید فایل های دیسک مورد نظر را حذف کنید، می توانید محل ذخیره سازی را تغییر دهید و کلیپ خود را روی دیسکی که فضای ذخیره سازی کافی دارد ذخیره کنید.

رفع خطای کامپایل فیلم

مکان ذخیره سازی نامعتبر است

گاهی اوقات ممکن است اجازه تغییر یا ذخیره فایل‌ها در درایو را نداشته باشید، یا ممکن است سیستم نتواند درایو مورد نظر را بخواند. در این صورت با خطا مواجه خواهید شد. برای حل این مشکل می توانید درایو و مکان ذخیره سازی دیگری را برای کلیپ خود انتخاب کنید.

مشکل خروجی در پریمیر

وجود فایل تکراری دلیل خطای Compiling Movie در پریمیر است

اگر فایلی با همان نام و فرمتی که می خواهید کلیپ را در سیستم و محل ذخیره سازی خود ذخیره کنید، در پریمیر با خطای Compiling Movie مواجه می شوید و نمی توانید فایل مورد نظر را ذخیره کنید. دلیل این امر این است که سیستم به شما اجازه نمی دهد دو فایل مختلف را با نام و فرمت یکسان ذخیره کنید. برای حل این مشکل می توانید یک حرف یا کلمه به انتهای نام کلیپ خود اضافه کنید. همچنین می توانید مکان ذخیره سازی کلیپ جدید خود را تغییر دهید و آن را در مکانی که فایل مشابهی وجود ندارد ذخیره کنید.

وقوع خطا در یک بازه زمانی معین

گاهی اوقات می توانید دوره زمانی رخ دادن خطا را در کادر خطا مشاهده کنید. برای حل مشکل خود به زمان ذکر شده در کادر خطا بروید. جلوه های ویژه ای را که در آن بازه زمانی استفاده کرده اید غیرفعال کنید.

حل خطای کامپایل فیلم در پریمیر

حذف کلیپ های مختلف

ممکن است از کلیپی در پروژه خود استفاده کرده باشید که با کلیپ های دیگر شما بسیار متفاوت است. مثلاً ممکن است با دوربین دیگری ضبط شده باشد یا فرمت آن متفاوت باشد. در این صورت می توانید کلیپ مورد نظر را حذف کرده و سپس پروژه خود را ذخیره کنید.

تغییر اولویت بهینه سازی رندر برای حل خطای Compiling Movie در پریمیر

برای رفع خطای Compiling Movie در پریمیر، می‌توانید اولویت Rendering Optimization را تغییر دهید. می توانید این گزینه را به جای Performance روی Memory قرار دهید. برای این کار به Edit > Preferences > Optimize rendering for رفته و گزینه Memory را انتخاب کنید. سپس منوی کشویی Optimize Rendering For را روی Memory قرار دهید و OK کنید. سپس نرم افزار پریمیر را ببندید و دوباره باز کنید.

مشکل رندر در پریمیر

رفع خطای کامپایل فیلم با حذف فایل های کش

در نرم افزار پریمیر برای حذف فایل های کش و حل خطای کامپایل فیلم در پریمیر ابتدا به Edit > Preferences > Media cache بروید. سپس روی Delete در سمت راست صفحه مقابل گزینه Delete Media cache Files کلیک کنید.

کامپایل مشکل فیلم در پریمیر

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد نحوه رفع مشکل رندر در پریمیر صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای رفع مشکل بسته شدن نمایش اول استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه Error Compiling Movie in Premiere در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.