آموزش 15 راه حل مشکل قطع شدن اعلان واتس اپ در اندروید و آیفون


هنگامی که شخصی در واتس اپ برای شما پیام می فرستد، پیام شخص باید به عنوان یک اعلان در تلفن شما نمایش داده شود. اما گاهی اوقات برنامه واتس اپ با مشکل مواجه می شود و نوتیفیکیشن ها را به شما نشان نمی دهد. در این مقاله از تیرازیس فایل 15 راه حل مشکل قطع شدن اعلانات واتس اپ در اندروید و آیفون را به شما آموزش می دهیم.

چگونه صدای نوتیفیکیشن واتس اپ را فعال کنیم؟

چگونه اعلان‌های واتس‌اپ را در آیفون و اندروید برطرف کنیم

قبلا ۱۲ روش برای جلوگیری و عدم نمایش اعلانات واتس اپ در اندروید و آیفون را در تیرازیس فایل آموزش دادیم. گاهی اوقات نمی خواهید اعلان واتس اپ را ببندید، اما این اتفاق به صورت خودکار رخ می دهد و نمی توانید اعلان پیام های خود را ببینید. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. در ادامه به این سوال پاسخ خواهید داد چرا پیام های WhatsApp در بالای صفحه ظاهر نمی شوند؟ و همچنین روش های حل این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

مشکل عدم نمایش پیام های واتس اپ در صفحه اندروید

مراحل ذکر شده در روش های مختلف ممکن است در گوشی شما کمی متفاوت باشد. به طور کلی مراحل مشابه هستند اما ممکن است نام یک مرحله و … در گوشی شما متفاوت باشد.

چرا اعلان واتس اپ به آیفون نمی آید؟ چون فعال نیست

وقتی متوجه شدید که اعلان واتس اپ روی گوشی شما کار نمی کند، ممکن است به دلیل غیرفعال بودن آن باشد. گاهی اوقات ممکن است به اشتباه اعلان های واتس اپ را خاموش کرده باشید. بنابراین ابتدا بررسی کنید که اعلان واتس اپ فعال است یا خیر. برای بررسی این مشکل، برنامه تنظیمات گوشی خود را باز کنید.

نمایش پیام های WhatsApp بر روی صفحه نمایش آیفون

Notifications را در تنظیمات گوشی خود وارد کنید.

حل مشکل قطع شدن صدای پیام واتس اپ در شیائومی

سپس می توانید برنامه های گوشی خود را مشاهده کنید. WhatsApp را از لیست برنامه ها انتخاب کنید.

عدم نمایش اعلان‌های واتس‌اپ

در صفحه باز شده هر سه گزینه Sounds، Badge و CarPlay را در صورت غیر فعال بودن فعال کنید.

چگونه صدای پیام واتس اپ را فعال کنیم

اگر نمی توانید برنامه WhatsApp را در صفحه اعلان ها پیدا کنید، برنامه تنظیمات را در تلفن خود باز کنید. سپس وارد قسمت General شوید.

چرا پیام‌های واتس‌اپ در بالای صفحه ظاهر نمی‌شوند؟

Transfer or Reset iPhone را انتخاب کنید و روی Reset ضربه بزنید.

نمایش پیام WhatsApp در بالای صفحه سامسونگ

اکنون یک منو برای شما باز می شود. از منوی باز شده گزینه Reset Location & Privacy را انتخاب کنید.

برای دریافت پیام واتس اپ در صفحه چه کاری باید انجام دهم؟

رمز عبور آیفون خود را وارد کنید و روی Reset Settings ضربه بزنید.

صدای پیام واتساپ در سامسونگ قطع شد

سپس به صفحه اصلی گوشی خود برگردید و برنامه WhatsApp را باز کنید.

دلیل بی صدا بودن واتس اپ در آیفون

کادری باز می شود که از شما اجازه دسترسی به مخاطبین را می خواهد، روی OK کلیک کنید. در کادر بعدی، واتس اپ برای ارسال نوتیفیکیشن اجازه می خواهد. برای فعال کردن اعلان، Allow را انتخاب کنید.

دلیل عدم دریافت نوتیفیکیشن واتس اپ

برای دریافت پیام واتس اپ در صفحه چه کاری باید انجام دهم؟ اعلان را در گوشی اندرویدی فعال کنید

در روش قبلی گفته شده بود که اعلان های واتس اپ را در گوشی های iOS فعال کنید. اگر از گوشی اندرویدی استفاده می کنید باید از فعال بودن اعلان واتس اپ مطمئن شوید در غیر این صورت اعلان واتس اپ به شما نمی رسد. برای فعال کردن این گزینه ابتدا تنظیمات را باز کنید. در صفحه اصلی تنظیمات، وارد بخش Apps & Notifications شوید.

چرا اعلان واتس اپ به صدا در نمی آید؟

در صفحه ای که برای شما باز می شود می توانید تمامی برنامه های نصب شده روی گوشی خود را مشاهده کنید. از بین برنامه ها، برنامه WhatsApp را پیدا کنید و آن را باز کنید. در صفحه تنظیمات WhatsApp، روی Notifications ضربه بزنید.

عدم نمایش اعلان های واتس اپ

اعلان هایی را که می خواهید در این صفحه دریافت کنید فعال کنید. پس از فعال سازی، نوتیفیکیشن واتس اپ برای شما ارسال می شود.

دلیل عدم دریافت نوتیفیکیشن واتس اپ

بررسی اینترنت زمانی که اعلان‌های واتس‌اپ نمایش داده نمی‌شوند

همانطور که می دانید واتس اپ یک برنامه مبتنی بر اینترنت است و برای ارسال یا دریافت پیام به اینترنت نیاز دارید. اگر اینترنت شما قطع یا ضعیف باشد، پیامی دریافت نمی کنید و اگر پیامی دریافت نکنید، اعلان دریافت نمی کنید. در نتیجه ابتدا با کشیدن انگشت خود از بالای صفحه به پایین و باز کردن تنظیمات سریع، مطمئن شوید که اینترنت یا وای فای گوشی روشن است. اگر روشن بود اما اینترنت ضعیف است می توانید مقاله بررسی 10 دلیل و نحوه حل مشکل پایین بودن سرعت اینترنت دیتا گوشی را مطالعه کنید تا مشکل شما حل شود. همچنین، تنظیم مجدد تنظیمات شبکه می تواند برخی از مشکلات اینترنت را حل کند.

چرا اعلان پیام واتس اپ در سامسونگ ظاهر نمی شود؟

حل مشکل عدم نمایش اعلان های واتس اپ با روشن و خاموش کردن حالت هواپیما

اگر با روش های گفته شده هنوز اعلان واتس اپ نمی آید و مشکل اینترنت شما حل نشد، می توانید حالت هواپیما را روشن و خاموش کنید. این قابلیت دسترسی به اینترنت را به طور کامل قطع می کند و در برخی موارد باعث ضعیف شدن اینترنت می شود. برای این کار ابتدا تنظیمات سریع گوشی را باز کنید. سپس هواپیما را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. پس از فعال کردن این حالت، چند ثانیه صبر کنید و دوباره آن را غیرفعال کنید.

اعلان واتس اپ نمی آید

رفع مشکل عدم نمایش اعلان های واتس اپ در آیفون و اندروید با راه اندازی مجدد گوشی

برخی از مشکلات گوشی های هوشمند به دلیل خرابی گوشی یا نرم افزار نیست. برخی از مشکلات گوشی های هوشمند ممکن است به دلیل راه اندازی صحیح برنامه ها و سیستم عامل باشد. در این شرایط با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد. در این صورت، یکی از سریع ترین و ساده ترین راه ها برای حل مشکل، راه اندازی مجدد گوشی است. برای راه اندازی مجدد گوشی اندروید، دکمه پاور را فشار داده و Reboot را انتخاب کنید. همچنین اگر از گوشی iOS استفاده می کنید، ابتدا گوشی را خاموش و سپس دوباره روشن کنید.

عدم نمایش اعلان های واتس اپ در آیفون

وقتی گوشی سامسونگ خود را ریستارت می کنید روی صفحه لوگو گیر می کند، می توانید آموزش 14 راه حل مشکل ماندن گوشی روی آرم سامسونگ را مطالعه کنید تا مشکل شما حل شود.

چرا اعلان واتس اپ اندروید نمی آید؟ به دلیل محدودیت برنامه های پس زمینه

اگر برنامه های پس زمینه از طریق تنظیمات محدود شوند، باعث می شود اعلان برخی از برنامه ها مانند واتس اپ را دریافت نکنید. برای حذف این محدودیت، وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس در تنظیمات به Screen Time > Content and Privacy Restrictions بروید.

دلیل توقف اعلان‌های واتس‌اپ

به پایین بروید و Background App Activities را انتخاب کنید.

چرا اعلان واتس اپ به صدا در نمی آید؟

سپس رمز گوشی خود را وارد کرده و Allow را فعال کنید.

چرا اعلان پیام واتس اپ در سامسونگ ظاهر نمی شود؟

همچنین، به عنوان یک روش جایگزین، می توانید ویژگی Background App Refresh را فعال کنید. برای این کار دوباره وارد تنظیمات شوید. در صفحه اصلی تنظیمات گوشی وارد قسمت General شوید.

چرا اعلان واتس اپ اندروید نمی آید؟

در صفحه اصلی عمومی، انگشت خود را به پایین بکشید و Background App Refresh را انتخاب کنید.

چرا اعلان واتس اپ آیفون نمی آید؟

سپس برنامه WhatsApp را از لیست برنامه ها پیدا کنید. پس از یافتن این برنامه مطمئن شوید که گزینه مقابل فعال است. پس از فعال کردن این گزینه، بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده است یا خیر.

دلیل توقف اعلان‌های واتس‌اپ

حل مشکل قطع شدن صدای پیام واتس اپ در شیائومی با آپدیت واتس اپ

انواع برنامه ها به طور مرتب خود را به روز می کنند. این آپدیت ها جدا از افزودن ویژگی های جدید، مشکلات و باگ های نسخه قبلی را برطرف خواهند کرد. بنابراین زمانی که با مشکل قطع اعلان واتس اپ مواجه هستید، می توانید برنامه واتس اپ را آپدیت کنید. برای آپدیت برنامه های گوشی می توانید 7 روش آپدیت برنامه های گوشی را مطالعه کنید.

عدم به روز رسانی گوشی هوشمند دلیل بی صدا بودن واتس اپ در آیفون و اندروید است

جدا از برنامه ها، آپدیت هایی هم برای گوشی وجود دارد و این آپدیت ها می توانند مشکلات مختلف گوشی شما را حل کنند. برای اینکه گوشی هوشمند با مشکل مواجه نشود، باید گوشی خود را به طور مکرر آپدیت کنید و آن را به روز نگه دارید. بنابراین اگر با مشکل قطع اعلان واتس اپ مواجه هستید، می توانید گوشی آیفون یا اندروید خود را آپدیت کنید.

چگونه آهنگ زنگ واتس اپ را فعال کنیم

غیرفعال کردن Do Not Disturb برای رفع مشکل قطع شدن صدای پیام واتساپ در سامسونگ و…

ویژگی Do Not Disturb در گوشی های هوشمند از ارسال اعلان ها به شما و ارسال تماس های شما به پست صوتی جلوگیری می کند. گاهی اوقات با مشکل فعال سازی خودکار حالت Do Not Disturb مواجه می شوید و این عملکرد به طور خودکار به طور مکرر فعال می شود. این کار از نمایش اعلان برنامه های مختلف مانند واتس اپ جلوگیری می کند. بنابراین، این قابلیت را در گوشی خود غیرفعال کنید و با غیرفعال کردن حالت Do Not Disturb بررسی کنید که آیا اعلان های واتس اپ برای شما ارسال می شود یا خیر.

فعال شدن باتری بهینه ساز دلیل عدم دریافت اعلان های واتس اپ است

Battery Saver قابلیتی در گوشی های هوشمند است که با فعال شدن آن باعث می شود باتری گوشی کمتر مصرف شود. همین ویژگی ممکن است باعث شود عدم نمایش اعلان های واتس اپ همچنین برای غیرفعال کردن این قابلیت و حل مشکل قطع شدن اعلان واتساپ ابتدا تنظیمات گوشی خود را باز کنید. وارد بخش باتری شوید.

عدم نمایش اعلان های واتس اپ در آیفون

در نهایت Battery Saver را غیرفعال کنید.

چرا اعلان واتس اپ آیفون نمی آید؟

پس از غیرفعال کردن Battery Saver از روش دوم برای فعال کردن اعلان های واتس اپ در گوشی های اندرویدی استفاده کنید تا اعلان ها برای شما ارسال شود.

چرا اعلان واتس اپ به صدا در نمی آید؟ به دلیل حساب های دیگر در دستگاه های دیگر

بسیاری از کاربران با دستگاه هایی غیر از گوشی خود وارد واتس اپ می شوند و با این برنامه کار می کنند. هنگامی که در چند دستگاه وارد WhatsApp می شوید، اعلان به یکی از آنها می رود و ممکن است اعلان در دستگاه اصلی نمایش داده نشود. بنابراین، باید با خروج از حساب کاربری واتس اپ خود، این برنامه را تنها در یکی از دستگاه های خود فعال نگه دارید.

چرا اعلان پیام واتس اپ در سامسونگ و … ظاهر نمی شود؟ به دلیل وجود فایل های خراب در حافظه کش

حافظه نهان حافظه کش گوشی است که فایل های مختلف در آن قرار دارند. هدف این فایل ها افزایش سرعت گوشی و اجرای برنامه های مختلف است. گاهی اوقات این فایل ها قدیمی و خراب می شوند و شما را با مشکلات مختلفی مواجه می کنند. در این شرایط می توانید با پاک کردن کش و داده های برنامه، مشکلات مربوط به آن را حل کنید.

حل مشکل عدم نمایش پیام های واتس اپ در صفحه آیفون با حذف و نصب مجدد برنامه

مشکل قطع شدن اعلان واتس اپ می تواند به دلیل نصب نشدن صحیح برنامه باشد. زمانی که برنامه ای را نصب می کنید، اگر فایل های برنامه به درستی نصب نشوند، با مشکلات مختلفی مانند قطع شدن اعلان ها مواجه می شوید. در این صورت باید اپلیکیشن را به طور کامل از گوشی خود حذف کنید. پس از حذف برنامه، برنامه واتس اپ را از طریق منابع معتبر پیدا کنید و سپس آن را دانلود کنید. پس از اتمام دانلود برنامه و طی مراحل نصب، آن را باز کنید. در اولین ورود شما، کادری باز می شود که از شما اجازه ارسال اعلان ها را می خواهد. اگر می خواهید اعلان واتس اپ ارسال شود، باید Allow را انتخاب کنید.

دلیل عدم دریافت نوتیفیکیشن واتس اپ

فضای گوشی را آزاد کنید

اگر فضای گوشی شما کاملا پر باشد، گوشی با مشکلات زیادی مانند عدم نمایش اعلان های واتس اپ مواجه می شود. در این شرایط، باید با حذف اپلیکیشن های استفاده نشده و غیر ضروری، مقداری فضای ذخیره سازی روی گوشی خود آزاد کنید.

چگونه آهنگ زنگ واتس اپ را فعال کنیم؟ با ریست فکتوری گوشی

اگر تمام روش‌های بالا را امتحان کرده‌اید اما هنوز نمی‌توانید اعلان‌های واتس‌اپ را ببینید، می‌توانید تنظیم مجدد کارخانه‌ای خودکار آیفون و اندروید را امتحان کنید. ریست فکتوری باعث می شود تمام تنظیمات گوشی به حالت اولیه برگردد و برخی مشکلات و تنظیمات اشتباه اصلاح شود.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز یاد گرفتیم که چگونه صدای پیام واتس اپ را فعال کنیم و در صورت فعال نشدن آن مشکل را حل کنیم. آیا توانستید از روش های بالا برای نمایش پیام واتس اپ در بالای صفحه سامسونگ و … استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و سایر تجربیات خود را در زمینه مشکل عدم نمایش پیام های واتس اپ در صفحه نمایش اندروید و آیفون در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.