آموزش 14 روش کاربردی برای حل مشکل پرش تصویر تلویزیون


یکی از مشکلات آزاردهنده ای که ممکن است برای تلویزیون پیش بیاید پرش تصویر است. این مشکل را می توان به روش های مختلف حل کرد. در این مقاله از تیرازیس فایل به آموزش 14 روش کاربردی برای حل مشکل پرش تصویر تلویزیون می پردازیم.

رفع مشکل پرش تصویر ال جی، سونی، سامسونگ و…

نحوه رفع سوسو زدن یا چشمک زدن صفحه تلویزیون

مشکلات مختلف می تواند باعث اختلال در عملکرد تصویر تلویزیون شود. پرش تصویر تلویزیون به دلایل مختلفی رخ می دهد. شما می توانید این مشکل را با راه حل های ساده حل کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل به آموزش رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون می پردازیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

حل مشکل پرش تصویر تلویزیون با خاموش و روشن کردن آن

قبل از انجام هر کاری برای حل مشکل پرش تلویزیون، آن را خاموش و دوباره روشن کنید.

رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون با جدا کردن دستگاه از برق

روش دیگر این است که ابتدا تمام دستگاه های متصل به تلویزیون را جدا کنید. سپس دستگاه را از برق بکشید. دکمه پاور را چند ثانیه نگه دارید تا تمام برق دستگاه تخلیه شود.

رفع مشکل پرش تصویر ال جی، سونی، سامسونگ و...

مطمئن شوید که هیچ گرد و غباری در پریز و غیره وجود ندارد. حداقل یک دقیقه صبر کنید. سپس دستگاه را وصل کنید.

دلیل پرش تصویر تلویزیون قدیم و جدید چیست؟ کابل های آسیب دیده

تمام کابل های تلویزیون و دستگاه های متصل به آن را بررسی کنید. ممکن است کابل تصویر مشکل داشته باشد. کابل ها را یک بار بکشید و دوباره وصل کنید. در صورت امکان، کابل را روی دستگاه دیگری تست کنید یا کابل دیگری را به تلویزیون خود وصل کنید و ببینید آیا مشکل ادامه دارد یا خیر.

رفع مشکل پرش تصویر ال جی، سونی، سامسونگ و...

حتی یک مشکل ساده و کوچک می تواند باعث اختلال در تصویر شود.

حل مشکل پرش تصویر تلویزیون با بررسی Wi-Fi

تلویزیون های هوشمند و جدید می توانند به Wi-Fi متصل شوند. اگر چیزی را مشاهده می کنید که در اینترنت است، بهتر است وای فای خود را بررسی کنید. می توانید اتصال Wi-Fi را در تلفن بررسی کنید. سرعت اینترنت را بررسی کنید. در صورت مشاهده مشکل، مودم خود را خاموش و دوباره روشن کنید. بهتر است یک بار اتصال وای فای تلویزیون را قطع کنید. کمی صبر کنید و دوباره وصل شوید.

برای آموزش حل مشکلات اینترنت تلویزیون، آموزش 14 راه حل مشکلات اینترنت تلویزیون را مطالعه کنید.

رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون با تنظیم نور اتاق و نرخ تازه سازی

گاهی اوقات نامناسب بودن نور اتاق روی تصویر تاثیر می گذارد و ممکن است فکر کنید که تصویر به خوبی نمایش داده نمی شود. اگر نه.

Refresh Rate همچنین تعداد فریم های نمایش داده شده در ثانیه را نشان می دهد. هر چه مقدار بالاتر باشد، تصویر بهتر است.

رفع مشکل پرش تصویر ال جی، سونی، سامسونگ و...

برای تغییر این مقدار، دکمه منوی راه دور را فشار دهید. سپس تنظیمات نمایش را پیدا کنید. روی Refresh Rate ضربه بزنید. نرخ تازه سازی دیگری را انتخاب کنید. اکثر تلویزیون ها دارای دو نرخ تازه سازی هستند. تلویزیون های جدیدتر بیشتر دارند. چند دقیقه صبر کنید تا تلویزیون راه اندازی شود.

حل مشکل پرش تصویر در تلویزیون با به روز رسانی آن

تلویزیون های هوشمند دارای سیستم عامل هستند. شما می توانید آن را به راحتی به روز کنید. کافیست وارد تنظیمات شوید و بخشی به نام SOFTWARE یا SUPPORT را پیدا کنید. سپس روی دکمه Update کلیک کنید. منتظر بمانید تا سیستم عامل به روز شود.

این چند دقیقه زمان خواهد برد. بنابراین در این زمان تلویزیون خود را لمس نکنید. به احتمال زیاد، تلویزیون پس از دانلود مجدد راه اندازی می شود.

رفع مشکل پر شدن تصویر تلویزیون با خاموش کردن Energy Efficiency

اکثر تلویزیون های جدید دارای بهره وری انرژی یا حالت سبز هستند. وقتی این حالت فعال است، تلویزیون کمترین میزان برق را مصرف می کند. گاهی اوقات این باعث پرش تصویر می شود.

رفع مشکل پرش تصویر ال جی، سونی، سامسونگ و...

برای رفع این مشکل وارد تنظیمات شوید. سپس Power Saving یا Energy Saving را انتخاب کنید. سپس حالت صرفه جویی در مصرف انرژی یا حالت بهره وری انرژی یا حالت سبز را خاموش کنید. سپس تلویزیون را خاموش و روشن کنید.

علت پرش تصویر تلویزیون چیست؟ گرمایش دستگاه

استفاده زیاد از تلویزیون باعث گرم شدن آن می شود. بدن آن را لمس کنید. اگر داغ است آن را خاموش کنید و نیم ساعت صبر کنید. پس از خنک شدن، می توانید دوباره آن را روشن کنید. وجود گرد و غبار در شیارهای خنک کننده و قرار گرفتن در گرما و کنار بخاری می تواند چنین مشکلی را ایجاد کند. تلویزیون را از چنین وسایلی دور نگه دارید.

حل مشکل پرش تصویر تلویزیون سونی: قسمت 1

برای حل مشکل سرریز شدن تصویر می توانید تلویزیون سونی را مجددا راه اندازی کنید. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد.

  • با کنترل از راه دور راه اندازی مجدد کنید

برای این کار دکمه POWER کنترلر را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. اگر گزینه RESTART ظاهر شد، روی آن ضربه بزنید.

  • با قطع منبع برق مجددا راه اندازی کنید

برای انجام این کار، تلویزیون را از برق بکشید. دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید. سپس تلویزیون را روشن کنید. حالا دوباره دکمه پاور را فشار دهید تا روشن شود.

حل مشکل پرش تصویر تلویزیون سونی

  • راه اندازی مجدد از طریق تنظیمات

روی دکمه تنظیمات سریع ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید. سپس بر روی System کلیک کنید. حالا روی Restart کلیک کرده و Restart را دوباره انتخاب کنید.

  • با تنظیم روشنایی مشکل را حل کنید

مشکل ممکن است روشنایی تصویر باشد. روی دکمه HOME ضربه بزنید. سپس Settings و Picture & Display را انتخاب کنید. حالا Picture Adjustments را انتخاب کنید. نور پس زمینه را انتخاب کنید و از دکمه های جهت برای تغییر روشنایی استفاده کنید تا مشکل تصویر برطرف شود.

  • با تغییر تنظیمات Clarity مشکل را حل کنید

به Settings و سپس Picture Settings بروید. حال بر روی تب Clarity کلیک کنید. وضوح و کنتراست را به دلخواه تغییر دهید. سپس تنظیمات را ذخیره کنید.

  • با غیرفعال کردن تنظیمات Eco مشکل را حل کنید

در این روش دکمه HOME را فشار دهید. سپس تنظیمات و POWER را انتخاب کنید. اکنون ECO را انتخاب کنید. سپس روی Power Saving ضربه بزنید. Idle TV Standby را خاموش کنید. سپس روی Intelligent Presence Sensor ضربه بزنید و آن را خاموش کنید.

حل مشکل پرش تصویر تلویزیون سونی: قسمت دوم

بهتر است فریمور تلویزیون خود را آپدیت کنید. روی دکمه HOME و سپس HELP ضربه بزنید. حالا به Status & Diagnostics رفته و System Software Update را انتخاب کنید. سپس بر روی Check for System Software Update کلیک کنید. اگر گزینه UPDATE فعال است روی آن کلیک کرده و منتظر بمانید تا دانلود شود.

برای رفع این مشکل در تلویزیون سونی می توانید تنظیمات کارخانه را بازنشانی کنید. توجه داشته باشید که با این روش تمامی برنامه ها، تنظیمات و داده ها حذف خواهند شد. برای اجرای این روش روی HOME ضربه بزنید. سپس بر روی تنظیمات ضربه بزنید. اکنون System Settings را انتخاب کنید. Initial Setup را انتخاب کنید. روی ABOUT ضربه بزنید. سپس روی Factory Data Reset ضربه بزنید. حالا YES را انتخاب کنید. پس از اتمام تنظیم مجدد، START را فشار دهید.

علت پرش تصویر تلویزیون ال جی چیست؟ چگونه این مسئله را می توان حل کرد

روش های مختلفی برای حل مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

  • با خاموش کردن حالت ذخیره انرژی مشکل را حل کنید

برای این کار به Settings > All Settings > Support > Energy Saving رفته و Turn Energy Saving را خاموش کنید.

حل مشکل پرش تصویر تلویزیون

روی دکمه Home/Start روی کنترلر ضربه بزنید. سپس تنظیمات و تصویر را انتخاب کنید. اکنون روی Energy Savings ضربه بزنید و آن را روی حالت OFF قرار دهید.

  • با اجرای تست تصویر مشکل را حل کنید

برای انجام این کار، به Settings > All Settings > Support > Screen Self-Diagnosis بروید.

حل مشکل پرش تصویر تلویزیون

منتظر بمانید تا تست اجرا شود. اگر مشکل حل نشد، روش های دیگر را امتحان کنید.

حل مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی: قسمت دوم

  • با به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون ال جی مشکل را حل کنید

برای انجام این کار، دکمه Home/Start را روی کنترلر فشار دهید. سپس تنظیمات را انتخاب کنید. اکنون روی All Settings ضربه بزنید و General را انتخاب کنید. درباره این تلویزیون را انتخاب کنید. به روز رسانی خودکار را بررسی کنید.

اگر به روز رسانی خودکار کار نمی کند، راه دیگر رفتن به صفحه اصلی پشتیبانی LG است. سپس مدل تلویزیون خود را جستجو کنید. فایل آپدیت را دانلود کنید. سپس آن را از حالت فشرده خارج کنید. روی آن کلیک راست کرده و Extract All را انتخاب کنید. یک پوشه به نام LG_DTV در درایو فلش ایجاد کنید. فایل زیپ نشده را به فلش درایو انتقال دهید. سپس فلاش را به تلویزیون وصل کنید. روی آن ضربه بزنید و دستورات را برای به روز رسانی دنبال کنید.

  • با ریست فکتوری مشکل را حل کنید

با این کار تمام داده های تلویزیون پاک می شود. برای این کار دکمه چرخ دنده را فشار دهید. سپس به All Settings (Advanced Settings) > General > Reset to Initial Settings بروید. تلویزیون شما خاموش و روشن می شود و به حالت اولیه خود باز می گردد.

راه دیگری برای این کار وجود دارد. می توانید این کار را بدون ریموت انجام دهید. فقط دکمه پاور تلویزیون را پیدا کنید و ده ثانیه نگه دارید. اگر این روش جواب نداد، می توانید با دکمه های جهت روی تلویزیون به مسیر All Settings (Advanced Settings) > General > Reset to Initial Settings بروید.

پرش تصویر تلویزیون ال جی

اگر هنوز نمی توانید این روش را اجرا کنید، می توانید یک صفحه کلید را به تلویزیون خود متصل کنید. سپس این مراحل را طی کنید.

دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ چیست؟

ممکن است در اطلاعات آنتن و سیگنال مشکلی وجود داشته باشد. اگر به تلویزیون خود آنتن متصل دارید، می توانید از نوع خاص و پیشرفته تر آن استفاده کنید تا بتوانید کانال های HD را نیز دریافت کنید.

دکمه HOME را در تلویزیون های دیجیتال فشار دهید. سپس وارد تنظیمات شوید. پشتیبانی > مراقبت از دستگاه را انتخاب کنید.

دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

Self Diagnosis را انتخاب کنید.

دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

اطلاعات سیگنال را انتخاب و بررسی کنید.

همچنین پیشنهاد می کنیم کابل HDMI را بررسی کنید. اگر تلویزیون شما به یک دستگاه شبکه متصل است، ممکن است کابل دستگاه HDMI باشد. بررسی کنید که کابل سالم و به درستی وصل شده باشد.

دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

در مرحله بعد دکمه HOME را فشار دهید. سپس وارد تنظیمات شوید. پشتیبانی > مراقبت از دستگاه را انتخاب کنید. سپس بر روی Self Diagnosis کلیک کنید.

دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

HDMI Troubleshooting را انتخاب کنید و اجازه دهید اسکن اجرا شود.

دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

در نهایت بهتر است نرم افزار تلویزیون خود را آپدیت کنید. برای این کار دکمه HOME را فشار دهید. سپس وارد تنظیمات شوید. به قسمت Support > Software Update بروید.

دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

Update Now را انتخاب کنید.

دلیل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

درخواست تصویر تلویزیون به دلیل مشکلات سخت افزاری

مشکل ممکن است به دلیل خرابی تلویزیون باشد. اگر راه های ذکر شده را اجرا کردید و پاسخی دریافت نکردید، دستگاه را نزد متخصص ببرید تا آن را به صورت تخصصی باز و بررسی کند. ممکن است نیاز به تعویض بخشی داشته باشید یا بخشی از دستگاه سوخته باشد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از تیرازیس فایل علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون را بررسی کردیم و نحوه رفع این مشکل را آموزش دادیم. برای حل این مشکل از چه روشی استفاده کردید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.