آموزش 14 راه حل مشکل نصب برنامه در مک


یکی از بهترین چیزها در مورد مک، طیف گسترده ای از برنامه های رایگان است که از قبل نصب شده اند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نیازی به دانلود و نصب برنامه های دیگر ندارید. نصب برنامه ها در مک باید کار ساده ای باشد، اما همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات بروز خطاهای متعدد مانع از تجربه یک فرآیند نصب موفق می شود. در آموزش 14 راه حل مشکل نصب برنامه در مک امروز راه حل هایی را به شما پیشنهاد می کنیم که با رعایت آنها می توانید بر این مشکل غلبه کنید.

رفع مشکل عدم نصب برنامه در مک

چگونه رفع کنیم مک برنامه ها را نصب نمی کند یا در به روز رسانی گیر می کند

قبلاً 11 روش برای حل مشکل روشن نشدن و بوت شدن مک بوک در Enzel Web را به شما آموزش داده ایم، اما برخی از کاربران مک با خطاهایی مانند Installation Fail، خطا در هنگام دانلود یا نصب به روز رسانی نرم افزار برای سیستم مک خود مواجه می شوند. . در هنگام نصب به روز رسانی های انتخابی مواجه می شوند که اعلام می کنند برنامه نصب نمی شود. این هشدار در پنل تنظیمات سیستم به‌روزرسانی نرم‌افزار ظاهر می‌شود و در macOS Big Sur، macOS Catalina، macOS Mojave و نسخه‌های قبلی قابل مشاهده است. مشکل نصب نشدن برنامه در macOS دلایل مختلفی دارد که در ادامه به توضیح برخی از روش های موجود می پردازیم.

رایج ترین خطاهای نصب برنامه در macOS

هنگام تلاش برای دانلود یا به‌روزرسانی برنامه‌ها در macOS، ممکن است یکی از پیام‌های زیر را دریافت کنید:

“برنامه را نمی توان باز کرد زیرا از اپ استور نیست.”

“برنامه دانلود نشد. از صفحه خریدها برای امتحان مجدد استفاده کنید.”

“برنامه دانلود نشد. نصب شروع نشد.”

رایج ترین خطاهای نصب برنامه در MacOS

اگر مک شما هر یک از این پیغام‌های خطا را نمایش می‌دهد، ابتدا مطمئن شوید که شرایط اولیه برای نصب برنامه مورد نظر را دارید. برای دانلود یا به روز رسانی یک برنامه در Mac خود، به موارد زیر نیاز دارید:

  • یک اتصال اینترنتی خوب
  • فضای ذخیره سازی رایگان
  • رمز عبور مدیریت

اتصال اینترنت خود را با پخش یک ویدیوی آنلاین تست کنید. اگر ویدیو به کندی بارگیری می شود، برای راهنمایی با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید. همچنین می توانید روی نماد Wi-Fi کلیک کرده و Open Network Preferences را انتخاب کنید تا اتصال شبکه خود را تأیید کنید. هر گونه اتصال با نقطه سبز نشان می دهد که اتصال شما فعال است.

برای بررسی فضای ذخیره سازی خود، به About This Mac > Storage بروید و فضای ذخیره سازی خود را بررسی کنید. مطمئن شوید که حداقل به اندازه ای که توسعه دهنده برنامه توصیه می کند فضای ذخیره سازی دارید (ترجیحا کمی بیشتر).

رایج ترین خطاهای نصب برنامه در MacOS

اغلب برای تکمیل نصب برنامه به رمز عبور مدیریت نیاز دارید. در صورت لزوم از مدیر خود بخواهید رمز عبور را در اختیار شما قرار دهد یا خودتان برنامه را نصب کنید.

مشکل نصب نشدن برنامه در macOS

برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه در مک بوک، باید بدانید که مک ها از اقدامات احتیاطی داخلی استفاده می کنند. به عنوان مثال، هنگام نصب برنامه ها از جایی غیر از اپ استور؛ مانع از عمل می شود

برای حل این مشکل، پس از دانلود برنامه، روی فایل موجود در پوشه Downloads کلیک کرده و از منو گزینه Open را انتخاب کنید. در این شرایط پیغام Unidentified developer دریافت می کنید اما این بار می توانید برنامه را باز کنید.

مشکل نصب نشدن برنامه در macOS

با رفتن به System Preferences > Security & Privacy > General می توانید تعداد دفعات نمایش این هشدار را کاهش دهید. رمز عبور سرپرست خود را برای باز کردن قفل تنظیمات وارد کنید، سپس Allow apps downloaded from: App Store and Identified developers را انتخاب کنید.

رفع مشکل نصب نرم افزار در مک با آپدیت و راه اندازی مجدد

MacOS را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید، مگر اینکه با برنامه‌ای که می‌خواهید استفاده کنید ناسازگار باشد. به About This Mac > Software Update بروید و به‌روزرسانی‌های MacOS را بررسی کنید. با به روز رسانی مک خود، می توانید باگ های سیستم را کاهش دهید. راه اندازی مجدد مک نیز یک روش عیب یابی ساده و موثر است که می توانید انجام دهید.

رفع مشکل نصب نرم افزار در مک با آپدیت و راه اندازی مجدد

حل مشکل نصب نرم افزارهای متفرقه در مک با حذف و نصب مجدد

قبل از حذف هر برنامه ای از مک خود، باید مطمئن شوید که از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. برنامه یا نصب کننده برنامه شما ممکن است خراب باشد و به همین دلیل است که Mac شما آن را نصب یا به روز نمی کند. تنها راه حل این است که برنامه را به طور کامل از سیستم خود حذف کنید و دوباره آن را از ابتدا دانلود و نصب کنید.

استفاده از Quit [App] در نوار منو، هر نسخه از برنامه را ببندید. سپس Finder را باز کنید و به پوشه Applications بروید. برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید و آن را به سطل بازیافت بکشید. شما باید پوشه Application را برای هر یک از کاربران خود بررسی کنید. می توانید این کار را با رفتن به هارد دیسک > کاربران > انجام دهید [User Name] > برنامه ها را انجام دهید. سطل بازیافت خود را خالی کنید و سپس مک خود را مجددا راه اندازی کنید و دوباره برنامه را دانلود کنید.

حل مشکل نصب نرم افزارهای متفرقه در مک با حذف و نصب مجدد

فایروال فعال علت مشکل نصب نشدن برنامه در سیستم عامل مک است

فایروال برای ایمن نگه داشتن مک شما کار بسیار خوبی انجام می دهد، اما گاهی اوقات می تواند مانع به روز رسانی یا نصب برنامه های دیگر شود.

به System Preferences > Security & Privacy > Firewall بروید و پسورد admin را وارد کنید تا قفل تنظیمات باز شود و سپس روی دکمه Turn Off Firewall کلیک کنید. همچنین باید هر گونه نرم افزار آنتی ویروس را غیرفعال کنید. پس از نصب یا به روز رسانی برنامه، می توانید فایروال و نرم افزار آنتی ویروس خود را فعال کنید.

فایروال فعال علت مشکل نصب نشدن برنامه در سیستم عامل مک است

با بازگشت به تنظیمات کارخانه، خطای نصب برنامه مک را برطرف کنید

اگر پس از انجام مراحل بالا با مشکل نصب نشدن فتوشاپ در مک یا هر برنامه دیگری که با آن روبرو می شوید، می توانید تنظیمات را به حالت کارخانه بازگردانید. انجام این کار تمام داده ها و تنظیمات شما را پاک می کند، بنابراین مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود دارید.

همچنین توجه داشته باشید که کل فرآیند بسته به سرعت اینترنت و مصرف داده شما ممکن است مدتی (کمی بیش از 6 ساعت) طول بکشد.

با بازگشت به تنظیمات کارخانه، خطای نصب برنامه مک را برطرف کنید

مشکل در به روز رسانی برنامه های MacOS

برخی از کاربران نمی توانند برنامه هایی مانند Keynote یا Pages را هنگام استفاده از macOS Mojave به روز کنند. آنها باید روی دکمه پذیرش کلیک کنند اما برای آنها وجود ندارد. این مشکل برای همه پیش نمی آید، اما اگر درگیر این سناریو هستید، می توانید برنامه را از مک خود حذف کرده و نسخه جدید آن را از اپ استور دانلود کنید. شاید ارزش آن را داشته باشد که قبل از دانلود مجدد برنامه، مک خود را مجددا راه اندازی کنید.

مشکل در به روز رسانی برنامه های MacOS

حل مشکل نصب فتوشاپ و… در macOS Catalina با Gatekeeper

مشکل دیگر در macOS Catalina عدم امکان تایید برنامه های جدید از طریق تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی سیستم است. به نظر می رسد راه حل، غیرفعال کردن موقت Gatekeeper در حین نصب برنامه جدید باشد. توصیه می کنیم پس از نصب برنامه خود را دوباره فعال کنید. می توانید این کار را با رفتن به System Preferences > Security & Privacy و وارد کردن رمز عبور admin انجام دهید. سپس Allow apps downloaded from: Anywhere را انتخاب کنید.

اگر گزینه Anywhere وجود ندارد، ترمینال را باز کنید و دستور زیر را وارد کنید:

sudo spctl – master-disable

حالا باید گزینه Anywhere را ببینید. با استفاده از دستور زیر می توانید کد بالا را لغو کنید:

sudo spctl – master-enable

مطمئن شوید که Gatekeeper را پس از نصب برنامه فعال کرده اید، در غیر این صورت مک خود را در برابر حملات آسیب پذیر می گذارید.

حل مشکل نصب فتوشاپ در macOS Catalina با Gatekeeper

مشکل نصب برنامه در مک به دلیل اپ استور مک

اما اگر نتوانید Mac App Store را آپدیت کنید یا وارد آن شوید چه؟ اگر macOS Catalina را از طریق برنامه Apple Beta آزمایش کرده اید، ممکن است در استفاده از اپ استور در مک خود با مشکلاتی مواجه شده باشید. بسیاری از کاربران قادر به آپدیت یا دانلود برنامه های جدید نیستند زیرا اپ استور به آنها اجازه ورود به سیستم را نمی دهد.

با وجود وارد کردن نام کاربری و رمز عبور Apple ID صحیح، Mac App Store همچنان فرض می‌کند که وارد نشده‌اید. اگر این اتفاق برای شما افتاده است، مراحل زیر را دنبال کنید:

مشکل نصب برنامه در مک به دلیل اپ استور مک

با رفتن به System Preferences > Apple Account از Apple ID خود خارج شوید.

با رفتن به Account > Sign Out از نوار منو از Apple Music خارج شوید.

سعی کنید برنامه ها یا به روز رسانی ها را از حساب دیگری دانلود کنید.

macOS Catalina را به آخرین نسخه بتا به‌روزرسانی کنید یا به نسخه عمومی macOS Mojave برگردید.

پس از رعایت این نکات، باید بتوانید دوباره وارد اپ استور شوید.

حل مشکل نصب برنامه در مک در حالت Safe Mode

برای رفع هر کدام خطای نصب برنامه در مک می توانید از Safe Mode استفاده کنید. برای این کار می توانید به منوی Apple > Restart بروید.

بلافاصله کلید shift را روی صفحه کلید خود فشار داده و نگه دارید.

با دیدن لوگوی ویندوز، کلید Shift را رها کنید.

سعی کنید برنامه را نصب کنید. اگر برنامه به درستی نصب شده است، به منوی Apple > Restart دوباره بروید.

یک نمایه کاربری جدید اضافه کنید

به منوی Apple > System Preferences بروید.

Users & Groups را انتخاب کنید.

بر روی آیکون قفل کلیک کنید و سپس نام و رمز عبور ادمین را وارد کنید.

روی دکمه + کلیک کنید.

حساب جدید و سپس Administrator را انتخاب کنید.

نام کاربری را وارد کنید. از نام دیگری استفاده کنید، این کار را اکنون انجام دهید زیرا بعداً نمی توانید.

رمز عبور را وارد کرده و برای تایید مجدد آن را وارد کنید.

ایجاد کاربر را انتخاب کنید.

روی کاربری که ایجاد کردید کلیک کنید.

بسته به نوع کاربری که ایجاد کرده اید:

برای مدیران، اجازه دادن به کاربر برای مدیریت این رایانه را انتخاب کنید.

فعال کردن کنترل‌های والدین برای کودکان یا سایر کاربران مدیریت شده را انتخاب کنید و سپس برای تنظیم محدودیت‌هایی برای کاربر، Open Parental Controls را انتخاب کنید.

از تنظیمات برگزیده اشتراک گذاری برای کاربران خاصی که می توانند فایل ها و صفحه نمایش شما را مشاهده کنند، استفاده کنید.

اکنون از پروفایل کاربری جدید برای نصب برنامه استفاده کنید.

نصب کننده MacOS را مستقیما دانلود کنید

می توانید سعی کنید نصب کننده سیستم عامل مک را از اپ استور یا لینک مستقیم اپل دانلود کنید و مستقیماً از خط فرمان دانلود کنید یا با استفاده از برنامه MDS (Mac Deploy Stick) آن را اجرا کنید.

هنگامی که نصب کننده MacOS را دانلود کردید، باید بتوانید آن را مستقیماً اجرا کنید بدون اینکه خطای نصب ناموفق را تجربه کنید.

تاریخ و ساعت را بررسی کنید

به حل مشکل خطای نصب اپلیکیشن مک می توانید تاری و زمان دستگاه خود را بررسی کنید. برای این کار به System Preferences > Date & Time بروید. روی نماد قفل کلیک کنید و رمز عبور مدیریت را وارد کنید. حالا بر روی Set date and time automatically کلیک کنید و دوباره سعی کنید برنامه را نصب کنید.

تاریخ و ساعت را بررسی کنید

تنظیم مجدد NVRAM

NVRAM بخش کوچکی از حافظه است که اطلاعاتی مانند زمان، وضوح مانیتور را ذخیره می کند. ممکن است لازم باشد به تنظیمات سیستم بروید و تنظیمات را تغییر دهید.

یک نسخه پشتیبان را بازیابی کنید

اگر از Time Machine برای پشتیبان‌گیری منظم از مک خود استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از Recovery Mode به حالت قبلی برگردید و ببینید آیا برنامه نصب می‌شود یا خیر.

مطمئن شوید که درایو پشتیبان شما متصل است، سپس سیستم را مجددا راه اندازی کنید و Command+R را نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود. به جای رفتن به دسکتاپ، سیستم از شما می خواهد که زبان اصلی را انتخاب کنید و سپس پنجره ای به نام macOS Utilities را باز می کند.

در macOS Utilities، روی Restore From Time Machine Backup کلیک کنید. سپس بر روی Continue کلیک کنید.

به صفحه ای می رسید که اطلاعاتی در مورد کاری که می خواهید انجام دهید. برای حرکت رو به جلو روی Continue کلیک کنید.

درایوی که پشتیبان‌های خود را در آن ذخیره می‌کنید را انتخاب کنید و دوباره روی Continue کلیک کنید، که شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که می‌توانید آخرین نسخه پشتیبان خود را انتخاب کنید. پس از آن دوباره روی Continue کلیک کنید.

سیستم شما نسخه پشتیبان قبلی را بازیابی می کند.

در نهایت اگر علاوه بر عدم نصب برنامه با مشکل عدم اتصال آیفون به مک بوک خود مواجه هستید می توانید آموزش قبلی تیرازیس فایل را دنبال کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدواریم با استفاده از یکی از 14 راه حل مشکل نصب برنامه ها در مک امروز توانسته باشید برنامه های خود را نصب یا به روز رسانی کنید. اگر روش دیگری می شناسید، می توانید آن را در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.