آموزش 14 راه حل مشکل آپدیت نشدن اندروید


با به روز رسانی گوشی یا تبلت اندرویدی خود می توانید بسیاری از مشکلات و باگ ها را برطرف کرده و از امکانات جدید اضافه شده به سیستم عامل استفاده کنید. گاهی اوقات آپدیت اندروید مشکل دارد. در این مقاله از تیرازیس فایل 14 راه حل مشکل آپدیت نشدن اندروید را آموزش می دهیم.

مشکل نصب نشدن آپدیت اندروید را برطرف کنید

نحوه رفع خطای به روز رسانی سیستم اندروید در نصب نشد

گاهی اوقات، مهم نیست که چقدر تلاش می کنیم، نمی توانیم دستگاه اندروید خود را به روز کنیم، زیرا خطاهایی وجود دارد که مانع از بروز رسانی می شود. راه حل های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله از تیرازیس فایل به آموزش رفع مشکلات آپدیت اندروید 11، 12، 13 و … می پردازیم.در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

توجه: روش های زیر ممکن است در گوشی ها و برندهای مختلف کمی متفاوت باشد. تفاوت ها جزئی است.

حل مشکل آپدیت نشدن سامسونگ و… با ریستارت

قبل از انجام هر کاری، دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید. بسیاری از مشکلات را می توان با این روش ساده حل کرد.

حل مشکل آپدیت نشدن گوشی هواوی

رفع مشکل آپدیت اندروید سامسونگ و… با بررسی اینترنت

برای رفع مشکل آپدیت جدید اندروید ابتدا اینترنت خود را چک کنید. سرعت اینترنت و همچنین میزان اینترنت شما مهم است. زیرا حجم برخی از دانلودها می تواند تا 1.5 گیگابایت باشد. علاوه بر این، اگر اینترنت شما مدام قطع و وصل می شود، بهتر است از اینترنت دیگری استفاده کنید. با استفاده از سایت های زیر می توانید سرعت اینترنت خود را تست کنید:

پیشنهاد می کنیم برای این کار از اینترنت وای فای استفاده کنید.

حل مشکل آپدیت نشدن گوشی هواوی و … با شارژ گوشی

دانلود و نصب آپدیت زمان بر است. پس بهتر است گوشی خود را کامل شارژ کنید و سپس این کار را انجام دهید یا در حین انجام این کار گوشی را شارژ کنید. گوشی شما باید حداقل 5 درصد شارژ داشته باشد.

مشکل آپدیت اندروید

رفع مشکل آپدیت اندروید با آزاد کردن فضای گوشی

برطرف كردن مشکل آپدیت اندروید مطمئن شوید که گوشی یا تبلت شما فضای کافی دارد. به روز رسانی ها می توانند بزرگ باشند و باید فضای خالی برای نصب آنها وجود داشته باشد. در قسمت Settings>Storage می توانید ظرفیت رایگان گوشی خود را بررسی کنید.

مشکل آپدیت اندروید

در برخی از گوشی ها، می توانید به بخش زیر بروید و فضا را آزاد کنید:

Settings > Storage > Free Up Space

حل مشکل آپدیت نشدن گوشی

با حذف فایل ها و برنامه های غیر ضروری می توانید این مشکل را برطرف کنید.

حل مشکل آپدیت نشدن گوشی شیائومی و… با اصلاح تاریخ و ساعت

به دلیل تنظیم نشدن تاریخ و زمان ممکن است به روز رسانی انجام نشود. برای حل مشکل آپدیت نشدن گوشی اندرویدی به Settings > General Management بروید.

مشکل آپدیت نشدن گوشی شیائومی

روی تاریخ و زمان ضربه بزنید.

مشکل آپدیت نشدن اندروید

تاریخ و زمان خودکار را روشن کنید.

مشکل آپدیت نشدن اندروید

در برخی موارد، فعال کردن استفاده از شبکه به شرط زمان مشکل را حل می کند.

رفع مشکل آپدیت اندروید

رفع مشکل آپدیت نشدن اندروید با تغییر برنامه تغییر IP

گاهی اوقات روشن کردن برنامه های تغییر IP می تواند چنین مشکلی را ایجاد کند. اگر از این برنامه ها استفاده می کنید، ابتدا آنها را خاموش کنید. سپس دوباره سعی کنید به روز رسانی کنید.

اگر مشکل برطرف نشد، برنامه تغییر IP خود را تغییر دهید و از برنامه دیگری استفاده کنید.

اگر در حین آپدیت اپلیکیشن گوگل پلی با مشکل مواجه شدید مقاله حل مشکل آپدیت سرویس گوگل پلی اندروید را مطالعه کنید.

رفع مشکل آپدیت اندروید با نصب آن در حالت SAFE MODE

گاهی اوقات به دلیل نصب یک برنامه و مشکلات ناشی از آن نمی توان به روز رسانی را انجام داد. در حالت SAFE MODE، دستگاه شما کارها را بدون در نظر گرفتن آن نرم افزارها انجام می دهد. برای ورود به این حالت، دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید. سپس دکمه پاور خاموش را برای چند لحظه نگه دارید.

مشکل نصب نشدن آپدیت اندروید را برطرف کنید

تیک بزنید تا وارد Safe Mode شوید. گوشی در این لحظه راه اندازی مجدد خواهد شد.

مشکل نصب نشدن آپدیت اندروید را برطرف کنید

پس از وارد شدن به Safe Mode به Settings > Software Update بروید.

مشکل نصب نشدن آپدیت اندروید را برطرف کنید

آپدیت را دانلود و نصب کنید.

مشکل نصب نشدن آپدیت اندروید را برطرف کنید

برای انجام این کار در گوشی سامسونگ ابتدا گوشی را خاموش کنید. سپس دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید. وقتی SAMSUNG ظاهر شد، دکمه را رها کنید. بلافاصله دکمه کاهش صدا را فشار دهید. آن را نگه دارید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود. با دیدن علامت Safe mode دکمه را رها کنید. سپس گوشی را به مدت نیم ساعت شارژ کنید. در این حالت نمی توانید برنامه ها را ببینید. اگر در این حالت مشکلی وجود نداشته باشد به این معنی است که برنامه ای در حالت عادی مشکل ایجاد کرده است. در حالت عادی بوت کنید و برنامه اخیراً نصب شده را حذف نصب کنید و مشکل را بررسی کنید.

برای یادگیری کامل این روش می توانید آموزش 4 روش ورود و خروج از حالت امن اندروید Safe Mode را مطالعه کنید.

رفع مشکل آپدیت سامسونگ و … با استفاده از ADB

علاوه بر روش های ذکر شده، می توانید با کمک فایل OTA که در وب سایت برند گوشی خود موجود است، آن را به روز کنید. ابتدا این فایل آپدیت را روی کامپیوتر خود دانلود کنید. سپس نام فایل را تغییر دهید. اکنون USB debugging را در گوشی خود فعال کنید. سپس یکی از ابزارهای Android SDK را نصب کنید. فایل OTA را در همان پوشه ای که ابزارهای SDK را ذخیره کرده اید، ذخیره کنید. سپس درایور USB گوشی خود را نصب کنید. گوشی و کامپیوتر را با کابل وصل کنید. خط فرمان را باز کنید دستور زیر را وارد کنید:

بازیابی راه اندازی مجدد adb

Enter را فشار دهید. گزینه Apply Update from ADB را با دکمه های جهت روی گوشی خود برجسته کنید. سپس با دکمه پاور آن را انتخاب کنید. حالا دستور زیر را در کامپیوتر وارد کنید:

بار جانبی آگهی otafilename.zip

به جای otafilename نام فایل دانلود شده را قرار دهید. منتظر بمانید تا مراحل نصب اجرا شود. سپس در گوشی خود گزینه Reboot را انتخاب کنید.

برای یادگیری کامل این روش، نحوه فعال کردن حالت USB Debugging اندروید را بخوانید.

حل مشکل آپدیت نشدن اندروید سامسونگ با فورس ریستارت

راه های مختلفی برای رفع این مشکل در گوشی سامسونگ وجود دارد. در روش اول ابتدا گوشی خود را اجباری ریستارت کنید. برای انجام این کار در گلکسی اس 10، ابتدا دکمه های پاور و کاهش صدا را به مدت ده ثانیه نگه دارید. هنگام راه اندازی مجدد گوشی، دکمه ها را رها کنید.

در برخی مدل ها باید دکمه پاور و کاهش صدا را به مدت ده ثانیه نگه دارید. سپس اجازه دهید صفحه Boot Mode ظاهر شود. Normal Boot را انتخاب کنید. سپس نود ثانیه صبر کنید تا ریست کامل شود.

حل مشکل آپدیت نشدن اندروید سامسونگ با پاکسازی کش و دیتای گوشی

در روش دوم پیشنهاد می کنیم کش گوشی را پاک کنید. برای این کار گوشی را خاموش کنید. سپس دکمه های افزایش صدا و بیکسبی را نگه دارید. حالا دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید. وقتی آرم اندروید ظاهر شد دکمه ها را رها کنید. پیغام Installing system update به مدت 30 تا 60 ثانیه نمایش داده می شود.

دکمه کاهش صدا را چند بار فشار دهید و Wipe cache partition را برجسته کنید و سپس Power را انتخاب کنید. گزینه YES را انتخاب کنید. پس از پاک کردن کش، گزینه Reboot system now فعال می شود. آن را با دکمه پاور انتخاب کنید.

حل مشکل آپدیت نشدن اندروید سامسونگ با ریست تنظیمات شبکه

در روش سوم تنظیمات شبکه را ریست کنید. تنظیمات را وارد کنید و سپس به General Management > Reset > Reset network settings بروید. روی Reset settings کلیک کنید. سپس پین را وارد کنید. دوباره روی Reset settings کلیک کنید.

برای یادگیری کامل نحوه تنظیم مجدد تنظیمات شبکه، آموزش کامل 4 روش ساده و کاربردی برای بازنشانی تنظیمات شبکه اندروید را مطالعه کنید.

حل مشکل آپدیت نشدن اندروید سامسونگ با ریست فکتوری

در نهایت اگر با این روش ها مشکل حل نشد از فکتوری ریست استفاده کنید. در این صورت باید از تمام اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. پس از پشتیبان‌گیری، به تنظیمات بروید. روی General management کلیک کنید. سپس بر روی Reset کلیک کنید. در نهایت بر روی Delete All کلیک کنید. صبر کنید تا تنظیم مجدد انجام شود.

برای یادگیری کامل این روش ۷ روش ریست فکتوری خودکار اندروید و آیفون را مطالعه کنید.

حل مشکل آپدیت نشدن گوشی هواوی

به حل مشکل آپدیت نشدن گوشی هواوی روش های مختلفی وجود دارد. در ادامه به توضیح این روش ها می پردازیم.

در روش اول پیشنهاد می کنیم با رفتن به Settings > Apps > Apps > Software update > Storage و انتخاب گزینه های Clear Data و Clear Cache کش گوشی را بسته بندی کنید. سپس به تنظیمات > سیستم > به روز رسانی نرم افزار > بررسی آخرین به روز رسانی ها و به روز رسانی گوشی بروید.

حل مشکل آپدیت نشدن گوشی هواوی

اگر متوجه شدید که به روز رسانی دانلود شده است اما نصب نمی شود، یک بار گوشی را ریستارت کنید. معمولاً این خطا به ندرت رخ می دهد.

اگر بعد از به‌روزرسانی، تلفن همچنان راه‌اندازی مجدد می‌شود، آن را به اجبار یک بار ریستارت کنید. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که در طول فرآیند به‌روزرسانی گوشی را خاموش کنید. پس از راه اندازی مجدد، آپدیت را دوباره اجرا کنید. حتما گوشی را به وای فای وصل کنید.

توجه: برای حل مشکل می توانید از روش هایی که قبلا توضیح دادیم نیز استفاده کنید.

حل مشکل آپدیت نشدن گوشی شیائومی

اول از همه توجه داشته باشید که MIUI با اندروید متفاوت است و یکسان نیستند. MIUI یک رابط کاربری ویژه برای شیائومی است. بنابراین گاهی اوقات ممکن است یک اعلان در مورد به روز رسانی MIUI دریافت کنید و آن را با آپدیت اندروید اشتباه بگیرید. گاهی اوقات عدم آپدیت اندروید در این گوشی ها به دلیل برند گوشی است. گاهی تنظیماتی که این برندها روی گوشی انجام می دهند باعث بروز مشکل در آپدیت سیستم عامل می شود. برای رفع این مشکل بهتر است یک رام معتبر روی گوشی خود نصب کنید. رام جدید MIUI 11 و MIUI 12 را می توانید از لینک های زیر دانلود کنید:

توجه: با این روش تمام اطلاعات گوشی شما پاک می شود. بنابراین قبل از انجام این کار از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

گاهی ممکن است رام های تقلبی و غیر اصلی را روی گوشی های دست دوم نصب کنند. اگر خودتان نمی توانید رام را نصب و تغییر دهید، حتما گوشی را به یک متخصص ببرید زیرا انجام این کار کمی سخت است.

توجه: این روش را فقط زمانی انجام دهید که سایر روش ها مشکل را حل نکرده باشند. معمولا با اجرای روش های ذکر شده مشکل حل می شود.

برای آموزش نصب رام روی گوشی اندرویدی می توانید آموزش نصب رام و کاستوم رام در گوشی و تبلت اندرویدی را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از تیرازیس فایل روش های حل مشکل آپدیت نشدن اندروید سامسونگ و … را آموزش داده ایم، شما از چه روشی برای حل این مشکل استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.