آموزش 13 روش برای رفع مشکل پیام iMessage در آیفون


آیا نمی توانید پیام های خود را از طریق برنامه iMessage ارسال کنید و این برنامه با مشکل مواجه شده است؟ 💬 به دلایل مختلف ممکن است این سرویس با مشکل مواجه شود و شما نتوانید پیام خود را ارسال کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل 13 روش برای رفع مشکل iMessage در آیفون را آموزش می دهیم.

چگونه مشکل کار نکردن مسنجر iOS را برطرف کنیم

بهترین راه برای رفع مشکل کار نکردن iMessage در آیفون و آیپد

iMessage یکی از محبوب ترین سرویس های آیفون است. با استفاده از این سرویس می توانید پیام ها، عکس ها یا فیلم ها را بین سایر دستگاه های آیفونی که از iMessage استفاده می کنند ارسال یا دریافت کنید. گاهی اوقات این سرویس مشکل دارد و فعال نمی شود. در نتیجه نمی توانید پیام های خود را ارسال یا دریافت کنید. در ادامه روش های تثبیت مشکل کار نکردن مسنجر بررسی خواهیم کرد

رفع مشکل پیام رسانی آیفون با بررسی سرورهای این سرویس

قبل از اینکه بخواهید تغییری در تنظیمات گوشی ایجاد کنید یا روش های پیچیده ای را برای حل مشکل کار نکردن پیام های الکترونیکی امتحان کنید، می توانید سرورهای پیام الکترونیکی را بررسی کنید. گاهی اوقات سرورهای پیام الکترونیکی با مشکل مواجه می شوند. در حال حاضر این برنامه برای شما کار نمی کند. در این زمان شما نمی توانید کاری انجام دهید و برای حل مشکل باید منتظر پشتیبانی این برنامه باشید. سایت وضعیت سیستم اپل به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آیا سرورهای این برنامه مشکلی دارد یا خیر. وارد سایت وضعیت سیستم شوید. در این سایت می توانید برنامه های مختلف آیفون را مشاهده کنید. یک برنامه پیام رسان پیدا کنید. اگر دایره کنار پیام قرمز باشد به این معنی است که سرورهای این سرویس مشکل دارند. در غیر این صورت سرورهای پیام الکترونیکی مشکلی ندارند و می توانید روش های دیگر را تست کنید.

مشکل وصل نشدن iMessage

اینترنت ضعیف دلیل مشکل فعال نشدن e-messij است

اگر سرورهای پیام الکترونیکی مشکلی ندارند، مورد بعدی که باید بررسی کنید اینترنت است. همانطور که می دانید، برنامه iMessage برای کار به اینترنت نیاز دارد. به غیر از اینترنت، اینترنت مورد استفاده شما باید سرعت خوبی داشته باشد. بنابراین ابتدا با تست سرعت اینترنت سرعت اینترنت را بررسی کنید و در صورتی که سرعت اینترنت شما کم است، می توانید اینترنت خود را تغییر دهید. یعنی اگر از اینترنت گوشی خود استفاده می کنید آن را خاموش کنید و سپس از اینترنت وای فای استفاده کنید. همچنین می توانید با بهینه سازی و افزایش سرعت مودم، سرعت اینترنت وای فای خود را افزایش دهید.

مشکل در مسنجر

اگر می خواهید از اینترنت گوشی استفاده کنید، می توانید تنظیمات شبکه آیفون را بازنشانی کنید تا اینترنت قوی تر شود. با تنظیم مجدد تنظیمات شبکه آیفون، تمام تنظیمات اینترنت و وای فای شما به حالت اولیه باز می گردد و با این کار برخی از مشکلات جزئی شما برطرف می شود.

برای حل مشکل فعال نشدن پیام روی شماره، Airplane را فعال کنید

اگر اینترنت شما همچنان مشکل دارد و نمی توانید با اینترنت ضعیف خود به iMessage متصل شوید، می توانید Airplane را در گوشی خود فعال کرده و سپس آن را غیرفعال کنید. حالت هواپیما در گوشی های هوشمند حالتی است که باعث می شود برخی از عملکردهای گوشی مانند ارسال یا دریافت پیام کوتاه، برقراری تماس، اینترنت و … قطع شود که پس از غیرفعال کردن مجدد این قابلیت، ویژگی های گفته شده گوشی به حالت عادی در می آید. دوباره راه اندازی شد. این می تواند برخی از مشکلات گوشی شما را برطرف کند و سرعت اینترنت شما را بهبود بخشد. برای روشن کردن این ویژگی، بسته به مدل آیفون خود، Control Center را باز کنید. روی نماد هواپیما در منوی Control Center ضربه بزنید تا فعال شود. چند دقیقه صبر کنید و دوباره روی گزینه گفته شده ضربه بزنید تا غیرفعال شود.

تنظیمات پیام در آیفون

با علامت زدن آدرس های ارسال و دریافت، مشکل iMessage را در آیفون برطرف کنید

آیفون شما تعداد مشخصی شماره دارد که از آنها برای ارسال یا دریافت پیام استفاده می کند. اگر شماره یا ایمیل فعلی شما یکی از این شماره هایی نباشد که در قسمت Send & Receive قرار دارند، باعث می شود در کار با برنامه iMessage دچار مشکل شوید. بنابراین می توانید قسمت Send & Receive را بررسی کنید و ببینید شماره فعلی شما در این قسمت موجود است یا خیر. برای این کار، تنظیمات گوشی خود را باز کنید. در تنظیمات گوشی صفحه را به پایین بکشید و وارد قسمت Messages شوید تا به تنظیمات پیام رسانی آیفون دسترسی پیدا کنید.

مشکل عدم ارسال پیام

در صفحه پیام‌ها، روی ارسال و دریافت ضربه بزنید.

مشکل فعال نبودن مسنجر

در صفحه بعد می توانید شماره ها و ایمیل های قابل استفاده در iMessage را مشاهده کنید. اگر شماره شما در این قسمت است به این معنی است که شماره شما در قسمت Send & Receive نیز هست و باید روش های دیگری را برای حل مشکل خود امتحان کنید.

مشکل فعال نشدن iMessage

حل مشکل فعال سازی iMessage با خروج از این سرویس و ورود مجدد به آن

برای خروج از حساب کاربری iMessage و ورود مجدد به آن و رفع مشکل فعال نشدن پیام الکترونیکی وارد اپلیکیشن Settings و قسمت Messages گوشی خود شوید. در صفحه پیام ها، Send & Receive را انتخاب کنید. اکنون روی Apple ID خود در پایین صفحه ضربه بزنید.

مشکل فعال نشدن O Messenger

در کادری که برای شما باز می شود، روی Sign Out ضربه بزنید تا از حساب خود خارج شوید.

مشکل کار نکردن مسنجر

پس از خروج از حساب کاربری خود، گزینه Use your Apple ID for iMessage را انتخاب کنید تا بتوانید دوباره وارد حساب کاربری مسنجر خود شوید.

چگونه مشکل کار نکردن مسنجر iOS را برطرف کنیم

حالا کادری برای شما باز می شود که می خواهید با Apple ID خود وارد یک برنامه مسنجر شوید. برای تایید و رفع مشکل فعال نشدن پیام الکترونیکی بر روی Sign In ضربه بزنید.

با برداشتن سیم کارت و قرار دادن مجدد آن در گوشی، مشکل iMessage را برطرف کنید

یکی دیگر از راه های آسان برای حل مشکل در پیام الکترونیکی، برداشتن سیم کارت و قرار دادن مجدد آن در گوشی است. گاهی اوقات سیم کارت شما مشکل دارد و با گوشی قابل خواندن نیست. در این صورت در برنامه هایی مانند iMessage با مشکل مواجه خواهید شد. پس ابتدا گوشی خود را خاموش کنید. سپس سیم کارت را از گوشی خود خارج کنید. کمی صبر کنید و دوباره سیم کارت را وارد کنید.

رفع مشکل Waiting for activation در iMessage

وقتی سیم کارت را از گوشی خود خارج می کنید، مطمئن شوید که سیم کارت شما سالم و فعال است. زیرا زمانی که می خواهید سیم کارت را در گوشی خود قرار دهید، اپل برای شما پیامک ارسال می کند. اگر پیامک برای شما ارسال نشود، نمی توانید از iMessage استفاده کنید.

مشکل فعال نشدن iMessage به دلیل تنظیم نادرست ساعت و تاریخ گوشی

زمانی که تاریکی یا ساعت گوشی خود را تغییر می دهید باعث می شود ساعت برخی از برنامه ها اشتباه شود و برنامه ها با مشکل مواجه شوند. بنابراین اگر پس از تغییر ساعت و تاریخ گوشی، برنامه پیام رسانی رخ داد، می توانید با تنظیم دقیق ساعت آیفون مشکل خود را حل کنید.

نحوه فعال سازی iMessage در آیفون و رفع مشکل فعال نشدن پیام الکترونیکی با ریست کردن آن

بازنشانی برنامه iMessage می تواند روش قبلی را کامل کند. اگر سیم کارت خود را مجدداً در گوشی قرار داده اید اما همچنان با آن است مشکل وصل نشدن iMessage می توانید این برنامه را در گوشی خود ریست کنید. برای بازنشانی برنامه iMessage، برنامه تنظیمات گوشی خود را باز کنید. سپس در صفحه اصلی تنظیمات صفحه را پایین بکشید، دوباره وارد قسمت Messages شوید.

گزینه iMessage را پیدا کنید. وقتی این گزینه را پیدا کردید، روی آن ضربه بزنید تا غیرفعال شود.

مشکل iMessage در آیفون

پس از غیرفعال کردن این گزینه، چند لحظه صبر کنید و سپس iMessage را دوباره فعال کنید. این باعث می شود که سرویس دوباره راه اندازی و تنظیم مجدد شود. پس از انجام این کار، گوشی خود را ریستارت کنید. بعد از روشن کردن گوشی بررسی کنید که آیا مشکل خطای پیام حل شده است یا خیر.

مطمئن شوید که گیرنده پیام نیز از برنامه iMessage استفاده می کند

هنگامی که می خواهید از طریق iMessage برای شخص دیگری پیام ارسال کنید، باید مطمئن شوید که شخص دیگر نیز از iMessage استفاده می کند. اگر طرف مقابل از iMessage استفاده نکند، پیام شما برای او ارسال نمی شود و او نمی تواند پیام شما را ببیند. برای بررسی اینکه آیا مخاطب مورد نظر از پیام الکترونیکی استفاده می کند یا خیر، برنامه پیام ها را باز کنید. روی نماد پیام جدید که با مداد در وسط مستطیل مشخص شده است ضربه بزنید. این نماد در بالای صفحه در سمت راست قرار دارد.

رفع مشکل فعال نشدن مسجد

سپس شماره یا ایمیل مخاطب مورد نظر را وارد کنید. اگر نام مخاطب با رنگ آبی نشان داده شده است، به این معنی است که مخاطب شما نیز از iMessage استفاده می کند.

نحوه فعال کردن پیام الکترونیکی روی شماره

اگر نام مخاطب شما سبز نشان داده شده است، به این معنی است که او از iMessage استفاده نمی کند. بنابراین از او بخواهید که iMessage را به روش دیگری نصب کند و سپس از طریق این برنامه پیام خود را برای او ارسال کنید.

iMessage را در iOS فعال کنید

برای حل مشکل شماره در پیام الکترونیکی، Send as SMS را غیرفعال کنید

گوشی های آیفون دارای قابلیتی به نام Send as SMS هستند. اگر این ویژگی فعال باشد، اگر برنامه پیام‌رسانی در دسترس نباشد، آیفون شما به‌طور خودکار پیام را از طریق پیام کوتاه یا SMS ارسال می‌کند. گاهی اوقات در صورت فعال بودن این گزینه ممکن است گوشی آیفون به اشتباه پیامک ها را در اولویت قرار دهد و پیام ها به صورت پیش فرض از طریق پیامک ارسال شوند. بنابراین برای حل مشکل خود، Send as SMS را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن این ویژگی، تنظیمات گوشی خود را باز کنید. دوباره صفحه را به پایین بکشید و وارد بخش پیام ها شوید.

مشکلی در پیام رسانی آیفون وجود دارد

گزینه Send as SMS را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا غیرفعال شود. با غیرفعال بودن این گزینه، iMessage باید به درستی روی گوشی شما کار کند.

حل مشکل فعال سازی iMessage

امکان باز کردن عکس در پیام الکترونیکی وجود ندارد زیرا حافظه گوشی پر است

اگر می توانید پیام های خود را از طریق برنامه مسنجر ارسال کنید، اما نمی توانید پیامی دریافت کنید، ممکن است به دلیل پر بودن فضای ذخیره سازی گوشی باشد. وقتی فضای ذخیره سازی گوشی پر است، دیگر فضایی برای دریافت و ذخیره پیام های جدید وجود ندارد. بنابراین، می توانید پیام های قبلی خود را حذف کنید. برای حذف پیام های قدیمی وارد برنامه مسنجر شوید. در سمت راست بالای صفحه، روی سه نقطه ضربه بزنید.

فعال نشدن پیام روی شماره

از منوی باز شده گزینه Select Messages را انتخاب کنید.

چرا پیام رسان فعال نمی شود؟

پیام هایی را که فکر نمی کنید مهم هستند انتخاب کنید و می توانید آنها را حذف کنید. سپس پس از انتخاب همه پیام ها، روی Delete در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید. پس از حذف پیام ها، برنامه باید بتواند پیام را دریافت کند.

عکس در پیام الکترونیکی باز نمی شود

چرا پیام رسان فعال نمی شود؟ چون گوشی آیفون آپدیت نمیشه

سیستم عامل آیفون مانند سایر سیستم عامل ها به روز می شود. در این آپدیت ها بسیاری از مشکلات و باگ های برنامه های نسخه قبلی برطرف می شود. بنابراین با آپدیت آیفون خود می توانید مشکل وصل نشدن پیام الکترونیکی و سایر مشکلات را برطرف کنید. پس از آپدیت آیفون خود، وارد اپلیکیشن پیام رسان شوید و سعی کنید دوباره پیام را ارسال کنید.

برای رفع مشکل Waiting for activation در iMessage، تمام تنظیمات گوشی را بازنشانی کنید

اگر تمام روش های بالا را امتحان کردید اما هنوز مشکل کار نکردن مسنجر حل نشده است و این سرویس به درستی کار نمی کند، می توانید گوشی خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید. ریست فکتوری آیفون تمام تنظیمات گوشی شما را به حالت اولیه باز می گرداند و تمام اطلاعات شما را پاک می کند. بنابراین مطمئن شوید که ابتدا روش های فوق را تست کرده اید و سپس از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. در نهایت برای رفع مشکل فعال نشدن پیام الکترونیکی می توانید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

مشکل وصل نشدن مسنجر

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به این سوال پاسخ دادیم که چگونه پیام الکترونیکی را روی شماره فعال کنیم و مشکلات فعال نشدن آن را برطرف کنیم. آیا توانستید از روش های بالا برای فعال سازی iMessage در iOS و رفع مشکلات آن استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در رابطه با مشکل عدم اتصال به پیام الکترونیکی در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.