آموزش 13 راه برای افزایش سرعت شارژ گوشی های اندروید سامسونگ، شیائومی و ….


گاهی اوقات عجله دارید و باید گوشی خود را سریعتر شارژ کنید تا بتوانید به کار خود برسید. روش های مختلفی وجود دارد که از این روش ها برای شارژ سریعتر گوشی شما استفاده می کنند. در این مقاله از تیرازیس فایل 13 راه برای افزایش سرعت شارژ گوشی های اندرویدی، سامسونگ، شیائومی و … را آموزش می دهیم.

چگونه سرعت شارژ گوشی های شیائومی، هواوی، سامسونگ و … را افزایش دهیم.

چگونه گوشی خود را سریعتر شارژ کنیم

مدت زمان شارژ شدن گوشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. با فعال کردن برخی از ویژگی ها و رعایت چند نکته ساده، می توانید گوشی خود را در زمان کمتری به طور کامل شارژ کنید. به روش های زیر سرعت شارژ گوشی را افزایش دهید بررسی خواهیم کرد

چگونه شارژ سریع گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟ از طریق تنظیمات

برای تنظیم شارژ سریع‌تر گوشی، ابتدا وارد تنظیمات گوشی سامسونگ شوید.

شارژ فوق العاده سریع

پس از باز کردن تنظیمات روی صفحه اصلی آن، صفحه را به پایین بکشید تا گزینه Battery and Device Care را ببینید. پس از یافتن گزینه Battery and Device Care، روی آن ضربه بزنید.

افزایش سرعت شارژ باتری اندروید

در بالای قسمت Storage گزینه Battery را انتخاب کنید.

چگونه شارژ سریع گوشی سامسونگ را فعال کنیم

در صفحه باتری، روی More Battery Settings در پایین صفحه ضربه بزنید تا تنظیمات باتری بیشتری باز شود.

چگونه سرعت شارژ گوشی را افزایش دهیم

اکنون می توانید گزینه های شارژ سریع یا شارژ فوق سریع را مشاهده کنید. مطمئن شوید که یکی از این گزینه ها روشن است. پس از روشن کردن یکی از این گزینه ها، گوشی خود را به پریز برق وصل کنید تا گوشی شروع به شارژ کند.

نحوه شارژ سریع گوشی سامسونگ

نحوه افزایش سرعت شارژ گوشی در گوشی شیائومی

برای فعال کردن شارژ سریع شیائومی، ابتدا به تنظیمات بروید. در تنظیمات وارد قسمت Security شوید. سپس گزینه Battery and Performance را انتخاب کنید. پس از آن صفحه را به سمت چپ بکشید و وارد قسمت Battery شوید.

سرعت شارژ گوشی سامسونگ را افزایش دهید

در صفحه باتری، گزینه Boost Charging Speed ​​را پیدا کنید. پس از یافتن گزینه Boost Charging Speed ​​روی آن ضربه بزنید. در صفحه باز شده، مطمئن شوید که گزینه Boost Charging Speed ​​فعال است.

برنامه افزایش سرعت شارژ گوشی

Activity Launcher، برنامه ای برای افزایش سرعت شارژ گوشی های شیائومی

برای شارژ فوق العاده سریع، ابتدا Activity Launcher را دانلود و نصب کنید. پس از اتمام مراحل نصب، برنامه را باز کنید. پس از باز کردن برنامه، روی نماد ذره بین در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و در کادر جستجو عبارت Boost Charging Speed ​​را تایپ کنید. سپس روی نتیجه آن ضربه بزنید. در نهایت گزینه Boost Charging Speed ​​toggle را فعال کنید تا گوشی شما سریعتر شارژ شود.

فعال سازی شارژ سریع شیائومی

چگونه با فعال کردن حالت شارژ، سرعت شارژ گوشی را افزایش دهیم

ویژگی Charge Mode باعث می‌شود وقتی گوشی به لپ‌تاپ متصل است، به‌طور خودکار شارژ شود. ممکن است گاهی اوقات این ویژگی به طور خودکار غیرفعال شود و هنگام اتصال به لپ تاپ گوشی شارژ نشود. برای فعال کردن این گزینه، گوشی خود را با کابل USB به لپ تاپ متصل کنید. تنظیمات گوشی خود را باز کنید. وارد قسمت Connected devices در تنظیمات شوید. در صفحه بعد، تنظیمات USB را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

افزایش سرعت شارژ باتری موبایل شیائومی

در نهایت مطمئن شوید که گزینه Charge connected device در پایین صفحه فعال باشد. پس از فعال سازی این گزینه می توانید از لپ تاپ خود برای شارژ گوشی خود نیز استفاده کنید.

شارژ سریع 5 بار

اگر عملکرد شارژ سریع شیائومی کار نمی کند، می توانید آموزش 7 راه حل مشکل کار نکردن شارژ سریع شیائومی را مطالعه کنید.

شارژ فوق العاده سریع با استفاده از پریز دیواری

مکان های مختلفی وجود دارد که می توانید گوشی خود را وصل کرده و گوشی را شارژ کنید. برای مثال می توانید گوشی را با کابل به ماشین یا لپ تاپ متصل کنید. پس از اتصال، گوشی شما شروع به شارژ می کند. با این حال، هر منبع الکتریکی با قدرت یکسان نمی تواند گوشی شما را شارژ کند و بهترین منبع برای شارژ گوشی، پریزهای دیواری هستند. توان خروجی برقی که از ماشین یا لپ تاپ برای شارژ گوشی خود استفاده می کنید حدود 0.5 آمپر است، اما میزان برق خروجی که می توانید از پریز دیواری دریافت کنید 1 آمپر است.

نحوه فعال کردن شارژ سریع

بنابراین، برای سرعت شارژ گوشی سامسونگ را افزایش دهید آن را به پریز برق وصل کنید و گوشی خود را شارژ کنید.

استفاده از پاوربانک برای شارژ سریعتر در خارج از خانه

همانطور که گفته شد پریز دیواری قدرت مناسبی برای شارژ گوشی شما دارد و باعث می شود گوشی شما سریعتر شارژ شود. با این حال، بسیاری از افراد دائما در حال حرکت هستند و در یک مکان ثابت نمی مانند تا بتوانند گوشی خود را به پریز برق وصل کنند. در این شرایط می توانید از پاوربانک استفاده کنید. پاور بانک ها معمولا انرژی مشابهی با پریزهای دیواری دارند. بنابراین وقتی بیرون از خانه هستید، می توانید از پاوربانک برای شارژ سریعتر گوشی خود استفاده کنید.

افزایش سرعت شارژ باتری اندروید

اگر پاوربانک شما مشکل دارد و به درستی شارژ نمی شود می توانید ۱۲ راه حل مشکل درست شارژ نشدن پاوربانک را مطالعه کنید تا مشکل برطرف شود.

برای افزایش سرعت شارژ باتری اندروید از شارژرهای بی سیم استفاده نکنید

شارژرهای بی سیم می توانند بسیار مفید و کارآمد باشند و نیاز شما را به سیم برطرف کنند. اما اگر سرعت شارژ گوشی برای شما اهمیت بیشتری دارد، باید از این نوع شارژ خودداری کنید. شارژر بی سیم می تواند زمان شارژ گوشی را تا 50 درصد افزایش دهد. دلیل این امر این است که انتقال برق و انرژی از طریق کابل سریعتر و بهتر انجام می شود. بنابراین، اگر می خواهید گوشی خود را سریعتر شارژ کنید، آن را با استفاده از کابل به برق وصل کنید.

سرعت شارژ گوشی سامسونگ را افزایش دهید

افزایش سرعت شارژ باتری موبایل شیائومی و … با استفاده از شارژر با کیفیت

هرچه آمپری که استفاده می کنید بیشتر باشد، گوشی شما سریعتر شارژ می شود. اگر کابل شارژر اصلی گوشی آسیب دیده باشد و کابل دیگری برای شارژ گوشی دریافت کنید که مخصوص گوشی شما نیست، ممکن است شارژ گوشی کمی طول بکشد. همچنین، اگر یک شارژر استاندارد بی کیفیت بخرید، می تواند گوشی شما را کندتر شارژ کند. زیرا دو سیم داخل کابل تعیین کننده سرعت شارژر است و این دو سیم باید کیفیت خوبی داشته باشند.

چگونه شارژ سریع گوشی سامسونگ را فعال کنیم

کابل های شارژ استاندارد و معمولی که سرعت شارژ متوسطی دارند، توان خروجی 0.5 آمپر دارند. کابل های باکیفیتی که برای شارژ سریعتر گوشی استفاده می شوند دارای توان خروجی 2 آمپر هستند. اگر فکر می کنید شارژر اصلی گوشی شما به درستی کار نمی کند و نمی توانید گوشی خود را سریع شارژ کنید، بهتر است یک شارژر جدید و با کیفیت بالاتر تهیه کنید. شاید خرید یک شارژر با کیفیت و جدید کمی گران تمام شود، اما برای شارژ سریعتر گوشی بسیار مفید است.

هنگام شارژ از گوشی استفاده نکنید

بسیاری از افراد گوشی خود را برای شارژ وصل می کنند و پس از آن شروع به کار با گوشی خود کرده و کار خود را انجام می دهند. کار با گوشی و روشن نگه داشتن آن در هنگام شارژ می تواند زمان شارژ گوشی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و گوشی شما دیرتر شارژ شود. همچنین این کار به مرور زمان به باتری گوشی آسیب می رساند و باید باتری گوشی را تعویض کنید. اگر نیازی به تعویض نداشته باشد، حتی اگر در حین شارژ شدن با گوشی کار نکنید، باعث می شود دیرتر شارژ شود.

چگونه سرعت شارژ گوشی را افزایش دهیم

بنابراین، زمانی که گوشی خود را شارژ می کنید، آن را در گوشه ای قرار دهید و با گوشی خود کار نکنید. بگذارید کاملا شارژ شود، سپس گوشی را از برق بکشید و سپس کار خود را انجام دهید. همچنین باید مطمئن شوید که هیچ برنامه ای در پس زمینه اجرا نمی شود. فعال بودن برنامه در پس زمینه گوشی می تواند باعث شود که گوشی دیرتر شارژ شود.

نحوه شارژ سریع گوشی سامسونگ با فعال کردن حالت هواپیما

گوشی های هوشمند قابلیتی به نام حالت هواپیما دارند. حالت هواپیما حالتی است که برخی از ویژگی های گوشی هوشمند مانند امکان برقراری تماس، ارسال یا دریافت پیام، استفاده از اینترنت گوشی، بلوتوث و … را غیرفعال می کند که این قابلیت در شرایط مختلف قابل استفاده است. هنگامی که گوشی خود را به شارژ متصل می کنید، می توانید این ویژگی را فعال کنید تا گوشی شما سریعتر شارژ شود. برای فعال کردن این ویژگی، ابتدا تنظیمات سریع را با کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین باز کنید. پس از آن گزینه Airplane Mode را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا فعال شود.

نحوه شارژ سریع گوشی سامسونگ

اگر این گزینه را در تنظیمات سریع گوشی خود پیدا نکردید، می توانید وارد تنظیمات شوید. در تنظیمات گوشی گزینه Network and Internet را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. در صفحه Network and Internet گزینه Airplane mode را فعال کنید. پس از فعال سازی این گزینه می توانید گوشی خود را به شارژ متصل کنید.

نحوه فعال کردن شارژ سریع

اگر نمی‌خواهید حالت هواپیما را فعال کنید، می‌توانید Wi-Fi، بلوتوث و مکان گوشی را جداگانه خاموش کنید تا گوشی سریع‌تر شارژ شود.

هنگام شارژ گوشی را خاموش کنید

همانطور که گفته شد کار با گوشی در حین شارژ می تواند زمان شارژ آن را افزایش دهد. اما اگر با گوشی خود کار نکنید اما گوشی شما روشن باشد دیر شارژ می شود. یعنی اگر هنگام شارژ گوشی خود را خاموش کنید، گوشی سریعتر شارژ می شود. البته این ممکن است معایبی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر پیام فوری یا تماسی دریافت می کنید، متوجه نخواهید شد، اما زمانی که عجله دارید و می خواهید سریع گوشی خود را بردارید، این یک راه موثر است. اگر مطمئن هستید که تا زمانی که گوشی شارژ نشود تماس اضطراری برقرار نمی کنید، می توانید گوشی را خاموش کرده و سپس آن را به شارژر متصل کنید.

آموزش افزایش سرعت شارژ گوشی

اگر گوشی سامسونگ شما پس از خاموش و روشن شدن روی لوگو گیر کرد، می توانید آموزش 14 راه حل مشکل ماندن گوشی روی لوگوی سامسونگ را مطالعه کنید تا مشکل شما حل شود.

برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد قاب گوشی را بردارید

اکثر گوشی های هوشمند دارای باتری لیتیوم یونی هستند. چنین باتری هایی زمانی کارآمدتر هستند که باتری خنک تر باشد. برای شارژ سریعتر و بهینه، دمای باتری شما باید بین 5 تا 45 درجه سانتیگراد باشد. برداشتن قاب گوشی می تواند باتری گوشی را خنک تر کند و از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کند سرعت شارژ گوشی سامسونگ را افزایش دهید نیز میتواند

چگونه سرعت شارژ گوشی های شیائومی، هواوی، سامسونگ و ... را افزایش دهیم.

هنگام خواب گوشی را شارژ نکنید

بسیاری از افراد عادت دارند شب هنگام خواب گوشی را شارژ کنند و صبح که از خواب بیدار می شوند آن را از برق بکشند. ممکن است این کار خوب به نظر برسد و زمانی که از آن استفاده نمی کنید گوشی شما شارژ می شود، اما این موضوع در دراز مدت به گوشی شما آسیب جدی وارد می کند و باعث دیر شارژ شدن گوشی می شود. زمان شارژ گوشی مشخص است و نباید بیش از این مدت گوشی به برق وصل شود.

سرعت شارژ گوشی را افزایش دهید

اگر می خواهید ببینید باتری گوشی شما سالم است یا خیر، می توانید آموزش بررسی سلامت باتری گوشی های اندرویدی سامسونگ، هواوی، شیائومی و … را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز با نحوه فعال سازی شارژ سریع گوشی اندرویدی آشنا شدیم. چه روش های دیگری برای شارژ فوق سریع گوشی اندرویدی خود می شناسید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه افزایش سرعت شارژ گوشی در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.