آموزش 12 روش برای رفع خطای توکن CSRF از دست رفته یا نادرست اینستاگرام


یکی از خطاهای آزاردهنده اینستاگرام که باعث می شود نتوانید وارد حساب کاربری خود شوید، خطای توکن CSRF از دست رفته یا نادرست است. این خطا به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. در این مقاله از تیرازیس فایل 12 روش برای رفع خطای توکن CSRF از دست رفته یا نادرست اینستاگرام را آموزش می دهیم.

خطای نادرست یا نادرست اینستاگرام توکن CSRF را برطرف کنید

چگونه توکن CSRF را از دست داده یا نادرست در اینستاگرام برطرف کنیم

اینستاگرام نیز مانند سایر شبکه های اجتماعی ممکن است با خطاهای مختلفی مواجه شود. یکی از ارورهایی که ممکن است در این برنامه با آن مواجه شوید و به دلیل این ارور نتوانید وارد اکانت خود شوید، خطای توکن Insta CSRF است. در ادامه به دلایل مواجه شدن با این خطا و نحوه رفع آن می پردازیم خطای CSRF از دست رفته است ما پرداخت می کنیم

خطای توکن CSRF در اینستاگرام چیست؟

گاهی اوقات وقتی وارد حساب کاربری خود می شوید، با خطای CSRF از دست رفته یا نادرست مواجه می شوید. خطای یافتن نکردن یا نادرست رمز CSRF به این معنی است که مرورگر قادر به ایجاد یک کوکی نیست. این عدم دسترسی شما را از ورود به حساب کاربری خود باز می دارد و با این خطا مواجه می شوید. این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

خطای توکن CSRF

دلایل مواجهه با خطا یا خطای توکن CSRF

همانطور که گفته شد، دلایل مختلفی می تواند باعث شود که هنگام ورود به حساب کاربری خود با خطا یا خطای نادرست توکن CSRF مواجه شوید. با دانستن علت این خطا می توانید مشکل خود را راحت تر حل کنید. برخی از دلایل این خطا عبارتند از:

  • خرابی سرور اینستاگرام
  • نسخه ای که استفاده می کنید به روز نیست
  • مسدود کردن آدرس IP
  • مشکل حافظه کش و فایل های موقت
  • متصل نبودن به اینترنت یا اتصال ضعیف به آن
  • نسخه قدیمی برنامه Webview

اگر با توجه به دلایل ذکر شده علت این خطا را متوجه شدید می توانید مستقیماً به سراغ روش حل بروید و مشکل خود را حل کنید. در غیر این صورت می توانید روش های زیر را برای رفع خطا یا خطای توکن CSRF امتحان کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.

مطمئن شوید که برای دسترسی به اینستاگرام در داخل کشور به روش یا برنامه تغییر IP نیاز دارید و قبل از بررسی روش های زیر، برنامه یا روش خود را تغییر دهید و از درستی آن مطمئن شوید. اگر بعد از استفاده از این روش ها مشکل همچنان ادامه داشت، راه حل های زیر را امتحان کنید.

حل مشکل گم شدن یا نادرست بودن توکن CSRF اینستاگرام با بررسی اینترنت

همانطور که می دانید برای استفاده از برنامه هایی مانند اینستاگرام به اینترنت نیاز دارید. به غیر از اتصال به اینترنت، اینترنت که به آن متصل هستید باید سرعت مناسبی داشته باشد تا بتواند محتوای این برنامه را برای شما باز کند و با خطا مواجه نشوید. بنابراین اگر به اینترنت متصل نیستید ابتدا وای فای یا گوشی خود را روشن کنید. سپس با استفاده از ابزارهای تست سرعت اینترنت، سرعت اینترنت خود را بررسی کنید. اگر اینترنت شما ضعیف است، می توانید آن را تغییر دهید. یعنی اگر در گوشی خود به اینترنت متصل هستید، آن را قطع کنید و به اینترنت وای فای وصل شوید و بالعکس.

رفع مشکل توکن CSRF از دست رفته یا نادرست در مرورگر کروم

به غیر از روشن کردن اینترنت، خاموش کردن اینترنت می تواند برای بهبود سرعت آن مفید باشد. اگر از وای فای استفاده می کنید، می توانید روتر خود را یک بار خاموش کرده و پس از چند ثانیه روشن کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای حل مشکلات اینترنت، بازنشانی تنظیمات شبکه گوشی است. دقت کنید با ریست کردن تنظیمات شبکه گوشی تمامی تنظیمات مربوط به اینترنت ریست می شود و باید رمز وای فای را از ابتدا وارد کنید.

بررسی وضعیت سرور اینستاگرام

گاهی اوقات مشکلات و خطاهایی که برای برنامه اینستاگرام ایجاد می شود به دلیل گوشی و برنامه نصب شده روی گوشی شما نیست، بلکه ممکن است مشکل از سرورهای اینستاگرام باشد. سرورهای این برنامه گاهی ممکن است به دلایل مختلف با مشکل مواجه شوند. زمانی که سرورهای این برنامه با مشکل مواجه می شوند شما نمی توانید کاری انجام دهید و باید منتظر بمانید تا اینستاگرام این مشکل را حل کند. برای بررسی این موضوع می توانید از وب سایت Downdetector کمک بگیرید. این سایت تعداد گزارش های خرابی این برنامه در 24 ساعت گذشته را ارائه می دهد.

رفع مشکل توکن CSRF از دست رفته یا نادرست اینستاگرام

گوشی یا اپلیکیشن اینستاگرام را ریستارت کنید

وقتی گوشی خود را روشن می کنید، ممکن است سیستم عامل گوشی به درستی راه اندازی نشود. اگر سیستم عامل گوشی به طور کامل راه اندازی نشود، برخی از برنامه ها با مشکل مواجه می شوند و به درستی کار نمی کنند. بنابراین، برای حل مشکل خود می توانید گوشی خود را ریستارت کنید. برای این کار دکمه پاور گوشی را فشار دهید و پس از چند ثانیه روی Restart یا Reboot ضربه بزنید.

خطای توکن CSRF در اینستاگرام

به غیر از گوشی، ممکن است خود برنامه اینستاگرام به طور کامل راه اندازی نشود و برخی از فایل های این برنامه کار نکنند. در این صورت ممکن است با خطاهایی مانند عدم وجود یا نادرست توکن CSRF مواجه شوید. پس برنامه را با توقف اجباری ببندید. پس از بسته شدن کامل برنامه دوباره برنامه را باز کنید تا فایل های این برنامه ریستارت شوند.

برای حل مشکل توکن CSRF، حافظه کش اپلیکیشن اینستاگرام را حذف کنید

هر بار که وارد برنامه اینستاگرام می شوید و با این برنامه کار می کنید، فایل های موقتی در گوشی شما ایجاد و در حافظه کش ذخیره می شوند. پس از مدتی ممکن است این فایل های موقت قدیمی یا خراب شوند. بنابراین، می‌توانید فایل‌های موقت را در حالی که با خطای CSRF از دست رفته یا نادرست مواجه می‌شوید، از حافظه پنهان حذف کنید. پس از پاک کردن کش و اطلاعات اپلیکیشن اینستاگرام وارد این اپلیکیشن شده و تیک بزنید توکن CSRF از دست رفته یا مشکل نادرست در اینستاگرام درست شده یا نه؟

به غیر از کش برنامه، اگر از نسخه تحت وب این برنامه در مرورگر استفاده می کنید، می توانید با حذف کش مرورگری که استفاده می کنید، مشکل خود را حل کنید.

به روز نشدن اپلیکیشن اینستاگرام دلیل مشکل توکن اینستاگرام CSRF است

آپدیت برنامه اینستاگرام جدای از افزودن برخی امکانات جدید به برنامه، ممکن است مشکلاتی را که در نسخه های قبلی این برنامه وجود داشت برطرف کند. بنابراین اگر نسخه جدیدتری برای رفع ارور توکن CSRF وجود دارد، می توانید برنامه اینستاگرام را آپدیت کنید.

نشانه csrf از دست رفته یا نادرست به چه معناست؟

در حال به روز رسانی برنامه Web View برای رفع پیام نادرست یا گم شده نشانه CSRF

یکی از ساده ترین راه حل هایی که می توانید برای رفع خطای توکن CSRF استفاده کنید، استفاده از برنامه Web View است. اگر از گوشی اندرویدی استفاده می کنید، برنامه Web View به صورت پیش فرض روی گوشی شما نصب است. این برنامه به شما کمک می کند تا یک صفحه وب را بدون باز کردن یک مرورگر خاص مشاهده کنید. به این ترتیب اگر توکن CSRF از دست رفته یا خطای اشتباه به دلیل مرورگر باشد، مشکل شما حل خواهد شد. بنابراین اگر این برنامه را ندارید آن را نصب کنید.

مشکل توکن CSRF

همچنین ممکن است نسخه ای که استفاده می کنید قدیمی باشد. پس وارد گوگل پلی شوید. اگر آپدیت نشد، روی Update ضربه بزنید تا نسخه این برنامه به روز شود.

با به روز رسانی سیستم عامل گوشی، خطای توکن CSRF را برطرف کنید

روش دیگری که می تواند به رفع خطای توکن CSRF در اینستاگرام کمک کند، به روز رسانی گوشی است. زمانی که سیستم عامل گوشی شما به روز نمی شود با مشکلات مختلفی مواجه می شوید و برنامه هایی مانند اینستاگرام با خطاهای مختلفی مواجه می شوند. بنابراین به طور مرتب چک کنید و در صورت موجود بودن نسخه جدیدتر، سیستم عامل گوشی خود را به روز کنید.

بررسی میزان فضای خالی گوشی

اگر حافظه ذخیره سازی گوشی شما پر باشد، برنامه های گوشی شما به درستی کار نمی کنند. بنابراین زمانی که در اینستاگرام با خطای توکن CSRF مواجه شدید، فضای ذخیره سازی گوشی را بررسی کنید و در صورت پر بودن آن، برخی فایل های غیر ضروری مانند برنامه ها، فیلم ها، عکس ها و … را حذف کنید تا فضای ذخیره سازی گوشی آزاد شود. منتشر می شود

نشانه CSRF گم شده یا پیام نادرست است

رمز عبور حساب کاربری را برای رفع خطا یا خطای توکن CSRF اینستاگرام تغییر دهید

وقتی اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات می‌شناسد، از ورود شما به حسابتان جلوگیری می‌کند. به همین دلیل، ممکن است رمز عبور را به طور خودکار تغییر دهد. زمانی که رمز عبور خود را از طریق اینستاگرام تغییر می دهید، هنگام ورود با خطای توکن CSRF از دست رفته یا نادرست مواجه می شوید.بنابراین می توانید رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را بدون ورود به حساب کاربری خود تغییر دهید. پس از تغییر رمز می توانید با رمز جدید وارد برنامه اینستاگرام شوید.

رفع خطا یا خطای توکن CSRF با حذف و نصب مجدد برنامه

گاهی اوقات برخی از برنامه ها به درستی روی گوشی نصب نمی شوند. غیر از این، اگر به درستی نصب شود، ممکن است پس از مدتی فایل های برنامه با مشکل مواجه شوند و برخی از آنها آسیب ببینند. در این شرایط می توانید یک بار برنامه مورد نظر را به طور کامل حذف کنید. پس از حذف اپلیکیشن اینستاگرام از گوشی خود، به وبسایت اینستاگرام رفته و اپلیکیشن را برای گوشی خود دانلود و نصب کنید.

مشکل توکن CSRF اینستاگرام

برای ورود به اینستاگرام از دستگاه دیگری استفاده کنید

اگر خطای توکن CSRF از دست رفته یا نادرست با حذف نصب و نصب مجدد برنامه برطرف نشد، ممکن است به دلیل دستگاهی باشد که از آن استفاده می کنید. در این شرایط اگر سرورهای این برنامه مشکلی نداشت، می توانید از گوشی دیگری برای ورود به اینستاگرام استفاده کنید. برای این کار در گوشی دیگری وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام برای رفع خطاهای مختلف

اگر هیچ یک از روش های ذکر شده برای رفع مشکل توکن CSRF از دست رفته یا نادرست اینستاگرام درست نشد، می توانید با تماس با پشتیبانی اینستاگرام این مشکل را به پشتیبانی این برنامه گزارش دهید.

نشانه CSRF گم شده یا پیام نادرست است

سوالات متداول

چگونه توکن CSRF برای اینستاگرام دریافت کنیم؟

برخی از کاربران فکر می کنند که هنگام مواجه شدن با این خطا باید توکن CSRF را حذف کنند. در اینستاگرام شما نیازی به دریافت توکن CSRF ندارید و این فقط یک خطا است. برای رفع این خطا می توانید روش های ذکر شده را امتحان کنید.

آیا می توان از مواجهه با خطای توکن CSRF جلوگیری کرد؟

بله، اگر هنوز با این خطا مواجه نشده اید و می توانید وارد حساب کاربری خود شوید، گاهی اوقات می توانید برای جلوگیری از CSRF از اکانت خود خارج شوید و دوباره وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به این سوال پاسخ دادیم که توکن Csrf missing یا incorrect به چه معناست و چگونه این خطا را برطرف کنیم. آیا توانستید از روش های بالا برای رفع مشکل عدم وجود یا نادرست توکن CSRF در مرورگر کروم و … استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه خطای توکن CSRF در اینستاگرام در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.