آموزش 12 راه حل مشکل اجرا و باز نشدن اسکایپ در ویندوز


برنامه اسکایپ در ویندوز 📞 ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است در اسکایپ برای ویندوز با آن مواجه شوید، باز نشدن برنامه است. در این مقاله از تیرازیس فایل ۱۲ راه حل مشکل اجرا و باز نشدن اسکایپ در ویندوز را آموزش می دهیم.

رفع مشکل اجرا نشدن اسکایپ در ویندوز 11 و ویندوز 10

نحوه رفع باز نشدن برنامه اسکایپ در ویندوز 11 و ویندوز 10

قبلا در Enzel Web 9 روش برای رفع مشکلات اسکایپ در اندروید را آموزش دادیم. به غیر از گوشی های اندرویدی، اسکایپ در ویندوز نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. باز نشدن اسکایپ در ویندوز ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. در ادامه مطلب دلیل باز نشدن اسکایپ در ویندوز و روش های حل این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

برای حل مشکل باز نشدن اسکایپ، دسترسی برنامه به دوربین و میکروفون را فعال کنید

ابتدا باید مطمئن شوید که برنامه اسکایپ از طریق تنظیمات ویندوز به دوربین و میکروفون دسترسی دارد. برای بررسی این مشکل، روی منوی Start کلیک کنید. پس از باز کردن منوی استارت، روی نماد چرخ دنده کلیک کنید تا وارد تنظیمات شوید. در صفحه تنظیمات اصلی به بخش Privacy بروید. دوربین را از منوی سمت چپ انتخاب کنید و Allow Apps to Access Camera خود را در سمت راست فعال کنید.

دلیل باز نشدن اسکایپ در ویندوز

پس از فعال کردن دوربین، در منوی سمت چپ زیر گزینه Camera وارد قسمت Microphone شوید. گزینه Let apps access your microphone را فعال کنید.

مشکل باز نشدن اسکایپ را حل کنید

اکنون باید دسترسی اسکایپ به وب کم را فعال کنید. برای این کار به قسمت Choose which apps can access camera your camera در قسمت Camera بروید. سپس Camera را فعال کنید. در همان صفحه می توانید برنامه هایی را که می توانند به وب کم شما دسترسی داشته باشند را مشاهده کنید. به پایین اسکرول کنید و Skype را پیدا کنید. سپس گزینه کنار آن را فعال کنید. با این کار اسکایپ به دوربین و میکروفون شما دسترسی پیدا می کند. پس از آن مراحل زیر را برای رفع مشکل باز نشدن آن امتحان کنید.

رفع مشکل اجرا نشدن اسکایپ در ویندوز 11 و ویندوز 10

حل مشکل باز نشدن اسکایپ در ویندوز 10 با گزینه Repair

پس از گذراندن مراحل بالا می توانید با استفاده از عملکرد Windows Repair مشکل باز نشدن اسکایپ در ویندوز 11 را برطرف کنید، برای این کار مجدداً تنظیمات ویندوز را از طریق منوی استارت باز کنید. پس از باز کردن تنظیمات ویندوز، به Apps> Apps & Features> Skype> Advanced options بروید.

چرا اسکایپ باز نمی شود؟

در کادر باز شده زیر قسمت Reset گزینه Repair را پیدا کنید. پس از پیدا کردن آن، روی Repair کلیک کنید. سپس ویندوز به طور خودکار مشکل برنامه را تشخیص داده و در صورت امکان آن را برطرف می کند. پس از اتمام ویندوز، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید.

مشکل باز نشدن اسکایپ در ویندوز 10

اسکایپ را با مایکروسافت استور باز کنید تا مشکل باز نشدن اسکایپ حل شود

اگر برنامه اسکایپ از قبل بر روی ویندوز شما نصب شده است، می توانید این برنامه را از طریق فروشگاه مایکروسافت نیز باز کنید. باز کردن اسکایپ از منبع دیگری ممکن است مشکل عدم اتصال به اسکایپ را برطرف کند و می توانید وارد شوید. برای این کار، Microsoft Store را در کادر جستجوی ویندوز تایپ کنید. سپس روی نتیجه کلیک کنید تا اپلیکیشن فروشگاه مایکروسافت باز شود.

باز نشدن برنامه اسکایپ

سپس در قسمت جستجوی برنامه کلمه Skype را تایپ کرده و روی نتیجه کلیک کنید.

مشکل باز نشدن اسکایپ در ویندوز 11

در صفحه جدید در صورتی که اسکایپ روی ویندوز نصب نباشد، گزینه Download را مشاهده خواهید کرد. اگر این برنامه را قبلا دانلود کرده اید و روی سیستم شما نصب شده باشد، Launch برای شما نمایش داده می شود. گزینه Launch را انتخاب کنید تا برنامه برای شما باز شود. اگر نمی توانید برنامه را با مایکروسافت استور باز کنید، می توانید روش های دیگر را آزمایش کنید.

مشکل باز نشدن اسکایپ

رفع مشکل باز نشدن اسکایپ در ویندوز 11 با تنظیم مجدد تنظیمات شبکه

در صورتی که اسکایپ باز نمیشه اگر به دلیل اینترنت است، تنظیم مجدد تنظیمات شبکه می تواند مشکل شما را حل کند. با تنظیم مجدد تنظیمات شبکه، تمام تنظیماتی که برای اینترنت تنظیم کرده اید به حالت پیش فرض تغییر می کند. این گاهی اوقات می تواند مشکلات مربوط به اینترنت را حل کند. برای انجام این کار، Command Prompt را در قسمت جستجو تایپ کنید. روی Run as administrator کلیک کنید تا باز شود.

مشکل باز نشدن اسکایپ را حل کنید

دستور ipconfig /release را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

مشکل عدم اتصال به اسکایپ

پس از اجرای دستور بالا، دستور ipconfig /renew را تایپ کنید تا آدرس IP ویندوز تمدید شود.

دلیل باز نشدن اسکایپ

در نهایت دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید. پس از وارد کردن هر دستور، کلید Enter را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا دستورات در ویندوز اجرا شوند و تنظیمات شبکه ویندوز ریست شوند. پس از آن دوباره ویندوز را به اینترنت وصل کرده و وارد برنامه اسکایپ شوید.

  • بازنشانی netsh winsock
  • netsh int ip reset
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns

چرا اسکایپ باز نمی شود؟ به دلیل فعال شدن برنامه های آنتی ویروس

برنامه های آنتی ویروس برای محافظت از سیستم شما در برابر بدافزارها طراحی شده اند. با این حال، گاهی اوقات دیگر برنامه های ویندوز که خطرناک نیستند به اشتباه به عنوان تهدید شناسایی می شوند. با این کار آنتی ویروس اجازه نمی دهد برنامه های دیگر به درستی کار کنند. بنابراین، اگر اسکایپ باز نشد، می توانید آنتی ویروس ویندوز را غیرفعال کنید و ببینید آیا با این کار مشکل شما حل می شود.

تنظیمات اسکایپ در ویندوز 10

به غیر از آنتی ویروس پیش فرض ویندوز، می توانید از آنتی ویروس های دیگری نیز استفاده کنید. در این صورت باید آنها را نیز غیرفعال کنید تا در عملکرد برنامه اختلال ایجاد نکنند. پس از غیرفعال کردن برنامه می توانید وارد اسکایپ شوید.

برای رفع مشکل عدم اتصال به اسکایپ، برنامه را در حالت Compatibility اجرا کنید

راه اندازی برنامه در حالت Compatibility می تواند مشکل باز نشدن اسکایپ را حل کند. برای انجام این کار، وارد پوشه ای شوید که اسکایپ را در آن ذخیره کرده اید. این پوشه معمولا در درایو C قرار دارد. اگر هنگام نصب برنامه آدرس دیگری را وارد کرده اید باید به همان پوشه بروید. روی برنامه Skype کلیک راست کنید. با این کار یک منو برای شما باز می شود. از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید.

تنظیمات اسکایپ در ویندوز 11

در کادر باز شده وارد تب Compatibility شده و تیک گزینه Run this program in compatibility mode را بزنید. روی منوی کشویی زیر Run this program in compatibility mode کلیک کنید و از منوی باز شده Windows 8 را انتخاب کنید. در نهایت روی Apply کلیک کنید تا تغییراتی که انجام داده اید ذخیره شود.

باز نشدن برنامه اسکایپ

فایل های خراب دلیل باز نشدن اسکایپ هستند

گاهی اوقات ویندوز با مشکلات مختلفی مواجه می شود و این مشکلات باعث می شود که برنامه ها به درستی کار نکنند. بنابراین باید مشکلات ویندوز را برطرف و آن را تعمیر کنید تا مشکلات برنامه ها نیز از بین برود. یکی از این مشکلات فایل هایی است که در ویندوز آسیب می بینند یا به دلیل قدیمی بودن در کار سایر برنامه ها اختلال ایجاد می کنند. برای رفع این مشکل می توانید از ابزار SFC برای تعمیر ویندوز استفاده کنید. بعد از تعمیر ویندوز با ابزار SFC بررسی کنید که آیا مشکل اسکایپ حل شده است یا خیر.

مشکل باز نشدن اسکایپ در ویندوز 11

مشکل باز نشدن اسکایپ را با تغییر نام پوشه اسکایپ حل کنید

برای حل مشکل ورود به اسکایپ در ویندوز، با تغییر نام پوشه اطلاعات اسکایپ، ابتدا وارد ویندوز Safe Mode شوید. در این صورت از ویندوز اگر برنامه دیگری باعث عدم کارکرد اسکایپ شود غیر فعال می شود و فقط تنظیمات اصلی ویندوز کار می کند. سپس کلیدهای میانبر Windows + R را فشار دهید تا جعبه ابزار Run باز شود. در جعبه ابزار Run کلمه %appdata% را تایپ کنید. روی پوشه اسکایپ کلیک راست کنید تا یک منو باز شود. از منوی باز شده گزینه Rename را انتخاب کنید. با این کار می توانید نام پوشه را تغییر دهید. در نهایت نام پوشه را به دلخواه تغییر دهید. بهتر است نامی را وارد کنید که با اسکایپ مرتبط است.

دلیل باز نشدن اسکایپ

UPnP را در تنظیمات اسکایپ در ویندوز 11 غیرفعال کنید

اگر می توانید وارد برنامه اسکایپ شوید اما برنامه وصل نمی شود، غیرفعال کردن uPnP می تواند مشکل برنامه اسکایپ را حل کند. برای این کار ابتدا وارد حالت Safe Mode ویندوز شوید. سپس برنامه اسکایپ را باز کنید. در برنامه اسکایپ به تنظیمات بروید. در صفحه اصلی تنظیمات اسکایپ در ویندوز 10 از منوی سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کنید. از گزینه های زیر مجموعه آن وارد قسمت Connections شوید. سپس گزینه Enable uPnP را غیرفعال کنید. یکبار از برنامه خارج شده و دوباره وارد برنامه شوید. بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده است یا خیر.

اسکایپ بارگذاری نمی شود

برای رفع مشکل باز نشدن اسکایپ، برنامه را ریست کنید

با تنظیم مجدد برنامه، تمام فایل های برنامه حذف شده و نسخه جدید آنها جایگزین می شود. به همین دلیل می توانید با ریست کردن برنامه مشکل ورود اسکایپ در ویندوز را برطرف کنید. برای آموزش ریست کردن برنامه در ویندوز می توانید آموزش 4 روش ریست کردن برنامه ها در ویندوز را مطالعه کنید.

دلیل باز نشدن اسکایپ در ویندوز

با حذف و نصب مجدد برنامه مشکل لود نشدن اسکایپ را حل کنید

اگر با ریست کردن برنامه مشکل حل نشد، می توانید برنامه را به طور کامل از ویندوز پاک کنید، سپس آن را دانلود و دوباره نصب کنید. برای حذف برنامه، تنظیمات را باز کنید و به Apps & features و سپس Apps بروید. اسکایپ را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. سپس بر روی Uninstall کلیک کنید.

دلیل باز نشدن برنامه اسکایپ

پس از حذف برنامه، به وب سایت اسکایپ بروید و اسکایپ را برای ویندوز دانلود و نصب کنید. پس از اتمام مراحل نصب، بررسی کنید که آیا می توانید وارد برنامه شوید یا خیر.

اسکایپ بارگذاری نمی شود

برنامه اسکایپ در نسخه ویندوز 10 N باز نمی شود

اگر از ویندوز با نسخه Windows 10 N استفاده می کنید، می توانید آخرین نسخه Media Feature Pack را روی رایانه خود نصب کنید. با این کار ممکن است مشکل باز نشدن اسکایپ در ویندوز 10 حل شود بنابراین ابتدا وارد سایت شده و آخرین نسخه را انتخاب کنید. برای تأیید، پس از انتخاب آخرین نسخه بسته، بر روی تأیید کلیک کنید. پس از دانلود بسته مورد نظر، آن را نصب کرده و کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

مشکل ورود به اسکایپ در ویندوز

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز به بررسی علت باز نشدن برنامه اسکایپ و رفع این مشکل پرداختیم. آیا توانستید از روش های بالا برای رفع مشکل لود نشدن اسکایپ استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه باز نشدن اسکایپ در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.