آموزش 12 راه برای تشخیص اکانت جعلی اینستاگرام


هر کسی می تواند یک صفحه در اینستاگرام ایجاد کند. بسیاری از صفحات اینستاگرام جعلی یا جعلی هستند 🎭 به این معنی که پشت سر آنها شخص یا افرادی وجود دارند که از آن صفحه برای دنبال کردن اهداف خاصی استفاده می کنند و گاهی اوقات صفحات توسط هیچکس مدیریت نمی شوند و فقط توسط ربات ها ایجاد می شوند. این صفحات می توانند به صفحه افرادی که به دنبال فالوورهای فعال هستند آسیب برساند. با کمک چندین روش می توانید حساب های جعلی را تشخیص دهید. در این مقاله از تیرازیس فایل قصد داریم 12 روش تشخیص اکانت فیک اینستاگرام را آموزش دهیم.

شناسایی اکانت های جعلی اینستاگرام

چگونه اکانت های جعلی اینستاگرام را بشناسیم

اکانت های جعلی و غیر واقعی زیادی در اینستاگرام و به طور کلی در فضای مجازی ایجاد می شود. اکثر این اکانت ها قصد اخاذی دارند و می خواهند با دسترسی به اطلاعات شخصی از افراد سوء استفاده کنند. از طرفی ممکن است شخصی یک حساب کاربری جعلی ایجاد کند تا بتواند به صفحه شخصی شخص دیگری نفوذ کند و اطلاعات او را مشاهده کند. دلایل زیادی برای ایجاد یک حساب کاربری جعلی وجود دارد. دلیل هر چه باشد، قطعاً نمی خواهید فالو کنید یا اجازه نمی دهید یک حساب جعلی شما را فالو کند. حتی اگر صفحه شما عمومی باشد، این حساب ها می توانند برای صفحه شما مضر باشند. راه های مختلفی برای تشخیص اکانت جعلی اینستاگرام وجود دارد. در این مقاله از تیرازیس فایل نحوه تشخیص جعلی بودن اکانت اینستاگرام را توضیح می دهیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

شناسایی حساب Insta جعلی: حساب هایی که وعده پاداش می دهند

یکی از راه های تشخیص اکانت جعلی اینستاگرام این است که این صفحات گوه ای زیر پست های شما کامنت هایی در مورد اهدای جوایز و برنده شدن در مسابقه و … می گذارند، گاهی اوقات پیام را به صورت دایرکت ارسال می کنند. این گونه حساب ها قصد دارند اطلاعات بانکی و مالی شما را به دست آورند تا بتوانند جایزه را به حساب شما واریز کنند. اگر جایزه ای وجود ندارد. در عوض، آنها می خواهند با اطلاعات شما اکانت شما را هک کنند یا اطلاعات حساب شما را دریافت کنند و حساب شما را هک کنند. سپس از این طریق از دیگران اخاذی می کنند. گاهی اوقات این صفحات خود را از طرف یک برند خاص یا حساب واقعی معرفی می کنند. اگر آن برند یا حساب کاربری هیچ ارتباطی با این صفحات نداشته باشد.

شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام

هرگز اطلاعات بانکی، شخصی، اطلاعات حساب های مختلف خود در فضای مجازی و … را به حساب های دیگر ندهید. حتی اگر آن شخص ادعا می کند که دوست شماست، از او بخواهید با شماره تلفن شما تماس بگیرد. از او سوال بپرسید تا بتوانید تشخیص دهید که دروغ می گوید. با این حال هرگز اطلاعاتی را به صفحه مشکوک اینستاگرام ندهید.

شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام: فالوورهای بسیار زیاد

راه دیگر برای شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام، بررسی تعداد فالوورها است. معمولا صفحات جعلی فالوورهای زیادی دارند. در حالی که یا فالوور ندارند یا تعداد فالوورهایشان بسیار کم است. اصولاً هیچ ارتباطی بین صفحاتی که فالو می کنند وجود ندارد و هزاران نفر را بدون دلیل خاصی فالو کرده اند.

تشخیص جعلی بودن اکانت اینستاگرام با توجه به نوع محتوای صفحه

بسیاری از صفحات جعلی پست ها و مطالب غیراخلاقی را منتشر می کنند که خلاف قوانین اینستاگرام است. آنها معمولا برای دیگران پیام می فرستند یا پست هایی را منتشر می کنند که در نهایت به سایت دیگری ختم می شود. این حساب ها خطرناک هستند و شما همیشه باید فورا آنها را گزارش دهید. روی لینک های موجود در پیام ها و بایوس آنها کلیک نکنید.

اکثر اوقات این صفحات اصلاً پست ندارند. اگر آنها پستی ایجاد کنند، شامل تصاویر شخصی شخصی که عکس او را برای پروفایل خود انتخاب کرده اند نمی شود. گاهی اوقات تصاویر پست ها بسیار بی کیفیت هستند. تعداد لایک و کامنت آنها در مقایسه با تعداد فالوورها بسیار کم است. معمولا کمتر از ده لایک دارند. در حالی که پروفایل آنها مملو از ادعاهایی است که می تواند افراد را به دنبال آنها و گرفتن لایک و کامنت جذب کند.

نحوه تشخیص اکانت جعلی اینستاگرام: پروفایل مشکوک

نکته دیگری که می توانید در تشخیص اکانت جعلی در نظر بگیرید، پروفایل اکانت است. اکانت های جعلی معمولا برای جذب فالوور سعی می کنند اکانت های واقعی، افراد مشهور و … را کپی کنند. برای جذابیت صفحه از تصاویر زنان و مردانی استفاده می کنند که می تواند برای دیگران جذاب باشد. اگر به پست ها، استوری ها و … این صفحه نگاه کنید، می بینید که هیچ عکسی از شخص در پروفایل وجود ندارد.

ممکن است یک یا دو تصویر بارها و بارها در پست ها تکرار شود. استفاده از تصاویر مدل ها، افراد مشهور و افراد مشهور رایج است. گاهی عکس پروفایل ندارند! همیشه بیو پیج را چک کنید. معمولا این صفحات اطلاعات جعلی را در صفحه شخصی خود قرار می دهند که بیش از حد غیر واقعی است و سندی برای تایید آنها وجود ندارد.

شناسایی اکانت های جعلی اینستاگرام با مقایسه فالوورها و اکانت های فالو

نکته دیگری که می توانید به آن توجه کنید تعداد فالوورها و اکانت های فالو است. البته این را باید با تعداد پست ها، لایک ها، کامنت ها و موارد مشابه تست کنید. به عنوان مثال تعداد پست های این افراد بسیار کم است اما تعداد فالوور بسیار بالایی دارند. در مقایسه با تعداد فالوورها، تعداد لایک پست ها بسیار محدود است. معمولا صفحات جعلی بیش از 7500 فالوور دارند. در حالی که افراد بسیار کمی آنها را دنبال کرده اند.

گاهی تعداد فالوورها به هم نزدیک است و شامل تعداد بسیار زیادی می شود. اما وقتی پست ها را بررسی می کنید می بینید که صفحه ای با ده هزار فالوور فقط صد لایک دارد یا پست ها اصلا لایک نمی شوند. حتی با وجود این تعداد فالوور، او ممکن است هیچ پستی را به اشتراک نگذارد یا محتوایی منتشر نکرده باشد.

گاهی اوقات صفحات جعلی اصلا فالوور ندارند! یعنی هیچکس از آنها پیروی نکرده و از کسی پیروی نکرده اند! گاهی با وجود این پست می گذاشتند!

شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام

نداشتن عکس پروفایل

قبلاً به این موضوع اشاره کردیم. اکثر صفحات جعلی عکس پروفایل ندارند. معمولا افراد واقعی می خواهند با عکس نمایه خود نشان دهند که چه کسی پشت اکانت است تا دیگران به آنها اعتماد کنند. البته ناگفته نماند که گاهی اوقات فردی که دوست یا آشنای شماست وقت گذاشتن عکس را ندارد یا تمایلی به گذاشتن عکس ندارد اما در فضاهای دیگر مانند واتس اپ، تلگرام و… او به شما اطلاع می دهد که صفحه ای ایجاد کرده است و شما را دنبال می کند. . در نتیجه می دانید که دوست شما صفحه ای ایجاد کرده است.

تشخیص جعلی بودن صفحه اینستاگرام

تشخیص جعلی بودن صفحه اینستاگرام با توجه به نوع کامنت

صفحات جعلی معمولاً نظرات یکسانی را بارها و بارها تکرار می کنند یا نظراتی که ارسال می کنند بسیار عادی و کلی هستند. مثلا زیر همه پست ها نظر میدن “چقدر عالی”. البته ممکن است یک شخص واقعاً چنین نظری بدهد، اما وقتی پروفایل او را بررسی می کنید، دیگر نشانه های جعلی بودن را نمی توانید پیدا کنید. برای تشخیص جعلی بودن یک حساب کاربری، باید همه این موارد را با هم در نظر بگیرید.

تشخیص جعلی بودن صفحه اینستاگرام

برای آموزش تشخیص لایک، کامنت و … تقلبی می توانید مقاله 5 روش تشخیص و تست فالوور اینستاگرام، لایک، کامنت و … جعلی را مطالعه کنید.

نحوه تشخیص اکانت جعلی اینستاگرام با مشاهده تاریخ اولین پست

معمولا صفحات جعلی خصوصی نیستند و می توانید پست های آنها را ببینید. البته اگر پستی داشته باشند. پست اول رو ببینید اگر پست برای چند روز منتشر شده باشد، احتمالاً اکانت جدید ایجاد شده و جعلی است. البته اینستاگرام روی اکانت های جدید علامت New می گذارد تا بدانید صفحه جدیدی ایجاد شده است.

شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام

شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام: ارسال تصاویر افراد مختلف

اکانت های جعلی معمولا تصاویر افراد مختلف را منتشر می کنند. اصولاً تصاویر افراد جذابی که مدل یا بازیگر و خواننده هستند را منتشر می کنند.

شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام

پیگیری در صفحه فیک اینستاگرام به دلیل عدم هماهنگی پست ها و نام پیج و…

گاهی اوقات می بینید که گروهی از حساب ها با هدف خاصی ساخته می شوند. اکثر آنها از یک الگو و ایده پیروی می کنند. درباره طبیعت، آشپزی و موضوعاتی از این دست پست می گذارند. آنها نام های خارجی یا نام های غیر معمول دارند اما محتوای آنها فارسی و غیره است. اصولاً آنها فالوورهای محدودی دارند. اینگونه اکانت ها اکثرا جعلی هستند و نباید به آنها اعتماد کنید.

چگونه با نگاه کردن به تاریخ ایجاد آن صفحه، حساب جعلی را تشخیص دهیم

روش های مختلفی برای تشخیص تاریخ ایجاد حساب وجود دارد.

روش اول:

روی پروفایل مورد نظر کلیک کنید. سپس روی منوی سه خطی در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. حال بر روی گزینه About This Account کلیک کنید.

شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام

در این بخش می توانید اطلاعات مربوط به آن صفحه را مشاهده کنید. در قسمت Date Joined تاریخ ایجاد حساب وجود دارد.

روش دوم:

در این روش باید وارد سایت اینستاگرام یا نسخه وب آن شوید. حالا روی پروفایل اکانت مورد نظر کلیک کنید. سپس وارد تنظیمات شوید. گزینه

Privacy And Security و سپس Account Data را انتخاب کنید. در قسمت Date Joined تاریخ ایجاد حساب وجود دارد.

شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام

روش سوم:

گاهی اوقات یک حساب کاربری درباره این حساب ندارد. بنابراین برای اطلاع از تاریخ ایجاد اکانت باید به پست اول مراجعه کنید. البته نمی توان خیلی روی این روش تکیه کرد. زیرا ممکن است شخصی پست های قدیمی خود را حذف یا بایگانی کند. او ممکن است هیچ پستی را در ابتدای ایجاد حساب منتشر نکرده باشد. این تاریخ کاملاً تقریبی است.

روش چهارم:

به این ترتیب می توانید از ابزار آنلاین Age Checker استفاده کنید. این ابزار می تواند تاریخ ایجاد یک حساب کاربری را با خطای یک تا دو ماهه تشخیص دهد. اگر هیچ یک از گزینه های توضیح داده شده برای شما کار نمی کند، می توانید از این ابزار استفاده کنید.

اگر می خواهید این روش ها را به طور کامل یاد بگیرید، آموزش 4 روش برای اطلاع از تاریخ ایجاد اکانت اینستاگرام خود و سایر موارد را مطالعه کنید.

نحوه شناسایی اکانت جعلی اینستاگرام با توجه به اکانت مبتنی بر بخش

گاهی اوقات ممکن است یک حساب کاربری آدرسی را در بیو خود قرار دهد. مثلا لایو تهران. او حتی ممکن است این آدرس را برای پست های جعلی خود تکرار کند. می توانید ببینید که یک حساب در واقع برای کدام منطقه است. برای شناسایی این مورد، نمایه مورد نظر را وارد کنید. سپس روی منوی گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. پس از آن وارد تنظیمات شده و Account based in را انتخاب کنید، اگر شهر و کشور دیگری در این قسمت وجود دارد، باید در صحت اکانت شک کنید. البته برخی از اکانت ها این قسمت را فعال نمی کنند و نمی توانید ببینید برای کدام منطقه هستند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از تیرازیس فایل روش های تشخیص اکانت های فیک اینستاگرام را آموزش دادیم. آیا تا به حال چنین صفحاتی را دیده اید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.