آموزش 11 روش برای رفع ارور Has Stopped Working در ویندوز 10، 11، 7 و…


گاهی اوقات ممکن است هنگام استفاده از یک برنامه در ویندوز با خطای Has Stopped Working مواجه شوید. این خطا به دلایل مختلفی رخ می دهد. شما می توانید آن را به روش های مختلف تعمیر کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل قصد داریم ۱۱ روش برای رفع ارور Has Stopped Working در ویندوز ۱۰، ۱۱، ۷ و … را آموزش دهیم.

حل مشکل برنامه و بازی ویندوز Has Stopped Working

نحوه رفع خطای Has Stopped Working در ویندوز 10 و ویندوز 11

هنگام استفاده از یک برنامه، ممکن است با خطاهای مختلفی مواجه شوید. یکی از این خطاها Has Stopped Working است. راه های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله از تیرازیس فایل روش های حل مشکل Has Stopped Working در ویندوز 10 و … را با ادامه این پست همراهی کنید.

رفع ارور Stop Working در ویندوز 7 و … با راه اندازی مجدد

برای حل مشکل Has Stopped Working در ویندوز 7 و … ابتدا سیستم خود را ریستارت کنید. بسیاری از مشکلات را می توان با این روش حل کرد.

رفع ارور Has Stopped Working در ویندوز 10 و … با اسکن ویندوز

برای رفع مشکل Has Stopped Working، دکمه های Windows + I را فشار دهید. روی Update & Security ضربه بزنید. سپس روی Windows Security ضربه بزنید. از سمت راست روی ویروس و محافظت از تهدید کلیک کنید.

حل مشکل برنامه و بازی ویندوز Has Stopped Working

اجازه دهید اسکن تمام شود. در صورت وجود ویروس، می توانید یک آنتی ویروس بر روی ویندوز خود نصب کرده و ویروس ها را حذف کنید. البته ممکن است ابزار آنتی ویروس خود ویندوز این مشکل را برطرف کند. اما بهتر است یک آنتی ویروس قوی روی ویندوز خود نصب کنید و سیستم خود را اسکن کنید. برای اسکن کافیست آنتی ویروس را باز کنید و سپس روی Scan کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا اسکن کامل شود.

رفع ارور Stopped Working در بازی و… با System File Checker

برای رفع خطای Stopped Working در ویندوز 10، روی منوی Start کلیک کنید و سپس Command Prompt را جستجو کنید. روی آن کلیک کنید و سپس از سمت راست روی Run as administrator کلیک کنید.

حل مشکل برنامه و بازی ویندوز Has Stopped Working

در پنجره باز شده، DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. پس از اتمام اسکن، دستور Sfc /scannow را وارد کرده و Enter را فشار دهید.

حل مشکل برنامه و بازی ویندوز Has Stopped Working

صبر کنید تا اسکن تمام شود. سپس پنجره را ببندید و مشکل را بررسی کنید.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 10 و … با Clean Boot

برای رفع مشکل Has Stop بر روی نماد جستجو کلیک کنید. سپس عبارت MSConfig را جستجو کنید. روی System Configuration دوبار کلیک کنید.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 10

روی Services ضربه بزنید. سپس تیک Hide all Microsoft Services را بزنید. بر روی Disable all کلیک کنید.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 10

روی Startup کلیک کنید. سپس بر روی Open Task Manager ضربه بزنید.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 10

روی برنامه مشکل دار کلیک کنید و گزینه Disable را بزنید.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 10

پنجره را ببندید و روی OK کلیک کنید. سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید و برنامه مشکل ساز را حذف کنید. سیستم را دوباره راه اندازی کنید.

برای یادگیری کامل Clean Boot، نحوه اجرای Clean Boot را در ویندوز 10، 8 و 7 بخوانید.

حل مشکل Has Stopped Working در بازی و … با System Restore

اگر بعد از آپدیت ویندوز با این مشکل مواجه شده اید، ممکن است آن آپدیت باعث این مشکل شده باشد. زیرا به روز رسانی ها همیشه مشکلات و باگ ها را برطرف نمی کنند. اما گاهی اوقات خودشان مشکل ساز می شوند. روی منوی شروع کلیک کنید. سپس عبارت Create a restore point را جستجو کرده و روی آن کلیک کنید. روی System Restore > OK ضربه بزنید.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 10

حال از بین آپدیت های موجود نسخه قبلی را انتخاب کنید. روی OK کلیک کنید و منتظر بمانید تا ویندوز شما قبل از آپدیت به نسخه برگردد.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 11 و… با حالت سازگاری

وارد پوشه نصب برنامه مشکل دار شوید. روی فایل exe کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. روی تب Compatibility کلیک کنید. تیک Run this program in compatibility mode را بزنید. نسخه ویندوز را از زیر انتخاب کنید. سپس بر روی OK کلیک کنید.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 10

می توانید تیک Run as Administrator را بزنید تا برنامه در حالت Administrator باز شود.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 11 و… با اجرای برنامه در حالت مدیریت

برای این کار روی فایل exe برنامه راست کلیک کرده و سپس روی Run as Administrator کلیک کنید.

رفع مشکل توقف کار در ویندوز 10

روی OK کلیک کنید.

رفع خطای Has Stopped Working با اسکن توسط Windows Defender

برای حل این مشکل Windows Defender را جستجو کنید. روی آن کلیک کنید. سپس روی Advanced Scans ضربه بزنید. قبل از اسکن از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. Windows Defender Offline را پیدا کنید و روی Scan Offline کلیک کنید.

رفع خطای Has Stopped Working

ویندوز دوباره راه اندازی خواهد شد. اسکن بین 15 تا 20 دقیقه طول خواهد کشید.

رفع ارور Has Stopped Working برای تمامی بازی ها و… با حذف فایل های موقت

برای این کار وارد This PC شوید. سپس روی درایو مورد نظر کلیک راست کرده و Disk Cleanup را انتخاب کنید. فایل های موقت را بررسی کنید.

رفع خطای Has Stopped Working

روی OK کلیک کنید. صبر کنید تا فایل ها پاک شوند.

رفع ارور steam Has Stopped Working در Euro Track و… با تغییر مجوزها

برای رفع ارور Stop Working در بازی، This PC را باز کنید. سپس روی System Properties کلیک کنید. روی تب Advanced کلیک کنید. سپس بر روی Performance کلیک کنید. حالا روی تنظیمات ضربه بزنید. روی تب Data Execution Prevention کلیک کنید. گزینه Turn on DEP را برای همه برنامه ها و سرویس ها به جز مواردی که انتخاب می کنم انتخاب کنید. روی ADD کلیک کنید و به دنبال پوشه برنامه مورد نظر بگردید و روی فایل exe کلیک کنید. با این کار مجوزهای دسترسی این فایل تغییر می کند.

حل مشکل Stop Working GTA v در ویندوز 7 و … با آپدیت درایورها

برای رفع ارور Has Stopped Working در ویندوز 7 و … روی منوی start کلیک راست کنید. سپس روی Device manager کلیک کنید. روی درایور Display کلیک کنید. سپس روی درایور کارت گرافیک کلیک راست کرده و Update Driver را انتخاب کنید.

رفع خطای Has Stopped Working

سپس سیستم خود را ریستارت کنید. علاوه بر این روش می توانید وارد سایت سازنده درایورها شوید. درایور را جستجو کنید سپس نسخه جدید را آپدیت کرده و به صورت دستی آپدیت کنید.

رفع خطای Has Stopped Working برای همه بازی ها

برای آشنایی کامل با نحوه آپدیت درایور، 4 روش به روز رسانی درایور لپ تاپ و کامپیوتر ویندوز 10، 8 و 7 را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از تیرازیس فایل نحوه حل مشکل Has Stopped Working در GTA و pes و … را آموزش دادیم که برای حل این مشکل از چه روشی استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.