آموزش 11 راه حل مشکل ورود به اکانت اندروید گوگل پلی


برای دانلود اپلیکیشن های مختلف اندروید و به روز رسانی آن ها، می توانید وارد اکانت گوگل پلی خود شوید و از این اپلیکیشن برای دانلود یا آپدیت اپلیکیشن های خود استفاده کنید. با این حال، گاهی اوقات ممکن است نتوانید به حساب Google Play خود وارد شوید. ❌ در این مقاله از تیرازیس فایل ۱۱ روش برای حل مشکل ورود به اکانت اندروید گوگل پلی را آموزش می دهیم.

حل مشکل عدم ورود به اکانت گوگل پلی

نحوه رفع خطای Google Play Won’t Let Me Sign in

قبلا 9 راه حل مشکل عدم ورود به جیمیل را در Enzel Web آموزش دادیم. یکی دیگر از سرویس های گوگل که ممکن است برای ورود به آن با مشکل مواجه شوید، اکانت گوگل پلی است. این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه دلایل ذکر شده است مشکل در ورود به حساب Google Play و روش های حل این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

قبل از هر کاری با توجه به موقعیت جغرافیایی خود باید از برنامه تغییر IP استفاده کنید تا بتوانید وارد گوگل پلی شوید. پس ابتدا یکی از این برنامه ها را فعال کنید سپس روش های زیر را امتحان کنید.

رفع مشکل ورود به گوگل پلی با آپدیت اندروید

گاهی اوقات فایل های سیستم عامل اندروید به دلیل قدیمی بودن با مشکل مواجه می شوند و باعث می شوند سیستم عامل شما به درستی کار نکند. در نتیجه عملکرد سایر برنامه ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل آپدیت هایی برای اندروید وجود دارد که جدا از افزودن امکانات جدید، مشکلات نسخه قبلی را برطرف کرده و جایگزین این فایل های دارای مشکل می شود. بنابراین زمانی که نمی توانید وارد حساب گوگل پلی خود شوید، می توانید گوشی خود را به روز کنید. بعد از آپدیت اندروید دوباره وارد گوگل پلی شوید.

حل مشکل عدم ورود به اکانت گوگل پلی

اگر گوشی اندروید شما آپدیت نیست می توانید آموزش 14 راه حل مشکل آپدیت نشدن اندروید را مطالعه کنید.

بررسی اینترنت برای رفع مشکل ورود به سیستم Google Play

همانطور که می دانید برای استفاده از گوگل پلی به اینترنت نیاز دارید. اگر به اینترنت متصل نیستید یا اتصال شما ضعیف است، نمی توانید از این برنامه استفاده کنید. بنابراین ابتدا اینترنت خود را در صورت خاموش بودن روشن کنید و سپس با استفاده از ابزار آنلاین Speedtest سرعت اینترنت را بررسی کنید. برای بررسی، به سایت Speedtest بروید و روی Go ضربه بزنید. اگر سرعت شما پایین است، می توانید اینترنت خود را تغییر دهید. یعنی اگر به وای فای متصل هستید، آن را خاموش کنید و به اینترنت گوشی خود وصل شوید و بالعکس.

مشکل عدم ورود به گوگل پلی

همچنین می توانید یک بار اینترنت خود را خاموش کرده و سپس آن را روشن کنید. خاموش و روشن کردن اینترنت می تواند مشکلات مرتبط را حل کند و سرعت شما را بهبود بخشد.

محدودیت گوگل پلی دلیل مشکل عدم ورود به گوگل پلی است

اگر اینترنت را چک کردید اما مشکلی نداشت و سرعت خوبی داشت، ممکن است مشکل ورود به اکانت گوگل پلی به این دلیل باشد که استفاده از اینترنت برای گوگل پلی محدود است. در اندروید می توانید برنامه ها را طوری تنظیم کنید که به صورت محدود از اینترنت استفاده کنند. برای این کار وارد تنظیمات گوشی خود شوید. در صفحه اصلی، Manage apps settings را انتخاب کنید. در صفحه باز شده می توانید تمامی برنامه های گوشی خود را مشاهده کنید. Google Play را از برنامه‌ها پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

رفع مشکل ورود به سیستم گوگل پلی

در صفحه جدید گزینه Restrict data usage را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. در کادر محدود کردن استفاده از داده، مطمئن شوید که داده تلفن همراه و Wi-Fi فعال هستند. یعنی گوگل پلی می تواند از اینترنت و اینترنت وای فای گوشی استفاده کند. همین مراحل را برای برنامه Play Services تکرار کنید تا این برنامه نیز برطرف شود.

مشکل در ورود به حساب Google Play

برای رفع مشکل عدم ورود به Google Play مجوز برنامه را فعال کنید

ممکن است برخی به‌روزرسانی‌ها و نصب برنامه‌ها به‌طور ناگهانی مجوز Google Play را غیرفعال کرده باشند. در این صورت به دلیل غیرفعال بودن لایسنس گوگل پلی ممکن است نتوانید از این برنامه به درستی استفاده کنید. بنابراین باید مجوز آن را فعال کنید. برای فعال کردن آن به تنظیمات بروید. در تنظیمات اندروید وارد قسمت Manage apps شوید. گوگل پلی را از بین برنامه های نصب شده روی گوشی خود پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا صفحه این برنامه باز شود.

رفع مشکل ورود به سیستم گوگل پلی

در صفحه بعد قسمت App permissions را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. در صفحه مجوزهای برنامه، می توانید مجوز Google Play را برای بخش های مختلف مشاهده کنید. مطمئن شوید که Storage و گزینه های دیگر در این صفحه فعال هستند. همین کار را برای Play Store مانند قبل انجام دهید.

حساب Google شما غیرفعال شده است

حل مشکل عدم اتصال به اکانت گوگل با حذف کش اپلیکیشن

هر بار که از برنامه Google Play استفاده می‌کنید، فایل‌هایی در حافظه پنهان ایجاد می‌شوند تا برنامه در دفعات بعدی راحت‌تر و سریع‌تر کار کند. این فایل ها ممکن است به مرور زمان خراب یا قدیمی شوند. این می تواند باعث شود مشکل عدم ورود به گوگل پلی بنابراین، در این شرایط، باید کش گوگل پلی را پاک کنید. پس از حذف کش و داده های اندروید گوگل پلی، مجددا وارد اکانت گوگل پلی شوید و بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده است یا خیر. اگر هنوز برای ورود به حساب Google Play خود مشکل دارید، می توانید روش های دیگر را امتحان کنید.

مشکل در برقراری ارتباط با سرور گوگل پلی به دلیل به روز رسانی برنامه

اگر به تازگی برنامه Google Play را به روز کرده اید، ممکن است با مشکل عدم ورود به حساب Google Play مواجه شده باشید. همانطور که گفته شد، گاهی اوقات به روز رسانی ها مشکلات نسخه قبلی را برطرف می کنند، اما به روز رسانی نیز می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. در این صورت باید آپدیت برنامه را حذف کنید تا مشکل ایجاد شده برطرف شود و برنامه به حالت اولیه برگردد. برای انجام این کار، دوباره به تنظیمات > مدیریت برنامه‌ها > فروشگاه Play بروید. در صفحه باز شده، از منوی پایین بر روی Uninstall updates ضربه بزنید.

مشکل اکانت گوگل پلی را حل کنید

کادری نشان داده می شود که تمام به روز رسانی های برنامه در این دستگاه حذف خواهد شد. برای تایید و ادامه حذف به‌روزرسانی برنامه روی OK ضربه بزنید.

برنامه مدیریت دانلود دلیل مشکل ورود به اکانت گوگل پلی است

برخی از کاربران اندروید برنامه های مدیریت دانلود را روی گوشی خود نصب می کنند و از آنها برای دانلود استفاده می کنند. اگر شما هم همین کار را کرده اید، باید چند نکته را بررسی کنید. اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که به Settings > Manage apps بروید و برنامه Download Manager را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

برای ورود به سیستم مشکل دارید؟

در این صفحه باید گزینه ای به نام Disable وجود داشته باشد. آن را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا برنامه غیرفعال شود. پس از آن دوباره روی گزینه Enabled کلیک کنید تا فعال شود. پس از آن مانند روش سومی که بررسی کردیم، باید وضعیت اینترنت برنامه مدیریت دانلود را بررسی کنید و در صورت محدود بودن، محدودیت آن را بردارید.

برای ورود به سیستم مشکل دارید؟ تایید دو مرحله ای را غیرفعال کنید

اگرچه تایید دو مرحله ای یا 2FA برای دستگاه شما مفید است و بر فعال سازی آن تاکید شده است، اما باز هم غیرفعال کردن آن می تواند مشکل گوگل پلی را حل کند. برای رفع مشکل Google Play با غیرفعال کردن 2FA در Google My Account، به تنظیمات بروید. از منوی سمت چپ گزینه Security را انتخاب کنید و تأیید صحت 2 مرحله ای را از کادر سمت راست غیرفعال کنید. ممکن است از شما خواسته شود رمز عبور حساب Google خود را وارد کنید. اگر از شما رمز عبور خواسته شد، رمز عبور خود را برای احراز هویت وارد کنید.

مشکل در برقراری ارتباط با سرور Google Play

برای رفع مشکل ورود به حساب Google Play خود، از حساب Google خود خارج شوید

کار دیگری که می توانید برای حل مشکل عدم ورود به حساب Google Play خود انجام دهید این است که از حساب Google خود خارج شوید و دوباره وارد شوید. برای این کار وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس Sync را پیدا کرده و وارد قسمت Sync شوید. در این بخش می توانید اکانت های مختلف خود را مشاهده کنید. از حساب‌ها، روی Google ضربه بزنید تا حساب Google خود را مشاهده کنید.

حل مشکل عدم اتصال به حساب Google Play

پس از باز شدن صفحه گوگل، گزینه More را از پایین صفحه انتخاب کنید. پس از آن یک جعبه برای شما باز می شود. در آن بخش، روی Remove account ضربه بزنید. با این کار حساب گوگل شما حذف می شود.

حل مشکل عدم اتصال به اکانت گوگل

اکنون باید حساب Google را بازیابی کنید. برای این کار از پایین صفحه گزینه Add account را انتخاب کرده و اطلاعات حساب گوگل خود را وارد کنید.

رفع مشکل عدم ورود به گوگل پلی

Google Services Framework را متوقف کنید

توقف Google Services Framework می تواند مشکل اکانت گوگل پلی را حل کنید برای این کار، به تنظیمات بروید. بخش Apps & Notifications را در تنظیمات پیدا کرده و وارد آن شوید. در صفحه بعدی، روی مشاهده همه برنامه ها ضربه بزنید. سپس روی سه نقطه بالای صفحه ضربه بزنید و Show system را انتخاب کنید. اکنون برنامه های اصلی سیستم برای شما نمایش داده می شود. به پایین اسکرول کنید تا گزینه Google Services Framework را ببینید. در صفحه جدید Force Stop را انتخاب کنید تا این برنامه متوقف شود.

مشکل در ورود به گوگل پلی

برای حل مشکل اکانت گوگل غیرفعال شما، اندروید را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

اگر تمام روش های بالا را امتحان کردید اما هیچ یک از روش ها نتوانست مشکل شما را حل کند، می توانید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. با بازگشت به تنظیمات کارخانه، تمام داده های شما حذف می شود و همه تنظیمات تلفن بازنشانی می شوند. این می تواند مشکل شما را حل کند. پس از ریست فکتوری گوشی اندروید مانند روش قبل از طریق تنظیمات وارد اکانت گوگل خود شوید و سعی کنید گوگل پلی را نیز باز کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد دلایل مشکل ورود به اکانت گوگل پلی صحبت کردیم و روش های حل این مشکل را بررسی کردیم. چه روش های دیگری را برای حل مشکل عدم اتصال به اکانت گوگل می شناسید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و سایر روش های خود را در زمینه حل مشکل عدم ورود به گوگل پلی در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.