آموزش 10 راه حل مشکل چشمک زدن مانیتور لپ تاپ و کامپیوتر


آیا هنگام روشن کردن ویندوز با مشکل چشمک زدن مانیتور مواجه هستید؟ 💻 چشمک زدن مانیتور ال جی و… دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. در این مقاله از تیرازیس فایل 10 راه حل مشکل چشمک زدن مانیتور لپ تاپ و کامپیوتر را آموزش می دهیم.

حل مشکل پرش و چشمک زدن مانیتور لپ تاپ

اگر مانیتور کامپیوتر شما شروع به سوسو زدن کرد چه باید کرد؟

قبلا ۱۲ راه حل مشکل پرش تصویر در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ را در تیرازیس فایل آموزش دادیم. مشکل دیگری که ممکن است در مانیتور با آن مواجه شوید، چشمک زدن و روشن نشدن مانیتور است. در ادامه مطلب دلیل پرش صفحه در ویندوز 11 و 10، و همچنین روش های حل این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

خرابی کابل های مانیتور دلیل پرش صفحه نمایشگر لپ تاپ ایسوس و…

وقتی مانیتور خود را روشن می کنید و چشمک می زند، قبل از انجام هر کاری و تغییر تنظیمات، می توانید کابل های مانیتور را بررسی کنید. این یکی از سریع ترین و ساده ترین راه ها برای رفع مشکل چشمک زدن مانیتور است. بنابراین ابتدا سیم های مانیتور را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل آن ها را تعویض کنید. اگر مشکلی نداشت می توانید برای اطمینان یک بار کابل مانیتور را جدا کرده و دوباره کابل را وصل کنید. کابل هایی را که به برق وصل کرده اید نیز بررسی کنید. پس از اتصال، بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده است یا خیر.

دلیل رفرش کردن تصویر ویندوز 10

اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، نقص در لولای لپ تاپ می تواند باعث پرش تصویر در بازی و هنگام کار با آن شود. بنابراین مطمئن شوید که لولای لپ تاپ شکسته یا آسیب نبیند.

حل مشکل سوسو زدن مانیتورهای سامسونگ و سایر مدل ها با تغییر پس زمینه

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای حل مشکل روشن نشدن مانیتور ال جی و چشمک زدن چراغ پاور انجام دهید، تغییر تصویر پس زمینه دسکتاپ است. بنابراین تصویر پس زمینه را تغییر دهید و ببینید مشکل شما حل شده است یا خیر.

فعال سازی افکت های انیمیشن عامل پر شدن مانیتور لپ تاپ و کامپیوتر است

برای غیرفعال کردن جلوه های انیمیشن، به تنظیمات ویندوز بروید. وارد بخش Accessibility و سپس جلوه های بصری شوید.

علت پرش صفحه نمایش مانیتور لپ تاپ ایسوس

در صفحه باز شده، جلوه های انیمیشن را غیرفعال کنید.

علت پر شدن مانیتور لپ تاپ

شتاب سخت افزاری را برای چشمک زدن مانیتور در کروم غیرفعال کنید

اگر در مرورگر کروم با این مشکل مواجه شدید، مرورگر را باز کنید. روی سه نقطه سمت چپ بالا کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

حل مشکل پرش و چشمک زدن مانیتور لپ تاپ

وارد تب System شده و گزینه Use hardware acceleration when available را غیرفعال کنید.

مانیتور ال جی روشن نمی شود و چراغ پاور چشمک می زند

آپدیت نشدن درایورها و ویندوز دلیل پرش صفحه نمایش مانیتور لپ تاپ لنوو و…

اگر درایورهای شما قدیمی هستند و نسخه های جدیدتری موجود است، باید آنها را به روز کنید تا با مشکلات مختلفی مانند سوسو زدن مانیتور مواجه نشوید. برای به روز رسانی درایورها، کلیدهای Win+R را فشار دهید. در جعبه ابزار Run، devmgmt.msc را تایپ کرده و روی OK کلیک کنید.

مشکل تشخیص GPU و درایور کارت گرافیک کار نمی کند

در کادر باز شده Display adapters را باز کرده و روی کارت گرافیک خود کلیک راست کنید. از منوی باز شده گزینه Update driver را انتخاب کنید.

علت پرش صفحه در ویندوز 10

در نهایت روی Search Automatically For drivers کلیک کنید تا به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌ها جستجو شود. اگر بعد از آپدیت با این مشکل مواجه شدید، باید آپدیت درایور را حذف کنید. برای این کار در مرحله قبل گزینه Uninstall Device را انتخاب کنید.

علت پرش صفحه نمایش مانیتور لپ تاپ لنوو

به غیر از درایورها، برای رفع مشکل می توانید ویندوز را به روز کنید. به روز رسانی ویندوز فایل های سیستم عامل قدیمی را با فایل های جدید جایگزین می کند و برخی از مشکلات ویندوز را برطرف می کند.

نصب برنامه از منبع نامعتبر باعث پر شدن مانیتور لپ تاپ می شود

گاهی اوقات نصب برخی از برنامه ها باعث می شود که ویندوز با مشکل مواجه شود. یکی از این مشکلات می تواند مانیتور سوسو می زند و روشن نمی شود در این صورت باید آخرین برنامه های نصب شده روی ویندوز را حذف کنید تا مشکل شما حل شود. پس از حذف برنامه ها می توانید بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

برای رفع مشکل سوسو زدن مانیتور، نرخ تازه‌سازی را تنظیم کنید

تنظیم Refresh Rate نیز می تواند مشکل شما را حل کند. برای این کار به Settings رفته و بخش Display را باز کنید. حالا صفحه را به پایین بکشید و روی Advanced display setting در قسمت Related settings کلیک کنید.

رفع مشکل سوسو زدن مانیتور

اکنون می توانید گزینه Choose a refresh rate را ببینید. روی منوی کشویی آن کلیک کنید و نرخ رفرش صفحه را تغییر دهید تا مشکل شما حل شود.

چشمک زدن مانیتور لپ تاپ به دلیل خرابی کارت گرافیک

گاهی مشکل تشخیص GPU و درایور کارت گرافیک کار نمی کند باعث مشکل سوسو زدن مانیتور می شود. اگر کارت گرافیک شما مشکل دارد و به خاطر کارت گرافیک مانیتور چشمک می زند، می توانید کامپیوتر را خاموش کنید، کیس را باز کنید و کارت گرافیک خود را بردارید. پس از درآوردن کارت گرافیک، آن را در جای خود قرار دهید و کامپیوتر را روشن کنید. حالا مشکل پرش تصویر کارت گرافیک باید برطرف شود.

رفع مشکل چشمک زدن مانیتور با ایجاد یک حساب کاربری جدید

اگر هنوز مشکل شما حل نشده است، می توانید یک حساب کاربری جدید در ویندوز ایجاد کنید. این ممکن است مشکل شما را حل کند. برای این کار به تنظیمات بروید. به حساب‌ها > خانواده و سایر کاربران بروید. در انتها بر روی افزودن شخص دیگری به این کامپیوتر کلیک کنید.

مشکل چشمک زدن مانیتور لپ تاپ

خرابی مانیتور دلیل پرش صفحه در ویندوز 10 و…

اگر تمام روش های بالا را امتحان کرده اید اما همچنان با مشکل چشمک زدن مانیتور لپ تاپ مواجه هستید، ممکن است نشان دهنده این باشد که مانیتور شما به طور کلی خراب است و باید آن را تعویض کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد مشکل پرش تصویر کارت گرافیک و روش های حل این مشکل صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای رفع مشکل بوت نشدن ویندوز و چشمک زدن مانیتور استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه چشمک زدن مانیتور کامپیوتر در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.