آموزش 10 راه حل مشکل عدم اتصال دسته ایکس باکس


وقتی Xbox خود را روشن می کنید و سعی می کنید کنترلرها را به Xbox متصل کنید، 🎮 ممکن است متوجه شوید که کنترلرها وصل نمی شوند. در این مقاله از تیرازیس فایل 10 راه حل مشکل عدم اتصال کنترلر ایکس باکس را آموزش می دهیم.

مشکل عدم اتصال کنترلر ایکس باکس به کنسول برطرف شد

وقتی کنترلر ایکس باکس وان وصل نمی شود چه کاری باید انجام دهید

قبلا در Enzel Web یک آموزش تصویری در مورد نحوه راه اندازی کنترلر Xbox بر روی کنسول و کامپیوتر ارائه کردیم. هنگام تنظیم کنترلر Xbox و همگام سازی آن با کنسول، ممکن است متوجه شوید که این کار به درستی انجام نشده و کنترلرها به کنسول متصل نیستند. مشکل اتصال کنترلر ایکس باکس دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که در ادامه دلایل و راه های حل این مشکل را بررسی می کنیم.

حل مشکل وصل نشدن کنترلر ایکس باکس وان با راه اندازی مجدد کنسول

گاهی اوقات کنسول ایکس باکس با مشکلات جزئی مواجه می شود. در این شرایط یکی از ساده ترین و سریع ترین روش هایی که می توانید برای حل مشکل از آن استفاده کنید، راه اندازی مجدد کنسول ایکس باکس است. برای انجام این کار، دکمه پاور روی کنسول را فشار دهید. پس از چند ثانیه، کنسول خاموش می شود. پس از مدتی دوباره این دکمه را فشار دهید تا روشن شود.

علت چشمک زدن کنترلر Xbox 360

مشکل وصل نشدن کنترلر ایکس باکس هنگام روشن شدن کنترلرها برطرف شد

کنسول های ایکس باکس گاهی اوقات پس از مدتی کار نکردن به دلیل تمام نشدن باتری آنها خاموش می شوند. بنابراین اگر به طور خودکار خاموش شد، دستگیره ها را روشن کنید تا بتوانید آن را به کنسول متصل کنید.

مشکلات اینترنت، دلیل وصل نشدن کنترلر Xbox One

گاهی اوقات مشکل به دلیل اینترنت ضعیف است. بنابراین مطمئن شوید که دسته های خود کمی از کنسول فاصله دارند یا اینترنت خود را خاموش و روشن کنید تا مشکل اینترنت برطرف شود.

مشکل وصل نشدن کنترلر ایکس باکس به کامپیوتر

اتصال کنسول های مختلف به کنسول دلیل عدم اتصال کنسول ایکس باکس است

یکی دیگر از دلیل وصل نشدن دسته ایکس باکس 360 و.. این است که دسته های زیادی به کنسول متصل است. می توانید حداکثر هشت کنترلر را به ایکس باکس وان متصل کنید. بیشتر از این عدد نمی توان دسته ای را به کنسول وصل کرد.

دلیل وصل نشدن دسته ایکس باکس

همچنین اگر دسته ها قبلاً به کنسول دیگری متصل شده باشند، نمی توانید دوباره از آن استفاده کنید. ابتدا باید آن را از دستگاه قبلی جدا کرده و سپس به دستگاه جدید وصل کنید. برای همگام سازی کنترلر با کنسول ایکس باکس، آن را روشن کرده و به اینترنت وصل کنید. به Settings > Kinect & devices > Devices & accessories بروید و دسته خود را انتخاب کنید. اگر نمی توانید دسته را به صورت بی سیم به کنسول متصل کنید، ابتدا یک کابل USB را به کنسول وصل کنید و سر دیگر را به دسته های خود وصل کنید. سپس دکمه Xbox را چند ثانیه فشار داده و نگه دارید تا متصل شود.

رفع مشکل عدم اتصال دسته ایکس باکس وان با تعویض باتری کنترلر

اگر باتری شما کم است، نمی توانید از آن استفاده کنید و آن را به کنسول خود وصل کنید. بنابراین باتری های کنسول را بررسی کنید و در صورت شارژ نشدن آنها را تعویض کنید. اگر باتری شارژ است اما برق به کنترلرها نمی رسد، ایکس باکس را خاموش کنید. کابل برق را از کنسول جدا کنید. پس از مدتی دستگیره را با کابل USB به کنسول وصل کرده و دوباره کنسول را به برق وصل کنید.

دلیل وصل نشدن دسته ایکس باکس

هدست و میکروفون دلیل قطع شدن دسته ایکس باکس وان است

گاهی اوقات هدست ها و میکروفون ها در اتصال کنسول ایکس باکس به کنسول اختلال ایجاد می کنند. برای بررسی این مشکل، میکروفون و هدست را جدا کنید. اگر بعد از این کار دسته های شما به کنسول متصل شد، به این معنی است که مشکل شما به دلیل هدست و میکروفون است. به غیر از هدست و میکروفون، می توانید سایر لوازم جانبی را نیز بردارید.

به روز رسانی سیستم عامل کنسول های ایکس باکس

اگر سیستم عامل کنسول شما قدیمی باشد باعث می شود نتوانید به درستی از آن استفاده کنید و یا به کنسول متصل نمی شود. برای بررسی این مشکل، می توانید دسته دیگری را به کنسول خود متصل کنید. اگر اتصال برقرار شد به این معنی است که دسته ها مشکل دارند. بنابراین، می توانید سیستم عامل دسته های خود را به روز کنید. برای به‌روزرسانی دسته‌های خود، می‌توانید آموزش ۸ روش به‌روزرسانی Xbox One، Xbox 360 را مطالعه کنید.

دلیل وصل نشدن دسته ایکس باکس 360

جدا از دسته ها، کنسول شما ممکن است قدیمی باشد. در این صورت باید کنسول را آپدیت کنید.

وجود اجسام دیگر بین دسته و کنسول دلیل اتصال نبودن دسته ایکس باکس است

اگر اشیاء دیگری بین کنسول و دسته‌های شما وجود داشته باشد، ممکن است با دسته‌های شما تداخل داشته باشند. بنابراین مطمئن شوید که هیچ وسیله ای بین دسته و کنسول شما وجود ندارد.

نحوه رفع مشکل عدم اتصال کنترلر ایکس باکس به کامپیوتر

اگر در ویندوز 7، 8، 10 و … مشکل دارید، دسته ها را با کابل به کامپیوتر وصل کنید تا فایل های مورد نیاز را به صورت خودکار دانلود کند. اگر کار نکرد، می توانید سعی کنید دستگاه دیگری را به ویندوز متصل کنید.

اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، دکمه Pair را روی دسته خود فشار دهید و نگه دارید تا دستگیره با بلوتوث به ویندوز متصل شود. سپس به Settings > Devices > Bluetooth & other devices در ویندوز بروید و بلوتوث را فعال کنید. پس از آن دسته بندی های خود را در قسمت Add Bluetooth or other device انتخاب کنید.

دلیل قطع شدن دسته ایکس باکس وان

اگر نمی توانید دستگیره ها را با بلوتوث به ویندوز وصل کنید، می توانید از کابل USB استفاده کنید.

در صورت عدم تعمیر دستگیره جدید را تعمیر کنید یا تهیه کنید

در نهایت، اگر تمام روش های بالا را امتحان کرده اید، اما باز هم شکست خورده اید مشکل وصل نشدن کنترلر Xbox One حل یعنی دسته ها به احتمال زیاد به طور کلی شکسته هستند و شما باید دسته بازی فعلی را تعمیر کنید یا دسته های جدید تهیه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز علت فلش شدن Xbox Series S و مدل های دیگر را بررسی کردیم. آیا راه دیگری برای حل مشکلات ایکس باکس 360 و وان و … می شناسید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه چرایی چشمک زدن کنترلر ایکس باکس در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.