آموزش ۷ روش رفع زردی پلاستیک لوازم برقی


برای همه ما پیش آمده که وسایل برقی سفید رنگ ما پس از مدتی استفاده زرد شوند. گاهی اوقات اسباب بازی های سفید قدیمی نیز همین مشکل را دارند. راه های مختلفی برای رفع زردی این محصولات وجود دارد. 🌀 در این مطلب از تیرازیس فایل ۷ روش برای رفع زردی پلاستیک لوازم برقی را آموزش می دهیم.

آموزش رفع زردی پنل کولر و..

نحوه سفید کردن و تجدید پلاستیک زرد شده

زرد شدن وسایل برقی یا پلاستیکی می تواند زیبایی اصیل این محصولات را از بین ببرد. اما جای نگرانی نیست. برای رفع زردی وسایل برقی می توان از مواد مختلفی استفاده کرد. با استفاده از روش های زیر می توانید دوباره وسایل برقی زرد رنگ خود را سفید کنید.

چگونه زردی پلاستیک را با سفید کننده پاک کنیم؟

یکی از بهترین راه ها برای سفید کردن پلاستیک های زرد شده استفاده از سفید کننده است. در این روش به سفید کننده، ظرف و دستکش نیاز دارید. ابتدا سفید کننده و آب را به نسبت 1 به 8 در ظرفی مخلوط کنید. قسمت پلاستیکی وسایل برقی را بردارید. حالا دستکش ها را بپوشید و پلاستیک را در ظرف مخلوط آب و سفید کننده قرار دهید. پلاستیک را در مخلوط نگه دارید تا سفید شود. پس از آن، پلاستیک را خارج کرده و با صابون بشویید و آبکشی کنید.

از بین بردن زردی پلاستیک سفید

چگونه با استفاده از پراکسید هیدروژن زردی وسایل برقی را از بین ببریم

اگر طرفدار استفاده از سفید کننده نیستید، می توانید از پراکسید هیدروژن استفاده کنید. حتی می توانید از پراکسید هیدروژن برای سفید کردن قاب های شفاف گوشی استفاده کنید. برای این کار در ظرفی پراکسید هیدروژن بریزید سپس پلاستیک زرد رنگ مورد نظرتان را در ظرف بریزید و بگذارید زیر نور آفتاب خیس بخورد. پس از مدتی، زردی از بین می رود. حالا باید پلاستیک را بشویید و خشک کنید.

محلول زرد شدن پلاستیک

چگونه با جوش شیرین زردی وسایل برقی را از بین ببریم

با استفاده از این روش می توانید زردی پلاستیک به خصوص اسباب بازی های کودکان را از بین ببرید. برای این کار به جوش شیرین، مایع ظرفشویی، اسفنج، ظرف، حوله و مسواک نیاز دارید. ابتدا جوش شیرین و مایع ظرفشویی را در ظرفی بریزید و خمیر درست کنید. سپس پلاستیک مورد نظر را با کمی آب مرطوب کنید. کمی از خمیر را روی اسفنج بریزید و با مسواک به صورت دورانی روی دستگاه مورد نظر بمالید. سپس پلاستیک را تمیز کرده و با آب و مایع ظرفشویی بشویید. حالا باید آن را با حوله خشک کنید.

از بین بردن لکه زرد روی یخچال با جوش شیرین

از بین بردن زردی پلاستیک سفید با استفاده از آبلیمو

از این روش می توانید برای سفید کردن عروسک های کوچک زرد رنگ نیز استفاده کنید. ابتدا آبلیمو را در ظرفی بریزید. حالا دستگاه را داخل آبلیمو قرار دهید. اجازه دهید ظرف حداقل یک ساعت در آفتاب بماند. پس از گذشت یک ساعت، کمی مایع ظرفشویی روی برس یا مسواک بریزید و دستگاه مورد نظر را با آن بشویید و خشک کنید.

از بین بردن زردی یخچال با آبلیمو

رفع زردی وسایل برقی با کمک سرکه

سرکه سفید یکی از موادی است که می تواند زردی وسایل برقی را به طور معجزه آسایی از بین ببرد. این ماده بر خلاف استفاده از مواد شیمیایی مضر نیست. برای این کار آب و سرکه سفید را به نسبت یک به یک مخلوط کنید. سپس دستگاه مورد نظر را در این محلول زرد کننده پلاستیکی قرار دهید و اجازه دهید دستگاه مورد نظر چند ساعت در این محلول بماند. حالا باید آن را با آب و مواد شوینده خوب بشویید.

از بین بردن زردی پنل کولر با سرکه سفید

رفع زردی اقلام پلاستیکی با استفاده از اکسیدان

این روش یکی از بهترین روش ها برای رفع زردی برق، پلاستیک، عروسک و … می باشد که برای این کار به اکسیدان 40 درصد، سلفون یا زیپ کلاهک، دستکش و نور خورشید نیاز دارید. در مرحله اول باید پلاستیک مورد نظر خود را از هر نوع گرد و غبار تمیز کنید. مخصوصاً شیرهای کولر که گرد و غبار زیادی روی آنها وجود دارد. حالا باید دستکش بپوشید و اکسیدان را روی تمام قسمت های دستگاه مورد نظر پخش کنید. می توانید این کار را با برس انجام دهید. توجه داشته باشید که این کار را باید با دستکش انجام دهید. اگر مقدار کمی اکسیدان بر روی پوست شما قرار گرفت، پوست خود را خیلی سریع با آب فراوان بشویید تا اسید در سریع ترین زمان ممکن خنثی شود.

ژل سفید کننده پلاستیکی برای لوازم برقی

حالا باید سلفون را کاملا دور پلاستیک مورد نظر بپیچید. همچنین می توانید پلاستیک مورد نظر را داخل یک کلاهک زیپ دار قرار دهید. سپس آن را زیر نور خورشید قرار دهید تا تغییرات را ببینید. این روند حداقل یک روز طول می کشد.

از بین بردن زردی پلاستیک سفید

در مرحله آخر سلفون را بردارید و دستگاه را با آب بشویید تا اکسیدان کاملا از روی آن پاک شود. تغییرات به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود. با خیال راحت می توانید از این روش برای رفع زردی وسایل برقی استفاده کنید.

رفع زردی وسایل برقی با اکسیدان 40 درصد

از بین بردن زردی پلاستیک با استفاده از اسفنج جادویی

گاهی اوقات نمی توانید دستگاه خود را در آب یا محلول های ذکر شده در بالا غوطه ور کنید. به عنوان مثال، ممکن است نتوانید از روش های بالا برای از بین بردن زردی یک میز سفید، کنسول های بازی یا رایانه های قدیمی استفاده کنید. در این مواقع باید از اسفنج جادویی استفاده کنید. اسفنج جادویی را با آب خیس کنید و روی دستگاهی که می خواهید بکشید. این کار را تکرار کنید تا سفیدی و درخشندگی محصول پلاستیکی دوباره به آن بازگردد. فقط باید دقت کنید که در این روش آب کمتری مصرف کنید و هر بار اسفنج را خوب فشار دهید تا آب داخل آن خالی شود.

از بین بردن زردی پلاستیک سفید

نظرات و پیشنهادات شما؟

همانطور که مشاهده شد روش های مختلفی برای رفع زردی اقلام پلاستیکی وجود دارد. در این مقاله 7 روش از بین بردن زردی وسایل برقی و سایر وسایل پلاستیکی مورد بررسی قرار گرفت. شما می توانید از این روش ها استفاده کنید و نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر مخاطبان تیرازیس فایل در میان بگذارید.