آموزش ۴ روش تبدیل فیلم و فیلم به گیف در تلگرام


می توانید ویدیوهایی را که در گوشی خود دارید به گیف تبدیل کنید و از گیف در تلگرام استفاده کنید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. در این مقاله از تیرازیس فایل ۴ روش تبدیل فیلم و فیلم به گیف در تلگرام را آموزش می دهیم.

آموزش تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام

آموزش تبدیل ویدیوی تلگرام به گیف

امکان ارسال گیف در تلگرام یکی از قابلیت های جذاب تلگرام است که کاربران می توانند از آن استفاده کنند. اگر GIF ندارید، می توانید خودتان آن را بسازید. برای ساختن گیف، تنها به یک ویدیو نیاز دارید تا آن را به گیف تبدیل کنید. در روش های زیر تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام بررسی می کنیم اگر می خواهید در واتس اپ گیف بسازید، می توانید آموزش 5 روش ساخت گیف در واتس اپ را مطالعه کنید.

نحوه تبدیل ویدیو به GIF در تلگرام با قطع کردن ویدیو هنگام ارسال

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام انجام دهید این است که هنگام ارسال ویدیو، آن را بی صدا کنید. برای تبدیل کلیپ به گیف در تلگرام وارد برنامه تلگرام شوید. سپس مخاطبی را که می خواهید گیف برای آن ارسال کنید انتخاب کنید. روی نماد کلیپ از پایین صفحه مکالمه ضربه بزنید. این نماد در پایین صفحه در سمت راست در کنار منطقه تایپ پیام قرار دارد.

توجه داشته باشید که این روش برای تبدیل ویدئو و ویدئوهای طولانی به گیف چندان موثر نیست و برای ارسال سریعتر و تبدیل آسانتر قسمتی از ویدئو را انتخاب کنید.

آموزش تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام

سپس به تمامی ویدیوهای خود در گالری تلگرام دسترسی خواهید داشت. فیلمی را که می‌خواهید به GIF تبدیل کنید، از بین ویدیوهای گالری خود پیدا کنید. روی آن ضربه بزنید تا باز شود. پس از باز کردن ویدیو، روی نماد بلندگو از نمادهای پایین صفحه ضربه بزنید. با این کار فیلم ساکت می شود. پس از قطع صدا، روی دکمه ارسال در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

تبدیل ویدیو به گیف در دسکتاپ تلگرام

صبر کنید تا آپلود ویدیو کامل شود. پس از آپلود و ارسال کامل فیلم، مشاهده می کنید که فیلم به صورت بی صدا و خودکار پخش می شود. این بدان معناست که ویدیو به صورت GIF ارسال شده و ویدیوی شما با موفقیت به GIF تبدیل شده است.

سایت تبدیل ویدیو به گیف تلگرام

Vgifbot یک ربات برای تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام است

برای ساخت گیف تلگرام می توانید از Vgifbot استفاده کنید. برای استفاده از ربات تبدیل ویدیو به گیف تلگرام، روی لینک کلیک کنید تا ربات Vgifbot در تلگرام باز شود. سپس روی Start ضربه بزنید. پس از آن، ربات برای شما پیامی ارسال می کند که از شما می خواهد ویدیوی خود را ارسال کنید. ویدیو را برای ربات بفرستید.

آموزش تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام

سپس، اگر می خواهید کل ویدیو به GIF تبدیل شود، روی I want full duration of this video ضربه بزنید. اگر می‌خواهید بخشی از ویدیو را برش دهید، Lets cut a piece خاص را انتخاب کنید.

ربات تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام

در مرحله بعد Yes, Sure را انتخاب کنید.

تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام

در نهایت برای تبدیل GIF از طریق گزینه Download GIF را انتخاب کنید ربات گیف سازی تلگرام دانلود شود

تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام

آموزش تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام با ابزار Ezgif

همچنین می توانید از ابزارهای آنلاین برای ساخت گیف تلگرام استفاده کنید. ابزارهای آنلاین مختلفی وجود دارند که ویدیوهای شما را به GIF تبدیل می کنند. یکی از این سایت ها ازگیف است. برای تبدیل ویدیو به گیف ابتدا وارد تلگرام شوید. سپس ویدیویی را که می خواهید به GIF تبدیل کنید دانلود کنید و در سیستم خود ذخیره کنید. پس از آن وارد سایت ازگیف شوید. پس از ورود به سایت در قسمت آپلود فایل ویدیویی بر روی Choose file کلیک کنید تا ویدیو آپلود شود.

آموزش تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام

در کادر باز شده، وارد پوشه ای که فیلم را در آن ذخیره کرده اید، آن را انتخاب کنید. پس از انتخاب ویدیوی خود، بر روی Open کلیک کنید تا آن را در سایت آپلود کنید. همچنین می توانید ویدیو را با ماوس بکشید و در صفحه سایت رها کنید. پس از آن بر روی آپلود ویدیو کلیک کنید.

ساخت گیف تلگرام

سپس ابزار Ezgif ویدیوی شما را به GIF تبدیل می کند و می توانید آن را دانلود کنید. پس از دانلود گیف، دوباره وارد تلگرام شده و آن را برای مخاطبان هدف خود ارسال کنید.

آموزش تبدیل ویدیو به GIF در تلگرام با استفاده از ابزار Giphy

Giphy سایت دیگری است که می توانید از آن برای ساخت گیف تلگرام استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا ویدیو را در یوتیوب آپلود کنید زیرا Giphy فقط لینک ویدیوهایی را که از یوتیوب دریافت می کند دانلود می کند. بنابراین ابتدا وارد تلگرام شوید و فیلم مورد نظر را ذخیره کنید. سپس وارد یوتیوب شوید و ویدیو را در یوتیوب آپلود کنید. برای این منظور می توانید آموزش آپلود ویدیو در یوتیوب با کامپیوتر و گوشی را مطالعه کنید. پس از آن لینک ویدیو را کپی کرده و وارد سایت Giphy شوید. در بالای صفحه بر روی آپلود کلیک کنید.

تبدیل ویدیو به گیف در دسکتاپ تلگرام

URL ویدیوی YouTube را در قسمت Enter any media or Gif URL وارد کنید. در نهایت، برای تبدیل ویدیو به گیف در دسکتاپ تلگرام برای تبدیل ویدیو به GIF گزینه Convert را انتخاب کنید. پس از تبدیل گیف می توانید آن را برای افراد مورد نظر در تلگرام ارسال کنید.

تبدیل کلیپ به گیف در تلگرام

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز با نحوه تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام آشنا شدیم. آیا با استفاده از روش های فوق توانستید ویدیوهای خود را به GIF تبدیل کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه نحوه تبدیل ویدیو به گیف در تلگرام در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.