آموزش ۴ راه حل مشکل قطع شدن اینترنت هنگام مکالمه یا تماس تلفنی


اگر از داده های گوشی خود برای اتصال لپ تاپ خود به اینترنت استفاده کرده اید، احتمالا متوجه شده اید که در حین مکالمه اینترنت شما قطع شده است. 🌐 در این حالت مثلاً وقتی در حین مکالمه از شما خواسته می شود صفحه اینترنت را چک کنید، با مشکل مواجه می شوید. در آموزش 4 راه حل مشکل قطع اینترنت در هنگام مکالمه یا تماس با تلفن امروز راهکارهایی را برای شما توضیح می دهیم که به شما در غلبه بر این مشکل کمک می کند.

قطع شدن اینترنت هنگام تماس با سامسونگ، شیائومی، آیفون و غیره.

نحوه تعمیر داده های تلفن همراه در دسترس در هنگام تماس

قطع اینترنت 4جی هنگام تماس و زنگ زدن تلفن شیائومی ، سامسونگ و … یکی از مشکلاتی است که افراد مختلف با آن مواجه هستند. اگر شما هم یکی از این کاربران هستید، می توانید راه حل های زیر را امتحان کنید.

دلیل قطع شدن اینترنت در حین مکالمه چیست؟ تلفن و سیم کارت از VoLTE پشتیبانی نمی کنند

قبلا در مورد 14 روش برای رفع مشکل عدم اتصال به اینترنت در گوشی های اندرویدی صحبت کردیم اما برای دسترسی به اینترنت هنگام تماس با سامسونگ ، شیائومی و غیره. شبکه تلفن همراه و تلفن شما باید از فناوری VoLTE پشتیبانی کند. VoLTE مخفف Voice Over LTE است و از طریق شبکه 4G LTE تماس صوتی برقرار می کند. مزیت بزرگ VoLTE این است که کیفیت تماس بهتر و سیگنال های قوی تر از 2G و 3G ارائه می دهد. VoLTE می‌تواند تماس‌ها را دو برابر سریع‌تر از زمانی که از 2G یا 3G استفاده می‌کند وصل کند و عموماً پوشش بیشتری دارد.

بنابراین ابتدا بررسی کنید که آیا گوشی شما از VoLTE پشتیبانی می کند یا خیر. اگر پاسخ شما منفی است، ممکن است نیاز به خرید دستگاه جدیدتری داشته باشید.

همچنین سیم کارت خود را به 4G ارتقا دهید و مقاله نحوه فعال سازی VoLTE، همراه اول و … ایرانسل را دنبال کنید.

اما برای رفع قطع اینترنت 4جی هنگام برقراری تماس و زنگ زدن تلفن سامسونگ یا هر گوشی اندرویدی دیگری، از مراحل زیر استفاده کنید:

دلیل قطع شدن اینترنت در حین مکالمه چیست؟  تلفن و سیم کارت از VoLTE پشتیبانی نمی کنند

برای فعال کردن VoLTE در Android 10، Android 11 و Android 12:

می توانید به تنظیمات → شبکه و اینترنت → شبکه تلفن همراه → نوع شبکه ترجیحی → 4G (ترجیحا)/3G/GSM بروید و Enable VoLTE را انتخاب کنید. اگر Enable VoLTE را نمی بینید، می توانید با اپراتور شبکه خود تماس بگیرید.

برای فعال کردن VoLTE در اندروید 9:

به تنظیمات ← شبکه و اینترنت ← شبکه موبایل ← پیشرفته ← نوع شبکه ترجیحی ← 4G (ترجیحا)/3G/GSM بروید و Enable VoLTE را انتخاب کنید. اگر Enable VoLTE را نمی بینید، می توانید با اپراتور شبکه خود تماس بگیرید.

برای فعال کردن Volte در موبایل شیائومی ابتدا مراحل تقریباً مشابهی است که در بالا ذکر شد. ممکن است بسته به مدل گوشی کمی تفاوت احساس کنید، اما جهت کلی یکسان است.

به طور کلی سرویس VoLTE برای گوشی های قدیمی و سیم کارت های 2G و 3G وجود ندارد.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت هنگام زنگ خوردن تلفن همراه با Advanced Calling

به غیر از VoLTE تنظیمات دیگری نیز در گوشی وجود دارد که به جلوگیری از قطع اینترنت در هنگام تماس با سامسونگ، شیائومی و … کمک می کند، ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس Advanced Settings را انتخاب کنید. در اینجا تنها کاری که باید انجام دهید این است که قابلیت تماس پیشرفته را فعال کنید. این باعث می شود که داده های تلفن شما در حین مکالمه به طور عادی کار کند.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت هنگام زنگ خوردن تلفن همراه با Advanced Calling

دسترسی به اینترنت هنگام تماس با سامسونگ و سایر برندها با تماس Wi-Fi

می توانید از Wi-Fi یا Wi-Fi Calling برای جلوگیری از قطع شدن اینترنت در هنگام مکالمه در iPhone و Android استفاده کنید. با استفاده از این روش می توانید مکالمات خود را از طریق وای فای انجام دهید و به جای انتقال از طریق دکل های تلفن، انتقال را از طریق اینترنت خواهید داشت. برای فعال سازی تماس از طریق وای فای اندروید و آیفون با مقاله قبلی تیرازیس فایل همراه باشید.

دسترسی به اینترنت هنگام تماس با سامسونگ و سایر برندها

قطع شدن اینترنت ایرانسل هنگام تماس و بالا بردن آن با ارائه دهنده شبکه

اگر هیچ یک از راه حل های بالا برای شما جواب نداد، این احتمال وجود دارد که مشکل از جایی باشد که توسط شما قابل حل نباشد. در این شرایط نوعی مشکل در تنظیمات اپراتور شبکه شما وجود دارد که باید با کارشناسان آن در میان بگذارید. به این ترتیب، ممکن است منبع مشکل خیلی سریعتر شناسایی شود.

قطع شدن اینترنت ایرانسل هنگام تماس و بالا بردن آن با ارائه دهنده شبکه

در نهایت در صورت تمایل می توانید ۶ روش خاموش و قطع خودکار اینترنت دیتا و وای فای گوشی اندروید را دنبال کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز تیرازیس فایل در آموزش ۴ راه حل مشکل قطع شدن اینترنت در حین مکالمه یا تماس تلفنی علت قطع شدن اینترنت در حین مکالمه را بررسی کردیم و چند روش را به شما آموزش دادیم. چه راه های دیگری برای جلوگیری از قطع شدن اینترنت هنگام تماس با گوشی های شیائومی، سامسونگ و … می شناسید؟ پیشنهادات خود را در بخش نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.