آموزش ۱۶ روش برای حل مشکل Your Connection Is Not Private Google Chrome


گاهی اوقات، وقتی می خواهید وارد یک وب سایت شوید، ممکن است با خطای Your Connection Is Not Private ⚠️ مواجه شوید. در این صورت نمی توانید صفحه وب مورد نظر را مشاهده کنید. در این مقاله از تیرازیس فایل 16 روش برای حل مشکل Your Connection Is Not Private Google Chrome را آموزش می دهیم.

مشکل Chrome Is Not Private Connection Your Connection را برطرف کنید

نحوه رفع خطاهای «اتصال شما خصوصی نیست» در گوگل کروم

کروم گاهی اوقات با خطاهای مختلفی مواجه می شود و شما نمی توانید در هنگام مواجهه با این خطاها صفحه وب مورد نظر را مشاهده کنید. یکی از خطاهایی که ممکن است با آن مواجه شوید این است که Connection Is Not Private است. این خطا ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. در ادامه ابتدا معنی این خطا و سپس روش ها را بیان می کنیم حل کردن اتصال شما یک خطای خصوصی نیست ما پرداخت می کنیم

خطای Connection Is Not Private چیست؟

این خطا زمانی رخ می دهد که مرورگر نتواند هویت سایتی را که می خواهید باز کنید تشخیص دهد. بنابراین مرورگر شما وب سایت را ناامن می شناسد و باعث می شود نتوانید وارد سایت شوید. برای ورود به سایت و رفع خطا می توانید روش های زیر را امتحان کنید.

خطا را حل کنید اتصال شما خصوصی نیست

با وارد کردن مجدد مرورگر مشکل Your Connection is not private را حل کنید

هنگامی که با خطای Your Connection Is Not Private مواجه می شوید، یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای رفع این خطا، ورود مجدد به مرورگر است. گاهی اوقات مرورگر به درستی راه اندازی نمی شود یا مشکلات جزئی دیگری دارد که با این روش می توانید به راحتی آنها را برطرف کنید. بنابراین ابتدا از مرورگر خود خارج شده و سپس دوباره آن را باز کرده و وارد سایت مورد نظر شوید. اگر با ورود مجدد به سایت مشکل شما حل نشد، می توانید روش های دیگر را امتحان کنید.

ویندوز را مجددا راه اندازی کنید تا خطای شما حل شود

به غیر از مرورگر، ویندوز ممکن است به درستی راه اندازی نشده باشد. زمانی که ویندوز را روشن می کنید ممکن است برخی از فایل ها به دلایل مختلف به درستی راه اندازی نشوند و در حین کار با ویندوز با مشکلات مختلفی مواجه شوید. یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید مشکل Your Connection Is Not Private در کروم است. در این صورت می توانید ویندوز خود را خاموش و دوباره روشن کنید. برای راه اندازی مجدد ویندوز روی منوی استارت کلیک کنید. سپس گزینه Power and Restart را انتخاب کنید.

ثابت کنید اتصال شما در رایانه خصوصی نیست

برای حل مشکل Your Connection is not private در کروم، ساعت ویندوز را بررسی کنید

گاهی اوقات به دلایل مختلف تنظیمات ساعت ویندوز به درستی تنظیم نمی شود. اشتباه بودن ساعت ویندوز می تواند مشکلات مختلفی برای شما ایجاد کند. بنابراین در صورت مواجه شدن با خطا می توانید ساعت ویندوز را بررسی کنید. اگر اشتباه بود، می توانید آن را برطرف کنید. برای اینکه ویندوز به طور خودکار زمان ویندوز را با توجه به منطقه شما تنظیم کند، می توانید هنگام تغییر و تنظیم زمان ویندوز، گزینه Set time automatically را فعال کنید. پس از تغییر و تنظیم ساعت ویندوز، می توانید دوباره وارد مرورگر گوگل کروم شوید و بررسی کنید که آیا ارور Your Connection Is Not Private رفع شده است یا خیر.

حل مشکل اتصال شما در گوگل کروم با غیرفعال کردن آنتی ویروس مشکل خصوصی نیست

آنتی ویروس ویندوز به طور خودکار برای محافظت از سیستم شما فعال می شود. این ابزار به شما کمک می کند از ویندوز خود در برابر بدافزارها و ویروس ها محافظت کنید. گاهی اوقات این برنامه با مشکل مواجه می شود و به اشتباه باعث می شود برنامه های مختلف کار نکنند و یا با خطا مواجه شوید. به همین دلیل با مشاهده ارور Your Connection Is Not Private در گوگل کروم، می توانید آنتی ویروس ویندوز خود را غیرفعال کنید. با این کار از هرگونه اختلال در مرورگر جلوگیری می شود و با خطا مواجه نمی شوید.

اتصال شما خصوصی نیست چیست؟

مواجه شدن با خطای اتصال شما به دلیل Wi-Fi خصوصی نیست

بعضی از وای فای ها وقتی به آن وصل می شوید باید وارد یک سایت شوید و رمز عبور را وارد کنید تا برای شما باز شود. هنگامی که برای وارد کردن رمز عبور وارد سایت می شوید، ممکن است سعی کنید وب سایت را به صورت ایمن باز کنید. در این بین ممکن است با خطای Privacy مواجه شوید. چون مرورگر به اینترنت متصل نیست و نمی تواند گواهی SSL سایت را بررسی کند با این خطا مواجه می شوید. بنابراین برای رفع ارور Privacy باید وارد سایتی شوید که اتصال امنی ندارد. این کار باعث می شود که مرورگر نتواند گواهی SSL را بررسی کند و با خطا مواجه نشوید.

باز کردن مرورگر در حالت ناشناس برای رفع مشکل اتصال شما در ویندوز 10 مشکل خصوصی نیست و…

برخی از برنامه های افزودنی گوگل کروم نیز می توانند باعث شوند که با خطای Your Connection Is Not Private مواجه شوید. مرورگر کروم حالتی به نام ناشناس دارد که در آن همه افزونه های گوگل کروم غیرفعال می شوند. بنابراین، پس از فعال کردن حالت ناشناس گوگل کروم، ویندوز یا گوشی خود را بررسی کنید و ببینید آیا دوباره با این خطا مواجه می شوید یا خیر. اگر با روش های دیگر مواجه شدید، بررسی کنید. اما اگر با خطای دیگری مواجه نشدید به این معنی است که افزونه های شما باعث این خطا می شوند.

حل مشکل اتصال شما خصوصی نیست

اکنون مرورگر خود را به حالت عادی برگردانید. همه افزونه ها را غیرفعال کنید و سپس آنها را یکی یکی دوباره فعال کنید. زمانی که افزونه مشکل ساز را فعال کردید و با خطا مواجه شدید، می توانید افزونه مورد نظر را حذف کنید.

برای رفع خطا، کش مرورگر را حذف کنید. اتصال شما خصوصی نیست

هر بار که وارد سایت‌های مختلف می‌شوید، مرورگر کروم فایل‌هایی ایجاد می‌کند تا دفعه بعد بتوانید سریع‌تر و راحت‌تر وارد سایت‌ها شوید. گاهی اوقات این فایل ها قدیمی و آسیب دیده هستند، در این صورت برای شما مشکل ایجاد می کنند. بنابراین، برای حذف این فایل‌ها، می‌توانید کش مرورگر کروم را حذف کنید. این فایل ها اطلاعات مهمی نیستند و دوباره به صورت خودکار ایجاد می شوند.

رفع اتصال شما خطای خصوصی با آپدیت ویندوز نیست

خطاهای حریم خصوصی نیز می تواند به دلیل نسخه قدیمی ویندوز شما باشد. ویندوز گاهی اوقات به روز رسانی هایی را منتشر می کند که برخی از خطاها و مشکلات نسخه قبلی را برطرف می کند. بنابراین، می توانید بررسی کنید و ببینید آیا به روز رسانی برای ویندوز وجود دارد یا خیر. اگر بروزرسانی وجود دارد، ویندوز خود را به روز کنید و دوباره وارد Google Chrome شوید.

دور زدن خطاهای حریم خصوصی برای رفع مشکل Google Chrome

اگر به اتصال و سایت مورد نظر اعتماد کامل دارید، می توانید به جای روش های بالا، آن را دور زده و این خطا را برطرف کنید. یعنی به کروم این اطمینان را بدهید که سایت مورد نظر ایمن است و خطری برای شما ندارد. برای انجام این کار، روی Advanced در صفحه خطای Your Connection Is Not Private کلیک کنید. سپس گزینه Continue to the webpage را انتخاب کنید تا وارد سایت مورد نظر شوید.

رفع خطای اتصال شما در کروم خصوصی نیست

پاک کردن وضعیت SSL برای رفع مشکل اتصال شما خطای خصوصی نیست در Google Chrome

پاک کردن وضعیت SSL می تواند برخی از مشکلات مرورگر مانند حذف کش را از بین ببرد. برای پاک کردن وضعیت SSL، وارد Google Chrome خود شوید. روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید. با این کار یک منو برای شما باز می شود. از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

رفع مشکل اتصال شما خصوصی نیست در اندروید

پس از وارد شدن به تنظیمات گوگل کروم بر روی Show advanced settings کلیک کنید. در قسمت Network، Change proxy settings را انتخاب کنید. با این کار کادر Internet Properties برای شما باز می شود. در کادر باز شده به تب Content بروید. در نهایت روی Clear SSL State کلیک کنید و برای ذخیره تغییرات روی OK کلیک کنید.

حل کردن اتصال شما یک خطای خصوصی نیست

حالا یک بار کروم را ببندید و دوباره وارد این مرورگر شوید.

رفع مشکل خصوصی نبودن اتصال در گوشی و ویندوز با تغییر DNS

روش دیگری که می توانید در مواجهه با مشکل Your Connection Is Not Private استفاده کنید، تغییر DNS سیستم است. همچنین سرویس هایی وجود دارند که می توانید با تنظیم IP آنها به عنوان DNS مشکل خود را حل کنید. برای آشنایی با این سرویس ها می توانید معرفی ۸ مورد از بهترین سرویس های ضد ممنوعیت (DNS) را مطالعه کنید.

منقضی شدن گواهی SSL دلیل خصوصی نبودن مشکل اتصال شما در گوشی و ویندوز است

گواهینامه SSL دارای تاریخ انقضا است و پس از اتمام تاریخ انقضا با مشکل Your Connection Is Not Private مواجه خواهید شد. برای بررسی تاریخ انقضای گواهی SSL خود، می توانید Chrome DevTools را در سایت مورد نظر باز کنید. وارد تب Security شده و روی View Certificate کلیک کنید. در سمت راست صفحه مقابل Valid from می توانید زمان انقضای گواهی SSL را مشاهده کنید.

خطا را حل کنید اتصال شما خصوصی نیست

یک راه سریع دیگر برای دسترسی به اطلاعات SSL، ورود به سایت مورد نظر است. سپس بر روی آیکون قفل در قسمت URL سایت کلیک کنید. در کادر باز شده Certificate را انتخاب کنید.

مشکل Chrome Is Not Private Connection Your Connection را برطرف کنید

بررسی گواهی نام دامنه برای رفع مشکل اتصال شما در رایانه خصوصی نیست

تنظیمات نام دامنه باید برای دامنه هایی که دارای WWW هستند یا دامنه هایی که WWW ندارند به درستی کار کند. یک راه آسان برای رفع این مشکل صدور گواهینامه برای هر دو دامنه است که می توانید از ارائه دهندگان گواهینامه خود درخواست کنید.

رفع مشکل اتصال شما خصوصی نیست در اندروید و ویندوز با تست سرور SSL

اگر مطمئن نیستید که گواهینامه SSL شما به درستی کار می کند یا خیر، می توانید از ابزارهای تست سرور SSL مانند Qualys SSL Labs استفاده کنید. برای استفاده از این ابزار وارد این سایت شوید. سپس نام دامنه را در کادر Hostname وارد کنید. روی ارسال کلیک کنید. اسکن ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد. پس از اسکن کامل، می توانید نتایج آزمایش را مشاهده کنید.

رفع مشکل اتصال شما خصوصی نیست

غیرفعال کردن Chrome بررسی گواهی‌های SSL برای رفع مشکل اتصال شما در ویندوز 11 مشکل خصوصی نیست و…

می‌توانید Chrome را طوری تنظیم کنید که همه خطاهای گواهی SSL را نادیده بگیرد. برای این کار می توانید به سادگی بر روی آیکون کروم کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید.

رفع مشکل اتصال شما خصوصی نیست در ویندوز 10

پس از باز شدن کادر جدید، ignore-certificate-errors را در قسمت Target وارد کنید. سپس بر روی OK کلیک کنید.

اتصال شما خصوصی نیست چیست؟

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز، در مورد نحوه رفع پیام “اتصال شما خصوصی نیست” در گوگل کروم صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های ذکر شده برای رفع خطای Your connection is not private در کروم استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه رفع مشکل ارتباط شما خصوصی نیست در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.